Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Golf 2 1.3, przygotowanie do zawodów w Bydgoszczy, z niezbyt dużym budżetem.
lukass5
post Fri, 05 Feb 2016 - 23:17
Post #41


User
Dołączył: Fri, 08 January 2016
Skąd: Warszawa





Nie ma śniegu = nie jeździmy na zimówkach - przy sportowej jeździe po 2-3 kilometrach nic z nich nie zostanie. A i gripu też nie bedzie - tylko frustracja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 05 Feb 2016 - 23:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Sat, 06 Feb 2016 - 15:00
Post #42


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





To nie montuj sprezyn, jedz na serii, na drugich zawodach porownasz efekt zmian. Wg mnie -40 na seryjnym amorku to pomylka


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukass5
post Sat, 06 Feb 2016 - 15:50
Post #43


User
Dołączył: Fri, 08 January 2016
Skąd: Warszawa





A wg mnie montuj. Spręzyny typu -40 zazwyczaj są przewidziane pod seryjny amor. Do tego jak auto na zawody wybebeszysz to ono jednak pójdzie trochę do góry. A i jak tył będzie bardzo lekki to nie zapomnij o stosunkowo niskim ciśnieniu na tylnej osi, zeby auto kleiło a nie sie uślizgiwało. Myśle ze na zimno zrób około 2 z przodu i 1,7 z tyłu. Na semi-slicku oczywiście, a nie na zimie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gumi5
post Sat, 06 Feb 2016 - 16:24
Post #44


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





Sprezyny "sie zakladaja", przy okazji poduszki amortyzatorow przod nowki, no i geometria - rozbieznosci raczej nie ustawiam poki co, daje tylko negatyw 1 stopien, zobaczyny jak sie jezdzi smile.gif Na nasteone zawody ustawie go bardzien agresywnie, pamietajmy ze to jest moja pierwsza jazda stricte sportowa, wiec wydaje mi sie ze najpierw musze poznac swoje granice wink.gif Niedlugo jade odebrac samochod, zobaczymy jak sie wchodzi w winkle, potem szelki i dalsze testy smile.gif


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 06 Feb 2016 - 19:39
Post #45


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





sprawdz ile ma skok amortyzatora miedzy maksymalnie rozciagnietym a maksymalnie scisnietym. teraz podziel to na dwa czyli mniej wiecej tyle w seri ugina sie amortyzaotr pod wplywem ciezaru auta by mial prace mozliwa do gory i mozliwa do dolu. i zobacz ile jeszcze sie scisnie i ilke mu zostanie pracy do dolu po wcisnieciu go o dodatkowe 40mm. u mnie skok amora to 50mm.siada o jakies dwa centymetry pod wplywem ciezaru. jakbym obnizyl auto o dodatkowe 40mm to auto by stalo na odbojach smile.gif


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukass5
post Sat, 06 Feb 2016 - 22:05
Post #46


User
Dołączył: Fri, 08 January 2016
Skąd: Warszawa





Piwo - to Golf 2 - tam skok spokojnie z 20 cm smile.gif - to nie twoja wydmuszka. To ma jeździc zarówno w jedna osobe jak i w 5 i bagaż więc skok spokojnie jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 07 Feb 2016 - 07:06
Post #47


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





niech sprawdzi. i to ile sie spreza amortyzator pod wplywem ciezaru auta. a potem niech dopiero mysli o obnizazniu.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 07 Feb 2016 - 07:06
Post #48


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





niech sprawdzi. i to ile sie spreza amortyzator pod wplywem ciezaru auta. a potem niech dopiero mysli o obnizazniu.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gumi5
post Sun, 07 Feb 2016 - 10:29
Post #49


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





Panowie, te sprężyny wrzuciłem tak z braku laku, po pierwszych jazdach czuć różnicę na korzyść niższych, o ile na dziurach faktycznie podskakuje jak wściekły, to na równych zakrętach jest o niebo lepiej, już nie podnosi mnie do góry na lewych, a na prawych dziewczyna mniej krzyczy biggrin.gif Jest ok. Pasy też są super, z początku wydawały się minimalnie przykrótkie ale już nauczyłem się je dobrze zapinać i jest OK - muszę się też do nich przyzwyczaić smile.gif Mechanik poustawiał geometrię katalogowo, jak nabiorę ochoty na inne kombinacje to po zawodach przemyślę co i jak, będę wymyślał smile.gif Czas na mody mi się skończył, bo dziś wyjeżdżam z domu i jadę na stancję, niestety zostałem na zimówkach, nikt mi nie chciał już kół przekładać w sobotę o 19 biggrin.gif Zobaczymy jak będzie, na kolejną rundę już będzie pewnie akurat pora roku na te semislicki smile.gif Ciśnienia mam 2.2, nie mogłem nawet tylnej kanapy wywalić bo muszę 2 osoby zabrać ;C Pojedziemy - zobaczymy, odezwę się w sobotę dot. wyników i tego jak się jechało, może w tygodniu też się wybiorę nocą na ulice poćwiczyć.


