Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dylemat przed kupnem auta, do wyboru trzy.
_adams_
post Sat, 14 Mar 2020 - 22:58
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Jechałem raz kumpla Outlanderem z przekładnią bezstopniową i przyznam że większym mułem daawno nie jechałem. Myślę że do 80km/h, a może i dalej Sejem 60KM bym go zrobił laugh.gif
Akurat mamy takiego jako gruza do pojeżdżawek dla młodego wink.gif

Także po 2.7 300KM lepiej już brać to 3.0TFSi za 25... tongue.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 14 Mar 2020 - 22:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
ledziu
post Sat, 14 Mar 2020 - 23:37
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(_adams_ @ Sat, 14 Mar 2020 - 22:58) *
Jechałem raz kumpla Outlanderem z przekładnią bezstopniową i przyznam że większym mułem daawno nie jechałem. Myślę że do 80km/h, a może i dalej Sejem 60KM bym go zrobił laugh.gif
Akurat mamy takiego jako gruza do pojeżdżawek dla młodego wink.gif

Także po 2.7 300KM lepiej już brać to 3.0TFSi za 25... tongue.gif



Chłopie co Ty piszesz ?! Równie dobrze mogę napisać że jechałem audi 1,6 ... więc już wszystko będzie szybsze...
Autor rozmyśla nad outlandetem turbo a Ty piszesz o jakimś kiblu cvt który ma tyle wspólnego z out turbo manual co ja z baletem a wszystko kwitujesz że wolałbyś 3,0 tsi za 25k...więc dawaj linki chętnie kupie...

Oczywiście nie jesteś fanbojem marki laugh.gif

Omzig widziałem że jesteś z waw jak chcesz możemy się ustawić przejedziesz się ot1 i zadecydujesz czy odpowiada Ci jazda 2,0t czy wolisz pojemność.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
omzig
post Sun, 15 Mar 2020 - 07:00
Post #23


User
Dołączył: Tue, 21 February 2012
Skąd: Warszawa





A6 kupiłem z 5 lat temu głównie ze względu na gabaryty, bo dziecko, bo wózek, bo pies, chęć posiadania napędu na cztery koła, no i 2.7. wink.gif
Jedyne co mnie trzyma przy tym aucie to właśnie silnik, napęd, fotele Recaro i w sumie tyle. Chciałbym chyba już coś świeższego. A dlaczego 1,8t/2.0t/2.5t? Chyba ciekawość. Z każdego z tych mozna zrobić 300hp jak miałem w A6 a to mi w zupełności wystarczy do jazdy na codzien.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sun, 15 Mar 2020 - 07:37
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(omzig @ Sun, 15 Mar 2020 - 07:00) *
A6 kupiłem z 5 lat temu głównie ze względu na gabaryty, bo dziecko, bo wózek, bo pies, chęć posiadania napędu na cztery koła, no i 2.7. wink.gif
Jedyne co mnie trzyma przy tym aucie to właśnie silnik, napęd, fotele Recaro i w sumie tyle. Chciałbym chyba już coś świeższego. A dlaczego 1,8t/2.0t/2.5t? Chyba ciekawość. Z każdego z tych mozna zrobić 300hp jak miałem w A6 a to mi w zupełności wystarczy do jazdy na codzien.


Widzisz to nie jest tak... dzieci machający rączką w spodenkach do wykresu patrzą tylko na jedną tabelkę czyli pałer zawansowane dzieci dołączają zdjęcie Niuta ale tylko w piku a prawda jest tak że to co podajesz za przykład czyli 300hp jest całkowicie inną jazdą z mikrusa 1,4t i całkowicie inną jazdą z dużego v8 i to n/a... gdzie po drodze jest jeszcze technika machania tłokami czyli r4/r6/boxer /wirujący trójkącik biggrin.gif itd... Oczywiście na tym forum ludziom wsjo rybka no bopewnie jak czytasz tematy to masz zawsze hasło jak 1,4t-jet to szlak przetarty na 300km jak 1,8t vw to szlak przetarty na 400km jak ... to coś tam a prawda jest taka że liczy się jakość jazdy bo dd nie służy w 90% do torowego upalania.

