Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Gauge do EMU, black, Multi gauge do EMU
RasPL
post Thu, 05 Jan 2017 - 13:09
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Cześć,

jako że jest zainteresowanie by zbudować do EMU, EMU black jakiegoś typu "gajger" zakładam temat by poznać wasze opinie na temat wyglądu/funkcji urządzenia oraz zainteresowania.

Cytując z tematu EMU
CYTAT
Nie ma sensu robić urządzenia typu AIM dashboard etc bo one istnieją. Więc myślę że jakiś zegar który pokazywałby AFR,EGT1,EGT2,IAT,CLT,BOOST,OIL_P,OIL_T był by ok.
Można by się pokusić żeby zależnie od istniejących czujników wyświetlał ich wartości a jeżeli np nie ma EGT to nie wyświetlał cały czas tylko 0.


W zamyślę podpięte by było do portu CAN lub Serial ecu skąd dostawało by informacje o ww parametrach. Na PC napisałbym prosty konfigurator urządzenia by dało się dla wszystkich wyświetlanych wartości ustawić alarmy.
Ja postawiłbym na prostotę, dla mnie problemem nie jest stworzyć urządzenie z matrycą LCD 10" i procesorem 8 rdzeniowym ARM tylko to są koszta nie adekwatne do roli urządzenia.



--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 05 Jan 2017 - 13:09
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
BeeMiX
post Thu, 05 Jan 2017 - 13:45
Post #2


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Ja bym to widział jako jeden wiersz i jeden przycisk do skakania kolejno po parametrach.

Koszty podobnego gałgana jak ten który wrzucałem w wątku EMU były by wysokie? Tutaj link http://www.btigauges.com/ecu-master.html


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snara
post Thu, 05 Jan 2017 - 13:51
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





Ja oczywiście jestem za.
Fajnie by było żeby dało się wyświetlić jakieś 6 parametrów na raz, a te które nie byłyby komuś potrzebne to zamienić na inne typu EGT na CLT itp w konfiguratorze, pomysł z alarmami też zajebisty.


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Thu, 05 Jan 2017 - 15:02
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Jeśli juz robić to dashboard. Gałgany 52mm z czcionką 3mm czy przeskakiwanie za pomocą pstryczka elektryczka to średni pomysł.

Według mnie musowo na takim multi display musi być czytelnie przedstawione jednocześnie:
- obroty
- AFR
- EGT
- ciśnienie oleju
- temperatura oleju

To jest takie minimum.

Resztę czyli ciśnienie paliwa, prędkość, boost może być wciśnięte przy okazji i przełączane za pomocą pstryczka. Dobrze by było taki pstryczek zrobić zewnętrzny żeby można było sobie podpiąć w wygodne miejsce na przykład przy kierownicy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Thu, 05 Jan 2017 - 16:25
Post #5


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





SAS, bez sensu, od tego jest tablet z BT


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snara
post Thu, 05 Jan 2017 - 17:30
Post #6


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





No w sumie jeden niewielki wiersz tez by był ok smile.gif
Mozna dac przy kierownicy i wzrokiem nie trzeba bedzie szukac.

Ale i taki ze 4 dowolne parametry by wyswietlal na raz + migajace warningi tez spoko.


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Thu, 05 Jan 2017 - 18:19
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Popieram przedmowcow.. oczywiscie trzeba wyposrodkowac wszystko, bo czasem ciezko skupic wzrok na jakiejs mega malej czcionce, ale jeden wiersz przelaczany przyciskiem (gora dwa) w zupelnosci wystarcza.. Raspciu moze tez bym sie na sezon skusil tongue.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snara
post Thu, 05 Jan 2017 - 18:47
Post #8


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





Nikt nie mówi o czcionce 3mm hehe biggrin.gif


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Thu, 05 Jan 2017 - 19:56
Post #9


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





CYTAT(BeeMiX @ Thu, 05 Jan 2017 - 16:25) *
SAS, bez sensu, od tego jest tablet z BT


