Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nissan 350Z Twin Tubo GReddy - odrodzenie legendy w Coobcio Garage
Coobcio
post Sat, 28 Jan 2017 - 11:27
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Spotkał nas zaszczyt by po niemal 10 latach ta Zetka zatoczyła koło i wróciła do nas smile.gif
350tka w latach świetlności prezentowała się mega "Grubo" jak na tamte czasy:


Opis Auta:
http://www.racingforum.pl/350Z-Twin-Turbo-...dy-t113968.html
http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=45880
http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic...by-nismo/page-1

He he dobre historyczne zdjęcie jak się miało 23 lata:


Opisy inne:
http://www.auto-motor-i-sport.pl/wydarzeni...Biturbo,12414,2
http://www.jdm-option.pl/blog/publikacja/3...-350Z-by-Alanos

W wielkim historczym skrócie:
2007 - niepamietne czasy z Legionowa montujemy zabawki w postaci całego zestawu Twin Turbo Greddy + sprzegło i koło zamachowe JWT, Wydech Greddy EVO TT, układ paliwowy CJ Motorsport, większą chłodnicę wody i wiele wiele innych rzeczy o ktorych już nie pamietam, po uzbrojeniu w te wszystkie gadgety seryjnego silnika całość została przekazana do firmy Promotor na wstawienie stand alona AEM i nastrojenie.
Efekt:
0,4 bara 345KM i 408Nm (Auto jeszcze z fabrycznymi katalizatorami)
0,55 Bara 415KM i 500Nm (katy wyleciały, silnik nadal seryjny) - jak na tamte czasy były to kozak wartości jak na RWD, gdzie królowały przeważnie dłubane do 250-280KM 200SX, no i czasy na 1/4 mili na poziomie 13,5 - to był naprawdę szok !

Późniejsze lata to już auto przechodziło kolejne metamorfozy w firmie Promotor, silnik został zakuty, obsadzone zostały tuleje Dartony - nawet na obecną chwilę jest to tłusty mod biggrin.gif, silnik także otrzymał szpilki ARP do głowic i na panewki główne, Generowało straszne moce, w internetach znalazłem nawet taki oto wykresik:


Później auto zostało sprzedane i dalej sprzedane dla chłopaka z Gdańska, który jest w jego obecnym posiadaniu już od 2 lat, po zakupie maszynę shamował na inercyjnej hamowni i na doładowaniu 0,8bara tak wyszła:


Po paru miesiącach jazdy i ciągłej walki, z zapowietrzaniem się i wyciekami płynu chłodoniczego i w zasadzie brakiem możliwości płynnej pracy przepustnicy i tym samym płynnej jazdy - silnik działał tylko na zasadzie zeto-but w aucie podczas sprintu do dużej prędkości zatarł się silnik...
No i tu zaczyna się nasz rozdział biggrin.gif
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nim przyszła buda, przyjechały do nas jego zwłoki już po sekcji:


Z której wynikało:
- nieszczlności na dartonach - wycieki płynu chłodniczego na zwenątrz bloku
- obrócona panewka głowna 1-sza od strony rozrządu
- obrócona panewka korbowodowa
- zatarty wał
- przytarte wałki w miejscu podpór
- rozciągnięty rozrząd i wytarte prowadnice ale to akurat przez ultra twarde podwójne sprężyny zaworowe Supertech
- wyzłocona panewkami chłodnica oleju z przewodami

W celu sprawnej reanimacji został zakupiony drugi silnik o naprawdę nie wielkim przebiegu a z poprzedniego wykorzysaliśmy jedynie szpiki ARP do głowic i pod główne panewki oraz sprężyny zaworowe - które zostały zdawngradowane do pojedyńczych, także spacer do kolektora ssącego się zachował z poprzedniego pieca.

Po stanie napinacza rozrzadu oceniam, że "Nowy" silnik na realne 30-40 tyś km przebiegu:


No to kujemy !
Na szybkości potrzebowałem korbowodów tak więc zostały one błyskawicznie dostarczone od firmy FMIC.PL, niestety sworznie luźno w nich pracowały i trzeba było na nowo tulejować te korbowody, no i zeszło się z tym tyle że ze stanów by zciągnął... No ale przy okazji został dołożony od góry dodatkowy kanał olejowy coby żywotność zwiększyć:


Tłoki niezawodne i ciche jak na kuciznę WISECO, pod ten zestaw został wyważony wał, zrobiony szlif cylindrów, wzmocniony blok po przez spawanie tulei, pogłębienie kanałów wodnych przy termostacie oraz przejrzane głowic i zmienione zostały w nich sprężyny zaworowe ale w wersji Supertech pojedyńcza i można było brać się za składanie smile.gif


