Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nissan 370Z Twin Turbo 7AT
datsun
post Wed, 12 Jun 2019 - 22:59
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 23 November 2018





Bazą jest Nissan 370Z gt edition 2012.


Auto w pełni streetowe – celem był jak najbardziej OEM look co w tej budzie przy dwóch turbinach jest naprawdę ciężkie. Miejsca pod maską jest jak na lekarstwo i upchnięcie tego wszystkiego żeby nie rezygnować z takich udogodnień jak spryskiwacze czy seryjne zamki od maski jest bardzo trudne smile.gif Zestaw turbo w całości był budowany i strojony w DKCustoms.

Silnik:
- całkowita seria

Twin Turbo kit by DKCustoms:
-2x GT2871R – chińskie na ślizgu AR 0.64
-2x wastegate tial 38mm
-2x bov properfect 35mm
-wtryski OEM GTR 570ccm
-intercooler turboworks (dwa zaspawane w jeden)
-orurowanie turbo → intercooler – 2.25” nierdzewka
-orurowanie filtry → turbo – 2.5” nierdzewka
-orurowanie intercooler → przepustnice – 2.5” nierdzewka
-spacer pod miskę olejową (ok. 1.2l pojemności więcej) DKCustoms
-spacer pod łapy silnika DKCustoms
-filtry powietrza 2x simota pociągnięte w zderzak
-odmy wpuszczone w oil catch can i dalej w dolot przed turbo
-pompa paliwa 320lph – do zamontowania przy najbliższej okazji

Układ wydechowy:
-Custom kolektory by DKCustoms
Lewy kolektor jest tutaj mega wyzwaniem bo miejsca przez drążek kierowniczy, rozrusznik itd. jest naprawdę mało.

Z prawej strony jest o niebo lepiej:

Przewody paliwa zostały relokowane do przodu – seryjnie wypadały akurat w miejscu gorącej strony turbo.

-Downpipe 2.5” ze screamerami, reszta wydechu seria (póki co):




Chłodzenie:
-chłodnica oleju skrzyni 13rzędów

-chłodnica oleju 30 rzędów i podstawka mocal z termostatem czekają na montaż (oby jak najszybciej bo silnik się potwornie grzeje)
-programowa zmiana uruchamiania się wentylatorów (uruchamiają się wcześniej)
-relokacja chłodnicy wspomagania

Zawieszenie:
-Tein Street flex Z przód -2.5cm, tył -2cm ustawione dość komfortowo (prowadzenie i tak znaaaacznie na + w porównaniu do serii)



Elektronika:
-MAPSensor od Nissana GTR
-Strojenie na RaceRom Ecutek by DKCustoms. Póki co jedna mapa na paliwo 98 i całe mnóstwo fail safe’ów na wypadek gdyby coś poszło nie tak smile.gif

Body:
-zderzak nismo v2 czeka na lakierowanie
-progi maxton czekają na lakierowanie


Osiągi i moc:
Auto nie było jeszcze na hamowni ale patrząc na osiągi szacuje na jakieś ~450km
100-200 – mierzone tylko raz pewnie da się lepiej


Rolka od 80km/h z seryjną 370Z Nismo





Kilka zdjęć z budowy:













Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 12 Jun 2019 - 22:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
m6nj
post Fri, 14 Jun 2019 - 23:16
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Wiecej dmuchane nie będzie?
Spawy trochę straszą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
datsun
post Mon, 17 Jun 2019 - 07:24
Post #3


Rookie
Dołączył: Fri, 23 November 2018





W tym sezonie doładowanie zostaje na takim poziomie. Myślę, że przez zimę wzmocni się silnik i skrzynię i na przyszły sezon będzie można dmuchnąć coś więcej. Chwilowo jeszcze i tak nowej mocy jest wystarczająco biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Mon, 17 Jun 2019 - 09:09
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





O, niecoobciowa zetka.
CYTAT(datsun @ Wed, 12 Jun 2019 - 22:59) *
Lewy kolektor jest tutaj mega wyzwaniem bo miejsca przez drążek kierowniczy, rozrusznik itd. jest naprawdę mało.

