Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Assetto Corsa
caro
post Sat, 01 Mar 2014 - 18:03
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Mon, 03 May 2004





Grał ktoś ? Podobno daje radę. Chyba że znacie coś innego fajnego na PC ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 01 Mar 2014 - 18:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kondziu4
post Thu, 16 Jan 2020 - 20:33
Post #2


Rookie
Dołączył: Wed, 02 May 2018





Ja kiedyś trochę śmigałem, jak dla mnie najlepszy symulator. Sporo darmowych modów. Realistyczny model jazdy, można się podszkolić i nabrać odruchów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Fri, 17 Jan 2020 - 12:08
Post #3









iRacing, rFactor 2, assetto competizione wink.gif za kilka miesięcy ma wyjść automobilista 2, ma być ogień biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Fri, 17 Jan 2020 - 15:17
Post #4


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





ja też śmigałem spooooro w AC (ale tylko single), niedawno kupiłem AC Competizione, jest sztosik smile.gif jednak multiplayer to multiplayer, fajna rywalizacja, np taka https://www.youtube.com/watch?v=c8PctTpUxHo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 10 Apr 2020 - 09:24
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





https://www.youtube.com/watch?v=SadCtT1OGuU
9 serwerów od kunosów z ringiem - ktoś chętny? Mogę zorganizować serwer discordowy do pogadania


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Sat, 11 Apr 2020 - 17:51
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





ja bym popykał tylko gierę muszę kupić. Podpowiesz mi? zwykła czy competizione? Czym się różnią?


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Sat, 11 Apr 2020 - 19:48
Post #7









CYTAT(radzio_gsi @ Sat, 11 Apr 2020 - 17:51) *
ja bym popykał tylko gierę muszę kupić. Podpowiesz mi? zwykła czy competizione? Czym się różnią?


competizione to tylko GT3.

zwykłe ultimate + content menager + custom shader pack smile.gif

ładujesz silesie ring z racedepartament.com ostatnio dużo wyścigów robią smile.gif no i dużo cywilnych samochodów i tras do ściągnięcia wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzio_gsi
post Sun, 12 Apr 2020 - 09:42
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Fri, 17 February 2006
Skąd: warszawa





CYTAT(mat13por @ Sat, 11 Apr 2020 - 19:48) *
competizione to tylko GT3.

zwykłe ultimate + content menager + custom shader pack smile.gif

ładujesz silesie ring z racedepartament.com ostatnio dużo wyścigów robią smile.gif no i dużo cywilnych samochodów i tras do ściągnięcia wink.gif


W sensie tylko auta gt3?


--------------------
www.youtube.com/radzioFLATOUT
www.youtube.com/motoLAB
www.facebook.com/radzioFLATOUT
www.patronite.pl/radzioFLATOUT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Sun, 12 Apr 2020 - 12:27
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Tak, competizione to oficjalna gra Blancpain Endurance. Czyli serii wyścigów dla aut GT3


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Sun, 12 Apr 2020 - 16:04
Post #10


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Tylko GT3 ale grając w zwykle AC osobiście z czasem najwięcej chyba grałem później już samochodami GT3, najfajniej się gralo, bo każde auto konkurencyjne do siebie. A tak jak np w zwykłym AC gramy autami jak: Gallardo, GT3 RS, Ferrari Italia to jest ogromna różnica między tymi autami (np Italia odstaje dość mocno od Porsche i Gallardo), więc rywalizacja średnia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mystek
post Mon, 13 Apr 2020 - 10:38
Post #11


Super User
Dołączył: Sat, 24 September 2016
Skąd: Kraków





Radzio, żeby Cię zachęcić do ACC jednak takie 2 szalone wyprzedzanka z dzisiejszego wyścigu online - https://www.youtube.com/watch?v=4sFE73ixrH0...eature=youtu.be
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 13 Apr 2020 - 12:36
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





