Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> silnik dostaje za duzo paliwa ?
rufuz
post Tue, 31 May 2011 - 15:03
Post #1


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





Witam

Pojawił sie maly problem (tak mi sie wydaje, ze to problem) ze zbyt duzo iloscia paliwa po modyfikacjach. Jakis rok temu silniuk zostal zmodyfikowany tzn walki, kolektor 4-2-1, caly wydech pod kolektor i inne walki, lekkie kolo zamachowe itd. Dotychczas silnik dzialal "jak żyletka" - AFR bylo w porządku. Teraz od czasu do czasu przy redukcji biegow slychac taki cichy strzal z wydechu i pojawila sie sadza w koncowce wydechu. Silnik przy modyfikacjach przeszedł kapitalny remont. Pare miesiecy temu musialem odlaczyc aku. Wydaje sie, ze wlasnie po tym odlaczeniu to sie zaczelo. Kable WN wymienialem jakies 10 m-cy temu a swiece dalem NGK miesiac temu, filtr powietrza K&N na biezaco czyszczony. Gdzie szukac przyczyny ? A moze po zalozeniu walkow GT i kolektorze 4-2-1 to normalne ? Czy jesli silnik dostaje jednak za duzo paliwa to czy z silnikiem moze sie stac cos powaznego ? Oleju raczej mi nie bierze, no chyba, ze jade pareset kilometrow "z ciezka noga" to wtedy musze troszeczke dolac.
Z gory dzieki za info

Pozdrawiam


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 31 May 2011 - 15:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Feluke
post Tue, 31 May 2011 - 19:59
Post #2


Moderator
Dołączył: Sat, 03 January 2004
Skąd: Warszawa





Strzal w wydech przy redukcji jezeli robiony z miedzygazem to normalne. Poprostu przy "kopnieciu" w gaz silnik dostaje o wiele za duzo paliwa niz teoretycznie powinien i dlatego jest strzal w wydech.
Zmierz AFR pod obciazeniem oraz przy PSJ. Jezeli wszystko bedzie ok to nie tym nie przejmuj.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rufuz
post Tue, 31 May 2011 - 23:32
Post #3


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





Dzieki za info. Sprawdze AFR.
Tak sie pytalem bo wczesniej tak sie nie dzialo. A jesli mieszanka okaze sie jednak zbyt bogata ? Co wtedy ? Jeden znajomy mowil, ze silnik nie ucierpi a inny gosc gadal, ze silnik moze szlag trafic i ze kat sie szybko rozleci i gniazda zaworowe itd Kto mial racje ?

Pozdrawiam


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartoromero
post Tue, 30 Jul 2013 - 14:48
Post #4


User
Dołączył: Fri, 21 August 2009
Skąd: Łokolice Stolycy





podepnę się tutaj - bo problem podobny...

Czy przyczyną pojawienia się sadzy w oleju jest zbyt bogata mieszanka? Świece nie są bardzo czarne - ale przy ściągnięciu głowicy zauważyłem, że sadzy też jest bardzo dużo na wylocie z głowicy i dalej w wydechu...
Silnik ma nowe pierścienie, dotarte zawory, przehonowane cylindry. Po prostu po pełnej odbudowie...
Zasilany jest dwoma podwójnymi pionowymi gaźnikami...
Sadza w oleju pojawia się bardzo szybko - już po kilkunastu minutach pracy... :/
Troszkę się turystyczno/sportowo udzielam - i po powrocie z imprez, już olej jest zupełnie czarny (a przejadę jednorazowo nie więcej niż 500km)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Tue, 30 Jul 2013 - 20:11
Post #5


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





To chyba ci pali olej i do tego spaliny przechodza do oleju. Wtedy robi sie szybko czarny.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
waldii
post Wed, 31 Jul 2013 - 21:38
Post #6


Super User
Dołączył: Fri, 09 September 2011
Skąd: Gdańsk





a jaki olej masz??Obecnie jest duuuzo chinskich/nie wiadomo jakich podrobek wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartoromero
post Thu, 01 Aug 2013 - 12:16
Post #7


User
Dołączył: Fri, 21 August 2009
Skąd: Łokolice Stolycy





Olej półsyntetyk Gulf. Wcześniej był Helix - i było to samo.
Myślałem, że to słabe pierścienie - ale teraz po honowaniu cylindrów i na nowych pierścieniach jest podobna sytuacja.

Z tym paleniem oleju - może zbyt wysoki poziom oleju być odpowiedzialny za taki stan? tzn - olej rozchlapywany zbyt obficie na gładzie cylindrów przez wał korbowy? bo oczywiście w korbowodach są standardowo dziurki, którędy olej "tryska" sobie na gładzie...

Generalnie - na razie założyłem mniejsze o rozmiar dysze paliwowe do gaźników - i będę obserwował, czy nadal olej się zaczernia...
czuwaj! ;P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 01 Aug 2013 - 18:21
Post #8


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(bartoromero @ Thu, 01 Aug 2013 - 12:16) *
Olej półsyntetyk Gulf. Wcześniej był Helix - i było to samo.
Myślałem, że to słabe pierścienie - ale teraz po honowaniu cylindrów i na nowych pierścieniach jest podobna sytuacja.

Z tym paleniem oleju - może zbyt wysoki poziom oleju być odpowiedzialny za taki stan? tzn - olej rozchlapywany zbyt obficie na gładzie cylindrów przez wał korbowy? bo oczywiście w korbowodach są standardowo dziurki, którędy olej "tryska" sobie na gładzie...

Generalnie - na razie założyłem mniejsze o rozmiar dysze paliwowe do gaźników - i będę obserwował, czy nadal olej się zaczernia...
czuwaj! ;P


Kazdy silnik ma odpowietrzenie skrzyni korbowej (odme), ktora gazy spalinowe (zawsze sie jakies przedostaja) wywala w dolot. Jesli wal bedzie chlapal olejem i bedzie tworzyl mgielke oleju, to bedzie ona trafiala przed odme w dolot. Po to producent okresla poziom max, ze za duzy stan tez szkodzi.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bartoromero
post Thu, 01 Aug 2013 - 23:54
Post #9


User
Dołączył: Fri, 21 August 2009
Skąd: Łokolice Stolycy





odpowietrzenie skrzyni mam wyprowadzoną do Oil Catch tank-u... no cóż... co wychlapie, to wychlapie... ważniejsze, żeby na smoku oleju nie zabrakło w ostrych winklach... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:57