To nie jest drążek kierowniczy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
datsun
post Mon, 17 Jun 2019 - 09:40
Post #5


Rookie
Dołączył: Fri, 23 November 2018





Z rozpędu wyszedł mi drążek kierowniczy huh.gif Chodziło oczywiście o kolumnę kierownicy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomasz26
post Tue, 18 Jun 2019 - 13:05
Post #6


Frequent User
Dołączył: Fri, 01 May 2009





jestem ciekawy jak by to jechało z dłubnietym wolnossakiem (stocker 4.3) https://www.youtube.com/watch?v=Upnt0B88PzE


--------------------
A3 8V CTNC stage 3 - 414ps 544nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
datsun
post Wed, 19 Jun 2019 - 11:06
Post #7


Rookie
Dołączył: Fri, 23 November 2018





Wszystko jest do sprawdzenia smile.gif Nie powiem, takiego strokera to chętnie bym u siebie zrobił przy okazji kucia smile.gif Kompletnie bezlagowo musiałoby być 
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oress
post Thu, 20 Jun 2019 - 12:31
Post #8


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 August 2011





datsun - pytanie z innej beczki: myślę żeby sobie sprawić 370Z i zostawić w oryginale i na długo zostać z tym autem. Czego najlepiej szukać, jaka wersja, jaka skrzynia, roczniki, czego unikać, na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie poza oczywistymi sprawami?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
datsun
post Mon, 24 Jun 2019 - 10:28
Post #9


Rookie
Dołączył: Fri, 23 November 2018





Zależy do czego szukasz smile.gif Mi się bardzo dobrze jeździ zetką w automacie ale teraz żałuje trochę, że nie poszedłem w manuala (łatwiej z mocą iść). Najlepiej przejedź się tym i tym i zobacz co Ci podpasuje. Akurat automat w 70tce w porównaniu do tego z 50tki jest duuużo lepszy, mimo wszystko nie dorównuje np. DSG. Co do wersji to szukaj europy a jak ze stanów wersji sport (większe heble akebono i szpera). Dodatkowo po lifcie w 2014 roku poprawili uszczelkę magistrali olejowej z papierowej na mocniejsza i nie spada ciśnienie oleju (za to skiepścili sprawę z przednim zderzakiem). Ogólnie polecam bo mimo, że mam ją już kilka lat to nie bardzo widzę na co mógłbym zmienić
Go to the top of the page
 
+Quote Post
oress
post Thu, 27 Jun 2019 - 18:51
Post #10


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 August 2011





CYTAT(datsun @ Mon, 24 Jun 2019 - 10:28) *
Zależy do czego szukasz smile.gif Mi się bardzo dobrze jeździ zetką w automacie ale teraz żałuje trochę, że nie poszedłem w manuala (łatwiej z mocą iść). Najlepiej przejedź się tym i tym i zobacz co Ci podpasuje. Akurat automat w 70tce w porównaniu do tego z 50tki jest duuużo lepszy, mimo wszystko nie dorównuje np. DSG. Co do wersji to szukaj europy a jak ze stanów wersji sport (większe heble akebono i szpera). Dodatkowo po lifcie w 2014 roku poprawili uszczelkę magistrali olejowej z papierowej na mocniejsza i nie spada ciśnienie oleju (za to skiepścili sprawę z przednim zderzakiem). Ogólnie polecam bo mimo, że mam ją już kilka lat to nie bardzo widzę na co mógłbym zmienić


Auto ma być do chuchania, dmuchania i trzymania w garażu pod kocem, a poważniej jako żwawy weekendowy połykacz kilometrów na autostradzie. Nie mam nic do automatów i bardzo lubię. Raczej będę patrzył na stan ogólny a nie na to jaką ma skrzynię. Pytanie czy auto jest sensownie wyciszone aby robić trasy autostradowe przelotowo 150km/h i nie wysiąść zmęczonym po 300km?
Czy w przedlifcie (bo ten mi się podoba bardziej) da się poprawić tą uszczelkę magistrali olejowej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 27 Jun 2019 - 19:00
Post #11


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Większość aut gdy ma seryjny wydech a nie wydumany przelot jest cichych. No może oprócz malucha. Będziesz trzymał się serii będzie cicho.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cubson94
post Fri, 28 Jun 2019 - 13:06
Post #12


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 November 2009





Dla mnie tylko automat, jeździłem tym autem jak był jeszcze N/A i wcale nie powiedziałbym ze ta skrzynia tak mocno odstaje od dsg a dsg akurat posiadam sam. Fakt jest jeszcze na konwerterze a nie na dwóch sprzeglach ale jest to zupełnie inna charakterystyka niż w zwykłych automatach typu e90 2.0d jak na zwykły konwerter skrzynia jest naprawdę szybka i daje rade smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jarek1111
post Fri, 28 Jun 2019 - 19:18
Post #13


Super User
Dołączył: Mon, 09 April 2007





fajny projekt , jak jest z trakcją ? bo ja w 350z mam ogromne problemy, co do skrzyni zakładaj ZF 8hp 70 8 biegów transbreyk ja na niej jeżdzę 3 rok i sobie chwale


--------------------
350z BIturbo 499,8km 688nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
datsun
post Sun, 30 Jun 2019 - 16:10
Post #14


