Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Amortyzatory do Punto
spavatch
post Sat, 22 May 2004 - 10:07
Post #21


User
Dołączył: Mon, 05 May 2003
Skąd: Gdańsk





Czesc trzepol . Chyba sie nawet "u nas" o to pytalem ale wtedy bylem tam jeszcze wiekszym rookie jak tutaj wiec nikt sie nie zainteresowal tym pytaniem. Problem w tym ze o ile do "cywilnych" Punciakow moze i znajda sie Kayaby (i inne marki) po 250, ale w wersjach "bojowych" sa 1,5-2x drozsze . Takze zastanawiam sie czy nie doplacic do Bilsteinow i miec z glowy na dluzszy okres czasu, a potem regenerowac. W koncu tu nie chodzi tylko o wzgledy komfortu i estetki a o bezpieczenstwo.


--------------------

Pozdr...
Spavatch


"No tak... to gdzie tu sie komputer podpina?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 22 May 2004 - 10:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Zoltar
post Sat, 22 May 2004 - 10:21
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Gdańsk





CYTAT("Chester":1eg19zl6)
Kyb, Sachs Adwantage - niedrogie komfotowe amortyzatory gazowe lub za wieksze pieniadze Bilstein, Koni


Olać

Z tanich tylko Al-ko.

Sachs po roku nadaje się na śmietnik.

Poszukaj o Al-ko, lub weź B8.


Pozdro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sat, 22 May 2004 - 10:31
Post #23


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
Moze lepiej jak nie masz kasy przerobilbys oryginalne amorki na krotsze i twardsze ja niebawem bede tak robil i efekt jest bardzo dobry a kasy tez za wiele ci nie ubedzie

albo od razu do kowala....


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spavatch
post Sat, 22 May 2004 - 10:34
Post #24


User
Dołączył: Mon, 05 May 2003
Skąd: Gdańsk





Czemu nie, ale o dobrego kowala to dzis coraz trudniej .


--------------------

Pozdr...
Spavatch


"No tak... to gdzie tu sie komputer podpina?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chester
post Sat, 22 May 2004 - 13:41
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Fri, 22 November 2002





CYTAT("!markos":31dgbz0h)
ktos kto polecil tutaj sachsa advantage do krotkich twardych sprezyn niech zacznie myslec glowa. chyba, ze lubi nie miec kontroli nad samochodem

Glupoty piszesz. W klubie Nexii dwa auta jezdza na tych amorkach przy obnizeniu -80 i -100. Samochody prowadza sie rewelacyjnie i komfortowo.
Wczesniej probowali roznych amorkow i nie byli tak zadowoleni jak teraz.

Jesli nadal twierdzisz inaczej zapraszam na spot, zorganizuje jazde probna


--------------------
Ecu-Tune.Pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartekk
post Sat, 22 May 2004 - 14:06
Post #26


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 September 2003
Skąd: warszawa





-80 i -100 zwykly sachs???????????Ten amortyzator wogole jest w stanie zejsc tak nisko?A wiesz wogole co to jest sila odbicia?Bo przy takim obnizeniu w seryjnym amortyzatorze zanika do zera,wiec nie pisz takich glupot.


--------------------
bartek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chester
post Sat, 22 May 2004 - 15:59
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Fri, 22 November 2002





CYTAT("bartekk":28p4ozsu)
-80 i -100 zwykly sachs???????????Ten amortyzator wogole jest w stanie zejsc tak nisko?A wiesz wogole co to jest sila odbicia?Bo przy takim obnizeniu w seryjnym amortyzatorze zanika do zera,wiec nie pisz takich glupot.

