Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Formuła Estonia 25, Poszukuję dosłownie wszystkiego na ten temat
paolo57
post Sun, 30 Oct 2011 - 16:56
Post #21


Rookie
Dołączył: Sun, 30 October 2011





No to jest Twoje zdanie. Zadaniem człowieka, który ma dosyć duże doświadczenie w budowie takich konstrukcji, nie będzie z tym większego problemu. Tak samo z wymiarami - te estonie nie miały z tym problemu, bo wahania oryginalnych nowych konstrukcji była by w obecnych czasach nie do pomyślenia. I takie info otrzymałem od kilku osób, które miały styczność z takimi pojazdami wink.gif
Pierwszym i podstawowym zadaniem tego kokpitu jest otrzymanie wiedzy, której nam - zespołowi SiMR'u - brakowało. Jeśli to odbudujemy, to bęzie fajnie, jeśli nie, to będzie to strata kilku piw, które zapłaciliśmy za ten element smile.gif
Nie wiem, czy wiesz jak wygląda konstrukcja tego kokpitu, bo generalnie jego odbudowa będzie wymagała zbudowania go od nowa poza 3 elementami. Na całe szczęście, dzięki wsparciu, które już teraz otrzymaliśmy, nie będzie to skomplikowane. Wielkim plusem jest brak jakichkolwiek łuków - wszystko to proste gięcia i płaszczyzny smile.gif

PS. Piankę, którą są wypełnione profile już mamy. Ma ona dokładnie takie same parametry jak ta zastosowana w zniszczonym kokpicie smile.gif Działamy dalej smile.gif
[/quote]
Witam
Z całej dyskusji wywnioskowałem, że kolega chce odbudować Estonię do celów rekreacyjno- zabawowych. Kilka lat temu miałem podobny pomysł i doszedłem do wniosku, że więcej satysfakcji będę miał wtedy kiedy zbuduję bolid od podstaw według własnego projektu.
Po czterech latach prac ( w czasie wolnym) na jesień 2010 roku pojechaliśmy na pierwsze testy torowe. W 2011 roku próbowaliśmy bolid na torze kartingowym w Zielonej Górze, a jesienią na torze samochodowym w Poznaniu. Mieliśmy za szybkie przełożenie co spowodowało , że nie można było wykorzystać wszystkich możliwości. Porównując czasy osiągnięte w maju tego roku podczas zawodów w Poznaniu niemieckiej serii HAIGO HISTORIC CUP 2011 ( Estonie, Promoty, MT 90, 77, Konig, MTX) zajęli byśmy 14 pozycję na 26 startujących z czasem 1min. 54s.
Podaję link gdzie można zobaczyć historię budowy , a w galerii zdjęcia z testów torowych.
Jeśli starczy zapału to na pewno osiągniesz zamierzony cel. Powodzenia i nie martw się pesymistycznymi opiniami, ja to wszystko przeszedłem i cel osiągnąłem. rolleyes.gif
F 1000
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 30 Oct 2011 - 16:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Śpiący
post Sun, 30 Oct 2011 - 20:02
Post #22


Super User
Dołączył: Wed, 11 January 2006
Skąd: Żyrardów





Z całym szacunkiem dla twojego bolidu, ale wydaje mi się że że z posiadaną bazą estonii 25 chłopaki odbudują ją o wiele szybciej.

CYTAT(poloniaracingteam @ Fri, 28 Oct 2011 - 10:12) *
W drugiej Dallarze mam oryginalnego Spiessa z ogranicznikiem dolotu 26mm, daje 230 KM przy 6800 i aż 290 Nm. Przy masie samochodu 490 kg daje to przyspieszenia do setki w 2,5 sek. i do 200 w 8,0 sek. Maksymalna prędkość, zależnie od przełożeń, między 260 a 290 km/h.

26mm na cylinder ma się rozumieć?