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 07 Feb 2016 - 15:12
Post #50


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





CYTAT
Mechanik poustawiał geometrię katalogowo

blad. na wstepie jestes 1s straty na minute okrazenia.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gumi5
post Sun, 07 Feb 2016 - 18:18
Post #51


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





Trudno, cel na pierwsze zawody to pojechać "jakoś" żeby nie być ostatnim i zobaczyć jak to jest, na kolejnych zawodach zrobię z niego większego harpagana. Nawet jeśli dojadę jako ostatni to w sumie wielkiej szkody nie będzie, bylebym nie miał potężnej straty, ale aż tak słabo chyba nie jeżdżę, tym bardziej że obecne zawieszenie i pasy o wiele poprawiły moje czucie auta i zakrętów, wiem że mogę sobie pozwolić na więcej ale w ramach rozsądku, uczę się smile.gif


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Susel201
post Wed, 10 Feb 2016 - 13:59
Post #52


Rookie
Dołączył: Wed, 07 May 2014





Od siebie dorzucę.

1. Ładuj stabilizator na przód, nie przejmuj się tyłem na razie.
2. Opona Dębica Presto. Świetna na deszczu, na suchym łatwo ją przegrzać, ale da się ogarnąć. Jest tania i klei zajebiście.
3. Jeśli masz tam lite 227mm to nawet nie jedź na tor bo się zabijesz...przy tej wadze minimum 256mm wentyl. Seryjny hamulec z przodu przegrzejesz w pół kilometra.
4. Sprężyny odpuść. Najwięcej da Ci porządny amortyzator. Koni Sport/Bilstein/KW/Sachs Advantage.
5. Nie grzeb z geometrią póki nie wjeździsz się w auto. Owszem, geometria jest potrzebna ale kurde, po kolei wszystko, my tu z dziadkowozu próbujemy coś na tor wymodzić.
6. Jak chcesz to sie odezwij na pw, też byłem w Twoim miejscu, z daily zrobiłem zakrętowca. i wszystko budżetowo, a przypadkiem składamy z kumplem Golfa 2 na gratach z trójki GTI i coś tam ogarniam Twoją bazę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gumi5
post Wed, 10 Feb 2016 - 19:13
Post #53


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





Dzięki za rady smile.gif Póki co mam taki zestaw jak pisałem dwa posty wyżej. Z tą Dębicą serio? Zawsze myślałem że dębice dosyć. Hamulców nie udało mi się jeszcze przegrzać, zobaczmy jak dadzą radę na zawodach, 850kg to chyba nie jest dużo...


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Susel201
post Fri, 12 Feb 2016 - 16:14
Post #54


Rookie
Dołączył: Wed, 07 May 2014





Z Dębicą serio smile.gif Ale koniecznie Presto. Kupiłem taką bo były najtańsze nowe, a potem mi się obudził zagłuszony instynkt rajdowca i się okazało, że są niesamowite. Na mokrym bez problemu dorównują Uniroyalowi za połowę....no, przesadziłem, ale komplet nówek miałem za 5 stów. Tylko coś za coś, na suchym łatwo je przegrzać i szybko się zużywają. Za tą kasę najlepszy wybór. Moje myślenie: Presto<Uniroyal<Semislick/brak homologacji na ulicę smile.gif

Ja u siebie mam wentylowane przód 256mm, i bęben tył przy tonie wagi, po nieco ponad kilometrze odcinka na torze w Tychach już było czuć na ostatnim zakręcie, że mają ciężko(30 stopni powietrze). Na mieście i w górach przegrzewam je bez problemu(nawet teraz, jak jest chłodno), będę pakował za jakiś czas 284mm na przód i tarcza tył, to wtedy będzie już miodzio.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Fri, 12 Feb 2016 - 18:41
Post #55


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





susel, a nie 288 przypadkiem? tongue.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gumi5
post Fri, 12 Feb 2016 - 20:33
Post #56


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





@Susel201 - a jaka ścianka? Bo u mnie duży profil w każdym wypadku wyjdzie, a jak będzie jakaś turbomiękka to trochę dupa. Aczkolwiek teraz opony mam i jeszcze czas zanim będzie trzeba zmienić biggrin.gif


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gumi5
post Sat, 13 Feb 2016 - 17:49
Post #57