ja tylko tak zaproszę smile.gif

https://republicofsimracers.com/event/stirl...ibute-open-race


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 13 Apr 2020 - 13:56
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Trochę to pokomplikowane... jakieś nakładki, aplikacje ściągające inne aplikacje, skiny (???) , instalacje do już zainstalowanej gry.. no ale może tylko na I rzut oka tak wygląda.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 13 Apr 2020 - 14:12
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Temu ja gram tylko w podstawkę z DLC plus parę aut i torów z neta wrzucanych ręcznie do odpowiednich folderów. I działa, bez instalowania nie wiadomo czego wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 13 Apr 2020 - 15:04
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ja dotąd też tak właśnie używałem AC , przeciez nie ma szans objechać nawert ułamka z tych torów czy aut.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 13 Apr 2020 - 17:34
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 13 Apr 2020 - 13:56) *
Trochę to pokomplikowane... jakieś nakładki, aplikacje ściągające inne aplikacje, skiny (???) , instalacje do już zainstalowanej gry.. no ale może tylko na I rzut oka tak wygląda.

w tej lidze co dałem

1. KMR - apka do trackowania, aby kierowca widział ile ścięć nabił i mógł odbębnić Drive Through. Od strony serwera ma w cholerę potężniejsze możliwości ustalenia limitów toru i dzięki temu można się pozbyć jakichś "lewych" skrótów.
2. ACEM - jako że ludzie mogą robić własne skiny - łatwy soft aby je ściągnąć i mieć wozy w odpowiednich malowaniach na wyścig, a nie białe + można ściągać tym tory jakie są w lidze.

To nie fizyka kwantowa, a jedynie 2 apki które ułatwiają obydwu stroną prowadzenie jak i udział w ligach Republic Of Simracers, których instalacja jest prosta jak budowa cepa.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 14 Apr 2020 - 07:58
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Żeby jeździć w ligach online, to trzeba być przyspawanym do stołka przed komputerem. Inaczej nie ma szans przejechać 20-30 bezbłędnych okrążeń w trybie wyścigowym.

Assetto Corsa Competizione to tylko GT3, na razie brak dodatkowych aut, czy torów. Za to płacisz te 150 zeta i masz święty spokój.

W Assetto Corsie zwykłej, masz mnóstwo dodatkowych aut, od Abartha 500 po Ferrari F1. Z tym, że za większość aut i torów musisz dodatkowo płacić. Normalnie to cała gra kosztuje z 300-500 zeta (ze wszystkimi DLC), ale często zdarzają się wyprzedaże - ja za pełną wersję płaciłem 50 złotych - i to jest dobra cena.

Bardzo fajnie się jeździ klasykami, typu Ferrari F40, GTO, czy Shelby. Zwłaszcza, jak się ma skrzynię H i sprzęgło w swojej kierownicy. Można poczuć ryk silnika i pojeździć na ostro supercarem przeszłości.

No i najważniejszą przewagą Assetto Corsy nad Competizione są polskie tory - Silesia, Łódź, Poznań, Wyrazów, Kielce i inne. Można poczuć swojskie klimaty.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Tue, 14 Apr 2020 - 08:39
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 14 Apr 2020 - 07:58) *
Żeby jeździć w ligach online, to trzeba być przyspawanym do stołka przed komputerem. Inaczej nie ma szans przejechać 20-30 bezbłędnych okrążeń w trybie wyścigowym.

Spokojnie można jechać wyścg 1.5-2h na krześle obrotowym z kierownicą zamocowaną na biurku. Nie rozumiem tego "przyspawania".
Żeby jeździć w ligach online, przed wyścigiem często trzeba poświęcić czas na tzw. PreQ. - czyli zrobienie minimalnej ilości kółek. Na podstawie czasu z nich jest się potem przydzielanym do serwera z graczami o podobnej prędkości.

Zresztą, poświęcenie godzinki na to, aby zobaczyć tor i ew. zmienić coś w setupie to i tak minimum wg. mnie, żeby nie wkurzać siebie, bądź innych ludzi nieogarnięciem toru/wozu.

CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 14 Apr 2020 - 07:58) *
Assetto Corsa Competizione to tylko GT3, na razie brak dodatkowych aut, czy torów. Za to płacisz te 150 zeta i masz święty spokój.

jeszcze dodatek wink.gif

CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 14 Apr 2020 - 07:58) *
No i najważniejszą przewagą Assetto Corsy nad Competizione są polskie tory - Silesia, Łódź, Poznań, Wyrazów, Kielce i inne. Można poczuć swojskie klimaty.

