Shoutbox 0 nowych PW 


12 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Skoda 120L, Turbo, trzy podpory wału..0-200 str3// 243Km/332Nm, ET 13,03 !
adamac
post Wed, 23 Sep 2009 - 17:20
Post #21


Frequent User
Dołączył: Wed, 22 October 2008





Świetny projekt!! Jak wysoko mozna kręcic takiego OHV'a ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 23 Sep 2009 - 17:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flapjck1
post Wed, 23 Sep 2009 - 19:57
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





zaciekawily mnie zaciski

mozesz powiedziec pod jakiej srednicy tarcze ham sa i jaki jest rozstaw otworow mocujacych do piasty?
tam sa 4ry tloczki czy 2?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Wed, 23 Sep 2009 - 22:13
Post #23


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(adamac @ Wed, 23 Sep 2009 - 17:20) *
Świetny projekt!! Jak wysoko mozna kręcic takiego OHV'a ??


Dzięki,
mojego w ostatnim stadium kręciłem notorycznie 7500, raz czytałem że czesi profi przygotowany silnik krecili na hamowni do 8900

CYTAT(flapjck1 @ Wed, 23 Sep 2009 - 19:57) *
zaciekawily mnie zaciski

mozesz powiedziec pod jakiej srednicy tarcze ham sa i jaki jest rozstaw otworow mocujacych do piasty?
tam sa 4ry tloczki czy 2?


Zaciski są czterotłoczkowe, naprawde sprawdzona konstrukcja, chodzi mi po głowie zrobienie tłoczków z alu(ebay.de ma takie coś ale cena skutecznie odstrasza).
Srednica tarcz to 247mm, rozstaw musiałbym zmierzyć..


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Thu, 24 Sep 2009 - 11:56
Post #24


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





Rozstaw w Szkodzie nie jest czasem taki sam, jak w Garbatym?

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Thu, 24 Sep 2009 - 15:43
Post #25


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





no wlasnie powaznie mnie interesuje ten rozstaw
sam zacisk wyglada niemal identycznie z pewna interesujaca mnie konstrukcja

jeszcze do kompletu poprosilbym srednice tego otworu biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Fri, 25 Sep 2009 - 20:58
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, gratulacje za wytrwałość w pracach, naprawdę niezła bryka z tej Twojej skody. Chciałem zapytać jaki koszt wyważenia układu korbowego, gdzie to można zrobić i ile to tak naprawdę daje? Czytałem że jest lepiej, ale interesuje mnie jak dobrze. Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Fri, 25 Sep 2009 - 23:24
Post #27


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(flapjck1 @ Thu, 24 Sep 2009 - 15:43) *
no wlasnie powaznie mnie interesuje ten rozstaw
sam zacisk wyglada niemal identycznie z pewna interesujaca mnie konstrukcja

jeszcze do kompletu poprosilbym srednice tego otworu biggrin.gif


Więc rozstaw 72mm, średnica 12mm

CYTAT(tomek 1980 @ Fri, 25 Sep 2009 - 20:58) *
Witam, gratulacje za wytrwałość w pracach, naprawdę niezła bryka z tej Twojej skody. Chciałem zapytać jaki koszt wyważenia układu korbowego, gdzie to można zrobić i ile to tak naprawdę daje? Czytałem że jest lepiej, ale interesuje mnie jak dobrze. Pozdrawiam.


Dzięki, głównie daje spokojnie spać - nie musisz sie martwić ze cos sie rozleci jak zaczniesz wysoko kręcić silnik, napewno warto to zrobić bo seryjnie jest to kiepsko wyważone, no i panewki dłuzej wytrzymają.
Gdzie to nie wiem, ja kiedyś wyważałem w Czechach


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Tue, 22 Oct 2013 - 13:58
Post #28


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





MODEL: Skoda 120L, 96’

Modyfikacje


Silnik: Gotowy

Modyfikacje głowicy:


- „Niezliczone” godziny na samym portingu i studiowaniu Internetu w poszukiwaniu know how

- Nowe prowadnice z brązu, nieskracane, zakończone na tzw „bullet shape”

- Seryjnej wielkości zawory, obrobione na 3 kąty, powiększone gniazda,

- Wałek Motor-excell 278/256 st. Wzniosy odpowiednio 7,1 i 6,7 +przelożenie dźwigienek. Sprężynki, talerzyki to mix elementów Skody i Bmw S14/S38


Modyfikacje bloku:


- Blok Felicia BMM

- Układ tłokowo-korbowy Fabia 1.4

- Wyważenie wszystkich elementów z tolerancją <1g. Zamach -1kg.
- Szpilki w bloku zamiast śrub.