Dlatego zaproponowałem Ci przejechanie się out1 fajnie podrobionym w aucie typowo dd żebyś mógł stwierdić różnice pojemność 2,7bit (którą posiadasz) vs 2,0t r4 i czy Ci odpowiada.
To jest najlepsze rozwiązanie tak żeby złapać realny pogląd omijając porównania typu "jechałem cvt" ktre na masce miało diamenty podobne do diamentów z evo więc pewnie evo też nie jedzie:lol:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sun, 15 Mar 2020 - 08:57
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Zgadzam z się kolega wyżej, ważniejszy jest powerband w codziennej jeździe, a nie wykres w peaku
Po wolnossacym v6 poszedłem w doładowane 2.0 o tych samych parametrach (mocy, bo niuta 100 wiecej) i ... To był krok wstecz, dlatego polecam dozbierać, cierpliwie poszukać i brać 3.0t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sun, 15 Mar 2020 - 09:45
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





ledziu, nie napinaj się tak bo Ci gumka pęknie... Przypomnę Ci:

CYTAT(ledziu @ Sat, 14 Mar 2020 - 09:54) *
Przy propozycjach za 25k proponowano audi 3tfsi jak coś to ja chętnie w tej cenie kupiłbym sztukę:-)


Wnętrze Miśka jest surowe i smutne, trzeba mocno lubić taki styl.

A4 będzie za ciasne pomijając już silnik, krok do tyłu jak już wcześniej pisano.

Może jakieś Volvo z 2.5T?


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
omzig
post Sun, 15 Mar 2020 - 10:25
Post #27


User
Dołączył: Tue, 21 February 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(ledziu @ Sun, 15 Mar 2020 - 07:37) *
Dlatego zaproponowałem Ci przejechanie się out1 fajnie podrobionym w aucie typowo dd żebyś mógł stwierdić różnice pojemność 2,7bit (którą posiadasz) vs 2,0t r4 i czy Ci odpowiada...

Ok, rozumiem i dzięki za zaproszenie, będę miał na uwadze. smile.gif


Go to the top of the page
 
+Quote Post
omzig
post Sun, 15 Mar 2020 - 10:34
Post #28


User
Dołączył: Tue, 21 February 2012
Skąd: Warszawa





Teraz tak: pomyślałem, że 2.7 zostanie żebym miał w czym dłubać jak się z kobietą pokłóce. wink.gif

I teraz może tak:
Szukam czegoś rodzinnego z pazurem (nowszego od A6 C5) do tych 25-30k... Kombi, manual, minimum 200hp, pb lub pb + lpg.
Możecie coś zaproponować? Patrzyłem na ogłoszenia i to co wpadło mi w oko to: Signum 2.8T, Mondeo 2.5T, Octavia VRS... Ewentualnie A6 C6 i tam to już chyba tylko wolnossaki...



Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Sun, 15 Mar 2020 - 20:08
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Mondeo 2.5T to najlepsza opcja.

Volvo 2.5T.

C6 może 3.0TDi? - jak nie lubię dizla tak sam bym wziął, bo ten silnik jest dobry, po lekkich modach dobrze jedzie.


Opla bym odpuścił bo słabo się prowadzi. Do Mondeo nie ma podejścia.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 15 Mar 2020 - 22:08
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





9-3 polift 2.0T jak już masz sobie życie psuć oplem to chociaż w miarę fajnym wink.gif Mondeło fajne duże auto jak na klasę D, plastikowe jak jasna cholera i dla spokoju przydałoby się zamknąć blok, a nie każdy lubi aż tak grzebać.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Mon, 16 Mar 2020 - 09:08
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





właściwie to z obydwiema propozycjami mam spore doświadczenie.
Ja bym sobie zadał pytanie czy będziesz dłubać czy jeździć serią? OT na pewno lepiej przyjmuje tuning, bolt onowo pasują wszsytkie graty z evo. Więc moc bez ruszania dołu zdecydowanie lepiej przyjmuje. Subaru natomiast zdecydowanie lepiej się prowadzi, wynika to z masy i przede wszystkim szper, których brakuje w mitsu (a dokładanie nie ma sensu finansowego). Być może niezłym rozwiązaniem będzie forek 2,0 t z turbo z wrxa. Moc na na 0,9 bara to będzie jakies 250 w zależności od przebiegu doładowania. Generalnie wtedy masz dosyć szybki w miarę bezproblemowy setup.


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Mon, 16 Mar 2020 - 13:46
Post #32


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





A6 C6 3.0 TFSI zrobione na 450KM no ale nie za 25 tyś. biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
borman
post Tue, 17 Mar 2020 - 16:07
Post #33


User
Dołączył: Sat, 04 November 2017





czemu nie c6 4.2?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
omzig
post Tue, 17 Mar 2020 - 21:36
Post #34


User
Dołączył: Tue, 21 February 2012
Skąd: Warszawa





Bo to już nie to samo co np ANK w C5. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amper124
post Thu, 19 Mar 2020 - 20:42
Post #35


Frequent User
Dołączył: Sun, 12 January 2014
Skąd: WML





Powiem tak - fanbojem audi nie jestem, subaru i miski uwielbiam. Ale jak sie przejechalem tymi trzema, to a4 jechalo sie najprzyjemniej. Fajne, zwarte, byle kowal to naprawi, dlubanie 1.8t tez jest w sumie rozkminione.
Forek i outlander to dla mnie jak jazda kamienicą
Ziomek ma forka na ktorego chucha, dmucha i w kolko cos sie z nim pierdaczy (porwierdzam historie o oleju, byly podobne sytuacje).
Outlanderem turbo w serii sie przejechalem ale zeby mnie to za serce chwycilo... meh.