--------------------
Było: Łada 1.3 turbo-nitro, Ibiza FR TDI + GTB.
Jest: Corsa C 380KM/420Nm + Zafira B OPC (jeszcze seria).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poloniaracingtea...
post Sun, 30 Oct 2011 - 20:49
Post #23


Rookie
Dołączył: Fri, 28 October 2011





Na cały dolot, od lat do dziś takie są przepisy formuły 3: ograniczenie pojemności do 2 l. i dolotu do 26 mm.





Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sun, 30 Oct 2011 - 20:51
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT
26mm na cylinder ma się rozumieć?


Jak znam życie, to nie - to jest jedna zwężka w dolocie.
Gdzieś w sieci widziałem silnik od WRC, gdzie cały dolot łącznie z przepustnicą miał 50mm, zwężka 30 kilka. Okolice 300km ze zwężką, po jej wyjęciu pod 500km. To już jest dosyć wysoko postawiona poprzeczka.

@ paolo57:
Fajna konstrukcja, wielka chwała wam za to, że robicie takie rzeczy smile.gif . My mamy jedną przewagę nad wami:
Jeden bolid już powstał, teraz kończą się prace projektowe nad drugim. Do lipca będzie to w pełni jeżdżące auto, które wystartuje w zawodach - więc to już przez nas szlak przetarty.
Ten monokok (po raz kolejny to napiszę smile.gif ) kupiliśmy za grosze - odpowiednik kilku piw - by poznać technologię wykonywania monokoków. To, że za cenę estonii 25 można kupić inne fajne i szybsze bolidy, jest wiadome. Ale odbudowa tego pojazdu (tudzież budowa od nowa, bo tak można nazwać restaurację tego kokpitu) wyszła przy okazji. Fajnie by było pokazać studentom i nie tylko kawałek historii, która nie jest przykryta laminatem. Bo taki monokok można pokazać na różnych targach, a mając wiedzę dotyczącą jego budowy możemy zrobić zabawkę, która mogła by promować wydział jak i dać nam kapitalną okazję do grzebania w zimie. Moje auto jest praktycznie mechanicznie skończone, Jetta kumpla też oraz czekamy na graty do elektrycznej wyścigówki - więc w wolnych chwilach pobawimy się w aluminium wink.gif

Dzięki wszystkim za wypowiedzi - kontakty do kilku następnych osób już złapaliśmy. Daleka droga jeszcze przed nami, ale idzie się nieco łatwiej smile.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Sun, 30 Oct 2011 - 20:54
Post #25


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





Za http://www.fia.com/resources/documents/510...ppJ_Art_275.pdf

CYTAT
5.4.5) The intake system is free but must be fitted with an air
restrictor 3mm long and having a maximum diameter of 26mm.
All the air feeding the engine must pass through this air restrictor,
which must be made of metal or metal alloy.


Tak to wygląda


r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sebastianamg
post Mon, 31 Oct 2011 - 22:13
Post #26


Rookie
Dołączył: Sun, 12 October 2008





jak czegoś szukacie do formuły i o formule historycznej, to proponuję zapukać do skarbnicy wiedzy HIRKA KOCHAŃSKIEGO. Z mojej prywatnej wiedzy wiem, że ma dużo części. (ale ceny to inna sprawa ktorej ja nie wiem)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 01 Nov 2011 - 01:56
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Heh, to był pierwszy pomysł. I chyba najlepszy - jak wszystko inne padnie, to pójdziemy tą drogą wink.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Tue, 01 Nov 2011 - 11:52
Post #28


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





Jak na SIMR liczycie ramy i nadwozia? Czy do tego typu obliczeń wykorzystuje się tylko MES czy są inne metody? Jak wygląda sprawa przy takiej odbudowie z obliczeniami wytrzymałościowymi?
I mógłbyś rozwinąć myśl z poprzedniej strony jak wspomniałeś o "formule student"? Co to takiego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 01 Nov 2011 - 13:54
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





I to jest pytanie akurat nie do mnie. Ja się konstrukcjami ram i nadwozi w symulacjach nie zajmuję.

