Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> T-Rock, Karoq, Corolla Cross
Łukasik
post Thu, 19 Oct 2023 - 18:01
Post #1


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





Cześć,

Auto dla emerytów...

Coś jeszcze podpowiecie o tych autach?

T-rock - 1,5 tsi, dsg, skonfigurowany na okolo 152k pln

Karoq - 1,5 tsi, dsg... roznicy cenowej nie ma wielkiej... cos mozna powiedziec co ma skoda czego nie ma VW?

Corolla Cross... 2.0 hybryda... prawie golas... 173k pln... troche wykracza za budzet

Z doświadczenia podpowiecie ile mozna "zejsc" z cennika w VW? O co można powalczyć?
Obdzwaniac cala PL i pytac co dadza? Nie chce mi się...

Danke ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 19 Oct 2023 - 18:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomad66
post Thu, 19 Oct 2023 - 18:49
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





A Toyota CHR? Bo cenowo wyjdzie taniej, a jest podobna wymiarami do corolli cross (bardziej zbliżona do wcześniejszych opcji wyboru).

Jak auto dla emerytów to z hybrydy będą zadowoleni
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Thu, 19 Oct 2023 - 20:46
Post #3


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





Wczoraj jeździliśmy chrem... coś im nie pasowało... już bardziej yaris cross im się podobał...

Cisną chyba w stronę t-rocka...

W moim mieście nie kupuje się samochodów... muszę się rozejrzeć po pl...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosmita
post Thu, 19 Oct 2023 - 21:21
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 03 June 2009





Lex UX ?
Prawie golas w toyocie to chyba aktywny tempomat i pakiet asystentów ma ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adamlass
post Thu, 19 Oct 2023 - 21:23
Post #5


Frequent User
Dołączył: Sat, 27 March 2010





Honda HR-V?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 19 Oct 2023 - 22:50
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Honda Jazz Cross. Nic nie pali (3,5l/100km zima w mieście), w miarę jedzie i do tego płynnie, dobrze wykonana, ze świetnymi fotelami.spore możliwości transportowe. Jeśli trzeba siedzieć jeszcze wyżej to HR-V e:HEV tyle ze pali ok. 1 l więcej na każdą setkę, ale ma jeszcze lepsze wnętrze (analogi+ekran) i jeszcze więcej miejsca z tyłu, choć bagażnik maly.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Thu, 19 Oct 2023 - 23:10
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





T-roc odradzam.
Klaustrofobiczne auto. Ciasno, wąsko... Generalnie mizerota.
Nowym Tucsonem mi się super jeździło.


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 20 Oct 2023 - 08:55
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





KIA bym dorzucił do obejrzenia

stonic trochę starawy już ale x-ceed chyba OK

Ja z koreańcami mam dobre doświadczenia


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Fri, 20 Oct 2023 - 16:27
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Jeep Renegade 1,5 e-hybrid Limited.
Dacia Duster 1,3 z DCT bedzie wieksza, ale gorzej wykonana.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Sat, 21 Oct 2023 - 11:18
Post #10


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





Tata w tym, roku kupił nowy karoq 1.5 dsg style z paroma pakietami. Super auto. Warunek to koła maks 18, jezdzilem na 19 i było już za twardo na oponie. Zawias bujał a koło tłukło.

Fotele wygodne, multimedia fajne, elektryczna klapa, keyless, świetne matrixy, adaptacyjny tempomat, jazda w korku. No auto idealne dla taty emeryta wink.gif

Dodatkowo ten silnik jest mega oszczędny, pali mu od 6 do 8. Ma odłączanie cylindrów, jest bardzo cichy.
Skrzynia jak to dsg ma laga w trybie Eco i D ale na S chodzi jak należy.

Też rozważał pomiędzy Trock a Karoq i wybrał Skodę. Lepsze wyposażenie i jak to nazwał więcej miejsca w środku smile.gif
Cenowo chyba podobnie.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sun, 22 Oct 2023 - 17:13
Post #11


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





DSG to porażka.
Bierz Hondę HRV lub JAZZ Cross
Mam Jazza z tym silnikiem.
Jeździ się jak.elektrykiem.
Bo napędza elektryk, a silnik spalinowy to generator prądu.
W mieście super bo mamy 250Nm od zera.

Dopiero na autostradzie spalinowy napędza bezpośrednio.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Sun, 22 Oct 2023 - 21:59
Post #12


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





HRV przy 1.5 tsi to taki ciężki żółwik.
11 do setki, 170 Vmax wink.gif i w mieście jedziesz jak priusami 1 generacji, tylko udaje że zmienia biegi a pali tyle samo przy spokojnej jeździe co tsi.
Co kto lubi…..ale te ehybrydy Hondy trzeba koniecznie przetestować samemu np przez weekend.
U nas też wchodziła w rachubę i była na testach ( 400 km).
Oprócz napędu największa wada że jest w niej mega głośno. Od 120 w górę masz wrażenie że auto ma niedomknięte okna.
Pozycja za kierownica w hrv jest mocno specyficzna, nie ma jak usiąść daleko od steru bo regulacja wzdłużna kierownicy jest śmiesznie mała.

Tata po testach woli jednak męczyć się z DSG.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 23 Oct 2023 - 09:02
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Sarna1 @ Sun, 22 Oct 2023 - 21:59) *
11 do setki, 170 Vmax wink.gif i w mieście jedziesz jak priusami 1 generacji, tylko udaje że zmienia biegi a pali tyle samo przy spokojnej jeździe co tsi.