Zależnie od jakości wykonania. Ile jest skanowanych laserowo poza Poznaniem? Poprawili już wydajność na Silesii, czy dalej są dropy klatek jak po premierze?

Zaleta AC to także jej przekleństwo - Mody. Możesz "mieć wszystko" ale ile z tego jest do wykorzystania? Ile z tych modów jest kradzionych z takiej Forzy, czy rFactora? No i fizyka w przypadków modowanych aut to też często losowość. Relatywnie niewiele jest darmowych modów o bardzo dobrej jakości. A na tych płatnych modach też można się naciąć na "gówno-kontent".


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 14 Apr 2020 - 09:01
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Bio @ Tue, 14 Apr 2020 - 09:39) *
Spokojnie można jechać wyścg 1.5-2h na krześle obrotowym z kierownicą zamocowaną na biurku. Nie rozumiem tego "przyspawania".
Żeby jeździć w ligach online, przed wyścigiem często trzeba poświęcić czas na tzw. PreQ. - czyli zrobienie minimalnej ilości kółek. Na podstawie czasu z nich jest się potem przydzielanym do serwera z graczami o podobnej prędkości.
jeździłem kiedyś ligę na Live For Speedzie. Żeby liczyć się w wyścigu, to trzeba było trenować codziennie po kilka godzin. Inaczej miałeś przynajmniej 1-2-3 sekundy straty na kółku do innych - można było się poczuć jak Kubica w Williamsie laugh.gif


CYTAT(Bio @ Tue, 14 Apr 2020 - 09:39) *
Zaleta AC to także jej przekleństwo - Mody. Możesz "mieć wszystko" ale ile z tego jest do wykorzystania? Ile z tych modów jest kradzionych z takiej Forzy, czy rFactora? No i fizyka w przypadków modowanych aut to też często losowość. Relatywnie niewiele jest darmowych modów o bardzo dobrej jakości. A na tych płatnych modach też można się naciąć na "gówno-kontent".

Mam cały płatny content i nie przypominam sobie, żeby którykolwiek DLC był słaby. Tory fajne i ładne, samochody też.

Natomiast mody to wiadomo - loteria. Dla mnie ważne, że są polskie tory. Wyrazów, Poznań wg mnie są świetne, Silesia bez szału, natomiast Łódź katastrofalny - ale są.

Samochodów z modów nie używam, wystarczająco dużo jest w wersji normalnej.


Ja się nie upieram przy niczym. Jakbym miał w zamyśle częste i długie ściganie z innymi online, to wybrałbym Competizione. Natomiast jeśli to ma być granie od czasu do czasu, potrzymanie podstawowych nawyków, potrenowanie międzygazu przy redukcjach, poprzypominanie sobie polskich torów, to brałbym Assetto Corsę ze wszystkimi DLC.



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Tue, 14 Apr 2020 - 10:08
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 14 Apr 2020 - 09:01) *
jeździłem kiedyś ligę na Live For Speedzie. Żeby liczyć się w wyścigu, to trzeba było trenować codziennie po kilka godzin. Inaczej miałeś przynajmniej 1-2-3 sekundy straty na kółku do innych - można było się poczuć jak Kubica w Williamsie laugh.gif

No ale to w każdym simie masz to samo. Ale jak wyrzucisz sobie "napinkę na wynik" - masz dostęp do bardzo fajnych i dobrze zorganizowanych eventów wink.gif
Sam nie ejstem w topce (średnio pomiędzy końcówką najszybszego a połową drugiego serwera się trzymam)

CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 14 Apr 2020 - 09:01) *
Ja się nie upieram przy niczym. Jakbym miał w zamyśle częste i długie ściganie z innymi online, to wybrałbym Competizione. Natomiast jeśli to ma być granie od czasu do czasu, potrzymanie podstawowych nawyków, potrenowanie międzygazu przy redukcjach, poprzypominanie sobie polskich torów, to brałbym Assetto Corsę ze wszystkimi DLC.

mam obydwa.
Po roku w AC, jakoś nie umiem się "zmusić" do przejścia na ACC. Może w przyszłości, jak będę miał kompa, który ogarnie streamowanie ACC.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:48