Shoutbox 0 nowych PW 


11 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Co mozna zrobic z silnikiem 1.8 VVTLi 192KM ?
Marcin07
post Thu, 10 Jul 2003 - 20:48
Post #41


Super User
Dołączył: Fri, 29 November 2002
Skąd: Pruszkow





CYTAT("hwojtek":1m89xjy8)
CYTAT("Marcin07":1m89xjy8)
1) TS jest rownie udany jak Civic Type-R w ostatniej budzie ktory nigdy nie zbliza sie do wartosci katalogowych, z ta roznica ze TS je przekracza i jest sporo ponizej.


Polemizowałbym... CTR jest o niebo bardziej agresywny w jeździe.

CYTAT("Marcin07":1m89xjy8)
2) w glowicy z 5 zaworami na cylinder zaprojektowana przez Yamahe


Zgadza się... ale tylko


Poprosze o przyklad CTRa ktory jezdzi lepiej niz katalog bez modow.

Nie tyl;ko

A baner w ptyte!!!


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 10 Jul 2003 - 20:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hwojtek
post Thu, 10 Jul 2003 - 20:56
Post #42


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





CYTAT("Marcin07":3olkrnbx)
Poprosze o przyklad CTRa ktory jezdzi lepiej niz katalog bez modow.


Nie mam pojecia czy jezdzi lepiej niz katalog czy gorzej... wiem po odczuciach na plecach, ze CTR jezdzilo mi sie o niebo ciekawiej niz CTSami. Po prostu czulo sie wigor tego auta, a nie jakies srednio interesujace zmulenie. Celica TS nie jest wiele bardziej porywajaca od Celicy ST205 1.8, ktora ujezdzam... Zreszta bede mial do dyspozycji Corolle TS za dwa tygodnie na dluzszy czas i zobacze, moze musi sie rozgrzac.

CYTAT("Marcin07":3olkrnbx)
Nie tyl;ko


Ale to by znaczylo, ze inne motory (7AFE, 2GZE) tez sa dotkniete Yamaha - wiesz, ze to modulowe silniki z kombinacjami trzech glowic i dwoch blokow...

CYTAT("Marcin07":3olkrnbx)
A baner w ptyte!!!


Uklony


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin07
post Thu, 10 Jul 2003 - 21:20
Post #43


Super User
Dołączył: Fri, 29 November 2002
Skąd: Pruszkow





To klawo (ze bedziesz mial). Czekam na opinie
Nawet nie wiesz jakie agresywne doznania daje jazda moim autem w kuble CTR sie chowa.
CZy mozna teraz gdziekolwiek kupic SCC? ostatni numer nabylem w zeszle wakacje i potem cisza.
Co do Yamachy to robi Toyocie glowice do 2zz GE i generalnie do wiekszosci silnikow GE. Z tego co wiem to do FE RACZEJ NIE!.
NO I JESZCZE JEDNA SPRAWA JESLI NIE WIDZIALES ROZNICY POMIEDZY celica 1.8 115 koni z 7afe a Celica TS 192KM z 2zz ge to mnie co najmniej zaskakujesz. moze kreciles szafe do 3000 obr?

A banery masz co raz klawsze


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rottie
post Thu, 10 Jul 2003 - 21:54
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 09 March 2003
Skąd: Londyn





...i jak zwykle na tym FULL PROFI forum, rozmowa zeszla z tematu,kilku sie poklocilo i oczywiscie Mag TS jest w tym samym miejscu z pomyslami na tuning swojej Toyoty w ktorym byla kiedy pisala tego posta...BRAWO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mag ts
post Thu, 10 Jul 2003 - 22:07
Post #45


