Shoutbox 0 nowych PW 


32 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Nowa Tesla Roadster 2020, 0-100 1,96s, 1/4mili 8.9s v-max 400 km/h
piwo
post Mon, 04 Dec 2017 - 06:06
Post #81


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT
Kilka słów kluczowych: elektryki, dzielenie/wynajem pojazdów a nie kupowanie, pojazdy autonomiczne, energia odnawialna, praca zdalna.
Ludzie dziś też mają konie i lubią sobie na nich pojeździć, za 20-30 lat będzie podobnie z silnikami spalinowymi (smutne, ale prawdziwe), a za 15 w miastach elektryki to bedzie większość aut - choćby z tego powodu, że ze smrodzącą rurą wydechową Was tam nie wpuszczą.

dla mnie jedyna sensowna przyszloscia sa samochody wodorowe w ktorych z rury wydechowej kapie sobie woda.
to jest przyszlosc. ogromny zasieg, silniki elektryczne na kolach, niska waga. oczywiscie sa wady. obecnie koszty produkcji i ilosc miejsca na zbiornik cisnieniowy i to ze wodor jest bardzo ulotny i przenikliwy. ale powoli motoryzacja ogarnia temat i zaden elektryk polaczony z akumulatorami nie jest przyszloscia a wodor, wszedzie dostepny, latwo osiagalny ktorego efektem spalania jest woda i tylko woda.
a ci co tak krzycza zeby kupowac silniki akumulatorowe i krzycza jacy to oni sa och ach eko niech sie w glowe popukaja. silnik benzynowy na lpg jest bardziej eko (przynajmniej w panstwach gdzie nie ma elektrowni odnawialnych czy atomowych a glownym dostawca sa elektrownie weglowe) i niech lepiej takie auta kupuja pro srodowiskowi.
a bardziej odlegla przyszlosc to nie samochody a drony
https://www.youtube.com/watch?v=IrPejpbz8RI...eature=youtu.be


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 04 Dec 2017 - 06:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Mon, 04 Dec 2017 - 09:12
Post #82


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





To będziesz musiał sobie sam zbudować taki samochód + jeszcze wytwornicę wodoru w garażu. Już 10 lat temu BMW wpompowało w projekt Hydrogen miliony i dalej nic. Ludzie nie chcą jeździć samochodami z butlą wysokociśnieniowego gazu. Być może duch Hindenburga dalej straszy. To samo widać w LPG-CNG czy Metanu. Tani jak barszcz nośnik energii, systemy zasilania coraz lepsze i sprawniejsze a jednak idzie to jak krew z nosa. Ludzie chcą jeździć elektrycznymi samochodami. Dowodzą temu różne badania. Główną barierą jest nie zasięg a cena zakupu tego pojazdu.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 04 Dec 2017 - 09:16
Post #83


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





bariera jest cena gazu ziemnego. neistety srednio to sie oplaca przy lpg. lpg cenowo wychodzi podobnie i do tego ma duzo wieksza siec stacji oraz duzo mniej miejsca zajmuje. stad metan srednio sie oplaca. jakby jezdzic na metanie bez akcyzy wtedy ok jest troche taniej.
https://cng.auto.pl/cena-cng-w-polsce/

niektorzy ludzie chce jezdzic elektrykami bo taka jest moda i co slabsi psychicznie lykaja bzdury ktore im sie w tv podaje.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 04 Dec 2017 - 10:04
Post #84


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(piwo @ Mon, 04 Dec 2017 - 09:16) *
niektorzy ludzie chce jezdzic elektrykami bo taka jest moda i co slabsi psychicznie lykaja bzdury ktore im sie w tv podaje.


Tu się zgodzę. W duchu klient nasz pan wszyscy inwestują w elektryki.
Tu nie ma w zasadzie nad czym dyskutować. Pierwszy klocek domina już został popchnięty. Miliardy dolarów Chińczycy pompują w przemysł wydobywczy Litu. Kraje OPEK kwiczą ze strachu. Kwestia tylko czasu i tankujemy się z gniazdka smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 04 Dec 2017 - 12:17
Post #85


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(jackkpl @ Sun, 03 Dec 2017 - 22:25) *
Rozwiązanie jest mega proste , a jakoś nikt tego nie stosuje. Do takiej tesli wpieprzyć po prostu generator 5-10kW , który będzie chodził przy stałych obrotach i wtedy problem zasięgu zniknie. Wolałbym 500kg mniej baterii i taki generator.
Wtedy elektryk mógłby jeździć długie trasy ,a na krótszych nie spalać paliwa (ładowanie z gniazdka). Do utrzymania prędkości 140km/h potrzeba raptem 10kW i taki generator spokojnie by to obsłużył.