- CR obniżony dzięki przekładce

- Przegrody w misce olejowej


Układ dolotowy:


- Turbo TF035. Pełny porting części zimnej jak i ciepłej

- Airbox+ runnery z tzw. trąbkami na wlocie

- Gaźniki Keihin CVK z Kawasaki

- Regulator cisnienia paliwa Malpasi pod turbo gaźniki

- IC Wodny +czujniki temp.wody i powietrza na wlocie

- BOV ProPerfekt

Układ wydechowy
- 2,25 cala od początku do końca
- Homemade tłumik z kwasówki 0,7mm. Przelotowo-komorowy

Układ wtryskowy: dobry żart tongue.gif

Elektronika:

- Innovate MTX-L

- Programowalny układ zapłonowy Universal ingition-TCI. Zapłon realizowany po obrotach i Tps
- EGT „made In china”
-
Boost AutoGauge
- Wskaźniki ładowania, temperatury i ciśnienia oleju z Ziła (stara ruska ciężarowka jakby ktoś nie wiedział wink.gif

Układ chłodzenia:
-
Wymiennik woda-olej, chłodnica wody póki co seryjna. W planach chłodnica oleju i zwiększenie wydajności seryjnego układu chłodzenia

Układ napędowy:

-
Skrzynia biegów 5b Skoda 130/5/6,rapid. Przełożenie 3.90
-
Docisk Felicia 1.6, tarcza Skoda 1203 z tłumikiem drgań i kevlarovą okładziną
-
Twarde poduszki pod silnikiem jak i skrzynią biegów

Zawieszenie:



Modyfikacje wg. specyfikacji gr.A – 130LA, czyli wzmocnienia wahaczy jak z przodu tak i z tyłu, przekonstruowane gniazda odboii, elementy gumowe o podwyższonej twardości(65Sh), dołożony stabilizator na tył. Sprężyny z przodu to wyrób customowy z CZ – główne parametry takie jak 130L/A(+30%sztywnosci)+ 2 „martwe” zwoje z każdej strony aby dopasowac wysokość wedle potrzeb. Amortyzatory z przodu to jakies noname gazowe które na bieżące potrzeby są ok., z tyłu to Supersporty za jakiegoś polo


Hamulce:



- Przód
– tarcze wentylowane plus modyfikacja seryjnych czterotłoczkowych(!) zacisków aby akceptowały grubsze tarcze
-
Tył – zamiana bębnów na tarcze, zaciski też czterotłoczkowe, z czego 2 obsługują hamulec zasadniczy, a pozostałe 2 hydrauliczny ręczny

PODZIĘKOWANIA:

Mojej Żonie, Ojcu, Braciom


Całość zajęła mi ponad 5 lat, wszystko robiłem własnoręcznie, mimo przejściowych trudności(przeprowadzka, zmiana stanu cywilnego – słowem życie..) udało się projekt, chyba najszybszej Skody Rwd wreszcie zmaterializować.

Całość trzeba jeszcze dopieścić wizualnie, poprawić pare drobnostek, ale co najważniejsze , że niema grama rdzy, auto hamuje, skręca i pewnie zachowuje się na drodze.

Po tylu latach chciałem w końcu to złożyć, odpalić i zrobić pierwsze zasłużone kilometry.

Na początku silnik miał być wolnossący. Plan zakładał min. 120KM z pojemności 1.4 i mysle że gdyby dac normalną uszczelke (CR11:1) i kolektor 4-1 z wydechem szytym na miare tyle własnie by było. W międzyczasie wpadły też gaźniki motocyklowe. W trakcie prac narodził się pomysł żeby doładowac ten silniczek. Od razu rozsądek podpowiadał, że w takim razie to najlepiej swap na 1.8T. Już miałem jechać oglądać 210konne AGU z anglika, ale zadecydowałem że mając już tyle gratów do poczciwego OHV zbuduje coś, co jest pojmowane jako „sztuka dla sztuki”

Po przejechaniu ponad 400 kilometrów można powiedzieć że koncepcja się sprawdziła, silnik żyje i ma się doskonale, gaźniki utrzymują Afr 11 przy doładowaniu, nic nie cieknie, nie huczy, nie trzeszczy, auto prowadzi się jak po sznurku, hamulce po dotarciu jak najbardziej ok.