A formuła student to ogólnoświatowe zawody. Trzeba zaprojektować i wykonać bolid od podstaw. W sieci znajdziesz na pewno multum informacji wink.gif A jeśli chcesz się dowiedzieć o naszej ekipie więcej, zapraszam do nas na wydział - zobaczysz i dowiesz się wszystkiego czego tylko chcesz wink.gif

A nasz bolid wygląda mniej więcej tak:


Tak mi się jeszcze przypomniało smile.gif :
White Eagle Racing


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cienki
post Tue, 01 Nov 2011 - 17:38
Post #30


User
Dołączył: Fri, 12 January 2007
Skąd: co chwilę gdzie indziej





CYTAT(SzybkiKuba @ Tue, 01 Nov 2011 - 11:52) *
Jak na SIMR liczycie ramy i nadwozia? Czy do tego typu obliczeń wykorzystuje się tylko MES czy są inne metody? Jak wygląda sprawa przy takiej odbudowie z obliczeniami wytrzymałościowymi?
I mógłbyś rozwinąć myśl z poprzedniej strony jak wspomniałeś o "formule student"? Co to takiego?


Ja osobiście do obliczeń konstrukcji ram pojazdów używam programu opartego na MES. ( Nie robiąc reklamy programowi ).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Tue, 01 Nov 2011 - 19:05
Post #31


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





Dzięki za info, jest faktycznie trochę info o tej formule. Nawet na stronie formulastudentpl widzę że moja uczelnia też bierze udział w całym zajściu, ale niestety nie mój wydział MT.
Ciekawi mnie czy po prostu poza MES są inne metody obliczania ustroi nośnych. Cienki a Ty z jakich konkretnie korzystasz? Może być PW.
Jak dokładnie zbadacie Estonie można liczyć na jakiś plik z rysunkami, wymiarami bolidu czy nie będziecie się dzielić wiedzą potrzebną do odbudowy? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 01 Nov 2011 - 19:08
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT
Jak dokładnie zbadacie Estonie można liczyć na jakiś plik z rysunkami, wymiarami bolidu czy nie będziecie się dzielić wiedzą potrzebną do odbudowy? wink.gif


Wszystko się okaże jak będziemy mieli to info. Ale raczej znając reakcje na upublicznianie takiego info tutaj na forum oficjalnie nie będzie ono dostępne, choć zawsze można się dogadać wink.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
olozwirski
post Thu, 03 Nov 2011 - 00:54
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 22 August 2006
Skąd: WKZ





Zajebiscie ze takie rzeczy powstaja u nas! I to jest projekt, a nie wykres + fotki auta.
Masz zdjecia w wiekszej rozdzielczosci?

CYTAT(paolo57 @ Sun, 30 Oct 2011 - 16:56) *
No to jest Twoje zdanie. Zadaniem człowieka, który ma dosyć duże doświadczenie w budowie takich konstrukcji, nie będzie z tym większego problemu. Tak samo z wymiarami - te estonie nie miały z tym problemu, bo wahania oryginalnych nowych konstrukcji była by w obecnych czasach nie do pomyślenia. I takie info otrzymałem od kilku osób, które miały styczność z takimi pojazdami wink.gif
Pierwszym i podstawowym zadaniem tego kokpitu jest otrzymanie wiedzy, której nam - zespołowi SiMR'u - brakowało. Jeśli to odbudujemy, to bęzie fajnie, jeśli nie, to będzie to strata kilku piw, które zapłaciliśmy za ten element smile.gif
Nie wiem, czy wiesz jak wygląda konstrukcja tego kokpitu, bo generalnie jego odbudowa będzie wymagała zbudowania go od nowa poza 3 elementami. Na całe szczęście, dzięki wsparciu, które już teraz otrzymaliśmy, nie będzie to skomplikowane. Wielkim plusem jest brak jakichkolwiek łuków - wszystko to proste gięcia i płaszczyzny smile.gif