Rookie
Dołączył: Fri, 23 November 2018





Jeśli chodzi o głośność to nie wydech jest problemem (jest duuużo za cichy) a wytłumienie nadkoli. Przy wyższych prędkościach jest dość słyszalny szum ale umówmy się to nie duże GT smile.gif Z trakcją zaczęły się problemy ale wydaje mi się, że jest to kwestia opon. Skończę federale to chyba pójdę w michelin 4s tyle osób je poleca, że coś musi być na rzeczy smile.gif A skrzynia 8HP jest jednym z pomysłów co zrobić dalej, ale tu już zobaczymy co Daniel wykombinuje smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 30 Jun 2019 - 16:12
Post #15


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Federal a Michelin to dwa światy. Budżetowy kontra topowy. Jakbyś fiata do Porsche porównywał.


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
datsun
post Fri, 05 Jul 2019 - 13:30
Post #16


Rookie
Dołączył: Fri, 23 November 2018





To chyba faktycznie będzie trzeba je wypróbować chociaż ceną trochę zabijają sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petlik
post Mon, 11 Jan 2021 - 05:21
Post #17


Rookie
Dołączył: Thu, 29 November 2018





Cześć,
Widzę, że wątek umarł niedługo po tym jak się otworzył wink.gif Czy nadal rozbudowujesz ten projekt?
Jestem na etapie rozważania turbo w swojej Z, a jednym z potencjalnych setów jest właśnie 2x GT2871R .64.
Czy jesteś zadowolony z tych turbin? Założyłbyś je ponownie w swoim projekcie? Posiadasz może jakiś wykres, aby pokazać jak one budują moment obrotowy? Najbardziej zależy mi na dole, którego zdecydowanie w Zetce brakuje.
W pierwszym podejściu chciałbym skupić się na mocach 400-450KM, a docelowo pewnie max. 600-650 po wymianie korbowodów.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedź w temacie smile.gif
Pozdrawiam!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
datsun
post Mon, 11 Jan 2021 - 20:59
Post #18


Rookie
Dołączył: Fri, 23 November 2018





Hej,
marny ze mnie pisarz to i nie ciągnąłem wątku wink.gif
Zmian przez ostatni rok było na prawdę dużo m.in. wleciał kuty piec, pełen wydech true dual i wizualnie nowe koła i zderzak nismo. No i jesteśmy właśnie w trakcie swapu skrzyni 8HP - nie trzeba będzie się tak mocno pilnować jeśli chodzi o moc smile.gif
Osobiście polecałbym chyba rozmiar mniejsze niż moje czyli GT2860rs - kolega Kacper je miał u siebie w poprzednim setupie i generowało to tam ~750km więc na ten target większych nie trzeba smile.gif
Ale nawet te 2871 wstają mega szybko, o ile dobrze pamiętam na 3b full boost czyli 0.5-0.6b miałem przy 2600-2800. Co do mocy to u mnie właśnie tyle było na seryjnym piecu, mocno ścięte górą wychodziło 420KM/500NM.
Jeśli myślisz o zmianie samych korbowodów to lepiej już zakuć cały silnik smile.gif
Polecam Ci i tak odezwać się do Daniela z DKCustoms przerobił już kilka takich zetek i najlepiej doradzi co i jak z twin turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Petlik
post Mon, 11 Jan 2021 - 22:48
Post #19


Rookie
Dołączył: Thu, 29 November 2018





Dzięki wielkie za odpowiedź i wskazówki!
Wszystko wskazuje na to, że GT2871r odpowiedzą na moje potrzeby. Jeśli pełen boost da się osiągnąć poniżej 3000 obrotów, to idealnie smile.gif
Rozglądałem się za GT2860rs i szczerze są w obrębie moich zainteresowań, ale chyba zacznę od niższego pułapu cenowego, żeby pospinać wszystkie wydatki związane z turbieniem.

Bardzo ładna felga - co to za model? Bardzo przypomina z tej perspektywy Forgestara F14, którego chętnie bym u siebie włożył, ale obecnie jest poza zasięgiem finansowym tongue.gif
Zderzak Nismo leży jak trzeba! Wchodzi P&P do przedlifta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
datsun
post Tue, 12 Jan 2021 - 08:11
Post #20


Rookie
Dołączył: Fri, 23 November 2018





Felga to piękne i cenione japan racing JR29 laugh.gif
Co do zderzaka to i tak i nie biggrin.gif Nadkola plastikowe jak zostawiasz seryjne to się robi szpara i chyba osłona pod silnik jest inna - mi to akurat nie przeszkadza bo przewiew trochę lepszy jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:37