Tak wiem o tym. Tylko ja jestem tradycjonalistą biggrin.gif Wyświetlacz musi być połączony kablem, i pokazywać najważniejsze rzeczy "na raz" - mega rozwiązanie gdy odpala się pierwszy raz nowo poskładany silnik, te tablety z BT jakoś mnie nie przekonują a kupić dobry to też kilka stów. Rozwiązanie o którym piszesz czyli jeden/dwa wybrane odczyty są też ok, pod warunkiem że jest warning niezależny od tego co aktualnie widzimy na wyświetlaczu. Tylko jest jedno ALE według mnie. Jeśli będziemy "podglądać" EGT i boost, a zawyje alarm od ciśnienia oleju, to naturalnie gasimy silnik jak najszybciej, i podgląd "co się stało" mamy już tylko w logach - czyli wyprawa do tunera niech diagnozuje. Ale w przypadku gdy podglądamy ciśnienie oleju i EGT a turbo zacznie peakować bo jakaś pierdoła sie przytrafi, to znów latać do tunera żeby logował ?? To bezsens. Dlatego jak już robić "wyświetlacz" to jak dla mnie sens jest tylko wtedy gdyby miał on zastąpić seryjne zegary. I niech kosztuje 600 - czy 800 czy 1000pln czyli równowartość pierdyliarda zegarków 52mm z czujniczkami, ale niech będzie pokazywał to co te pierdyliard zegarków. Po prostu osobiście lubię mieć podgląd na kilka wartości. Jedyny "minus" zegarków to taki że nie ma ich za bardzo gdzie zamontować estetycznie żeby były widoczne. Albo słupek A, albo "kurniki" na desce co wygląda średnio, albo gdzieś tam się je wciska koła lewarka zmiany biegów w jakąś kieszeń wolną, ale wtedy nie są czytelne (albo patrzy się na drogę albo "w podłogę" co rozsądne nie jest).

CYTAT(Snara @ Thu, 05 Jan 2017 - 18:47) *
Nikt nie mówi o czcionce 3mm hehe biggrin.gif


Odniosłem się do tego co pokazał Beemix - czyli zegarek 52mm średnicy z wyświetlaczem który mógł czytelnie pokazać jedną wartość, lub kilka ale mniej czytelnie - zwłaszcza gdy się jedzie smile.gif

Ale to jest moje zdanie tylko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 05 Jan 2017 - 20:47
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Na zegarze 52 wiele sie nie upcha bo to malenstwo (wyswietlacz) Szukam jakiegos wyswietlacza ktory by ogarnął temat. Warning w moim mniemaniu to syrena a na wyswietlaczu miga wartosc ktora wyszla poza zakres.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek_P
post Thu, 05 Jan 2017 - 20:52
Post #11


Frequent User
Dołączył: Sun, 27 January 2013
Skąd: Kraków





Ja mam coś takiego zamontowane do zegarów e30-stki. Ten wskaźnik afr/egt też miał być w zegarach w miejsce poziomu paliwa ale nie było czasu więc zostało tak jak jest.



--------------------
BMW e30
Stage 1 : M50B25 + kompresor Eaton M62 0.5 bar. 230KM/305Nm
Stage 2 : M50B25 + turbo GT35/30 1.0 bar. ???KM/???Nm
Stage 3 : M50B29TU + turbo s200sx 490KM/640Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Thu, 05 Jan 2017 - 21:04
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Ja patrze w strone oled. Sobie zrobilem kontroler haldexa na malym 0.96". Wku... mnie ta poswiata w lcd wink.gif W moim kompresorze tez mialem zrobione na malych LED 7 seg 4xEGT i boost ale to znowu bylo by kilka zegarów. Stawiam na jeden multi z kilkoma odczytami.

Jak cos pokazuje 6 wartosci to naprawde daleko temu do apki na tablet wink.gif Ja tam akurat nie jezdze z tabletem na szybie.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Thu, 05 Jan 2017 - 21:13
Post #13


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Coś takiego jak TomekP pokazał. Tylko większe żeby wbić obrotek a wokół niego wartości innych modułów (EGT AFR itd itp.) Aby była możliwość wywalenia seryjnych zegarów całkowicie.

A - odpada żenienie ori zegarów z EMU.
B - odpada wygląd (dla mnie in miinus) taniego tableta na desce, który i tak trzeba jakoś podłączyć pod zasilanie (kolejne kombinowanie) lub wyjmować z samochodu i ładować w domku smile.gif

Ach i w przypadku gdyby wyświetlacz miał być "zamiennikiem" fabrycznych, przydałoby się wyświetlanie poziomu paliwa wink.gif Nie musi być stałe, ale przydatne dla osób latających po torach na czas, czy podczas treningów gdzie liczba przejazdów nie jest ograniczona i goni się dopóki są heble i opony.