Stosują i nazywa się to Range Extender , zarówno BMW napewno w w I3 gdzie wykorzystano silnik 800cm3 od motocykla jak i mazda z miniaturowym Wanklem. Dalej nie szukałem ale pewnie się znajdą.
Da się ? Da się. I wtedy taka Tesla z 1.8 do setki nabierze jeszcze więcej sensu.

A dźwięk ? już teraz można w niektórych autach sobie ustawić jaki to dziś dźwięk będzie pieścić nasze ego ;-) A przyspieszenie w trybie "WOW" jest porównywalne do uczucia na rollercosterze, w końcu tam też walisz w gacie tyle że bez dźwięku V8 z M3 ;-)
Nawet F1 popsuli, ja pojechałem w tym roku na testy na Hungaroring i to co mnie kiedyś ciągnęło jak muchę do G teraz spowodowało, że nie chce mi się już tam jezdzić...równie dobrze mógłbym oglądać Formułę E.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Biniu
post Mon, 04 Dec 2017 - 12:57
Post #86


User
Dołączył: Tue, 14 November 2017





Nie będzie żadnego trybu WOW i mega przyśpieszeń. Wszystko zostanie poblokowane i zapomnijcie o przekroczonej maksymalnej dozwolonej prędkości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 04 Dec 2017 - 14:02
Post #87


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Biniu @ Mon, 04 Dec 2017 - 12:57) *
Nie będzie żadnego trybu WOW i mega przyśpieszeń. Wszystko zostanie poblokowane i zapomnijcie o przekroczonej maksymalnej dozwolonej prędkości.

Na jakiej podstawie tak sądzisz ? Mówisz tylko o Teslach czy o M3 i GTR też ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 04 Dec 2017 - 14:09
Post #88


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Biniu @ Mon, 04 Dec 2017 - 12:57) *
Nie będzie żadnego trybu WOW i mega przyśpieszeń. Wszystko zostanie poblokowane i zapomnijcie o przekroczonej maksymalnej dozwolonej prędkości.


To sobie odblokujesz. Zwykły silnik elektryczny chwilowo (3s) może przyjąć np 200% nominalnego prądu. Myślę, że ludzie nadal będą tuningować elektryki, tylko będzie to trochę inaczej. Jak chłodzenie pozwoli, to silnik da radę przeciążyć smile.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 04 Dec 2017 - 15:52
Post #89


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(jackkpl @ Mon, 04 Dec 2017 - 14:09) *
To sobie odblokujesz. Zwykły silnik elektryczny chwilowo (3s) może przyjąć np 200% nominalnego prądu. Myślę, że ludzie nadal będą tuningować elektryki, tylko będzie to trochę inaczej. Jak chłodzenie pozwoli, to silnik da radę przeciążyć smile.gif.

Ja ze swoich doświadczeń to wiem że i nawet większe i to sporo większe prądy ale podstawa to chłodzenie i jeszcze raz chłodzenie.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Biniu
post Mon, 04 Dec 2017 - 17:43
Post #90


User
Dołączył: Tue, 14 November 2017





CYTAT(kontrolm @ Mon, 04 Dec 2017 - 14:02) *
Na jakiej podstawie tak sądzisz ? Mówisz tylko o Teslach czy o M3 i GTR też ?


Inteligentny tempomat. UE już teraz o tym pobąkuje i to właśnie będą te samochody przyszłości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 04 Dec 2017 - 18:34
Post #91


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





i powszechna regulacja wszystkiego, opcja zapierdalania bedzie tylko dla hakerow i ludzi zyjacych w szarej niekontrolowanej strefie, poza matrixem smile.gif

wizja przyszlosci?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 04 Dec 2017 - 19:06
Post #92


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Kwestia na kogo będziemy głosować. Liberałów socjalistow czy chszczescijanskie narodowościowe partie.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Mon, 04 Dec 2017 - 19:54
Post #93


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Patrząc na Unię to będą rządzić nadal Ci którzy mówią głośno - dajcie nam 70% Waszych pieniędzy a my je odpowiednio rozdamy tam gdzie nam sie podoba;-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 04 Dec 2017 - 20:14
Post #94


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



ło kurde nie sądziłem że 1.9 do setki zejdzie na takie tematy ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 04 Dec 2017 - 20:19
Post #95


