Shoutbox 0 nowych PW 


19 Stron V   1 2 3 > »   
Closed TopicStart new topic
> Imprezy typu Track Day / Time Attack na sezon 2017, Warszawa i okolice
EssiRS
post Thu, 16 Mar 2017 - 21:27
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





W obrębie Warszawy jest organizowanych sporo mało rozpropagowanych imprez typu time attack.
Fajna impreza była na Warszawskich wyścigach. Podobno ma powrócić na wiosnę.
Kolejna Youngtimer Cup w Słomczynie.
Może coś jeszcze jest wartego uwagi?

Gdzieś trzeba samochód testować, a dojazdy po 300km, aby zrobić 6 przejazdów to nieporozumienie.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 16 Mar 2017 - 21:27
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
culmen
post Thu, 16 Mar 2017 - 22:19
Post #2


User
Dołączył: Tue, 11 October 2011





Jastrząb Najbliższy 19.03 kolejny 09.04
Podobno jest już pomiar czasu.


--------------------
MR2 2zz sc (Janusze Tuningu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 16 Mar 2017 - 22:26
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Classicauto musi się zacząć starać. Przybywa imprez - dopiero co były 2 Trackday'e SJSu w Kielcach (porządna organizacja, instruktor na prawy, brak tłumu, 40 wozów, treningi i pomiary) , trzeci pojutrze jest , następny jesienią. Tam byłem na ostatnim - 7 przejazdów treningowych (z lasem, powrót drogą) , 5 przejazdów czasowych - pomiarowych, na koniec jeszcze jeden można było pojechać, a może i dwa jak się ktoś pospieszył, w sumie z powrotami - 80km na liczniku przejechane.
Jest też Time Attack 4-nano - cykl kilku Time-attacków na różnych torach. W zeszłym roku byłem na Kieleckiej edycji- chyba najlepsza formuła : tylko 30 wozów, masa jazdy treningowej po nitce toru jaka będzie na czasówce później. Po południu - czasówki w super formie : okrążenie grzejące, strat zatrzymany, 2 okrążenia mierzone, okrążenie chłodzące. Tak powinno wszystko wyglądać. Są treningi TJS w poniedziałki na Kielcach,. Są i ze 2 w roku (w święta typu Trzech Króli, Boże Ciało) też na Kielcach (Pancin tu ogłaszał) - tam to już po uszy jazdy plus też czasówki na koniec.
No i treningi na Jastrzębiu, Ułężu (choć te lotniskowe to bardziej rajdowe OSy a nie torowa jazda) , Slomczyn, Łódź, na północy Polski też chyba conieco - Autodrom Pomorze ?
Nie mów że nie ma gdzie, przypuszczam że jeszcze kilka lat temu to tylko Poznań wchodził w rachubę.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Fri, 17 Mar 2017 - 08:22
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Culmen dzięki.
Andrzej dokładnie to co piszesz o CAC. Po przeczytaniu nowych pomysłów organizatorów na ten sezon odechciało mi się całkiem. Może na kilka imprez pojadę ale na pewno nie na pełen cykl. Dwa dni weekendu i każdy po 350zł... ok tylko za co? Nawet kotleta nie dostaniesz w zamian, o nagrodach nie wspomnę...
Szukam głównie imprez bardzo blisko lub nawet w samej Warszawie, bo po co marnować czas na dojazdy.
Coś było w zeszłym roku też słychać o Żeraniu. Impreza chyba podobna do tej na Służewcu.