User
Dołączył: Tue, 08 July 2003
Skąd: mysłowice





do Wombat: zastanawia mnie drogi Kolego twoja straszna niechec do toyoty moze jakas potracila Cie za mlodu to tlumaczyloby twoje niespojne i nie trzymajace sie ni kupy ni d... wypowiedzi piszesz to nie samochod sportowy to wie kazdy rozgarniety uczestnik tego forum, zaczynasz swoją wypowiedz od obrazania wlasciciela lub samochodu nazywajac go dupolotem(wiec odwdzieczam Ci sie tym samym), idealnie wygladalaby w nim twoja twaz za szyba(w dupolocie), nastepnie piszesz ironicznie ze kazdy silnik tego typu ciagnie od wysokich obrotow i ze to nic nadzwyczajnego a w, ktorejs daszej wypowiedzi ze razem z kumplem nim jezdziliscie otóz gdybys nim jezdzil to wiedzialbys ze to jak ten samochod przyspiesza od 6 tys do 8 tys to jest cos co ty w swoim akordzie mozesz przezyc skakajac nim z Giewontu a tak poza tym zamiast krytykowac mogłbys napisac cos konstruktywnego jak inni. chmmmm a moze ty jakis zakompleksiony jestes
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spoon
post Thu, 10 Jul 2003 - 22:17
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Fri, 02 May 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("mag ts":xnhylyd6)
do Wombat: zastanawia mnie drogi Kolego twoja straszna niechec do toyoty moze jakas potracila Cie za mlodu to tlumaczyloby twoje niespojne i nie trzymajace sie ni kupy ni d... wypowiedzi piszesz to nie samochod sportowy to wie kazdy rozgarniety uczestnik tego forum, zaczynasz swoją wypowiedz od obrazania wlasciciela lub samochodu nazywajac go dupolotem(wiec odwdzieczam Ci sie tym samym), idealnie wygladalaby w nim twoja twaz za szyba(w dupolocie), nastepnie piszesz ironicznie ze kazdy silnik tego typu ciagnie od wysokich obrotow i ze to nic nadzwyczajnego a w, ktorejs daszej wypowiedzi ze razem z kumplem nim jezdziliscie otóz gdybys nim jezdzil to wiedzialbys ze to jak ten samochod przyspiesza od 6 tys do 8 tys to jest cos co ty w swoim akordzie mozesz przezyc skakajac nim z Giewontu a tak poza tym zamiast krytykowac mogłbys napisac cos konstruktywnego jak inni. chmmmm a moze ty jakis zakompleksiony jestes


K.O.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rottie
post Thu, 10 Jul 2003 - 22:27
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 09 March 2003
Skąd: Londyn





Mag,jesli jezdzisz tak jak piszesz,to Twoja Toyota na pewno jest sportowym samochodem!!!RESPECT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kazushito Yakita...
post Thu, 10 Jul 2003 - 22:27
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Łódź





CYTAT("Marcin07":20o5eebk)
Nawet nie wiesz jakie agresywne doznania daje jazda moim autem w kuble :) CTR sie chowa.


Nie strasz, nie strasz. Polemizujesz sobie z maniakiem, który ostatnio nadmuchał 1.4 w GT-Ra, a potem mu było mało, to jeszcze dorzucił dwie dziesiątki ;))) Zatem coś mi się zdaje, że CTS-a to on się nie przestraszy ;)

CYTAT
CZy mozna teraz gdziekolwiek kupic SCC? ostatni numer nabylem w zeszle wakacje i potem cisza.


W Warszawie na Dworcu Centralnym. A gdzie jeszcze? Nie wiem, do Łodzi nie chcą przywozić :(

CYTAT
NO I JESZCZE JEDNA SPRAWA JESLI NIE WIDZIALES ROZNICY POMIEDZY celica 1.8 115 koni z 7afe a Celica TS 192KM z 2zz ge to mnie co najmniej zaskakujesz.


Jeśli to prawda, co piszą niektórzy, że te auta po prostu nie jeżdżą, to może rzeczywiście różnica nie jest oszałamiająca? ;)

K.Y.


--------------------
Anung un Rama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kazushito Yakita...
post Thu, 10 Jul 2003 - 22:35
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Łódź





CYTAT("rottie":3uzuilzd)
...i jak zwykle na tym FULL PROFI forum, rozmowa zeszla z tematu,kilku sie poklocilo i oczywiscie Mag TS jest w tym samym miejscu z pomyslami na tuning swojej Toyoty w ktorym byla kiedy pisala tego posta...BRAWO 8)


Przecie było kilka pomysłów i kilka linków. Nie było? Było. IMO uturbienie tego to wielkie wyzwanie, albo zrobić absolutne soft (mocno soft) turbo, albo wywalić mnóstwo kasy i kompletnie przebudować silnik na doładowany. Albo porzeźbić N/A (choć pewnie jest już tak mocno powykręcany, że niewiele się tam urwie, a już napewno nie będzie to GT ina Chojnacki Stylee). I też będzie drogo.