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Mnie martwi (może troche na wyrost stwierdzenie) to, że takie auto rozpędza się niezwykle sprawnie, liniowo i cicho, co łatwo może zgubić niejednego kierowcę. Hamowanie zostaje to samo, bo fizyki nie zagniemy a większa masa tylko pogorszy sytuację. Chyba że wcześniej będą na stałe aktywne hordy asystentów pilnujących kierowcę.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Mon, 04 Dec 2017 - 20:48
Post #96


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(kontrolm @ Mon, 04 Dec 2017 - 20:14) *
ło kurde nie sądziłem że 1.9 do setki zejdzie na takie tematy ;-)


Bo rozwój wielu dziedzin zależy od widzimisie polityki. Głośno krzyczy Unia o ekologii i narzuca coraz to nowe normy (przykładowo yf1234, euro 5/6 itd), a jednocześnie nakazuje się zatrzymywać pełnym busom, gdy choćby jeden człowiek zbliża się do przejścia ... może już pracują nad pociagami które będa musiały ustąpić pierwszeństwa tongue.gif
Moda na elektryki nastała, podobnie jak na Priusy, czy SUVy. Możliwe, że będzie jak z koniem, tylko nielicznych będzie stac na utrzymanie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PietereQ
post Mon, 04 Dec 2017 - 21:13
Post #97


Super User
Dołączył: Tue, 15 February 2005
Skąd: Poznań





CYTAT(Krisss @ Sun, 03 Dec 2017 - 19:03) *
A może, geniuszu historii motoryzacji...


Ja wiem, że łatwiej jest atakować rozmówcę niż argument, w szczególności jak ma się niewiele do powiedzenia, ale koniec końców, tak dyskusji się nie wygrywa. Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem, to analogie, które podałem są raczej trafione, zresztą wzięte od ludzi mądrzejszych od Ciebie i mnie w dziedzinie transportu i energetyki - inni jakoś zrozumieli. Obejrzyj to video z linka co wrzuciłem, może będziesz o coś mądrzejszy. Po reszcie Twojej wypowiedzi jasno widać, że nie jesteś nastawiony na normalną dyskusję, a ja z zasady z forumowymi sofistami i/lub pieniaczami nie dyskutuję. Bez odbioru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisss
post Mon, 04 Dec 2017 - 21:57
Post #98


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 June 2005
Skąd: Rzeszów





Kolego, sam zacząłeś od tonu mentora otoczonego półgłówkami, więc ... kto sieje wiatr ten zbiera burze.
Argumenty podałem. Niestety nie raczyłeś się do nich odnieść tylko strzeliłeś focha i wyzywasz mnie od pieniaczy. Wybacz ale słabiutko to wygląda jak na kogoś, kto podobno ma coś mądrego do wniesienia w dyskusji.
Jeśli ci specjaliści podali Ci analogię konia i automobilu do spalinowców i elektryków, to chyba nie są takimi mędrcami jak się Tobie wydaje. Wtedy to była rewolucja a dziś taka przykładowa Tesla jest tylko poważną ewolucją. Budy są podobne, sterowanie również, jedyna poważna zmiana to zastąpienie silnika spalinowego elektrycznym. No i stacji paliw stacjami do ładowania. Oczywiście sytuacja się zmieni kiedy pojazdy zaczną być autonomiczne itd. To faktycznie będzie rewolucja w systemie transportu.
Możesz wrzucić jeszcze ze 20 filmów ale swoją opinię lepiej oprzeć na tym co się widzi. A rzeczywistość jest taka, że te auta bez poważnego przełomu w dziedzinie magazynowania energii są kompletnie bezużyteczne jako uniwersalny samochód. Dla przykładu w środę jadę do Warszawy, jest zima i mam do zrobienia 300 km, z czego ok 100 będzie mocno powyżej 150 km/h, reszta też nie w kolumnie zamulaczy. I co miałbym zrobić z tą Teslą? Zamówić taksówkę z Grójca do Warszawy, bo braknie prądu? A może podłączyć ją do gniazdka w jakimś Macu i w międzyczasie zjeść sześć zestawów powiększonych? Sam widzisz, że na dzień dzisiejszy posiadanie takiego auta to fanaberia, manifest swoich poglądów albo coś jeszcze innego. Ale na pewno nie względy praktyczne. Czy przywołane przez Ciebie smartfony rozłączają rozmowy po 15 minutach? Nie, możesz rozmawiać tak samo długo jak przy pomocy ich przodków, przy okazji sprawdzając pocztę, czytając newsy i grając w grę lub robiąc zdjęcia. Jak to porównać do kalekich elektryków, które są tańsze (podobno), przyjazne środowisku itd. tyle tylko, że nie spełniają podstawowego wymagania stawianego samochodom czyli dowiezienia mnie do celu niezbyt długiej podróży bez zbędnego postoju. Trochę to jak cofanie się do epoki wozów konnych, wtedy też trzeba było robić tzw. stajania, podczas których konie odpoczywały i się pożywiały.
Więc nie sugeruj, że jestem troglodytą i hamulcowym postępu. To Ty zachowujesz się jak zakochany szczeniak, który nie widzi faktów, a tylko i wyłącznie cycki swojej wybranki.
Mógłbym Ci też złośliwie napisać, że nie gadam z foszastymi fanbojami i bez odbioru. Ale to by znaczyło tylko tyle, że nie mam żadnych argumentów na obronę swojej tezy. Dokładnie tak jak Ty.
Mimo wszystko miłego wieczoru i więcej krytycznego spojrzenia na cudowne nowości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 04 Dec 2017 - 22:18
Post #99


