Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V  « < 169 170 171 172 173 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
Lincoln e30ix
post Sun, 18 Oct 2015 - 11:19
Post #3401


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(krycha90 @ Tue, 13 Oct 2015 - 21:37) *
Janki, który najlepszy do AGU z 10w60? Castrol, shell czy valvoline? Aktualnie mam zalany valvo 10w60 vr1. Myślałem żeby przejść na shella bo i tak olej zmieniam co 6-8 kkm.


Poszedłbym raczej w stronę Millersa, Penrite, LM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 18 Oct 2015 - 11:19
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tomek evo
post Sun, 18 Oct 2015 - 12:27
Post #3402


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(Tasek @ Sun, 18 Oct 2015 - 10:08) *
A co to jest specol? a dokładnie Specol 5W40 Gold synthetic

Ze Specolem Gold to ciekawa historia bo tej olej jest na PAO i ma wręcz rewelacyjne parametry techniczne a jego cena jest śmiesznie niska. Podobno ma bardzo bogaty pakiet dodatków od renomowanych dostawców. Moim zdaniem Specol ma za słaby marketing i jakoś nie potrafi odpowiednio zareklamować tego oleju. Ale badźmy szczerzy. Kto patrzy na parametry techniczne tongue.gif ? Kowalski woli zalać olej znanej marki nawet półsyntetyczny niż wybrać nieznany sobie olej.
Specol Gold jest chyba niezłym wyborem jeśli nie mamy eko zabawek w aucie (filtry, specjalne katalizatory). Sam zalałem go do ducato 2.3 Multijet (bez DPF) - wcześniej był X-cess Motula. Silnik pracuje jakby ciszej ale to normalne po wymianie oleju.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 29 Oct 2015 - 18:54
Post #3403


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Chłopaki bd zmieniał olej i niestety nie moge znalezc 1znacznej odpowiedzi. Silnik ew10j4 upalany od czasu do czasu ale na codzien jezdzi do odcinki bez emerytowania. Lalem valvo 5w50 ale zaczely walic popychacze na zimno. Lac 5w50 czy wrocic do 5w40? Marka millers, fuchs moze LM?? Widzialem fuchsa za okolice 100zl 4l 5w40 titan gt xtl, jest jescze titan supersyn. Z millersa znowu kilka rodzajow, trident najtanszy wiec odpada bo pewnie niczym sie nie rozni od knnych w tej cenie. Lm znowu rozne ceny rozne oliwy a na papierze tak o. Ten fuchs mnie ciekawi bo cena spoko a na papierze wypada dobrze, czy to pelny syntetyk? Co do Specola ktos potwierdzi powyzsze bo cena nizsza niz valvo i to jest podejrzane. Pomoze ktos i moze odrazu sprzeda w dobrej kasie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Thu, 29 Oct 2015 - 21:32
Post #3404


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Fuchs jest w dobrej cenie i to generalnie dobry olej ale nie pełny syntetyk. Specola golda 5w40 masz pełnego syntetyka (PAO) w śmiesznie niskiej cenie. Ja tego oleju nie badałem w laboratorium ale ma odpowiednią bazę olejową i bardzo bogaty pakiet dodatków. Na papierze wygląda świetnie i na razie nikt nie narzeka choć jeszcze mało kto wypróbował ale jak do tej pory komentarze pozytywne. Jak chcesz coś bardziej renomowanego i za sensowną kasę to zamiast LM Synthoila 5w40 polecam Meguina Super Leichtlauf 5w40, który jest jego odpowiednikiem (patrz karty techniczne). Kupisz w cenie za lit zbliżonej do ceny Fuchsa. Oczywiście Millers zagwarantuje wysoką jakość (szczególnie te z nanotechnologią) ale aby był sens trzeba kupić coś z wyższych serii a to już kosztuje. Jest jeszce australijski PENRITE (polecam bardzo dobre oleje) i cała masa dobrych olejów made in usa ale na niską cenę też nie ma co liczyć. Jak coś więcej to zapraszam na priv.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iktorn92
post Thu, 29 Oct 2015 - 21:36
Post #3405


