Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ostrzeżenie przed oszustwem, Niedopłata otomoto
Feno
post Mon, 25 Feb 2019 - 10:49
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





Jednemu z użytkowników forum BMW wyczyścili konto z 40k zł. Wklejam opis, żeby ostrzec.


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 25 Feb 2019 - 10:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tom-Lee
post Mon, 25 Feb 2019 - 11:05
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





To nie pierwszy przypadek w ostatnim czasie, za glupote sie placi.

EDIT: Tu analogiczna sytuacja: https://nizanskie.info/pl/473_na_sygnale/19..._a_10_000z.html


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lovwelas
post Mon, 25 Feb 2019 - 12:13
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Wed, 30 December 2009





Ja w ubiegłym tygodniu dostałem SMSa o prosbe dopłaty w wysokosci 0,76zł zarówno z allegro jak i z oto moto.
Allegro zignorowałem bo nie korzystam z tego portalu, ale juz mi cos zaswitalo, pozniej jak dostałem SMS z Otomoto, wszedłem w link, ale wróciłem i wszedlem na konto otomoto aby sprawdzic czy mam jakies zaleglosci.
I dobrze ze to zrobiłem, bo byc moze tez byłbym teraz w plecy nie mało kasy.


--------------------
@CoiloversPl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamilp1908
post Mon, 25 Feb 2019 - 12:20
Post #4


User
Dołączył: Thu, 14 June 2007
Skąd: Warszawa/Płock





To samo ostanio, tylko był sms z otodom.
Na stronie otodom wchodzisz w FAQ i pierwsze popularne zapytanie dotyczy sms o zaległości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Mon, 25 Feb 2019 - 12:49
Post #5


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





Uważajcie także na e-maile z sieci Play o rzekomo niezapłaconej fakturze/rachunku za telefon, który do złudzenia przypomina te wysyłane przez rzeczywistego operatora. Różnica polega na tym, że w załączniku nie jest zwykły plik w formacie pdf, tylko plik spakowany RARem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
YoGii
post Mon, 25 Feb 2019 - 14:06
Post #6


Rookie
Dołączył: Sun, 05 January 2014





Również trzeba uważać na olx, na YT jest filmek jak gość opowiada historie dziewczyny która brała gadżety niby "oddam za darmo" też dostała esemesa od sprzedającego tylko na opłatę kuriera, a efekcie okazało się że buchneli jej 16tys.zł. z konta!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 25 Feb 2019 - 14:44
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





przyznam szczerze że troche mnie dziwią takie akcje i historie.
każdy niezdefiniowany lub niepotwierdzony odbiorca płatności w każdym normalnym banku wymaga 2 stopnia autoryzacji - SMS, token, zdrapka lub telefon.
Wiec nawet jak tu podam publicznie login i hasło do konta to najwyżej ktoś sobie zobaczy ile tam jest ale przelewu nie wykona. Nawet nie doda nowego odbiorcy do książki odbiorców bo to też trzeba autoryzować "na drugą rękę"
A jeżeli już tak zmanipulowali formularze..itd to i tak w tym drugim kanale autoryzacji WIDZISZ jaką kwote autoryzujesz.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feno
post Mon, 25 Feb 2019 - 15:00
Post #8


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





W wątku poszkodowany wyjaśnił, że przyszła autoryzacja SMS tyle, że nie zwrócił uwagi co dokładnie autoryzuje. A autoryzował zmianę nr telefonu na nr złodzieja... i od tego momentu złodziej mógł zmienić hasło czy dokonać przelewu bez wiedzy poszkodowanego.


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 25 Feb 2019 - 15:23
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





czyli ostrzeżenie nie jest przed wyłudzającym SMSem tylko przed nie byciem pierdołą.
Nie podpisuj dokumentów których nie czytasz - prawda stara jak świat.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Feno
post Mon, 25 Feb 2019 - 15:29
Post #10


Frequent User
Dołączył: Tue, 12 November 2002
Skąd: Warszawa





Kevin Mitnick zawsze mówił, że najsłabszym ogniwem jest człowiek. Tak czy inaczej może komuś się zapali czerwona lampka w głowie jak dostanie podobnego SMSa.


--------------------
F32 alpine white
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 25 Feb 2019 - 15:43
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