Uzupełnieniem całości stała się pompa oleju z silnika RevUp coby można było bezpiecznie kręcić silnik powyżej 7000obr.min bez ryzyka że rozsypią się w niej trybiki, no i naszego autorstwa wałki rozrządu dedykowane pod Turbo, które przy doładowaniu rzędu 0,7 bara generują minimum 70KM przy 7000obr.min:



No wsio poskładane w oczekiwaniu na budę (przy okazji poprawione doprowadzenie oleju do turbin):


Z pierdół to wleciał zimniejszy termostat Mischimoto dedykowany do 370Z - dzięki któremu w estetyczny sposób pozbywamy się dopływu wody do wymiennika ciepła woda-olej, jak i całego wymiennika biggrin.gif
Za to zostałą dołożona podstawka pod filtr oleju a z niej puszczone zasilanie do turbin by nie było tych udziwnień które tam były zastosowane z zestawu Greddy a z podstawki mamy już bezpośrednie wyjście na chłodnicę oleju.
Została naprawiona miska olejowa i wspawany gwint pod czujnik tempratury oleju, wymienione łożyska w rolkach, pospawane kolekotry które popękały, dołożone restryktory oleju do turbin, obrobione rury wodne na połączeniu z głowicami i jeszcze jakieś tam szczególiki, które wymagały naszego dopieszczenia...

No to nadszedł ten dzień, buda dotarła wraz z toną reszty gratów (na szczęście poza brakującymi paroma śrubkami i jednym mocowaniem chłodnicy nic nie poginęło - a auto w stanie rozkładu wrastało się dobre półtora roku):


Wszystko Ready można ładować motorownię:


Motorownia już pod maską, kolejne drobne zmiany to dolna połowka z krótszymi runnerami z 300konnego silnika RevUp:

W miarę przyjemnie to weszło z utrudnień to nowy właściciel chciał żeby klimatyzacja w aucie wreszcie działała, tak więc trzeba było przerobić przewody i innaczej je puścić (stare się potopiły) + wleciała nowa chłodnica klimy wraz z osuszaczem. Najdłużej się zeszło chyba z montażem orurowania, prawa strona jest jakaś tak nie przemyślana w montażu tagedia, trochę po swojemu ją przerobiliśmy o jakieś dobre 30cm skracając cały układ...

No i sporo się zeszło z uporządkowaniem kabelków:


Subtelna różnica po:
[img] http://i48.photobucket.com/albums/f247/Coo...zps6s1kede3.jpg[/im]

No ale wreszcie pełen sukces, auto elektrycznie sprawne no poza wskazywakiem paliwa, przepustnicą (już wymieniona) i boost controlerem AVCR.
Maszyna przebudzona:


Problem miała jedynie z za wysokim ciśnieniem paliwa, po mimo wykrecenia na maksa regulatora biło ponad 10 barów na wolnych obr, winowajcą było zatkane sitko na powrocie w koszyku z pompami i spadł jeden przewód napompowujacy koszyk (ale złożona technologia):


No to silniczek dostał wstpępny program na którym wypracował sobie prawie 40 minut, po czym zmieniona została oliwa i wio na rolki stroić na bazowym doładowaniu, całość mega ale to mega pozytywnie mnie zaskoczyła:


450KM na najmniejszym możliwym doładowaniu z tego dwu turbinowego zestawu, skromne 0,4 bara tyle ustami jestem w stanie dmuchnąć w miernik biggrin.gif
Co ciekawe, odcinkę przesunąłem do 7500obr.min i do końca obrotów moment obrotowy utrzymuje się na wysokim poziomie, co jeszcze ciekawsze pełne doładowanie fakt że symboliczne ale pojawia się już od 2600obr.min
Już wcześniej miałem okazję stroić Nissana 350Z właśnie na tym zestawie, auto z Czechach, które regularnie bierze udział w wyścigach górskich i nieźle tam miesza...
Twórcy tamtej zetki poszli na łatwiznę i sprowadzili gotowy zakuty silnik ze stanów wraz z zestawem, który wrzucili o tak bez żadnych udoskonaleń, efekty na tym samym poziomie doładowania przedstawia właśnie ten wykres smile.gif