Wydaje mi sie - powtarzam - wydaje, ze jak chcesz dlubac to 1.8t bedzie bardziej ekonomiczne. Baza aftermarketow do wszystkich w sumie spora ale do vag raczej najlepsza w naszych warunkach.

Mondeo - oska bez szpery z turbobena pod 300hp. Nie przemawia do mnie osobiscie ale to moje zdanie, acz auto bardzo spox.
Nie wiem czy focus mk2 st nie bylby przyjemniejszy, a w 5 furtach znajdziesz.

Howgh.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
omzig
post Thu, 19 Mar 2020 - 21:46
Post #36


User
Dołączył: Tue, 21 February 2012
Skąd: Warszawa





Dzięki bardzo wszystkim za odpowiedzi. Mam jeszcze większy mętlik w głowie. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HMP_inc
post Fri, 20 Mar 2020 - 08:48
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Sun, 11 June 2006
Skąd: LU





Same stare turbodziady, które generują koszty. Podam coś innego, ale ma sens - Altea Freetrack 2.0 TFSI. Tylko przedlift, bo ma EA113. Fajne auto, ma haldexa 4wd i potencjał tuningowy jak kaźde starsze tfsi. Większość egzemplarzy ma dsg, kwestia co komu pasuje. Reszta to golf 5. Praktyczność over9000, wygląd suva, nie widać po tym aucie wieku.

Tylko musisz mieć w skarbonce zapasowe 5 tys zł budżetu na obsługę tego motoru. Sam tego chwilę szukałem, to mało chodliwy towar. Ew zwykla Altea, ale to tylko fwd.

Stare Outlandery to jeżdżąca rdza, a Forestery 2.5T to jakaś serwisowa pomyłka. Do tego ruda szmata w gratisie. Serio auta dla fanbojów. Jedynie A4 1.8TQ ma sens, ale fajne egzemplarze mają chore ceny. Poza tym auto jest przeciętne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
amper124
post Fri, 20 Mar 2020 - 12:09
Post #38


Frequent User
Dołączył: Sun, 12 January 2014
Skąd: WML





Omzig.
Tak btw.
Jak chcesz 4 buty kombi, to kumpel pozbywa sie V70R kanciatego.
Ma sporo fajnych fruktow, potencjał jest, budzet sporo ponizej tego o ktorym myslales.
Moze nie jest piekne i wymaga dopieszczenia ale bez dramatu. Za to brzmi fajnie smile.gif
Ogłoszenie plącze sie chyba jeszcze po giełdzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
omzig
post Sat, 21 Mar 2020 - 07:19
Post #39


User
Dołączył: Tue, 21 February 2012
Skąd: Warszawa





Patrzyłem na te V70 i powiem Wam, że chyba to będzie to...
Coś więcej możecie powiedzieć na temat tego modelu? Awaryjnosc 2.4, 2,5 i jakie mw koszta jeśli chodzi o modyfikacje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisu_K13TL
post Sat, 21 Mar 2020 - 10:24
Post #40


Super User
Dołączył: Sun, 04 August 2013
Skąd: Kraków





CYTAT(HMP_inc @ Fri, 20 Mar 2020 - 08:48) *
Same stare turbodziady, które generują koszty. Podam coś innego, ale ma sens - Altea Freetrack 2.0 TFSI. Tylko przedlift, bo ma EA113. Fajne auto, ma haldexa 4wd i potencjał tuningowy jak kaźde starsze tfsi. Większość egzemplarzy ma dsg, kwestia co komu pasuje. Reszta to golf 5. Praktyczność over9000, wygląd suva, nie widać po tym aucie wieku.


DSG we freetrack'u było chyba w polifcie dopiero. Jeszcze nie widziałem przedlifta tfsi z DSG. Inna rzecz, że w polifcie środek/ deska wygląda sporo lepiej.

Natomiast sam wóz moim zdaniem wypada naprawdę dobrze biorąc pod uwagę cenę na rynku wtórnym do tego co dostajemy w zamian.


--------------------
Było: e36 323ti, e36 328iT, e46 325ti, e39 m5
Jest: e81 n54b30a
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:03