EDIT"

A co do "poświaty" wyświetlaczy LED. Trzeba zastosować taki wyświetlacz jak w kalkulatorach plus "zewnętrzne" podświetlenie diodami LED - białymi ciepłymi lub zimnymi. I problem znika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Snara
post Thu, 05 Jan 2017 - 21:32
Post #14


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





CYTAT(RasPL @ Thu, 05 Jan 2017 - 21:04) *
Ja patrze w strone oled. Sobie zrobilem kontroler haldexa na malym 0.96". Wku... mnie ta poswiata w lcd wink.gif W moim kompresorze tez mialem zrobione na malych LED 7 seg 4xEGT i boost ale to znowu bylo by kilka zegarów. Stawiam na jeden multi z kilkoma odczytami.

Jak cos pokazuje 6 wartosci to naprawde daleko temu do apki na tablet wink.gif Ja tam akurat nie jezdze z tabletem na szybie.


+1


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Thu, 05 Jan 2017 - 21:45
Post #15


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





CYTAT(RasPL @ Thu, 05 Jan 2017 - 21:04) *
Ja patrze w strone oled. Sobie zrobilem kontroler haldexa na malym 0.96". Wku... mnie ta poswiata w lcd wink.gif W moim kompresorze tez mialem zrobione na malych LED 7 seg 4xEGT i boost ale to znowu bylo by kilka zegarów. Stawiam na jeden multi z kilkoma odczytami.

Jak cos pokazuje 6 wartosci to naprawde daleko temu do apki na tablet wink.gif Ja tam akurat nie jezdze z tabletem na szybie.


+1

Idealny pomysł z warningiem


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Fri, 06 Jan 2017 - 14:00
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





CYTAT(SAS Parts @ Thu, 05 Jan 2017 - 21:13) *
Coś takiego jak TomekP pokazał. Tylko większe żeby wbić obrotek a wokół niego wartości innych modułów (EGT AFR itd itp.) Aby była możliwość wywalenia seryjnych zegarów całkowicie.

A - odpada żenienie ori zegarów z EMU.
B - odpada wygląd (dla mnie in miinus) taniego tableta na desce, który i tak trzeba jakoś podłączyć pod zasilanie (kolejne kombinowanie) lub wyjmować z samochodu i ładować w domku smile.gif

Ach i w przypadku gdyby wyświetlacz miał być "zamiennikiem" fabrycznych, przydałoby się wyświetlanie poziomu paliwa wink.gif Nie musi być stałe, ale przydatne dla osób latających po torach na czas, czy podczas treningów gdzie liczba przejazdów nie jest ograniczona i goni się dopóki są heble i opony.

Tyle ze to juz nie multi gauge potrzebne tylko jakiś dashboard które EMU wspira zresztą. Pozatym brak licznika to już tylko w aucie do upalania, nie ma żadnych kontrolek świateł, płynu hamulcowego itp. Tutaj też ECU master wychodzi naprzeciw z CAN keyboard i PMU.

Do Twojej propozycji potrzeba by jakiegoś LCD tft 7" lub customowy taki jak w np. Race Technology DASH2

CYTAT(BeeMiX @ Thu, 05 Jan 2017 - 13:45) *
Ja bym to widział jako jeden wiersz i jeden przycisk do skakania kolejno po parametrach.

Koszty podobnego gałgana jak ten który wrzucałem w wątku EMU były by wysokie? Tutaj link http://www.btigauges.com/ecu-master.html


Nie były by wysokie tylko nie potrafię znaleźć gdzie kupić obudowy 52mm typowe dla gałganów sad.gif

Narazie to zastanawiam się czy taki 3.2" OLED jak np. w UKP PRO bylby odpowiedni.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Fri, 06 Jan 2017 - 14:14
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





https://www.aliexpress.com/item/HB-Universa...f9-0b09f93e8779
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Tue, 13 Feb 2018 - 15:37
Post #18


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Ruszysz coś czy odpuściłes? tongue.gif


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Wed, 14 Feb 2018 - 11:31
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





ecumaster dziala w tym temacie.


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kisielisodd
post Wed, 14 Feb 2018 - 14:48
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow







--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 14:54