Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jaki samochod z silnikiem V8
kontrolm
post Tue, 10 Mar 2020 - 20:04
Post #61


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Piotr124 @ Tue, 10 Mar 2020 - 19:40) *
Tylko ze do srt sa drogie czesci naprzyklad same tarcze chamulcowe to koszt kilku tysiecy zlotych smile.gif

tym się nie hamuje - tym się przyśpiesza...i to jak ;-)
awsze możesz hamować biegami ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 10 Mar 2020 - 20:04
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Stander_M
post Tue, 10 Mar 2020 - 20:19
Post #62


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(Piotr124 @ Tue, 10 Mar 2020 - 19:40) *
Tylko ze do srt sa drogie czesci naprzyklad same tarcze chamulcowe to koszt kilku tysiecy zlotych smile.gif


Tego forum nie da się powoli czytać, zero merytorycznych informacji tylko bzdury powielane z auto świata albo gimnazjum. Części do srt jak na te parametry są jak za darmo, nie wiem ile kosztują "chamulce" ale tarcze i klocki hamulcowe na przód kupuje się poniżej 2 tysi


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
volski1
post Tue, 10 Mar 2020 - 20:28
Post #63


Frequent User
Dołączył: Fri, 18 January 2008





CYTAT(Piotr124 @ Tue, 10 Mar 2020 - 19:40) *
Tylko ze do srt sa drogie czesci naprzyklad same tarcze chamulcowe to koszt kilku tysiecy zlotych smile.gif

Tarcze i klocki na przód to 1.3k zł. To dla Ciebie dużo? Jakie auto z podobną mocą ma wyraźnie tańsze częsci?
Przyznaje że nie jest to daily dla ubogich i przesiadając się z passata 1.9tdi można dostać zawału przy dystrybutorze, ale temat dotyczy V8 i z pewnymi wydatkami trzeba się liczyć.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Tue, 10 Mar 2020 - 23:31
Post #64


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Volvo jeśli skrzynia wymieniona na gwarancji wink.gif To też z mądrości ludowych, nie miałem, czytałem przy okazji wink.gif


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 11 Mar 2020 - 05:02
Post #65


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(GIB @ Tue, 10 Mar 2020 - 23:31) *
Volvo jeśli skrzynia wymieniona na gwarancji wink.gif To też z mądrości ludowych, nie miałem, czytałem przy okazji wink.gif

Mam XC90 V8 skrzynia to typowy AM6 TF80SC jeżdżący tylko w 1/4 automatów na świecie pod różnymi nazwami, remont 4-6 tyś i jeździsz dalej ;-) Czasem padnie tuleja od przekłądni kątowej ale w S80 sporadycznie bo jednek sporo lżejsze auto. Silnik chyba jeden z najoszczędniejszych V8 na rynku zresztą konstrukcja Yamahy więc tak naprawdę japońska technologia w naszczęście europejskim dizajnie ;-)
Niby na pojedyńczym cieńkim łańcuszku który kosztuje w ASO poniżej 200 zł i dojeżdża nawet do 400-500 tyś bez wymiany (jak oni to zrobili ? B) )
Na customowych wydechach nawet fajnie się to drze


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotr124
post Wed, 11 Mar 2020 - 07:19
Post #66


Rookie
Dołączył: Tue, 07 January 2020





Do Stanger M nie chce srt bo wystarczy mi zwykle 5.7 na tor sie niewybieram wiec po co mi drogie w utrzymaniu srt poczytaj sobie o srt 6.4 challenger i koszcie tarcz dobrych nie jakiegos gowna do 6 tloczkowych zaciskow brembo a pozniej pisz o gimnazium
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Wed, 11 Mar 2020 - 09:10
Post #67


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(Piotr124 @ Wed, 11 Mar 2020 - 07:19) *
Do Stanger M nie chce srt bo wystarczy mi zwykle 5.7 na tor sie niewybieram wiec po co mi drogie w utrzymaniu srt poczytaj sobie o srt 6.4 challenger i koszcie tarcz dobrych nie jakiegos gowna do 6 tloczkowych zaciskow brembo a pozniej pisz o gimnazium


Nie muszę o niczym czytać, miałem jeepa srt 6.4 miałem też WK Hemi 5.7 to są nieporównywalne samochody pod każdym względem i faktycznie 5.7 jest tańszy ale srt w relacji do parametrów które ma to okazja. Tarcze do 6.4 są faktycznie droższe niż 2 tysie ale my tu piszemy o 6.1.