PS. Piankę, którą są wypełnione profile już mamy. Ma ona dokładnie takie same parametry jak ta zastosowana w zniszczonym kokpicie smile.gif Działamy dalej smile.gif

Witam
Z całej dyskusji wywnioskowałem, że kolega chce odbudować Estonię do celów rekreacyjno- zabawowych. Kilka lat temu miałem podobny pomysł i doszedłem do wniosku, że więcej satysfakcji będę miał wtedy kiedy zbuduję bolid od podstaw według własnego projektu.
Po czterech latach prac ( w czasie wolnym) na jesień 2010 roku pojechaliśmy na pierwsze testy torowe. W 2011 roku próbowaliśmy bolid na torze kartingowym w Zielonej Górze, a jesienią na torze samochodowym w Poznaniu. Mieliśmy za szybkie przełożenie co spowodowało , że nie można było wykorzystać wszystkich możliwości. Porównując czasy osiągnięte w maju tego roku podczas zawodów w Poznaniu niemieckiej serii HAIGO HISTORIC CUP 2011 ( Estonie, Promoty, MT 90, 77, Konig, MTX) zajęli byśmy 14 pozycję na 26 startujących z czasem 1min. 54s.
Podaję link gdzie można zobaczyć historię budowy , a w galerii zdjęcia z testów torowych.
Jeśli starczy zapału to na pewno osiągniesz zamierzony cel. Powodzenia i nie martw się pesymistycznymi opiniami, ja to wszystko przeszedłem i cel osiągnąłem. rolleyes.gif
F 1000



--------------------
golf mkI 4x4
golf mkII V8
audi A2 R36
polo 86C XX w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paolo57
post Thu, 03 Nov 2011 - 21:14
Post #34


Rookie
Dołączył: Sun, 30 October 2011





CYTAT(olozwirski @ Thu, 03 Nov 2011 - 00:54) *
Zajebiscie ze takie rzeczy powstaja u nas! I to jest projekt, a nie wykres + fotki auta.
Masz zdjecia w wiekszej rozdzielczosci?

Prędkość mojego łącza internetowego jest bliska zeru, dlatego nie mam możliwości wysyłania dużch plików. Zdjęcia na mojej stronie w zakładce PROTOTYP można po kliknięciu nieco powiększyć.
W galerii jest kilka fotoreportarzy z testów torowych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Thu, 03 Nov 2011 - 23:05
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





CYTAT(paolo57 @ Thu, 03 Nov 2011 - 21:14) *
Prędkość mojego łącza internetowego jest bliska zeru, dlatego nie mam możliwości wysyłania dużch plików. Zdjęcia na mojej stronie w zakładce PROTOTYP można po kliknięciu nieco powiększyć.
W galerii jest kilka fotoreportarzy z testów torowych.



Masz mechanizm różnicowy w końcowym projekcie? Jakoś na fotkach go nie zauważyłem. Ale może mi umknęło..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Colin
post Fri, 04 Nov 2011 - 14:17
Post #36


Otaku
Dołączył: Mon, 21 October 2002
Skąd: Kraków





CYTAT(specu @ Fri, 28 Oct 2011 - 09:30) *
Xawery miał 262 km z tego co pamiętam . Muszę Go zapytać wink.gif
Najmocniejsze przynajmniej w ofercie widziałem SBD 292km ,jest też Risse 282km
WTTC Chevrolet i Łada miały/mają 270-285km
Więc jeśli toto ma 300 to raczej najmocniejsze na swiecie smile.gif



Ja mysle, ze tych koni tyle nie bylo, a po dotknieciu magicznymi palcami kurnik-tuned (jak zwykle zawiesil sie wtryskiwacz czy cos tam samo sie zepsulo) fura poszla z dymem.
Co do najmocniejszego 2.0 opla, to ja widzialem gdzies wykres na ponad 300 z tego co pamietam.