Realne osiągi to mniej niż 10 s do setki, super hamulce, a spalanie zimą w miescie poniżej 5l/100 km. Nie ma opcji, żeby 1.5 TSI paliło podobnie. Zgodzę się za to, że powyżej 120 km/h robi się głośno i że skrzynia wkurza w tym modelu wyciem jak wyprzedzasz w trasie, ale w mieście lata na elektryku.

https://dailydriver.pl/test/test-honda-hr-v-ehev/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Mon, 23 Oct 2023 - 10:34
Post #14


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





W VW są teraz duże rabaty na elektryki i np id 5 są jakieś za lekko ponad 170 tysięcy. Jak odliczyć dopłatę 18 koła to zostaje 150 z hakiem.
Może nie każdemu takie auto pasuję , ale jeśli ma być na miasto i okolicę i jest gdzie podpiąć do gniazdka to może to być ciekawa opcją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Mon, 23 Oct 2023 - 17:42
Post #15


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





CYTAT(Honada @ Mon, 23 Oct 2023 - 09:02) *
Realne osiągi to mniej niż 10 s do setki, super hamulce, a spalanie zimą w miescie poniżej 5l/100


Dokładnie. Nie ma laga skrzyni biegow, turbodziuury,reakcja na gaz blyskwiczna. Jazz ma niby 9,5 do setki. Ale ze świateł sporo mocniejszych aut jest zaskoczonych. Rekord spalania, jazda pozamiejska przez wioski to 3,2 litra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Mon, 23 Oct 2023 - 22:04
Post #16


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





Być może, mi się nie spodobało, płacącemu w ogóle smile.gif.
Brak matrix”ów przypieczętował sprawę. Jak ktoś raz je miał to kolejnego wozu bez nich nie kupi.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 23 Oct 2023 - 22:36
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Jak to mówią, klient ma zawsze rację wink.gif Swoją drogą z tymi matrixami to zaczyna być już naprawdę dziwnie. Miałem w zeszłym tygodniu Octavie RS po lifcie właśnie z matrixami. I niestety dupa blada - trasę Grudziądz-Warszawa musiałem jechać na krótkich, bo non-stop świecili mi długimi, jak tylko załączałem aktywne lampy. I na górkach i na prostych, komputer czesto nie widział innych aut. A jazda na krótkich ledach, jak miejscami padał lekki, rzęsisty deszcz, to była katorga. Naprawdę, Giulia przedlift na bixenonach o 3 klasy lepiej świeci w takich warunkach. Trzeba sprawdzać przed zakupem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kylo
post Tue, 24 Oct 2023 - 12:12
Post #18


Super User
Dołączył: Tue, 11 June 2013





CYTAT(Sarna1 @ Mon, 23 Oct 2023 - 22:04) *
Być może, mi się nie spodobało, płacącemu w ogóle smile.gif.
Brak matrix”ów przypieczętował sprawę. Jak ktoś raz je miał to kolejnego wozu bez nich nie kupi.

Jak matrixy potrzebne to widać jeździ sporo w trasie. W tych warunkach nie dziwne że lepsze DSG od wyjącej hybrydy.
Swoją drogą ja ostatnio po przejażdżce kilkoma innymi automatami mniej krytycznie patrzę na DSG u siebie.

CYTAT(Honada @ Mon, 23 Oct 2023 - 22:36) *
Jak to mówią, klient ma zawsze rację wink.gif Swoją drogą z tymi matrixami to zaczyna być już naprawdę dziwnie. Miałem w zeszłym tygodniu Octavie RS po lifcie właśnie z matrixami. I niestety dupa blada - trasę Grudziądz-Warszawa musiałem jechać na krótkich, bo non-stop świecili mi długimi, jak tylko załączałem aktywne lampy. I na górkach i na prostych, komputer czesto nie widział innych aut. A jazda na krótkich ledach, jak miejscami padał lekki, rzęsisty deszcz, to była katorga. Naprawdę, Giulia przedlift na bixenonach o 3 klasy lepiej świeci w takich warunkach. Trzeba sprawdzać przed zakupem.

Jest już lift Octavii 4?
Ja mam zwykłe ledy u siebie i w porównaniu do ksenonu w starym BMW jest bajka czy w deszczu, czy nie. Choć kluczowe w tym przypadku może być słowo "starym".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Tue, 24 Oct 2023 - 21:40
Post #19


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





Brałem pod uwagę prawie wszystkie auta wyżej wymienione... prócz lexa i jeepa...

Honda i Toyota było mocno brana pod uwagę ale zdecydowały gusta... może sentyment do pierwszej ich marki...

Rodzice chcieli coś mniejszego wiec corolla cross odpadła...
Chciałem im więcej pokazać samochodów ale im się nie chciało jeździć...
Na końcu został trock i Karoq... albo dlatego ze te salony są 7km od domu... karoq odpadł bo za duży...

Wczoraj zaliczkowali trocka... wypchany po brzegi prócz dachu szklanego... koła aż 18... i tak dla nich za duże...

Tragedia było to kupno... im wystarczy klima i elektryczne szyby... dziś im próbowałem wytłumaczyć co będą mieli w aucie to spojrzeli na mnie jak na debila... z grzeczności posłuchali... im zwisa totalnie czy to vw skoda mercedes czy BMW... oni nie odczują jakości, nie poczują ze dsg zamula...

W lutym odbiór...

Dzięki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Tue, 24 Oct 2023 - 22:10
Post #20


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Takie pytanie: skoro rodzice mają w dupie co tam będzie w wyposażeniu, to po co brali dopchanego pod korek?
A propos wyposażenia, nigdy nie byłem fanem tych wszystkich asystentów kierowcy, ale w Cuprze Born Front Assist naprawdę spoko działa i ciężko się potem przesiąść do auta bez tego systemu.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 08:45