Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Naprawa auta po uderzeniu przez nieubezpieczonego rowerzystę
[Yossarian]
post Mon, 28 May 2018 - 14:07
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Mam następujący problem:

W zeszlym tygodniu w moją Hondę uderzył rowerzysta. Uszkodził zderzak i maskę. Policja była na miejscu zdarzenia, sprawca przyznał się do winy (jechał chodnikiem, w słuchawkach, nie uważał, wjechał na jezdnie i uderzył w moje auto, które stanęło już na skrzyżowaniu) policja spisała notatkę. Sprawca jest niepełnoletni (16 lat i 11 miesięcy). Na miejsce zdarzenia przyjechała też matka rowerzysty, która niby chce się ze mną dogadywać, ale podejrzewam że jak zobaczy ceny w ASO to jej przejdzie . A poza ASO robić nie zamierzam, bo niby czemu? No i zakładając, że się nie dogadamy, to teoretycznie wiadomo: sprawa cywilna, miesiace jak nie lata oczekiwania itd. Nie bardzo mi się chce jeździć tyle czasu z obitą maską i zderzakiem. Pytalem się w miejscu gdzie mam ubezpieczoną Hondę o naprawę z mojego AC, a potem niech ściągają kasę od sprawcy (czyli jego rodziców). Oczywiście wyszło, że nie da rady. Tzn. ja se z AC mogę zrobić, ale wtedy zwyżka ubezpieczenia będzie. No cyrk... zwyżka za szkodę nie z mojej winy, gdzie znany jest sprawca. Tyle się dowiedziałem, że od przyszłego roku przestaję płacić AC Bo i tak jak widać jest zbędne

Spytałem matkę sprawcy, czy maja ubezpieczenie na dom czy coś. No to nie mają. Czy jest jakikolwiek sposób, bym mógł naprawić auto bez targania się po sądach? Albo przynajmniej zanim zakończy się sprawa cywilna? Bo jeśli będzie sprawa cywilna, to też muszę dalej jeździć obitym, żeby jakiś rzeczoznawca mógł stwierdzic, że faktycznie zostało tak uszkodzone jak twierdzę? Niby policja spisała co zostało uszkodzone, ale sam nie wiem czy to prawnie ma jakieś znaczenie.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 28 May 2018 - 14:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kompot
post Mon, 28 May 2018 - 14:37
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Sprawdź tutaj LINK do UFG


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vrus
post Mon, 28 May 2018 - 15:05
Post #3


User
Dołączył: Sun, 12 April 2009
Skąd: zabrze





chce Ci sie? kup Ochrone znizek na AC do pewnej sumy poczekaj troche i zrob, olej temat i nie rob chłopakowi problemow tez mlody byłeś wink.gif


--------------------
c4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 28 May 2018 - 15:43
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





No właśnie nie chce mi się, stąd temat.. najchętniej to bym ogarnął jakoś bezkosztowo, byle auto wyglądało jak przed zdarzeniem i tyle. Ciekawe z tą ochroną zniżek. Wtedy by się może udało to zrobić tak że ani ja nie będę jakoś mocno stratny, a chłopak najwyżej dostanie opieprz od mamy parę razy i byłoby ok. Nie chcę po prostu naprawiać u Mirków-blacharzy po taniości szkodę, która powstała nie z mojej winy


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iktorn92
post Mon, 28 May 2018 - 18:20
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Jelenia Góra





Z ochrona jest tak, ze faktycznie nie tracisz u ubezpieczyciela u którego masz polise, ale w historii szkód i tak będzie widoczna, wszelkie inne ubezpieczalnie mają to gdzieś i normalnie kroją, jakbyś tej ochrony nie miał.. radzę uważać smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TofikGST
post Mon, 28 May 2018 - 18:24
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: KIELCE