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





weź poprawkę ze dyskutujesz z ludźmi którzy zapewne byli zachwyceni ajfonami nawet jak się okazało że sie z nich nie da wysyłac SMSów - zaraz stwierdzili że w sumie ich nie potrzebują. W każdym razie z taką kategorią odbiorców.
Zaraz się okaże że zdrowy na umyśle człowiek nowej ery wcale nie potrzebuje ogromnego zasięgu dostępnego zawsze i bez 24 -godzinnych przygotowań a łatwość jego przedłużenia o drugie tyle w 4 minuty to fanaberia hamulcowych postępu. Producenci zachwyceni - Kompot ci napisze że robisz chlew bo śmiesz mieć własny punkt widzenie na jedyną słuszną wizje tych co by ci coś sprzedali..itd. A ty zamiast zbierać kase na elektryka i opracowywać trase wzdłuż stacji ładowania ustalając z innymi na fejsie że ty się ładujesz w Pierdzianowicach od 18:32 do 19:16 a potem przyjedzie staszek co leci z karyno na zachód i on sie podpina... - to zamierasz bezczelnie zatankowac diesla i zrobić 800 albo i 1100km na jednym zbiorniku. Najgorsze jest to że przez te 1100km nie bedziesz najprawdopodobniej niczego od nikogo potrzebował -a to oznacza że komuś za coś nie zapłacisz. To chyba bedzie za jakiś czas prawem karane.
MUSISZ MIEC POTRZEBY a koncerny wyjdą ze skóry żeby za drobną opłatą ci je rozwiązywać. Ileż wspaniałych potrzeb wygenerowały by elektryki - potrzeby dostaw i dystrybucji energii, budowy stacji ładowania, w miedzy czasie ludzie by po jakimś sklepiku z nudów buszowali... no czad. Tylko zaspokajać. Tylko trzeba ludzi przekonać jeszcze jakoś że elektryk to coś o czym powinni marzyć zasypiając. Już widze kolejke elektrycznych TIRów stojących 3 doby na granicy w zime i bez możliwości doładowania. No rewolucja kurwa w transporcie.

Dodam że pamiętam jak w warszawie i np. lublinie były elektryki. Nazywały się trolejbusy - tylko że były dowiązane do trakcji. Sam codziennie używam elektryków (kolejki SKM, tramwajów, metra - są super. Ale to ty dopasowywujesz się do ich trasy a nie one do twojej - właśnie z racji dostępności źródła energii. Cały czas nie jest rozwiązany problem zmagazynowania "offline" energii dostatecznie dużo i na dostatecznie długo żeby się o to nie martwić. Inaczej to jednak pozostanie tylko fanaberią, jakimś etapem w postępie. Musimy elektryki udoskonalić albo je zastąpic nowszym pomysłem.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Mon, 04 Dec 2017 - 23:17
Post #100


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





smile.gif
W tym przypadku opieranie na tym co się widzi nie zdaje egzaminu. Dziś wlasciwie wszystkie elektryki produkowane lub przygotowywane do produkcji przez OEMów aut spalinowych to odpowiedz na politykę CO2 i kary z nia zwiazane (pisalem juz o tym), niewielka ilosc to wspomniane trendy. Pisalem juz o tym wczesniej jaka jest roznica, gdy auto spala mnie paliwa. Jesli na kazdego klienta S klasy znajdzie sie jeden klient na EQC to koszty tej S klasy moze de facto spasc nawet do 5-10 tys euro w zaleznosci od wersji. Ktokolwiek kto ma pojecie o biznesie zrozumie, ze to ogromna kwota.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

32 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 04:01