W tą sobotę jest tzw "pojeżdżawka" na torze Słomczyn. Jeżeli się wyrobię to może podjadę na pierwsze testy.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 17 Mar 2017 - 12:19
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Na Słomczynie to macie chyba wiecej, jakieś Czwartkowe jazdy , OSy, itd. W ogóle zobacz na SJR - szkoła jazdy racing, w zimie mieli coś na lodzie itd. Czy na www.siescigam.pl - tam jest lista imprez, treningów chyba najbardziej zebrane w jednym miejscu.
Co do CAC - mnie to nie dotyczy w klasie, ale pomysły z oponami w klasie niemodyfikowanych przedziwne smile.gif trochę bym się zdenerwował mając jakieś porządne z homologacją drogową opony, a tu zonk - na liście ich nie ma. Innych zmian to chyba nie ma jakichś grubych, klasa niemodyfikowanych słusznie wg mnie przyśrubowana, no poza tymi oponami. Rozmiar fabryczy i homologacja powinny być.
Ale trzeba przyznać, że jest w tym roku 6 a nie 5 przejazdów mierzonycjh jednak i wygląda na to, że takich tłumów nie będzie przez podział na 2 dni. Więc coś się starają. Ja raczej pojeżdżę, ale jak będzie kolidować z np 4nano, to wolę 4nano.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Mon, 20 Mar 2017 - 08:11
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Dzięki Andrzej za podpowiedzi.
Na który dzień imprezy CAC się szykujesz?
Ja inaczej odbieram te wszystkie zmiany które wprowadzili.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 20 Mar 2017 - 10:04
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Chciałbym na wyścig, ale ten drugi - na Ułężu. To jest przecież bardzo dobra zmiana - że w ogóle jest wyścig, bez licencji itp. Tylko muszę wyłącznik prądu przywrócić/zrobić bo był na 'minusie' .
Na Time-attacki to Kielce i Jastrząb , a te "tory" lotniskowe to chyba odpuszczę. Biała Podlaska kawał drogi jednak, choć wciąż się waham.

Aktualizacja co do Jastrzębia - pomiar czasu dopiero startuje i ewoluuje, na razie jest tylko na żywo podgląd czasów okrążeń i czas najlepszego się zachowuje na tablicy/ekranie. Ale o powtarzalności nie można z tego wywnioskować . Choć z drugiej strony nie może jej być, bo jednak jeździ kilka wozów na raz, więc tu ktoś przyblokuje, tu komuś ustępujemy, grzejemy, chłodzimy itd.
Kostki do pomiarów najlepiej przy szybie montować i nie jechać w strefie pomiaru blisko drugiego wozu smile.gif Mi nie odczytywało dobrze jak miałem na tunelu środkowym. I mówili że w hybrydach Toyoty nie działają smile.gif
Nawet w miarę jest zgodność czasu z Racechrono i to na GPSie telefonu a nie tym lepszym zewnętrznym.

Co do zmian, to poza tym dziwacznym uznaniowym dopuszczaniem opon to co tam jest jeszcze nie tak ? (W CA Cup) .
Sama zasada klasy z zero-modyfikacji to jak najbardziej chyba OK?
Podział na dwa dni też - mniejsze tłumy. Przecież nie było niemal gdzie się rozłożyć ze sprzętem jak się 2 godz wcześniej nie przyjechało (poza Jastrzębiem, gdzie się postarali i kierowali ruchem.
Nawet nie wiem , ale chyba się da, jakby się ktoś uparł i w sobotę i w niedzielę startować w odpowiednich klasach tym samym wozem.

Ja ze swojej strony to bym dodał schemat trasy , dostępny z miesiąc wcześniej, a najlepiej z onboardem jakiegoś kierowcy testowego. No i wykluczył lotniska, i do minimalnego minimum słupki opon. Dość torów normalnych, a nie w warunkach polowych, już chyba jest w kraju.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Mon, 20 Mar 2017 - 10:54
Post #8


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





Byłeś wczoraj w jaszczempiu? Czerwoną pucharówką 156?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 20 Mar 2017 - 11:22
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Tak, to ja


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Mon, 20 Mar 2017 - 11:22
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





EssiRS imprezy na Służewcu są rozgrywane od jakiś 5-6 lat z małymi przerwami. Jeśli chodzi o Warszawę to można sprawdzić kalendarze automobilklubów:
http://www.automobilklubpolski.pl - w zeszłym roku odbyły się 3 Rally Sprinty na Bemowie, w tym roku będzie tak samo (bez części szutrowej jeśli dobrze pamiętam)
http://www.ak-centrum.pl/ - Rally Sprinty w Nadarzynie (Ptak Warsaw Expo)
Poza oczywiście http://www.ak-rzemieslnik.pl (Tor Słomczyn) i https://ak-krolewski.pl (Królewski Winter/Summer Cup) o których już wspomniano w tym temacie.
Jeśli impreza na Służewcu Ci odpowiada to powyższe też mieszczą się w podobnych kategoriach.
Z prywatnych inicjatyw jest jeszcze Race Day Mini na Bemowie i http://racing.pl/. Na Torze Żerań były/są treningi na asfaltowej/równej cześci, bo sa też KJS po wyrypie.
Tor Łódź za daleko czy nie?
Tak czy inaczej zdecydowan większość imprez ląduje w kalendarzu http://www.siescigam.pl/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Mon, 20 Mar 2017 - 17:49
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





JJacek dokładnie o takie informacje mi chodziło! Serdeczne dzięki.
Bemowo ma coś wspólnego z rozetą Wróbla?
Słomczyn zdecydowanie na tak i obecnie są dwa cykle które mnie interesują Youngtimer i asfaltowy PTS (czymś się z założenia mogą różnić te imprezy?).
Tor Łódź planuję przynajmniej raz w tym roku odwiedzić najlepiej przy okazji jakiejś fajnej imprezy. Jakieś sugestie?