K.Y.


--------------------
Anung un Rama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Shifty
post Thu, 10 Jul 2003 - 22:40
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Warszawa





Poczytaj na forach amerykanskich. Tam pisza ze z Celic 1.8 wolnossacych z tym silnikiem robia 250ps WOW
Zalezy jeszcze z jakich stali jezt zrobiony blok silnika sa 2 rodzaje. Dokladnie nie pamietam jakie, ale wiem ze jeden jest mega mocny i materialy sa te same co w lexach.
Generalnie mowiac te silniki sa super!!! Jak by mnie bylo stac to juz dawno bym smigal celica TS ale narazie wywalac 100k na uzywke to chyba nie ten poziom jak dla mnie


--------------------
www.ochronalakieru.pl - profesjonalny detailing
www.samochodowekosmetyki.pl - jesteś z forum? Poproś mnie o status VIP w naszym sklepie, a otrzymasz sporo bonusów.
__________________________________________
Wszyscy lubimy ładnie wyglądające samochody...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Shifty
post Thu, 10 Jul 2003 - 22:43
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Sun, 16 March 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("ITR":2f9uqwla)
Sprzedaj te celice/corolke i kup integre R np. od doktora - 190 KM, takze zmienne fazy rozrzadu a chodzi o niebo lepiej.

bzdura
wiem ze kazdy zachwala swoje ale tu sie grubo mylisz
Nawet nie miales okazji sie sprawdzic


--------------------
www.ochronalakieru.pl - profesjonalny detailing
www.samochodowekosmetyki.pl - jesteś z forum? Poproś mnie o status VIP w naszym sklepie, a otrzymasz sporo bonusów.
__________________________________________
Wszyscy lubimy ładnie wyglądające samochody...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kazushito Yakita...
post Thu, 10 Jul 2003 - 22:44
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Łódź





CYTAT("Shifty_MR II":2qcw5767)
Poczytaj na forach amerykanskich. Tam pisza ze z Celic 1.8 wolnossacych z tym silnikiem robia 250ps WOW


Amerykańskich. Tylko nasze paliwo w porównaniu z ich paliwem to gnojówka. Już samej metody określania liczby oktanowej wynika różnica, a u nas jeszcze dochodzą różne machloje, które się odbywają na niektórych stacjach/w niektórych składach.

K.Y.


--------------------
Anung un Rama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spoon
post Thu, 10 Jul 2003 - 22:56
Post #53


Forum Homee
Dołączył: Fri, 02 May 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT("Shifty_MR II":36g5k02y)
CYTAT("ITR":36g5k02y)
Sprzedaj te celice/corolke i kup integre R np. od doktora - 190 KM, takze zmienne fazy rozrzadu a chodzi o niebo lepiej.

bzdura
wiem ze kazdy zachwala swoje ale tu sie grubo mylisz
Nawet nie miales okazji sie sprawdzic


Z czym sie sprawdzic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mag ts
post Thu, 10 Jul 2003 - 23:24
Post #54


User
Dołączył: Tue, 08 July 2003
Skąd: mysłowice





CYTAT("Shifty_MR II":zq4kyrix)
Poczytaj na forach amerykanskich. Tam pisza ze z Celic 1.8 wolnossacych z tym silnikiem robia 250ps WOW
Zalezy jeszcze z jakich stali jezt zrobiony blok silnika sa 2 rodzaje. Dokladnie nie pamietam jakie, ale wiem ze jeden jest mega mocny i materialy sa te same co w lexach.
Generalnie mowiac te silniki sa super!!! Jak by mnie bylo stac to juz dawno bym smigal celica TS ale narazie wywalac 100k na uzywke to chyba nie ten poziom jak dla mnie