User
Dołączył: Tue, 26 January 2016
Skąd: Świecie





Dobra, jestem po jeździe smile.gif Zająłem 29 miejsce w generalce na 35 aut, w klasie byłem 5 na 6 aut. Najbardziej dupy dawały opony, musiałem sam się przejechać żeby przekonać że będzie meeeega słabo z nimi biggrin.gif Na początku ciśnienia 2.0 i tyl 2.0, potem 1.8 i 2.0 i potem 2.0 i 1.8 z tylu - najlepiej na ustawieniu ostatnim, podobnie będę ustawiał na następnych zawodach, ale jeszcze niżej. zawieszenie OK, silnik OK, skrzynia bardzo fajnie bo na samej dwójce jechałem, trochę mu brakło na długiej prostej no ale cóż, nie jest źle wink.gif Na następne zawody obowiązkowo go wybebeszam, ustawiam cambera i najważniejsze, opony! Mam nadzieję dobić chociaż do połowy stawki biggrin.gif

Dzięki wszystkim za rady, za pomoc, za dyskusje. W temacie jeszcze będę pytał o jakieś dalsze zmiany smile.gif Było świetnie!

No i pasy mega zrobiły robotę, co prawda teraz trochę czuję bo mocno je ściskałem, ale przynajmniej nie latałem jak szmata po kabinie, a wiem że bym latał bo źle założyłem jedną klamrę i na trasie mi się poluzowała...


--------------------
woop woop
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Susel201
post Mon, 15 Feb 2016 - 12:30
Post #58


Rookie
Dołączył: Wed, 07 May 2014





CYTAT(kkkacper @ Fri, 12 Feb 2016 - 18:41) *
susel, a nie 288 przypadkiem? tongue.gif


Ja Tigrą latam na Koni sportach, Eibachu -30 i Lexmaulem pod maską.

288mm to tarcza z Calibry turbo jeśli dobrze pamiętam, tam masz 5 śrub.

Ja chcę zostać w rozstawie 4x100, więc tarcza na tył/piasta/cała belka z Tigry Cabrio, a przód zacisk z Vectry B V6(wg mojego info nawet adapterów nie trzeba,wszystko siada, wkrótce sie okaże) i tarcza z Corsy D diesel 284mm wink.gif Trochę się tego myku naszukałem, więc zostawiam info dla potomnych.

Debiut - Tu masz moje pierwsze zawody. Kurde, stare czasy...nerwowo, słabo, seryjne auto, zużyte amory totalnie, Tak jak jeździłem na codzień tak pojechałem na odcinek, do tego po dwóch godzinach snu, zmęczony a w bagażniku chyba nawet miałem butelki po sobotnim melanżu...

Na tym filmiku są właśnie świeże Presto. Umiejętności brak, zawieszenie kupa a goniłem się z porobionymi CC/SC w zasadzie na równi.

Chociaż trzeba przyznać, że seryjne zawieszenie w tym pseudo coupe jest świetne. Dwa staby i naprawdę dobra geometria, na Koni Sportach to auto naprawdę pięknie śmiga.
Wg. mnie ścianka jest twarda, od kumpla z którym upalam mam opinię, że ścianka twardsza niż w Uniroyalu, No i moim zdaniem opona jest bardzo przewidywalna na granicy przyczepności. Teraz na sezon kupuję Uniroyale Rainsport 3, to podzielę się bezpośrednim porównaniem.

Co to się porobiło na tym świecie, żeby na Dębicy upalać XD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sat, 11 Jun 2016 - 00:18
Post #59


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(lukass5 @ Sat, 06 Feb 2016 - 15:50) *
A wg mnie montuj. Spręzyny typu -40 zazwyczaj są przewidziane pod seryjny amor. Do tego jak auto na zawody wybebeszysz to ono jednak pójdzie trochę do góry. A i jak tył będzie bardzo lekki to nie zapomnij o stosunkowo niskim ciśnieniu na tylnej osi, zeby auto kleiło a nie sie uślizgiwało. Myśle ze na zimno zrób około 2 z przodu i 1,7 z tyłu. Na semi-slicku oczywiście, a nie na zimie.



Chyba Cie Bog opucil.. Przy minus 40mm sprezynie,to mozesz sie pozegnac z seryjmymi amorami.Bo zaraz beda wylane.Lepiej zainwestowac w sam dobry amor niz nisko sprezyne do seryjnych amortyzatorow.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Susel201
post Sat, 11 Jun 2016 - 02:27
Post #60


Rookie
Dołączył: Wed, 07 May 2014





Nie ma do Ciebie dostępnych Sachsów Advantage...szkoda, że przestali je produkować. Były genialne.

Jak będziesz zmieniał amor i będziesz chciał budżetowo to Sachs niebieski. Następny poziom to już regulowane i Bilstein/itd.

Co do spręzyny/amora.

Prowadzenie auta na tym etapie modyfikacji najbardziej zależy od amora.

Jak będziemy na etapie zamontowanych stabów i fajnego amora to potem ~ 30mm w dół. Na początek. A jak łykniesz bakcyla to skończysz z regulowanym smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 13:48