W CAC najbardziej mnie drażni nastawienie na kasę organizatorów. To widać i czuć na każdym kroku. Na zakończeniu sezonu przynajmniej kilkanaście organizator chwalił się że jest "potęgą!" na skalę Polski, ale na nagrody za klasyfikację generalną to już zabrakło tej "potęgi". Koncepcja 2x350zł + 150zl za trening za dwa dni imprezy... ok... co dostajesz w zamian? Kilka przejazdów i uścisk dłoni organizatora o godz 21:00 w niedzielę 300km od domu...
Mimo wszystko pojadę na którąś z tych imprez bo jestem mocno ciekaw porównania nowego samochodu, do tych aut z którymi miałem okazję się ścigać jeszcze SLem.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 20 Mar 2017 - 20:18
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Aaa, to tak jest jak jest monopol. Ale coś mi się zdaje, że trochę "klientów" zaczyna ubywać patrząc na listę zgłoszeń, w zeszłym roku dwa tyg przed imprezą było chyba gęściej.
Czy impreza / "tor" odpowiada, to można głosować kołami smile.gif zwłaszcza jak jest alternatywa dla gruzowiska w polu typu Biała Podlaska czy Ułęż.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Mon, 20 Mar 2017 - 20:45
Post #13


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 20 Mar 2017 - 10:04) *
No i wykluczył lotniska, i do minimalnego minimum słupki opon. Dość torów normalnych, a nie w warunkach polowych, już chyba jest w kraju.


Chyba żart. Lotniska wciąż są najfajniejsze dla mnie, no bo sorry ale torów to IMO my wciąż nie mamy. Poznań jest i chętnie bym pojechał, i moze pojade ale poza tym...silesia ring wygląda fajnie. A tak to tor lodz to dla mnie nie tor - przeciez to się bardziej na gokarty nadaje..
Kielce to samo

Na lotniskach przynajmniej jest bezpiecznie i prędkosci sensowne też są


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 20 Mar 2017 - 22:50
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nie, nie żart. Jak nie znasz nitki toru to zgadywanka a nie jazda. Stos opon jako linia jazdy? Wolne żarty. Lotniska to do ćwiartek i jazdy na wprost ok.
Gokartowe? Nie kpilbym z gokartów. Tam trzeba czegos więcej niz banalny but w podłogę.
I co bezpiecznego w lotniskach? Wspomniane stosy opon zamiast tarki czy uskoki asfaltu na krawędziach? Czy niespodzianki typu fundament pod latarnie w trawie kilka metrów od "toru" ukryty? Plus kompletny brak zaplecza choćby wc. Ja wiem ze to proste i prymitywne zabawy, ale bez przesady.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HubertRinkon
post Tue, 21 Mar 2017 - 07:37
Post #15


Frequent User
Dołączył: Sat, 17 September 2011
Skąd: Płock





Wg mnie Biała czy Ułęż to są bardzo fajne miejsca na tego typu imprezy .
Jasne jest że nie dają możliwości nauczenia się trasy , powtarzalności (impreza do imprezy ) ale maja swój klimat .
Mi jako początkującemu kierowcy jeżdzącemu w tego typu imprezach zdecydowanie łatwiej jest robić progres na torze Poznań czy Łódz niż na "kjsowym" classicu .

Zgadzam się również z tym że konkurencja wśród organizatorów jest bardzo potrzebna i już widać jak dużo imprez będzie w tym roku względem poprzedniego .
( o ubiegłych latach się nie wypowiadam bo nie miałem pojęcia że takie imprezy w ogóle są )



--------------------
E 63 S AMG
E30 318is zbudowane na Tor ;)
E36 328 zbudowane na Tor ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Tue, 21 Mar 2017 - 10:36
Post #16


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Na torze typu Lodz/Jastrzab nauczysz sie duzo wiecej techniki niz na jakims Ulezu, gdzie skrecasz sobie wokol opon czy cisniesz slalom wokol pacholkow.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Tue, 21 Mar 2017 - 15:46
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