Doładowanie na początek 0,35b, ostatnio 0,5b i morda się śmieje cały czas laugh.gif

Przeznaczenie pojazdu to głównie sprawianie przyjemności właścicielowi w weekendy, chociaż ostatnio nie moglem sobie odmówic dojazdów do pracy, jakieś lokalne ćwiartki, potem może kiedyś wypad na jakiś track day – do Brna mam w sumie najbliżej i będzie też „patriotycznie”


Wykresu nie ma, nie wiem czy w ogóle będzie – będzie na pewno jakiś onboard, ale na razie z racji pogody mam do ogarnięcia bardziej przyziemne sprawy…
Zdjęcia będę wrzucać na bieżąco jak wybiorę najciekawsze i zrobie upload..








Stare Video z początkowych odpaleń:

C.D.N.


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Tue, 22 Oct 2013 - 16:38
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Gaziory z Kawy GPZ turbo? Fajna nietypowa zmota.


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Tue, 22 Oct 2013 - 17:26
Post #30


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





brawo..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mikruss VU
post Tue, 22 Oct 2013 - 20:10
Post #31


User
Dołączył: Mon, 20 October 2008
Skąd: okolice Ostrowa Wlkp.





masakratorek biggrin.gif
Nie chcial bym go spotkac na drodze bo bym musial glowe w piach schowac biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek 1980
post Tue, 22 Oct 2013 - 20:22
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Wed, 16 September 2009





Witam, no nieźle, nieźle, tylko pogratulować.
Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Tue, 22 Oct 2013 - 20:54
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





daj wiecej fot auta zeby sie czasem nie naciac glupio smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Wed, 23 Oct 2013 - 08:11
Post #34


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(Pan. B @ Tue, 22 Oct 2013 - 16:38) *
Gaziory z Kawy GPZ turbo? Fajna nietypowa zmota.


Nawet nie wiedziałem że takie coś istnieje i wychodziło fabrycznie huh.gif Ale z tego co wygooglałem to tam był wtrysk?
Gaźniki pochodzą ze zwykłej ZZR i zostały dostosowane do akceptacji nadciśnienia. Mogłem iśc śladem południowych sąsiadów i zastosować gaźnik z Renault 5 turbo, ale raz że nieosiąglany, dwa że pewnie byłby konieczny "repair kit" z ebay, a trzy to że jest tam stosunkowo mała gardziel która by robiła za zwężke w tak pomodzonej głowicy.


CYTAT(flapjck1 @ Tue, 22 Oct 2013 - 20:54) *
daj wiecej fot auta zeby sie czasem nie naciac glupio smile.gif


Musze zrobic jakieś dopiero wink.gif

Kontynuując temat:

Pierwsze wysiłki skupiały sie na wyelminowaniu słabych punktów karoserii - wszelkie ogniska korozji, jak i całkiem sfatygowane elementy zostały wycięte i wstawione nowe. Karoseria została w całosci obspawana, bo sztywnośc pozostawiała wiele do życzenia - nie był to element fabryczny tylko "nahradni dil", czyli część zamienna. Auto to składak z 1996 roku

















Potem nadeszła pora na zawieszenie i hamulce:







Zdejmowanie masy nieresorowanej z wahaczy po uprzednim ich wzmocnieniu



Farba/smar na tarczy aby nie zardzewiały - przygotowanie do 1,5 rocznego zimowania 2011






C.D.N.


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DoLeCk
post Wed, 23 Oct 2013 - 10:13
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Tue, 15 April 2008
Skąd: Warszawa





Po prostu super smile.gif
Czekamy na dalsze wieści!


--------------------
Daewoo Lanos GTi
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pan. B
post Wed, 23 Oct 2013 - 10:54
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Tue, 05 May 2009
Skąd: Nowa Huta





Byly killme. Mógłbyś napiasac na czym polegała ta przeróbka gaźników?