Obawiam sie że nie. Temat jest tłuczony od dekady co najmniej - żeby czytać, nawet to małym drukiem, nie podpisywać nie mając pewności, nie otwierać załączników - włącznie z odcinkiem Soutch Parku gdzie posiadacze Apple nie czytając zgadzali sie na przyszycie swoich ust do czyjegoś tyłka. Bo JEST TO PROBLEM.
Ale jak widać ludzie sie nie uczą. Jeszcze sie nie dziwie staruszkom z innej epoki co nie ogarniają zawiłości adresów, przekierowań i podrób a wiedze o świecie czerpią z jedynego słusznego radia z jedynym słusznym kanałem opłat smile.gif.
Ale niestety społeczeństwo sie nam cofa i coraz wiecej ludzi z wygody i rutyny daje sie łapać na takie numery. Niestety jak wszystko bedzie proste i przyjazne i załatwiane jednym klikiem palca to wydymanie kogoś tez bedzie proste i przyjazne.
Każda "nowość" zamiast budzić podejrzenia jest bezkrytycznie przyjmowana jako "nowe dobro" i ułatwienie. Skoro nigdy wczesniej nie było SMSów z opłatą z tego czy innego portalu i nagle sie pojawił to ludzie zamiast to sprawdzić klikają bez wnikania.
Tak jak w te faktury z załącznikami RAR i TAR, linki z "nagrałem cie"...itd. Ile ja już razy podnosiłem z bakupu całe setki tysięcy dokumentów zawirusowane/poszyfrowane na serwerach u klientów bo ktoś "fakture dostał".
Sam rano wrzucałem emaila z wczoraj o "kontroli skarbowej" - przecież wystarczy to przeczytać żeby sie zaśmiać - już nawet nie trzeba patrzeć na adres nadawcy czy odbiorcy. Chamski, prymitywny numer. Ale TRZEBA PRZECZYTAĆ.






--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Mon, 25 Feb 2019 - 21:24
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Zasadniczo masz Wombat rację, ale obecnie jesteśmy zalewani taką masą informacji, że nie jest dla mnie zaskoczeniem, że komuś nie chciało się czegoś przeczytać. Cóż, dostał nauczkę, bolesną, żal mi gościa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 25 Feb 2019 - 23:05
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT
Cóż, dostał nauczkę, bolesną, żal mi gościa.


A ja jak czytam, że kupuje M4 (jak rozumiem na handel) i jak mu gwizdnęli 40k to już nie ma na naprawę a to "na naprawę" to była pożyczka to inne różne myśli dodatkowo mi się nasuwają... rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 25 Feb 2019 - 23:43
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
Zasadniczo masz Wombat rację, ale

Zasadniczo mam racje ale zasadniczo też nie mam złudzeń.
Dziś zakończyłą się sukcesem weekendowa korespondencja w której nowy pracownik sie upierał że nie działa mu hasło do Office 365. Dwa dni kazałem mu je wpisywać (chyba z 7 znaków - wiec wyzwanie) a nie wklejać z emaila bo zaznaczając go w emailu zaznacza też spacje za ostatnim znakiem i wtedy mu nie działa.
Kiedy już sie zalogowali po dwu diach emaili i 2 telefonach dziś (konsylium tam na miejscu nad tym pracowało) i odtrąbili sukces - to jak zaczeli ściągać instalacje Office to znowu zadzwonili że hasło do office nie działa bo już je WPISYWALI nawet kilka razy i nic. Tylko tym razem windows sie pytał o hasło administratora żeby zainstalowac program. Wyraźnie było napisane o czyje hasło prosi i w jakim celu. Nie - twardo swoje robili.
Przecież takich można "kosić jak chcesz" i nawet sie wyedukować nie pozwolą bo wiedza lepiej. Ale spoko na temat bezpieczeństwa swoich zasobów IT mogą 4 godziny konferować.

Zasadniczo też nie moge narzekać bo dzięki temu mam na bilet miesięczny i bułkę smile.gif.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
OMEGA
post Tue, 26 Feb 2019 - 11:21
Post #15


User
Dołączył: Sat, 10 January 2009





Niebezpiecznik


--------------------
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/4/southparkturbo.jpg[/IMG][/URL]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mroqa
post Tue, 26 Feb 2019 - 16:59
Post #16


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 March 2005
Skąd: Warszawa





joker dokladnie
kupil m4 i pozyczke na 40tys.. o losie...


--------------------
m30b35
m54b30
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Tue, 26 Feb 2019 - 17:26
Post #17


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





No tak, powinien w leasing. To dopiero jest synonim bogactwa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 26 Feb 2019 - 19:49
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(QbaqBA @ Tue, 26 Feb 2019 - 17:26) *
No tak, powinien w leasing. To dopiero jest synonim bogactwa.



Stary weź rozwiń, bo nie rozumiem czy to ironia w naszą stronę czy właściciela M4 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Tue, 26 Feb 2019 - 21:25
Post #19


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





ale nie "kupił M4" funkiel nówka z salonu tylko ściągał rozwalonego w huraganie demola z USA - wiec USA spec, z rynku gdzie jest taniej i jeszcze do naprawy -zapewne solidnej skoro 40 koła na to planował
Może po prostu sobie realizuje to co sobie wymyślił środkami jakimi dysponuje. Czepiata się.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 26 Feb 2019 - 21:56
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Nie no kurwa ja rozumiem kiedy się bierze leasing. Ale już po wklejonym tekście widać, że koleś - w moim mniemaniu - porywa się na dziwne tematy. Pofatygowałem się przeczytać temat na forum bmw-klub i to co on przyciągnął - sorry, każdy niech oceni sam.

Jeżeli gość, chce kupić sobie M4....i kupuje rozbitka za swoje ostatnie pieniądze, bo na naprawę 40k musi pożyczyć, po czym bez tych 40k (po kradzieży) - POŻYCZONYCH - zostaje bez niczego? Czy tylko ja to widzę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 13:04