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Jelenia Góra





Trident z Millersa jest PAO czy HC?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Thu, 29 Oct 2015 - 22:03
Post #3406


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





TRIDENT to HC


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 29 Oct 2015 - 23:41
Post #3407


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(tomek evo @ Thu, 29 Oct 2015 - 21:32) *
Fuchs jest w dobrej cenie i to generalnie dobry olej ale nie pełny syntetyk. Specola golda 5w40 masz pełnego syntetyka (PAO) w śmiesznie niskiej cenie. Ja tego oleju nie badałem w laboratorium ale ma odpowiednią bazę olejową i bardzo bogaty pakiet dodatków. Na papierze wygląda świetnie i na razie nikt nie narzeka choć jeszcze mało kto wypróbował ale jak do tej pory komentarze pozytywne. Jak chcesz coś bardziej renomowanego i za sensowną kasę to zamiast LM Synthoila 5w40 polecam Meguina Super Leichtlauf 5w40, który jest jego odpowiednikiem (patrz karty techniczne). Kupisz w cenie za lit zbliżonej do ceny Fuchsa. Oczywiście Millers zagwarantuje wysoką jakość (szczególnie te z nanotechnologią) ale aby był sens trzeba kupić coś z wyższych serii a to już kosztuje. Jest jeszce australijski PENRITE (polecam bardzo dobre oleje) i cała masa dobrych olejów made in usa ale na niską cenę też nie ma co liczyć. Jak coś więcej to zapraszam na priv.


Dzięki wielkie za odpowiedź. Zostało znaleźć sklep z oryginałem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Wed, 18 Nov 2015 - 23:23
Post #3408









Silnik 2.0T 225km renault. 120k ori przelotu.

Co zalac dobrego zeby dopiescic silnik? Fabrycznie lany elf sxr. Cos z millersa? Motula?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Thu, 19 Nov 2015 - 02:05
Post #3409


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Millers z serii Nanodrive będzie dobrym wyborem, choć EE Longlife 5w40 to bardziej eko-olej a CFS 5W40 to już profi sport. Z dobrych polecam Penrite z serii Tenths Premium (są na PAO/Ester) lub HPR 5w40 (też dobry ale nie w pełni PAO). Uważam, ze bardzo dobrą alternatywą może być Meguin Super Leichtlauf 5w40 (baza PAO)- odpowiednik LM Synthoil High Tech 5w40 tylko dużo, dużo tańszy lub nasz krajowy produkt - Specol z serii Gold 5W40 lub 0W40 (oba na PAO).


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rOBERTO795
post Thu, 19 Nov 2015 - 10:35
Post #3410


Forum Killer
Dołączył: Sun, 22 May 2011
Skąd: Będzin





CYTAT(tomek evo @ Thu, 29 Oct 2015 - 22:03) *
TRIDENT to HC


W/g producenta to PAO!


--------------------
1-sze w Polsce 1,8T + K04-530 by Digitun.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Tue, 24 Nov 2015 - 23:06
Post #3411


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





Volvo V90 z rzędową szóstką z raczej prawdziwym przebiegiem 320tyś, po zastosowaniu płukanki mogę wlać olej syntetyczny czy będzie kiszka? Nie wiem co wcześniej było zalewane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 27 Nov 2015 - 11:06
Post #3412


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Myślę, że jak nie cieknie i zrobisz płukankę to ryzyko, że coś się stanie jest małe. Współczesne syntetyki nie są już tak agresywne dla uszczelek, bardziej chodzi o to, żeby złogi i inne syfy, które mogą być w silniku nie pozapychały kanałów olejowych. Ale jak zrobisz płukanie to ograniczasz to ryzyko.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Fri, 27 Nov 2015 - 11:12
Post #3413


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(rOBERTO795 @ Thu, 19 Nov 2015 - 10:35) *
W/g producenta to PAO!