Jak bys nie zauwazyl nie jest tu mowa o zwyklych sachsach, bo firma ta robi rozne amorki.
Niestety musze zaprzeczyc Twojej terorii schodzenia amortyzatora
Tutaj masz przyklad -80:
http://nexia.pl/userauto.php?id=47
http://nexia.pl/userauto.php?id=104

Adwantage (gazowe) nie sa bardzo sztywne (sa nawet mieksze od chociazby Bilsteina B4), ale z powodzeniem koledzy na nich jezdza przy -80 i auto tak jak pisalem prawadzi sie bardzo dobrze i komfortowo. Jednak jak ktos ma pieniadze to nie bedzie myslal nad sachsem, tylko wybierze Bilsteina B8 (to juz inna szkola jazdy )


--------------------
Ecu-Tune.Pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zoltar
post Sat, 22 May 2004 - 17:28
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Gdańsk





Rotfl... Niech wjadą Nexią 100 km/h na nierówną drogę... Z całym szacunkiem wylecą z drogi...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lorak
post Sat, 22 May 2004 - 18:38
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Thu, 15 May 2003
Skąd: Starachowice/Kielce/Krakow





CYTAT("Zoltar":1p991fqm)
Rotfl... Niech wjadą Nexią 100 km/h na nierówną drogę... Z całym szacunkiem wylecą z drogi...


to teraz moje dwa slowa

od prawie 2 lat jezdze na czerwonych sprezynach H&R -35mm(od kadeta) oraz gazowych amortyzatorach Sachs Advantage (od kadeta gsi) i auto super trzyma sie drogi, jakbym mial pieniazki to bez zastanowienia przrzucilbym sie na KONI chociaz z drugiej strony jakbym mial pieniazki to nie jezdzilbym nexia, wiec wydaje mi sie ze Sachs Advantage to idealne rozwiazanie dla ludzi ktorzy chca miec zawieszenie ktorego charakterystyka zaczynam podchodzic pod sportowa a nie stac ich na produkt typu KONI

Zoltar:
praktycznie co tydzien mam przyjemnosc pokonac trase Starachowice(gdzie mieszkam) - Krakow(gdzie studiuje) i zamiast jechac e7 to wybieram bardzo dziurawa, nierowna i bardzo kreta droge prze gory swietokrzyskie (Nw.Slupia,Lagow,Rakow,Solec,Stopnica,NwKorczyn). Wybieram ta trasa poniewaz kazdy zakret pokonany moim autem z "troche" wieksza predkoscia niz zrobilby to seryjny model sprawia mi ogromna frajde. Powiem Ci ze jezdze z predkosciami grubo ponad 100 i jeszcze nie mialem okazji wyleciec z drogi


--------------------
Usunięto komercyjną sygnaturę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ade
post Sat, 22 May 2004 - 21:02
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 November 2003
Skąd: Krakow





CYTAT("lorak":2o9ch4of)
CYTAT("Zoltar":2o9ch4of)
Rotfl... Niech wjadą Nexią 100 km/h na nierówną drogę... Z całym szacunkiem wylecą z drogi...


to teraz moje dwa slowa

od prawie 2 lat jezdze na czerwonych sprezynach H&R -35mm(od kadeta) oraz gazowych amortyzatorach Sachs Advantage (od kadeta gsi) i auto super trzyma sie drogi, jakbym mial pieniazki to bez zastanowienia przrzucilbym sie na KONI chociaz z drugiej strony jakbym mial pieniazki to nie jezdzilbym nexia, wiec wydaje mi sie ze Sachs Advantage to idealne rozwiazanie dla ludzi ktorzy chca miec zawieszenie ktorego charakterystyka zaczynam podchodzic pod sportowa a nie stac ich na produkt typu KONI