Jak bylam mala (zajechalo przypowiescia) to bardzo chcialam miec MR 2. Moze dlatego, ze wychowywalam sie przy TOYOTA-ch (ale ze mnie stara d... bo bylo ich troche). Na poczatku w rodzinie byla corolla 87, potem carina II, camry i 4-RUNNER ktorym strzelilam dachowanko w lesie no a pozniej zdrada Ford Puma i szczesliwy powrot do marki CTS. Ale mnie wzielo na sentymenty Sory, ze tak nie na temat ni z gruszki ni z pietruszki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin07
post Fri, 11 Jul 2003 - 00:40
Post #55


Super User
Dołączył: Fri, 29 November 2002
Skąd: Pruszkow





... zapraszam ponownie do forum corollaclub bo tu raczej nic sie madrego nie dowiesz. A TS o ktorym pisza po prostu nie jezdzil
http://www.forum.tuning.info.pl/viewforum.php?f=11
To klawe autko ktore jednoczesnie potrafi byc oszczednym ladnym HB i kosiarka gdy trzeba. Pozatym forum jest unisex


CSC jest w prenumeracie z usa za 44$ za 12 numerow chyba zamowie


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Fri, 11 Jul 2003 - 00:51
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
zastanawia mnie drogi Kolego twoja straszna niechec do toyoty moze jakas potracila Cie za mlodu to tlumaczyloby twoje niespojne i nie trzymajace sie ni kupy ni d... wypowiedzi


jesteś milutka, grzeczniutka ale oprócz tego całkiem nie wiesz co masz za samochód. Wiec sie tak nie rzucaj bo smiałem skrytykowac Twój supersportowy samochodzik.

CYTAT
zaczynasz swoją wypowiedz od obrazania wlasciciela lub samochodu nazywajac go dupolotem(wiec odwdzieczam Ci sie tym samym
)

tu znowu wylazło to jak mało rozumiesz i jak mało pamietasz. Nie dupolotem a dupowozem. Określenie dupowóz jest tak stare jak fora motoryzacyjne i oznacza samochód do przemieszczania sie nie nie do zastosowań sportowych- i nie ma nic wspólnego z tym że nadajsesz sie tylko do pracy w kuchni wiec tego tak nie odbieraj (ostatnie co miałem na myśli to jakieś mesko-damskie jazdy, klime masz czy co ? i nie chodzi mi o klime w toyocie) . Olewam całkiem to że z racji tego że nie zrozumiałaś co czytasz prubowałaś mnie 2 razy obrazić. Troszke pokory, poczytaj troche forum zamiast sie ciśkac od razu.
CYTAT
nastepnie piszesz ironicznie ze kazdy silnik tego typu ciagnie od wysokich obrotow

nic nie kumasz dziewcze słodkie. cechą konstrukcyjną silniów 16V o małych pojemnościach jest to że lepiej sobie radzą na górze obrotów. Nie ma w tymkrztyny ironi. Ironia dotyczyła twojej wypowiedzi o cechach silnika VVTi..

CYTAT
ktorejs daszej wypowiedzi ze razem z kumplem nim jezdziliscie otóz gdybys nim jezdzil to wiedzialbys ze to jak ten samochod przyspiesza od 6 tys do 8 tys


łaaaaaaaaaaaaaał, przyśpiesza pewnie miedzy 6 a 8 tys całkiem jak honda. Tylko honda robi to troszke lepiej... co za niesamowite wbicie w fotel kiedy te 192KM osiągają 100km.h w PRAWIE siedem i pół sekundy. Jakież to musi byc ekscytujące jeżeli wcześniej jeździło sie dieslem co miał do paki z 15 sekund.... łaaaał.

CYTAT
6 tys do 8 tys to jest cos co ty w swoim akordzie mozesz przezyc skakajac nim z Giewont

accord bardzo ładnie przyśpiesza prawie do 8 tys. bo wiesz. też jest 16V i lubi obroty - wiec bym sie bedą taką lamą jak ty z takimi opiniami nie rozpędzał. Z Giewontu to se spychaj to swoje niejeżdżące cudo.

CYTAT
zamiast krytykowac mogłbys napisac cos konstruktywnego jak inni.