Podaj proszę źródło. Teraz jest tak, że wiele olejów to mieszanina HC z PAO ale jeśli jakiś olej jest z dodatkiem PAO to nie znaczy, że jest to baza PAO. W Polsce wystarczy kropla ojeju syntetycznego dodana do mineralnego aby nazywać ten olej półsyntetycznym. Ja wiem, że w TRIDENCie jest PAO ale wg. moich informacji nie jest to baza PAO. Jeśli się mylę, to wyprowadź mnie z błędu.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzesi(E30)k
post Sat, 28 Nov 2015 - 21:24
Post #3414


Forum Killer
Dołączył: Tue, 13 January 2009
Skąd: Białystok





Pytanie pewnie zadane nie raz ale...

Passat 1.9tdi awx 05' 270kkm. Jaki olej do auta ktore nawija sporo km?
Dodam ze mieszkam w uk wiec sa tu tez te nieco bardziej egzotyczne marki.

Myslalem rowniez o dolaniu dodatku liqui moly z mos2 w koncu pd je walki. Warto?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AdamuS_81
post Sun, 29 Nov 2015 - 09:36
Post #3415


User
Dołączył: Sun, 18 January 2009
Skąd: Warszawa





Millers Oils EE Longlife 5w40 505.01
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sun, 29 Nov 2015 - 12:27
Post #3416


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Jak jesteś w UK to Millersa masz pod ręką. Pod wałki można zaleć dodatkowo z Liqui Moly ale nie Mos2 a Cera tec lub jeszcze lepiej Motor Protect ewentualnie Archinola.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Croom
post Tue, 01 Dec 2015 - 14:49
Post #3417


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2005
Skąd: Wieliczka





Grzesi: do tego silnika jest bardzo dużo ciekawych pozycji.
Faktycznie pod ręką masz doskonały olej Millers Oils robiony w UK w jednej fabryce.
Np. Millers Oils XF Longlife 5W40 alternatywnie możesz skorzystać z ciekawej oferty uznanego sklepu Opieoil.
Jest tam Don który doradzi i dobierze odpowiedny olej.

Jest oczywiście jeszcze wiele innych ciekawych olejów, Specol faktycznie jest ciekawym produktem.
Nie wiem czy natomiast Megiun jest olejem, który może być sprzedawany w Polsce wszak to bliźniak z LM ale pasowao by dopytać w Liqui Moly Polska jak to wyglada jeśli oleje są oficjalnie oferowane można się rónież takim produktem zainteresować.

CYTAT
tomek evo


Piszesz : TRIDENT to HC
Na jakiej podstawie ?


--------------------
www.zmienolej.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Wed, 02 Dec 2015 - 00:55
Post #3418


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Może się mylę co do TRIDENTA nie spieram się chciałbym zobaczyć jaki dokładnie ma skład bo z tego co kojarzę, ze to nie jest 100% PAO. Ale mogę się mylić. Co do Meguina to chyba nie Liqui Moly Polska decyduje co może być sprzedawane - PRL mamy na szczęście za sobą i jest wolny rynek biggrin.gif (no chyba ze Prezes to pozmienia).


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Wed, 02 Dec 2015 - 00:58
Post #3419


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Z tego co wiem to Liqui Moly Polska nie ma ani wyłączności ani autoryzacji na sprzedaż produktów Meguina więc pytanie nie do nich.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Croom
post Wed, 02 Dec 2015 - 07:59
Post #3420


Forum Killer
Dołączył: Mon, 04 April 2005
Skąd: Wieliczka





No ale chyba Meguin to chya marka Liqui Moly ale zapytam z ciekawości :-)
PRL za nami masz rację .
Ale wtedy nie było takiej wolenj amerykanki jak teraz no moze z wyłęczeniem okresu przejściowego królowaniu koników, cinkciarzy i inych kombinatorów :-)



--------------------
www.zmienolej.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V  « < 169 170 171 172 173 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 00:40