Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Jaki olej 0w20/5w30 do ciasno spasowanego japońca?, A5/B5, SN, ILSAC GF-5
qwsazx
post Wed, 14 Feb 2018 - 18:48
Post #1


Rookie
Dołączył: Sun, 04 July 2010





Witam.
Innego wątku na temat olejów nie znalazłem. Widziałem temat o dobieraniu oleju w dziale Diesel Power, ale nie jestem pewien, czy mogę tam pytać o benzyniaka. Jeśli nie ma z tym problemu i mój post powinien się tam właśnie znaleźć, proszę moderatorów o przeniesienie. Dziękuję.

Wracając do konkretów. Jest sobie mały miejski pierdzikółek. Nowy. Japoński. 1.4 turbo. Wg/ instrukcji optymalny olej to 0W16, może być 0W20 lub 5W30. Biorąc pod uwagę okoliczności klimatyczne najsensowniejszym wydaje się być olej 5W30. Ewentualnie 0W20 jeśli się nie znajdzie nic lepszego - jednak nastawiam się raczej na 5W30.

Wymagania:

ACEA A3/B3, A3/B4 lub A5/B5.
API SN
ILSAC GF-4 lub GF-5

No i teraz mały zonk - bo nie umiem znaleźć niczego, co by się nadawało u producentów, których sobie cenię. Tzn. Millers, Liqui Moly, Total Quartz, Motul... Jak jest olej, który wygląda na oko dobrze, np. Synthoil 5W30 u LM, to i tak nie spełnia wszystkich parametrów. Podobnie u Motula i Millersa. Jedyny jaki znalazłem, to Аmsoil Signature Series i Neste City. Szczerze mówiąc, pierwsze słyszę takie marki. Jest to coś warte?

A może znacie jakiś dobry olej spełniający w/w parametry, który przeoczyłem lub marki, której nie kojarzę (jak Amsoil i Neste)? Musi koniecznie spełniać te wymagania, bo to nie dla mnie, a właściciel się uparł. Bo tak...

Dzięki z góry za pomoc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 14 Feb 2018 - 18:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
sophisty
post Thu, 15 Feb 2018 - 08:23
Post #2


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 August 2015
Skąd: 3miasto





Zdecydowanie z wszystkich firm jakie wymieniłeś Amsoil jest najlepszym wyborem. To świetnej jakości olej z US. W benzyniakach stawiam ich produkty wyżej niż Millersa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 15 Feb 2018 - 09:04
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Jak japończyk to Eneos Sustinia smile.gif


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 15 Feb 2018 - 09:35
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(qwsazx @ Wed, 14 Feb 2018 - 18:48) *
Wracając do konkretów. Jest sobie mały miejski pierdzikółek. Nowy. Japoński. 1.4 turbo. Wg/ instrukcji optymalny olej to 0W16, może być 0W20 lub 5W30. Biorąc pod uwagę okoliczności klimatyczne najsensowniejszym wydaje się być olej 5W30. Ewentualnie 0W20 jeśli się nie znajdzie nic lepszego - jednak nastawiam się raczej na 5W30.

zalej Amsoila 0/20
Go to the top of the page
 
+Quote Post
qwsazx
post Thu, 15 Feb 2018 - 10:12
Post #5


Rookie
Dołączył: Sun, 04 July 2010





No to się wygłupiłem z tym Amsoilem. Człowiek się uczy całe życie jak widać. smile.gif

Dzięki za szybką i konkretną poradę smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 15 Feb 2018 - 11:59
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Nie wygłupiłeś.
Marka nie jest jeszcze na tyle popularna u osób które się tym nie interesują... ale ich produkty są naprawdę dobrej jakości.
Generalnie można powiedzieć, że dobry olej do silnika PB... to olej amerykański (a na pewno nie europejski)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
qwsazx
post Thu, 15 Feb 2018 - 12:56
Post #7


Rookie
Dołączył: Sun, 04 July 2010





Zapisałem w głowie i będę pamiętał na przyszłość. Słabo tylko z dostępnością Amsoila i do tego mają durne opakowania. Do silnika wchodzi 3.9 litra, więc czterolitrowy baniak jest idealny... a Amsoil ma opakowania 3.7 litra. Świnie. Zostaje tak czy siak kupowanie przez Internet, w sklepach normalnych też nie słyszeli o tych olejach. smile.gif

Znalazłem jeszcze (w markecie budowlanym...) olej marki Ravenol oraz Specol (Spec Gold Synthetic). Parametry na etykiecie bardzo przyzwoite. Poczytałem w necie, oba mają raczej dobre opinie, nawet bardzo dobre (choć nie wiem, jaką rolę i czy w ogóle odgrywa marketing szeptany. Mniejsza o to). Pierwszy niemiecki, drugi polski. Nie mam nic przeciwko polskim olejom, nawet w zasadzie jakby był wart uwagi, to byłbym skłonny wesprzeć rodzimego producenta.

Pozwolę więc sobie jeszcze podrążyć temat: warte są coś oleje Specola i Ravenola?

Pytam dlatego, że choć przypuszczam, że Amsoil będzie lepszy jakościowo, to jednak muszę kupić przez net. Te dwa wyżej stoją na półce, więc mogę mieć od ręki, co jest pewną zaletą. Jeśli nie będą nic warte, to się więcej dopytywać o pierdoły nie będę i idę po Amsoila smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 15 Feb 2018 - 13:29
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Klient do mnie przyszedł wczoraj, po gadce z aso padło na motula hybrid 0w20.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Thu, 15 Feb 2018 - 13:31
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Klient do mnie przyszedł wczoraj, po gadce z aso padło na Motula Hybrid 0w20. Ale tylko to miałem z odpowiednich... Castrol tam rekomenduje magnateca 5w30.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Fri, 16 Feb 2018 - 10:58
Post #10


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Możesz też kupić olej Honda Green.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 13:36