Mam prawo do własnej opini na temat tego samochodu. Wynika ona z doświadczeń z tym samochodem. To niejest moja wina że szybsze jest prawie wszystko o podobnej mocy...
napisałem ci od razu tylko po pierwszym moim "niepodoba mi sie" przestałac rozumiec co czytasz. Napisałem że silnik jest OK. COs co zabija ten samochód to jego wypas


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Marcin07
post Fri, 11 Jul 2003 - 00:52
Post #57


Super User
Dołączył: Fri, 29 November 2002
Skąd: Pruszkow





Jeszcze jedna sprawa odnosnie porownania CTS z CTR za roznice w cenie zakladam profi zestaw turbo (nie zadne tam druciarstwo) i miazdze CTR i wiele innych A MatriX z SCC dostal na tej turbawce buta +90 kucy (sranskich amerykanskich na kolach)
PS Wombat spac nie mozesz?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Fri, 11 Jul 2003 - 01:13
Post #58


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





i jak już zainwestujesz ten miliard starych złotych w ten samochód to może nawet przegonisz 130KM civica.
Wg mnie to samochód z równie wyżyłowaną jednostką napedową jak te z CTR czy Integry. Róznica jest taka że tamte pozostałe jeżdżą " w standardzie" bardzo dobrze a ten nie. Tuning jest tu równie drogi i skomplikowany we wszystkich qykręconych fabrycznie przypadkach tylko osiągi wyjściowe biorąc pod uwage stopień wysilenia są po prostu nędzne (dla mag ts: nędzne w tym wypadku oznacza nieadekwatne do stopnia wyżyłowania jednostki i kampani marketingowej dookoła tego modelu) tzn przeciętne.
Warto chyba kupic słabsza toye i ją kręcić niż bawić sie z tą jednostką. Ta jest dosc extremalna fabrycznie a osiągi ma takie jakie ma. Nie widze sensu sie żreć o to.

Właśnie wstałem.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kazushito Yakita...
post Fri, 11 Jul 2003 - 01:29
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Łódź





CYTAT("Marcin07":5w4wr8nj)
MatriX z SCC dostal na tej turbawce buta +90 kucy


Zamierzasz też kupować rajdowe paliwo, żeby bezpiecznie te wdmuchać tam te niecałe 0.5 bara przy CR 11.5? ;)

K.Y.


--------------------
Anung un Rama
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kazushito Yakita...
post Fri, 11 Jul 2003 - 01:51
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 December 2002
Skąd: Łódź





CYTAT("Wombat":3t476nsj)
Warto chyba kupic słabsza toye i ją kręcić niż bawić sie z tą jednostką. Ta jest dosc extremalna fabrycznie a osiągi ma takie jakie ma.


Ewentualnie wywalić ze środka całą brandzlomatykę, wszystkie BrakeAsistanty, Stabilizatory Peni... to znaczy Ruchu, ABS-y, EBD-y, TCR-y, SRS-y, komputery pokładowe, klimatyzacje, cupholdery, poprawić zawias (ponoć nic specjalnego, jeśli się mylę, poprawcie mnie), sprawdzić zestopniowanie skrzyni biegów (no gdzieś ta moc musi iść w powietrze?), włożyć jakąś szperę. Tylko po tej operacji, z wózka za blisko 90kPLN, jakieś 30-40 będzie leżało obok w postaci mało użytecznej i słabo odzyskiwalnej, a z półeczki trzeba wziąć jeszcze drugie tyle na inne modyfikacje.

Za przeproszeniem z*-**-**-**y interes. Ja wysiadam. Jakbym miał 90-120k ot tak na wydanie, to nie myślałbym, na co by się tu przesiąść, tylko mój GT-R by fruwał z mocą drobnych 400KM i pewnie starczyłoby jeszcze na używany dogbox, plus drugie auto do turlania się na codzień.

K.Y. podsumowywujący...

PS. 0-100 -- 8.4 to jest jakaś żenada. 323 GT-R przy AWD robił 0-100 w 7.2s wg fabryki mając o 7KM mniej. I oni to hot-hatchem nazywają... To jak nazwać Saxo VTS?


--------------------
Anung un Rama
Go to the top of the page
 
+Quote Post

11 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 06:01