Zoltar:
praktycznie co tydzien mam przyjemnosc pokonac trase Starachowice(gdzie mieszkam) - Krakow(gdzie studiuje) i zamiast jechac e7 to wybieram bardzo dziurawa, nierowna i bardzo kreta droge prze gory swietokrzyskie (Nw.Slupia,Lagow,Rakow,Solec,Stopnica,NwKorczyn). Wybieram ta trasa poniewaz kazdy zakret pokonany moim autem z "troche" wieksza predkoscia niz zrobilby to seryjny model sprawia mi ogromna frajde. Powiem Ci ze jezdze z predkosciami grubo ponad 100 i jeszcze nie mialem okazji wyleciec z drogi


a ja to wyjasnie (sprobuje)... kadet gsi ma przypuszczalnie nizszy zawias od zwyklego kadeta o jakie 20mm, a sprezyny masz do zwyklego kadeta (tak zrozumialem) obnizajace o 35mm.., a amory do gsi, ktory jest nizszy o to 20mm od serii czyli zostaje tylko 15mm czyli juz bardzo malo.. i dlatego u Ciebie przypuszczalnie jest ok:D


--------------------
http://www.racingforum.pl/zmiana-w-regulaminie-dotyczAeca-sygnaturek-na-forum-t101875.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zoltar
post Sat, 22 May 2004 - 21:06
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Wed, 23 July 2003
Skąd: Gdańsk





CYTAT("lorak":37oug2wc)
CYTAT("Zoltar":37oug2wc)
Rotfl... Niech wjadą Nexią 100 km/h na nierówną drogę... Z całym szacunkiem wylecą z drogi...


to teraz moje dwa slowa

od prawie 2 lat jezdze na czerwonych sprezynach H&R -35mm(od kadeta) oraz gazowych amortyzatorach Sachs Advantage (od kadeta gsi) i auto super trzyma sie drogi, jakbym mial pieniazki to bez zastanowienia przrzucilbym sie na KONI chociaz z drugiej strony jakbym mial pieniazki to nie jezdzilbym nexia, wiec wydaje mi sie ze Sachs Advantage to idealne rozwiazanie dla ludzi ktorzy chca miec zawieszenie ktorego charakterystyka zaczynam podchodzic pod sportowa a nie stac ich na produkt typu KONI

Zoltar:
praktycznie co tydzien mam przyjemnosc pokonac trase Starachowice(gdzie mieszkam) - Krakow(gdzie studiuje) i zamiast jechac e7 to wybieram bardzo dziurawa, nierowna i bardzo kreta droge prze gory swietokrzyskie (Nw.Slupia,Lagow,Rakow,Solec,Stopnica,NwKorczyn). Wybieram ta trasa poniewaz kazdy zakret pokonany moim autem z "troche" wieksza predkoscia niz zrobilby to seryjny model sprawia mi ogromna frajde. Powiem Ci ze jezdze z predkosciami grubo ponad 100 i jeszcze nie mialem okazji wyleciec z drogi


Ja się odniosłem do tego - 100

Na - 30 to całkowicie co innego.


Pozdro.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spavatch
post Sat, 22 May 2004 - 22:03
Post #32


User
Dołączył: Mon, 05 May 2003
Skąd: Gdańsk





Dyskusja rozgorzala a ja zaczynam miec coraz wiekszy metlik w glowie... Z polki gornej (pomijajac Koni) jest Bilstein. Polka niska to Sachs SuperTouring. A co jest po srodku?


--------------------

Pozdr...
Spavatch


"No tak... to gdzie tu sie komputer podpina?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ade
post Sat, 22 May 2004 - 23:39
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 November 2003
Skąd: Krakow





CYTAT("spavatch":1qluptoz)
Dyskusja rozgorzala a ja zaczynam miec coraz wiekszy metlik w glowie... Z polki gornej (pomijajac Koni) jest Bilstein. Polka niska to Sachs SuperTouring. A co jest po srodku?


moze sa jakies nieregulowane zestawy weiteca czy cos w tym stylu...


--------------------
http://www.racingforum.pl/zmiana-w-regulaminie-dotyczAeca-sygnaturek-na-forum-t101875.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spavatch
post Sat, 22 May 2004 - 23:54
Post #34


User
Dołączył: Mon, 05 May 2003
Skąd: Gdańsk





O Weitecu slyszalem niezbyt pochlebne opinie, ale jak wiadomo - ilu uzytkownikow tyle (albo i jeszcze wiecej) opinii. Szkoda ze Eibach nie robi Pro-Damperow do Punto - to byloby najlepsze rozwiazanie...