Zrób ze swojego AC, skalkuluj ile Cie wyniesie utrata zniżki, czyli ile będziesz musiał zapłacić więcej ubezpieczenia do czasu wyrównania procentów zniżek do obecnego poziomu, tą sumę przedstaw rodzicom. Na pewno będzie to zdecydowanie mniej niż zapłata za naprawę w ASO. Tym sposobem naprawiać z AC, dostaniesz hajs który stracisz z utraconych zniżek, nie będziesz się wloczyl po sądach i łebka najmniej to będzie kosztować. No i jak rodzice na to pójdą to jak dostaniesz hajs to robić możesz od razu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 28 May 2018 - 18:33
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Też o tym myślałem przed chwilą. Jutro spróbuję popytać ile właśnie wyniesie zwyżka do czasu wyrównania.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzysztof.Jarzyn...
post Mon, 28 May 2018 - 22:10
Post #8


Rookie
Dołączył: Tue, 29 November 2016





CYTAT(vrus @ Mon, 28 May 2018 - 15:05) *
chce Ci sie? kup Ochrone znizek na AC do pewnej sumy poczekaj troche i zrob, olej temat i nie rob chłopakowi problemow tez mlody byłeś wink.gif


Świetny pomysł. Ja bym jeszcze temu chłopaczkowi odpalił ze 3 tysiaki na nowy rower...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LAWNOWERMAN
post Tue, 29 May 2018 - 09:12
Post #9


User
Dołączył: Mon, 11 August 2003
Skąd: 3-Miasto





Jezeli auto nie jest jakies mega nowe i nie masz do niego stosunku koniobijnego to zrob jak koledzy pisza. Natomiast jak jest mlode i bedziesz kiedys sprzedawal inzakladajac bezwypadkowosc to spadek wartosci tez jakis bedzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Tue, 29 May 2018 - 10:26
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





No i się nie dogadaliśmy, matka nagle wymyśliła moją współwinę. Kurde, choćbym tam jechał z zamkniętymi oczami, a nie stał, to nie mam raczej obowiązku spodziewać się wykakujących zza płotu rowerzystów rzucających się pod koła. Wariatkowo. Będzie sprawa cywilna, bo niestety widzę, że się nie dogadam.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
czerniel2
post Tue, 29 May 2018 - 11:41
Post #11


User
Dołączył: Sat, 19 September 2015
Skąd: Bydgoszcz





"A poza ASO robić nie zamierzam, bo niby czemu?"

Bo to bez sensu ? bez sensu nabijać kasę ASO i zdzierać ją z uczciwego chłopaka ? doceń to że Ci nie spierdzielił (bo guzik byś go złapał samochodem)

po 2 wiele zakładów Ci to polakieruje lepiej niż w ASO i to za 50% ceny


Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Tue, 29 May 2018 - 12:05
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Nie znam takiego zakładu. Powiem szczerze, jakby zaproponowano mi tańszy, pewny zakład, który udzieli gwarancji na wykonane pracę, to mógłbym się zastanawić. W momencie gdy kobieta zaczyna wmawiać mi współwinę to widzę, że nie ma co z nią iść na ustępstwa.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 29 May 2018 - 12:22
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Wstawiasz auto do ASO, mówisz, że będzie AC z regresem, ASO przedstawia kosztorys tobie i towarzystwu ubezpieczeniowemu. Naprawiasz auto, tymczasowo tracisz zniżki, w tym samym czasie Towarzystwo Ubezpieczeniowe występuje z roszczeniami do rodziców nieletniego rowerzysty.

- Jeśli rodzice przyjmą na klatę fakturę za naprawę, to sprawa się kończy, a ty w tym samym momencie odzyskujesz swoje zniżki na AC.

- Jeśli rodzice odmawiają, wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe idzie do sądu. Jeśli jest notatka policyjna, to sprawa jest pewna - w momencie zakończenia sprawy przed sądem z pomyślnym dla ciebie finałem, odzyskujesz swoje zniżki na AC. Jeśli jednak Towarzystwo sprawę przegra, wtedy tracisz zniżkę.





