Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> RX400h wspomaganie, słabe wspomaganie kierownicy
marcinm
post Fri, 23 Feb 2018 - 21:56
Post #1


Super User
Dołączył: Tue, 17 July 2007





Jak w temacie - auto na prąd, wszystko na prąd, dobrze, że kierowcy nie trzeba podłączać, żeby działał...


Wspomaganie w tym powozie jest elektryczne - silnik na maglownicy. Działa dobrze, bez oporów czy problemów, nie wyrzuca żadnych błędów, ale... trzeba zrobić tak, żeby kierownica pracowała lżej. Użytkownik ma problem z lewym łokciem i jest po operacji nadgarstka. O ile dla mnie z kręceniem nie ma problemu, o tyle dla niego już owszem.

Byle Venza czy amerykańska Camry, Ravka, Sienna - cokolwiek z elektryczną wspomą (tyle, że z silnikiem na kolumnie kierowniczej) działa jak Punto II w trybie City. A tu jest wyraźnie ciężej i utrudnia mu to manewrowanie.

Teraz kilka pytań:

1) niestety z poziomu Techstreama nie jestem w stanie ruszyć niczego, o czym wiem. Jedynie kalibracja, test, nic więcej. Ktoś wesprze wiedzą ?
2) czy ktoś zna kogoś (obojętne gdzie w kraju), kto jest w stanie coś z tym zrobić ? Jakiś inny soft, czy może po partyzancku wpięcie czegoś w obwód, co będzie zmuszać układ do wydajniejszej pracy ? właśnie coś na wzór trybu City w Punto. Czy ktoś zna tamten system i wie, jak realizowany jest ten tryb ?
3) czy ktoś ma do porównania takiego RXa w wersji amerykańskiej ? Z Toyotanation wynika, że w hybrydzie wspoma działała zawsze ciężej niż w równoległych rocznikowo konwencjonalnych napędach, gdzie była hydraulika, więc coś jest na rzeczy.

Z góry dziękuję za ułatwienie życia smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 23 Feb 2018 - 21:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 08:18