--------------------

Pozdr...
Spavatch


"No tak... to gdzie tu sie komputer podpina?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
trzepol
post Sun, 23 May 2004 - 08:52
Post #35


User
Dołączył: Mon, 07 July 2003
Skąd: Ruda Śl.





CYTAT("spavatch":1zzrip64)
Czesc trzepol . Chyba sie nawet "u nas" o to pytalem ale wtedy bylem tam jeszcze wiekszym rookie jak tutaj wiec nikt sie nie zainteresowal tym pytaniem. Problem w tym ze o ile do "cywilnych" Punciakow moze i znajda sie Kayaby (i inne marki) po 250, ale w wersjach "bojowych" sa 1,5-2x drozsze . Takze zastanawiam sie czy nie doplacic do Bilsteinow i miec z glowy na dluzszy okres czasu, a potem regenerowac. W koncu tu nie chodzi tylko o wzgledy komfortu i estetki a o bezpieczenstwo.


Szkoda ze daleko mieszkasz bo w czestochowie jest super zaklad ktory bawi sie w przerabianie zawiasow i robia to bardzo profesionalnie pol centomani na tym jezdzi.Ja tez oddam niebawem amorki do zrobienia i dla znajomych z demontazem amorkow ich regeneracja utwardzeniem i skroceniem i zamontowaniem biora smieszna kase bo mnie to ma kosztowac mniej niz ciebie chyba jeden amorek .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spavatch
post Sun, 23 May 2004 - 09:46
Post #36


User
Dołączył: Mon, 05 May 2003
Skąd: Gdańsk





Ale zeby w to bawic to trzeba miec co skracac... a u mnie jest teraz taka kaszana ze to sie tylko na zlom nadaje...


--------------------

Pozdr...
Spavatch


"No tak... to gdzie tu sie komputer podpina?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Sun, 23 May 2004 - 14:39
Post #37


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





a ja myslalem, ze przekonalismy cie do b8..

wracajac do tematu spotu i zaproszenia na test damperow sachsa - bardzo chetnie skorzystam i sprawdze jak jezdzi advantage na samochodzie obnizonym o te niby 80mm (ze zdjec ja tam widze duzo mniej, ale moze mam krzywe oko, albo cos innego mi dolega).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spavatch
post Sun, 23 May 2004 - 14:50
Post #38


User
Dołączył: Mon, 05 May 2003
Skąd: Gdańsk





Jestem przekonany do B8, jednak ktos musi jeszcze przekonac moje konto . Wiem ze to zabrzmi niepowaznie aleee... czy ktos dowiadywal sie czy ten MTS Bilstein przewiduje mozliwosc rozlozenia splaty np na dwie rowne raty? Jesli nie to sam spytam...


--------------------

Pozdr...
Spavatch


"No tak... to gdzie tu sie komputer podpina?"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartekk
post Sun, 23 May 2004 - 15:26
Post #39


Frequent User
Dołączył: Tue, 02 September 2003
Skąd: warszawa





Jak ktoras z tych nexii jest obnizono o 100mm to moje punto jest o 150mm


--------------------
bartek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Chester
post Sun, 23 May 2004 - 18:09
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Fri, 22 November 2002





CYTAT("!markos":1cuin658)
wracajac do tematu spotu i zaproszenia na test damperow sachsa - bardzo chetnie skorzystam i sprawdze jak jezdzi advantage na samochodzie obnizonym o te niby 80mm

Spoko info poszlo na PW.

Bartekk chyba masz tam napisane ile jest obnizone . A jak dla mnie to Twoje punto moze byc nawet i -300 tylko uwazaj zebys sobie podlogi nie przetar
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:26