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Wed, 11 Mar 2020 - 10:13
Post #68


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(kontrolm @ Wed, 11 Mar 2020 - 05:02) *
[...] konstrukcja Yamahy więc tak naprawdę japońska technologia w naszczęście europejskim dizajnie ;-) [...]

ale japoński dizajn to Ty szanuj, chyba, że mowa o wnętrzu to zgoda biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 11 Mar 2020 - 10:26
Post #69


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(hubi91 @ Wed, 11 Mar 2020 - 10:13) *
ale japoński dizajn to Ty szanuj, chyba, że mowa o wnętrzu to zgoda biggrin.gif

zdecydowanie chodzi mi o tandetoplastik w środku ;-)
Choć w Lexie się chłopaki baardzo postarali no i to wyciszenie...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 11 Mar 2020 - 10:43
Post #70


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Stander_M @ Wed, 11 Mar 2020 - 09:10) *
Nie muszę o niczym czytać, miałem jeepa srt 6.4 miałem też WK Hemi 5.7 to są nieporównywalne samochody pod każdym względem i faktycznie 5.7 jest tańszy ale srt w relacji do parametrów które ma to okazja. Tarcze do 6.4 są faktycznie droższe niż 2 tysie ale my tu piszemy o 6.1.


To napisz jakie tarcze kupowałeś za te grube tysiące bo mam okazję uczestniczyć w serwisie kilku ambitniejszych V8 w tym srt 6,1 i tak dziwnie się to czyta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Wed, 11 Mar 2020 - 12:06
Post #71


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(ledziu @ Wed, 11 Mar 2020 - 10:43) *
To napisz jakie tarcze kupowałeś za te grube tysiące bo mam okazję uczestniczyć w serwisie kilku ambitniejszych V8 w tym srt 6,1 i tak dziwnie się to czyta.


???


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Wed, 11 Mar 2020 - 13:09
Post #72


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





CYTAT(hubi91 @ Wed, 11 Mar 2020 - 10:13) *
ale japoński dizajn to Ty szanuj, chyba, że mowa o wnętrzu to zgoda biggrin.gif

Wnętrze któregokolwiek volvo to coś po czym nie da się otrząsnąć smile.gif Obecne s40 zobaczyłem po raz pierwszy dopiero po zakupie. Obszedłem w koło, no fajnie to wygląda, ale jak wsiadłem do środka to poczułem się jakbym cofnął się w historii motoryzacji o dobre 10 lat biggrin.gif


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 11 Mar 2020 - 13:22
Post #73


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Stander_M @ Wed, 11 Mar 2020 - 12:06) *
???


Sorki... coś mi źle wkleiło




Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 11 Mar 2020 - 13:30
Post #74


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Rezor @ Wed, 11 Mar 2020 - 13:09) *
Wnętrze któregokolwiek volvo to coś po czym nie da się otrząsnąć smile.gif Obecne s40 zobaczyłem po raz pierwszy dopiero po zakupie. Obszedłem w koło, no fajnie to wygląda, ale jak wsiadłem do środka to poczułem się jakbym cofnął się w historii motoryzacji o dobre 10 lat biggrin.gif

chyba nigdy nie siedziałeś w pierwszym outlanderze ;-) deskę tego pokroju i materiay widziałem ostatnio w 126p ...
Albo w takiej Avensis 1.8 VVTi rocznik taki 2015 gdzie wszystko wygląda jak Dacia Logan w wersji japońskiej ;-) monochromatyczne brzydkie wyświetlacze w liczniku, wyswietlacz od radia jak w pierwszym komórkowym Ericssonie, lakierowane bele czym plastiki...a sorry Dacia w nowych modelach jest już ładniejsza ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bondii
post Wed, 15 Apr 2020 - 13:50
Post #75


Rookie
Dołączył: Wed, 15 April 2020





Cześć, podłączę się do tematu bo również szukam auta m.in. z v8 (gdzieś tam jeszcze po głowie chodzi bmw 135i z N54). Miało być G37 ściągnięte z USA ale odkryłem Infa M56s i pytanie jak jest z awaryjnością tych wozów i silników? Z tego co udało mi się znaleźć to vk56 jest udaną jednostką lecz informacji jest mało. Widziałem gdzieś na yt, że można zrobić ok 460 km N/A (zmiana wydechu + tuning). Oprócz tego myślałem o Lexusie gs430 lub jakby się udało znaleźć gs460 i tutaj o awaryjność bym się nie martwił ale ponoć lexy są dość kanapowe a jednak wolałbym coś powiedzmy twardszego. Rozważam jeszcze coś z M113, dokładniej CLS 55 albo E55 ale również nie wiem jak z awaryjnością tych jednostek, czy ewentualne naprawy w porównaniu do Infiniti i Lexusa są dużo droższe? Obiło mi się o uszy, że airmatic jest drogi więc wymienia się zawieszenie np. na gwint i jest spokój. Zdaję sobie sprawę, że auta z trochę różnych segmentów ale nie będę robił dużo km tym autem i zależy mi na tym aby było przyjemne w jeździe, miało jakieś sportowe zacięcie no i najważniejsze w miarę mało awaryjne i bez potężnych kosztów serwisowania. Znajdę jeszcze coś podobnego w rocznikach 2005-2013?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krasek
post Wed, 15 Apr 2020 - 17:00
Post #76