--------------------
Aerospace Electronics :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paolo57
post Fri, 04 Nov 2011 - 19:06
Post #37


Rookie
Dołączył: Sun, 30 October 2011





CYTAT(Maxim555 @ Thu, 03 Nov 2011 - 23:05) *
Masz mechanizm różnicowy w końcowym projekcie? Jakoś na fotkach go nie zauważyłem. Ale może mi umknęło..

Pierwsza faza projektu nie przewidywała mechanizmu różnicowego. Przy odpowiednich ustawieniach zawieszenia można na szybkich i średnio szybkich torach jeździć bez szpery. Wykorzystuje się podobne ustawienia jak w kartingu wyczynowym. Jakiś czas temu w Polsce Francuzi próbowali wprowadzić do kalendarza wyścigowego Formułę X- Sport, w której też nie ma mechanizmu różnicowego. Na następny sezon budujemy tylne skrzydło ze stelażem z kompozytów. Jeśli znajdzie się więcej czasu to nos ze skrzydłem również. Na sezon 2013 będziemy montować silnik Suzuki Hayabusa (213 KM) i prawdopodobnie sportowy mechanizm różnicowy.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_shafter_*
post Tue, 08 Nov 2011 - 12:47
Post #38









CYTAT(paolo57 @ Fri, 04 Nov 2011 - 18:06) *
Jakiś czas temu w Polsce Francuzi próbowali wprowadzić do kalendarza wyścigowego Formułę X- Sport, w której też nie ma mechanizmu różnicowego.


Zrobiłem tym samochodem 2 dni testowe we Francji, w sumie jakieś 300km i cholernie za nim tesknie ...

Genialnie sie tym jeździło, mimo początkowego wrażenia totalnego terroru i "cojaturobie" ten bolid naprawde robił robote a ogarniety kierowca dawal sobie z nim super rade po paru kolkach rozgrzewki.

Trzeba bylo tylko bardzo mocno pilnowac skrzynii i obrotow przy redukcjach, a brak mechanizmu roznicowego nie dosc ze nie przeszkadzał to powodowal mase dodatkowej zabawy !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
paolo57
post Tue, 08 Nov 2011 - 20:52
Post #39


Rookie
Dołączył: Sun, 30 October 2011





CYTAT(shafter @ Tue, 08 Nov 2011 - 12:47) *
Zrobiłem tym samochodem 2 dni testowe we Francji, w sumie jakieś 300km i cholernie za nim tesknie ...

Genialnie sie tym jeździło, mimo początkowego wrażenia totalnego terroru i "cojaturobie" ten bolid naprawde robił robote a ogarniety kierowca dawal sobie z nim super rade po paru kolkach rozgrzewki.

Trzeba bylo tylko bardzo mocno pilnowac skrzynii i obrotow przy redukcjach, a brak mechanizmu roznicowego nie dosc ze nie przeszkadzał to powodowal mase dodatkowej zabawy !

W Poznaniu 4 lata temu testował X- Sport Maciej Bernacik (później startował w Formule BMW), a w ubiegłym roku jeździł moim bolidem i stwierdził, że właściwości jezdne są podobne. Kuba Germaziak też nim pojeździł i nie miał istotnych uwag. Oczywiście wymaga specyficznego stylu jazdy, jest bardzo narowisty, a po jego opanowaniu jest dużo przyjemności.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
witula
post Thu, 17 Nov 2011 - 15:52
Post #40


Rookie
Dołączył: Wed, 03 December 2008
Skąd: LUBLIN





polecam - http://www.autosportretro.fora.pl/wyscigi,1/
http://www.poloniaracingteam.com/portal.php?show=11
http://wueska.pl/viewtopic.php?f=75&t=3460
itp. itd . po nitce do kłębka


pozdrawiam i życzę szybkiej odbudowy .
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:07