--------------------
BMW...freude am fahren...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rudiger
post Wed, 23 Oct 2013 - 14:23
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2011





Odn. gaźników do turbo to kontaktowalem się ostatnio z moim dostawcą gaźników sportowych i mówił że ma w ofercie gotowe kity do przezbrajania np. poziomych dwugardzielowców (DCOE,ADDHE itd) na wersję nadciśnieniową (pewnie sprawa się rozchodzi o uszczelnienia głównie). Nie zgłębiałem dalej tego tematu.
Killme, po co te zwoje martwe na sprężynach? Z tego co ja wiem nigdy nie powinno być tak że w sprężynie zwój opiera się o sąsiedni zwój podczas pracy.
Spawy na budzie mogły by być lepsze Panie Szanowny smile.gif


--------------------
narkotyczny zapach dogrzanych slicków...
powered by PENRITE
vmistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2012
mistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2015
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Wed, 23 Oct 2013 - 16:49
Post #38


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





CYTAT(Pan. B @ Wed, 23 Oct 2013 - 10:54) *
Byly killme. Mógłbyś napiasac na czym polegała ta przeróbka gaźników?


Głównie na dopilnowaniu aby wszelkie odpowietrzenia nie miały ujścia do atmosfery - w komorze pływakowej musi być minimalnie większe ciśnienie niż w kanale aby paliwo mogło wypływać dyszami. Oczywiście wszelkie pozostałe oringi i uszczelnienia muszą być pewne na 110%


CYTAT(Rudiger @ Wed, 23 Oct 2013 - 14:23) *
Odn. gaźników do turbo to kontaktowalem się ostatnio z moim dostawcą gaźników sportowych i mówił że ma w ofercie gotowe kity do przezbrajania np. poziomych dwugardzielowców (DCOE,ADDHE itd) na wersję nadciśnieniową (pewnie sprawa się rozchodzi o uszczelnienia głównie). Nie zgłębiałem dalej tego tematu.
Killme, po co te zwoje martwe na sprężynach? Z tego co ja wiem nigdy nie powinno być tak że w sprężynie zwój opiera się o sąsiedni zwój podczas pracy.
Spawy na budzie mogły by być lepsze Panie Szanowny smile.gif


Gaźniki CV (Constant Velocity) spotykane w motocyklach są szeroko dostępne i bardzo tanie(zapłaciłem 100zł z wysyłką..), co zazwyczaj stanowi 1/10 ceny wypasionych DCOE, ADDHE + jakiś zestaw naprawczy i robi sie kwota za którą miałbym ITB z GSXR i Megasquirta którym można fajnie ogarnąć ITB+doładowanie w trybie Hybrid AlphaN.
Pozatym pewnie spędziłbym pół roku strojeniem tego - jest to obiegowa opinia internetu, ludzi którze mieli do czynienia z klasycznymi gaźnikami i motocyklowymi.
W moim przypdaku proces strojenia rozpoczął sie od kupienia wierteł od 1-2 mm w odstępie co 0,1mm, oraz 2 komplety głównych dysz jakby sie cos nie udało(są takie same jak w chinskich skuterach - 5zł..). Mając jeden wolny wieczor i już szerokopasmówke w wydechu można wystroić sprzęt. Seryjna wielkość dysz w gaźnikach już jest zazwyczaj ok - bardzo czesto wystarcza dodać tylko +0,1mm

Sprężyny - charakterystyka sprężyny zawarta jest w zwojach pracujących - nawinięte, martwe służą do większego obniżenie gdy za mało początkowe -35mm wzgl serii. Genialnie proste.

Oczywiście że spawy mogłyby być lepsze - nie mam żadnego wykształcenia mechanicznego, a na codzień siedze za biurkiem..Jak na samouka nie spartoliłem chyba tego aż tak mocno wink.gif Skodzina nie ma aspiracji na miss, ani okładki, zresztą nigdy mi na tym nie zależało


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rudiger
post Wed, 23 Oct 2013 - 23:47
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Sat, 08 October 2011





Skodzina nie ma aspiracji na miss, ani okładki, zresztą nigdy mi na tym nie zależało

czuję przytyk laugh.gif laugh.gif

prawidłowo wykonany spaw jest mocniejszy a i w obróbce łatwiejszy.

BTW
jak turbo znosi skrzynia?



--------------------
narkotyczny zapach dogrzanych slicków...
powered by PENRITE
vmistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2012
mistrz klasy 2-1300 Classicauto Cup 2015
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Wed, 23 Oct 2013 - 23:58
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Mega fajna skodzinka biggrin.gif zazdroszcze miejsca które pozwala wywalić autko na bok. Tego mi mocno brakuje!!


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post

12 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 02:46