Dumny jestem cholernie z tego co wyszło i już nie mogę się doczekać jak będzie uruchominy AVCR i dmuchniemy docelowego 1 bara biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif ???
Pozostają jeszcze pierdoły do dokończenia jak zbiorniczek wyrównawczy, bo ten greddy tak na siłe upchniety pod maskę jakoś mi nie leży, dokompletowanie gratów do AVCR, poskładanie wnętrza i komory silnika no i zbierzność trzeba ustawić bo źle złożona była kolumna kierownicza - taka pierdoła a przez to auto nie miało ABSu...
Z pierdół to pompa sprzegła jak i wysprzęglik zostały zmienione, do organicznego sprzęgła ACT została dołożona tarcza spiekowa, a leciutkie aluminiowe koło zamachowe, które zostało przystosowane pod wymogi AEM-a trzeba było zastąpić inną stalową jednomaską, 3kg cięższą dzięki której auto nie będzie wypadało tak z doładowania po zmianie biegów i przyjemniejsze będzie w jeździe na co dzień.
Aem całkowicie został usunięty z auta i wystrojone to zostało na seryjnym ECU, coby autem jeździło się płynnie - niemal jak seryjnym, działała klima i tempomat.

Pierwsze wkręcenie powyżej 7000RPM:


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 28 Jan 2017 - 11:27
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
chudini3
post Sat, 28 Jan 2017 - 12:20
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sun, 10 November 2013





Czekamy na finał, koszta chyba wysokie więc każdy będzie liczył na grube kreski ;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sat, 28 Jan 2017 - 12:31
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Kurcze, fajnie znów zobaczyć taki projekt smile.gif

Ile docelowo ma być dmuchane?


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chester
post Sat, 28 Jan 2017 - 14:51
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Fri, 22 November 2002





Pamiętam jak to auto było budowane....ach ten czas leci i wszystko się zmienia smile.gif .
Na tamte czasy był to niesamowicie gruby projekt!

Powodzonka! Musi to być miłe uczucie po tylu latach zebranych doświadczeń ponownie pracować przy tym aucie.


--------------------
Ecu-Tune.Pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Sat, 28 Jan 2017 - 15:43
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Haha my się bardziej pozmienialismy jak te auto. Mi wlosow na glowie ubylo ale wszędzie indziej doszło.

Docelowo 1 bar będzie dmuchniete, myślę że ciekawie będzie już na takim booscie smile.gif


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolus1
post Sat, 28 Jan 2017 - 16:52
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





650 pęknie :> aż ciekaw jestem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sat, 28 Jan 2017 - 23:45
Post #7


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Coobcio czy właścicielem teraz jest Radek który wcześniej miał Supre ?

Jak seryjny komputer ogarnia boost? Cos w niego wlutowales czy ma seryjnie MAPa ?


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KamilC20XE
post Sun, 29 Jan 2017 - 00:37
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Wed, 15 October 2008
Skąd: Kamień Pomorski





Zawsze byłem tego zdania że v6/v8 musi mieć dwie turbiny i tu jest najlepszy tego przykład smile.gif Czekam na docowy wynik .


--------------------
FIAT RITMO 2.0 16VT 4WD E85 10,7 et
FB: WalasMotorSport
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Sun, 29 Jan 2017 - 01:44
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





To chyba jeszcze na tvn turbo w programie operacja tuning, czy jak to się zwało..,to auto było? Czy w po Polsce inna zetka z greddy pod maską lata?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Sun, 29 Jan 2017 - 10:57
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Na takim samym zestawie w Polsce sa jeszcze dwie zetki, jedna z Lublina z automatem a druga ruda Artura.

Ps. Doladowaniem bedzie zajmował się zewnetrzny kontroler.
Byl avcr ale coś przez lata zostal zdekompletowany a sama jednostka nie działa... a bardzo lubie te boost kontrolery bo po prędkości można dokładać doladowania.

Aaa.właścicielem obecnym jest chlopak od czarnej supry, bardzo mu się podoba jak latwo się zetka prowadzi w sosunku do MK4 która 7 lat smigal...

Biturbo tez mi się podoba wcześnie wstaje i ciekaw jestem jaka będzie reakcja po odpuszczeniu i dodaniu gazu


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaziu1985pn
post Sun, 29 Jan 2017 - 11:25
Post #11


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 September 2009





Znam jeszcze jedna podobna czarna w Poznaniu smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_BitterAce12_*
post Mon, 30 Jan 2017 - 12:59
Post #12









wub.gif wub.gif wub.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Mon, 30 Jan 2017 - 22:00
Post #13


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(Coobcio @ Sun, 29 Jan 2017 - 10:57) *
Ps. Doladowaniem bedzie zajmował się zewnetrzny kontroler.
Byl avcr ale coś przez lata zostal zdekompletowany a sama jednostka nie działa... a bardzo lubie te boost kontrolery bo po prędkości można dokładać doladowania.

Aaa.właścicielem obecnym jest chlopak od czarnej supry, bardzo mu się podoba jak latwo się zetka prowadzi w sosunku do MK4 która 7 lat smigal...