--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
QbaqBA
post Tue, 29 May 2018 - 15:51
Post #14


Super User
Dołączył: Sat, 10 May 2008
Skąd: inąd





A skąd przekonanie że w ASO polakierują Ci dobrze/lepiej niż w jakimś poleconym zakładzie nie-ASO. Bo z doświadczeń znajomych widzę że tendencja jest raczej odwrotna...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Fri, 08 Mar 2019 - 15:39
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Jako, że sezon rowerowy się zaraz zaczyna,to wypadałoby dokończyć historię. Żeby osoby, które znajdą się w podobnej sytuacji mogły się do czegoś odnieść.

Sprawa właśnie została zakończona. Poczekałem na wyrok sądu rodzinnego (sprawa z automatu została tam skierowana tam przez komendę policji), który zdecydował się nie karać sprawcy, ale stwierdził bez wątpliwości jego winę (dzięki czemu pani mogła sobie swoje wymyślanie współwiny wsadzić wiadomo gdzie), wziąłem kopię notatki policyjnej, odpis decyzji sądu i poszedłem z tym do prawnika. Prawnik napisał pismo, że albo się dogadujemy, albo sprawa cywilna. I nagle cud. okazało się, że jednak jest ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które obejmuje sprawcę i to co zrobił... Oczywiście zarzucano mi wyłudzanie odszkodowania (ta, jasne, nie mam co robić, tylko czekać aż ich nieumiejący jeździć syn wwali mi się w samochód...). Pokrzyczeli, pohałasowali, powkurzali prawnika, i oczywiście nic im to nie dało. Honda została naprawiona bezgotówkowo z tego ich ubezpieczenia. Swoją drogą, jak pomysłowym trzeba być zeby majac jednak ubezpieczenie od takich zdarzeń robić problemy poszkodowanemu....

Wniosek? Jeśli zdarzy Wam się taka sytuacja, obowiązkowo wzywać policję. Jak jest notatka ze zdarzenia to szanse na podważenie faktycznej wersji wydarzeń są dość nikłe. No i od tamtego czasu jeżdżę z wideorejestratorem.

A czy było warto wynajmować prawnika? Z AC jakbym zrobił to by pewno na podobnie wyszło kosztowo ( a może i drożej), a miałbym już niefajny wpis w historii ubezpieczeń. I nawet ochrona zniżek niewiele by tu dała, bo to jak się okazuje nie jest takie fajne jak się wydaje. Owszem, zniżki w razie czego się zachowuje, ale podstawę naliczają większą tongue.gif No i w cholerę, z jakiej racji mając znanego, ubezpieczonego (jak się jednak okazało) sprawcę miałbym robić to ze swojego AC? tongue.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Fri, 08 Mar 2019 - 18:43
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





I tak to powinno wyglądać wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Sun, 10 Mar 2019 - 09:01
Post #17


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Btw takie ubezpieczenie OC dla rowerzysty to na rok mniej niz 100zl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Sun, 10 Mar 2019 - 09:25
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





I powinno byc obowiazkowe...


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Sun, 10 Mar 2019 - 10:59
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(SONIC @ Sun, 10 Mar 2019 - 09:25) *
I powinno byc obowiazkowe...


Nie rozumiem dlaczego - jak ktoś chce może z własnej kieszeni bulić za wyrządzone szkody. Ponieważ nie ma czegoś takiego jak rejestracja roweru to "obowiązkowe" ubezpieczenie jest co najmniej problematyczne. Mnie się żaden przymus nie podoba. Jak jeździłem do pracy to wykupiłem ubezpieczenie na rower (2 lata) - teraz jeżdżę rekreacyjnie i nie wykupuję ubezpieczenia na rower


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KRT
post Sun, 10 Mar 2019 - 11:19
Post #20


User
Dołączył: Wed, 10 November 2010
Skąd: Nowa Huta





Każdy może płacić z własnej kieszeni ale nie każdy się przyzna i na koniec i tak trzeba będzie się kręcić po sądach a gdyby było obowiązkowe to po sprawie . Mi też się nie podoba przymus obowiązkowego ubezpieczenia samochodu którym jeżdżę tylko rekreacyjnie a przez 350 dni w roku kurzy się w garażu .


--------------------
Hokus pokus czary mary będę dmuchać ze dwa bary
Calibra 3.0 V6 TT
Leon Cupra R
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 17:53