Frequent User
Dołączył: Sun, 13 August 2006





CYTAT(bondii @ Wed, 15 Apr 2020 - 13:50) *
Cześć, podłączę się do tematu bo również szukam auta m.in. z v8 (gdzieś tam jeszcze po głowie chodzi bmw 135i z N54). Miało być G37 ściągnięte z USA ale odkryłem Infa M56s i pytanie jak jest z awaryjnością tych wozów i silników? Z tego co udało mi się znaleźć to vk56 jest udaną jednostką lecz informacji jest mało. Widziałem gdzieś na yt, że można zrobić ok 460 km N/A (zmiana wydechu + tuning). Oprócz tego myślałem o Lexusie gs430 lub jakby się udało znaleźć gs460 i tutaj o awaryjność bym się nie martwił ale ponoć lexy są dość kanapowe a jednak wolałbym coś powiedzmy twardszego. Rozważam jeszcze coś z M113, dokładniej CLS 55 albo E55 ale również nie wiem jak z awaryjnością tych jednostek, czy ewentualne naprawy w porównaniu do Infiniti i Lexusa są dużo droższe? Obiło mi się o uszy, że airmatic jest drogi więc wymienia się zawieszenie np. na gwint i jest spokój. Zdaję sobie sprawę, że auta z trochę różnych segmentów ale nie będę robił dużo km tym autem i zależy mi na tym aby było przyjemne w jeździe, miało jakieś sportowe zacięcie no i najważniejsze w miarę mało awaryjne i bez potężnych kosztów serwisowania. Znajdę jeszcze coś podobnego w rocznikach 2005-2013?

rozrzut i marzenia jak w Auto Świecie smile.gif
jaki budzet, moc, osiagi, V8 n/a turbo komptesor, lpg, gdi, fwd, rwd, awd itd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bondii
post Wed, 15 Apr 2020 - 17:32
Post #77


Rookie
Dołączył: Wed, 15 April 2020





Trochę tak ale to ze względu na specyfikę sytuacji. Auto chce sprowadzić z USA, dlatego taki rozstrzał, będę próbował zawęzić wybór, znaleźć jakieś ciekawe auta i brać co się trafi, więc ciężko mi się określić z budżetem dlatego podałem rocznik. Np. Inf M56 kupię spokojnie do 4000$ za samo auto z uszkodzeniami typu zderzak, lampa jakieś blacharskie poprawki, lakier więc jest to koszt powiedzmy 35 tys PLN pod dom + naprawa, więc nie wiem w jaki sposób przełożyć to na polskie realia. Moc najlepiej okolice 400km albo okolice 5s do setki, doładowanie jest mi obojętne liczy się dla mnie ogólna niezawodność jednostki, (jeżeli jednostka jest podatna na mody to na plus), bez lpg, rwd albo awd. Powiedzmy, że to daily choć będę robił małe przebiegi. Auto zdecydowanie dla kierowcy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 15 Apr 2020 - 17:56
Post #78


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(bondii @ Wed, 15 Apr 2020 - 17:32) *
Trochę tak ale to ze względu na specyfikę sytuacji. Auto chce sprowadzić z USA, dlatego taki rozstrzał, będę próbował zawęzić wybór, znaleźć jakieś ciekawe auta i brać co się trafi, więc ciężko mi się określić z budżetem dlatego podałem rocznik. Np. Inf M56 kupię spokojnie do 4000$ za samo auto z uszkodzeniami typu zderzak, lampa jakieś blacharskie poprawki, lakier więc jest to koszt powiedzmy 35 tys PLN pod dom + naprawa, więc nie wiem w jaki sposób przełożyć to na polskie realia. Moc najlepiej okolice 400km albo okolice 5s do setki, doładowanie jest mi obojętne liczy się dla mnie ogólna niezawodność jednostki, (jeżeli jednostka jest podatna na mody to na plus), bez lpg, rwd albo awd. Powiedzmy, że to daily choć będę robił małe przebiegi. Auto zdecydowanie dla kierowcy.


Co do lexa to gs460 jest bliżej kwoty 60-65k i podaż zerowa, może być gs430 mk3 wtedy coś koło 45k od wielkiej bidy. W obu przypadkach największym problemem jest sam sposób oddawania jazdy. Jeżeli rozważasz USA to opcją jest is350 mk2 fl. Fajnie się zbiera i daje więcej wrażeń z jazdy niż GS.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bondii
post Wed, 15 Apr 2020 - 18:14
Post #79


Rookie
Dołączył: Wed, 15 April 2020





IS350 wychodzi podobnie do G37, który jednak jest młodszy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Wed, 15 Apr 2020 - 18:56
Post #80


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(bondii @ Wed, 15 Apr 2020 - 18:14) *
IS350 wychodzi podobnie do G37, który jednak jest młodszy.

Tu akurat na tą młodość bym nie patrzył. Co do samej jazdy to mogą być moje odczucia subiektywne więc nie będę się wypowiadał ale syt.rynkowa jest na + i to spory dla is350 szczególnie fl nie wspominając o serwisie.

Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 18:38