Ja rozumiem Coobciu, ale to nie jest tak że ECU musi mieć jakiś sygnal zeby wiedziec ile powietrza dostaje sie do silnika? Bo seryjnie tam przepływki chyba tylko ?

Supra Radka była totalnie na grubasie, mój znajomy kupił od niego motor, ja żałuje że nie kupiłem dużego dyfra, szkoda że buda się zmarnowała bo poszła do Bad Toysa sad.gif A co do prowadzenia Supry, to sporo da się zrobić, ale nie jest to auto stworzone pod zakręty smile.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Mon, 30 Jan 2017 - 23:28
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Ta w sumie też jest czarna smile.gif
No to mały po weekendowy update - narazie czekam na EBC a tym czasowo zapodałem takie coś:


Tak to gada na 0,5 bara:


A tutaj efekty na różnych doładowaniach, niestety stałego 0,9 na wynalazku z trójnika i zaworka jednokierunkowego nie udało się uzyskać biggrin.gif


Fajnie że do końca trzyma moc - czuję że na docelowym 1 barze, granica 600KM będzie przekroczona i górą jeszcze te turbiny tak nie zdechną smile.gif


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Wed, 14 Jun 2017 - 08:53
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





Maszyna przewietrzona na zlocie zet 2017:


W Stosunku do Single Turbo fajnie z dołu idzie i mega brzmi na wydechu 2 x 70mm Greddy biggrin.gif


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JegoOsobliwosc
post Thu, 22 Jun 2017 - 10:41
Post #16


Rookie
Dołączył: Thu, 22 June 2017






Super jest ten Nissan, fajnie ze tyle lat jeździ. Niektóre projekty nie maja tak długiego zycia smile.gif

A co takiego się stało ze Radek już nie robi projektów wspólnie z Cieplakiem ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cieplak
post Sat, 24 Jun 2017 - 19:35
Post #17


Super User
Dołączył: Fri, 04 May 2007
Skąd: triocity





To był mój pomysł żeby dac Z do coobcia ze względu na tragiczne rozwiązania elektroniczne i chęć przejścia na ori ecu !


--------------------
mk2 vrt 4motion
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JegoOsobliwosc
post Sun, 25 Jun 2017 - 21:56
Post #18


Rookie
Dołączył: Thu, 22 June 2017





CYTAT(cieplak @ Sat, 24 Jun 2017 - 19:35) *
To był mój pomysł żeby dac Z do coobcia ze względu na tragiczne rozwiązania elektroniczne i chęć przejścia na ori ecu !


A bo dziwne mi to było po takim projekcie jak Supra Radka ze nie modzicie dalej wspólnie... Swoją drogą szkoda ze ta supra juz nie jezdzi ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Wed, 28 Jun 2017 - 09:42
Post #19


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(JegoOsobliwosc @ Sun, 25 Jun 2017 - 21:56) *
A bo dziwne mi to było po takim projekcie jak Supra Radka ze nie modzicie dalej wspólnie... Swoją drogą szkoda ze ta supra juz nie jezdzi ...


Supra dostanie drugie życie, buda się odgruzowuje z tony szpachli którą była ulepiona. A motor z niej już odpalony w innym projekcie smile.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Coobcio
post Thu, 29 Jun 2017 - 12:03
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 26 February 2003
Skąd: Warszawa - Grochów





CYTAT(cieplak @ Sat, 24 Jun 2017 - 19:35) *
To był mój pomysł żeby dac Z do coobcia ze względu na tragiczne rozwiązania elektroniczne i chęć przejścia na ori ecu !

Teraz jest w pełni uliczny wóz, klima pracuje, tempomat działa, auto nie przygasa, odpala od strzała i pali przy spokojnej jeździe niemal jak fabryka itd...
Czekam jedynie na rozliczenie i wiązkę do AVCR by podnieść nieco boostu biggrin.gif
Na 1 barze to to polata i osiągi powinny być fajne smile.gif

Czekam na aktualizacje softu z firmy UPREV jak takowa nastąpi to będzie jak w nowszych sterownikach Zetkowych, procedura startu z miejsca i z rolki no i hit w postaci zmiany biegów bez ujmowania gazu smile.gif
A no i najbardziej oczekiwana opcja palenia laka z wciśniętym hamulcem biggrin.gif


--------------------
Nissan 200Sx S14 na tor i trochę drift [212KM/268Nm >> 379KM/428Nm]
Nissan Sunny GTi z 2.0 na zmiennej fazie na Tor [243KM/247Nm]
Saab 900NG 2.0 Turbo Coobcio Test POWER CAR [185KM/240Nm >> 468KM/485Nm]
Saab 9-3 Cabrio Aero 2.3 Turbo Coobcio Lansowóz [205KM/280Nm >> 281KM/424Nm]
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 10:45