EssiRS Bemowo to nie rozeta, link do próby. To wszystko o czym pisałem to oczywiście namiastka torowego jeżdżenia, bo jeździ się głównie na 2jce, czasami na 3jce.
Jeśli chodzi o Tor Łódź to sam nie wiem jak to wygląda. Widziałem, że Race Day planuje imprezę na Torze Łódź. Chociaż z tego co widzę w kalendarzu Toru Łódź nie ma żadnych informacji, są tylko zaznaczone niektóre daty bez opisów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Tue, 21 Mar 2017 - 22:16
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Poznań to oczywiście jest tor z prawdziwego zdarzenia jak na warunki polskie, ale to nie jest wymagający dużej techniki tor.

Pomimo, że sam dotychczas jeździłem ciężkim V8 to najbardziej (odziwo) przypadły mi do gustu bardzo techniczne Kielce. Jak nie czujesz respektu przed bandami to każdy jeden kierownik odważnie przejedzie serię zakrętów (albo odważnie wypadnie).Nie najprostsze jest okiełznanie na tym torze samochodu 1800kg, co chyba widać na tym filmie:


Najbliższa impreza CAC jest w Białej Podlaskiej. Nie lubię tam imprez bo są mało porywające, ale planuję pojechać, bo jestem ciekaw porównania do samochodów, które już znam z poprzednich lat.

Wiecie może kiedy zaczyna się ta impreza na Służewcu i jak tam jest z nawierzchnią?


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 22 Mar 2017 - 00:33
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Wrócę do Jastrzębia jeszcze, bo na gorąco wciąż po powrocie sobie filmy przeglądam. Nigdy dokładnie minut nie zliczałem, w ferworze przeważnie nie mogłem się doliczyć ile właściwie jazdy było , sesje mi sięmyliły itd. smile.gif
Teraz właśnie zliczyłem po plikach z kamerki (w końcu się wszystko nagrało, zasilanie szwankowało mi wcześniej nieraz) - otóż : 6 sesji po 15 minut ciągiem każda. Nie liczę zapoznawczych okrażeń.

Półtorej godziny samej czystej wysokoobrotowej jazdy pełnym ogniem (no , odjąć trzeba po 3-4 -5 min na sesji luźniejszych grzejących i chłodzących okrążeń, jedno kółko z hakiem jak powoli to 1:30, to łatwo policzyć ile kółek na jedną sesję wypada ) . To wtedy coś można mówić o ćwiczeniu techniki, linii, powtarzalności, nauce jakiejś. Fajną sprawą na Jastrzębiu jest to, że zasadniczo wyprzedzać na zakrętach nie wolno, ale puszczamy na prostych jak ktoś siedzi na ogonie długo, i zamieniamy się rolami, jadąc za kimś kilka metrów widać różnice w przejeździe własnym i innych, można jakieś wnioski wyciągać jak jechać, jak nie jechać itd.)

Półtorej godziny bitej czystej torowej jazdy pełnym ogniem. I czas na zmianę kół itd. między sesjami . Niiiiby rywalizacji nie ma, ale cośtam można się pogonić , nawet z mocno mocniejszym wink.gif

https://youtu.be/aPzcfRjP6I8

Można popatrzeć z tyłu która linia gdzie lepsza, gdzie gorsza itd. Jadąc w jednej grupie można się z kimś umówić na coś w rodzaju pościgu itd.
Tak że do testów wozu, opon, ustawień itp. - zdecydowanie odpowiedni trackday.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
culmen
post Wed, 22 Mar 2017 - 07:44
Post #20


User
Dołączył: Tue, 11 October 2011





Na Jastrzębiu nie można wyprzedzać na zakrętach, ale i nie ma za to kar wink.gif
Kolejnym plusem jest możliwość konfiguracji nitki.
My robiliśmy w zależności od sił 100-150km pełnym ogiem.

O ile na początku grupy są przestrzegane, to popołudniu jak już wozów ubywa można jeździć prawie non stop
Do pożygu.

CYTAT(EssiRS @ Tue, 21 Mar 2017 - 22:16) *
Poznań to oczywiście jest tor z prawdziwego zdarzenia jak na warunki polskie, ale to nie jest wymagający dużej techniki tor.


To inna bajka. Zupełnie inny poziom strachu.
Tam zupełnie inne elementy możesz potrenować.


--------------------
MR2 2zz sc (Janusze Tuningu)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Stron V   1 2 3 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:20