Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Naprawa auta po uderzeniu przez nieubezpieczonego rowerzystę
Leo
post Sun, 10 Mar 2019 - 16:12
Post #21


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





żadne ubezpieczenie nie powinno być obowiązkowe, zaczynając od zusranego zusu po ubezpieczenie od wzrostu dupy u modelki. koniec kropka. Jak kogoś stać to niech płaci z własnej.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 10 Mar 2019 - 16:12
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
[Yossarian]
post Sun, 10 Mar 2019 - 16:44
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Tylko że wtedy jest pole do popisu dla patologii spod znaku "nie mam ubezpieczenia, nie mam kasy, idź se pan do sądu, a oni też nic nie zrobią bo nie mam z czego zapłacić i tyle".


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Sun, 10 Mar 2019 - 20:35
Post #23


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





patologia była jest i będzie, choćby się wszyscy ubezpieczyli od wszystkiego. Mierzi mnie że są ludzie, którzy dla garstki przypadków zmieniają życie na droższe wszystkim. A że prawo chroni patologię to już wina nas samych, takich baranów wybieramy.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Sun, 10 Mar 2019 - 21:52
Post #24


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





CYTAT(Leo @ Sun, 10 Mar 2019 - 20:35) *
patologia była jest i będzie, choćby się wszyscy ubezpieczyli od wszystkiego. Mierzi mnie że są ludzie, którzy dla garstki przypadków zmieniają życie na droższe wszystkim. A że prawo chroni patologię to już wina nas samych, takich baranów wybieramy.

Dlatego obowiązkowe ubezpieczenia MUSZĄ być (mowa tu o OC komunikacyjnym).

Mam dużo samochodów i dużo płacę za OC, ale wolę płacić (i chcę żeby inni też płacili) i mieć święty spokój że jak ktoś we mnie uderzy to będę miał skąd pociagnąć kasę za naprawę.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sun, 10 Mar 2019 - 23:18
Post #25


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Obowiązkowe oc dla rowerzysty? Może tak jak przy samochodach, od każdego roweru smile.gif Tylko trzeba by też te rowery rejestrować, robić przeglądy żeby bez hamulców nikt nie śmigał smile.gif

To nie samochody czy rowery powodują szkody, a ludzie. Powinno być ubezpieczenie komunikacyjne na osobę, nie ważne czy jadę w danej chwili samochodem, rowerem czy ciągnikiem z przyczepą. Ubezpieczenia dodatkowe jak AC dopiero dopisywać do konkretnej sztuki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Mon, 11 Mar 2019 - 07:50
Post #26


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





to dużo lepsze rozwiązanie.


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Mon, 11 Mar 2019 - 08:25
Post #27


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





I pewnie byłoby też tak jak z samochodami, czyli pociągną ci rower za kilknaście koła i nikt nic nie wie, policja umarza postępowanie. wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Mon, 11 Mar 2019 - 12:36
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





Oczywiście, że ubezpieczenie na kierowcę. Mam 3 auta, ale jadę tylko jednym na raz i tyle. Kolejna bzdurą jest adres zamieszkania pojazdu na dowodzie rejestracyjnym i ciąganie człowieka po urzędach, jak zmieni miejsce zameldowania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 11 Mar 2019 - 13:42
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





No i sytuacja kiedy masz 3 auta i jedziesz jednym ale drugim jedzie twój syn który ma prawko ale nie ma auta. Prowadzi raz na rok wiec nie wiem czy sensem jest wykupywać mu ubezpieczenie za kilkaset zł. Czyli taki układ bardziej jak w firmach gdzie właściciel jest jeden a kierowców dużo i oni nie muszą mieć prywatnych pojazdów. Chyba że firma by im pokrywała to ich "osobiste OC" ale wtedy by im w dochód wchodziło.
To by trzeba dobrze wymyślić.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
WLD_Wlodi
post Mon, 11 Mar 2019 - 14:26
Post #30


Frequent User
Dołączył: Sat, 26 May 2012





Prawda jest taka, że "jak już wymyślą" to na pewno na niekorzyść nas wszystkich wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 11 Mar 2019 - 15:03
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Wombat @ Mon, 11 Mar 2019 - 13:42) *
No i sytuacja kiedy masz 3 auta i jedziesz jednym ale drugim jedzie twój syn który ma prawko ale nie ma auta. Prowadzi raz na rok wiec nie wiem czy sensem jest wykupywać mu ubezpieczenie za kilkaset zł. Czyli taki układ bardziej jak w firmach gdzie właściciel jest jeden a kierowców dużo i oni nie muszą mieć prywatnych pojazdów. Chyba że firma by im pokrywała to ich "osobiste OC" ale wtedy by im w dochód wchodziło.
To by trzeba dobrze wymyślić.

albo "typowy przykład rodziny".

Mamy 1 samochód - kierowców jest 2. Po co 2x OC skoro na raz będzie można jechać i tak jednym wozem?

Jeśli ktoś ma 3 samochody - mogą wszystkie 3 być w ruchu o tym samym czasie.

Stąd OC jest od samochodu, a nie od kierowcy.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Mon, 11 Mar 2019 - 16:05
Post #32


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





A ja uważam, że system brytyjski z jakimś mixem polskich realiów sprawdziłby się lepiej.
Wszystko ma swoje plus i minusy.
Te 3 auta w ruchu, to prowadzą duchy czy kierowcy? Co z ich doświadczeniem, masz 3 auta na siebie bez dopisanych żadnych współwłaścicieli - ten najmłodszy i najmniej doświadczony rozwala ci auto i w zasadzie nie ponosi żadnych konsekwencji finansowych oprócz mandatu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Mon, 11 Mar 2019 - 22:20
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





z kolei u nas becelen OC nawet jak samochód od 3 lat na kołkach stoi - też bez sensu.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 11 Mar 2019 - 22:25
Post #34


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Ale nigdy nie będzie tak, żebyś płacił taniej smile.gif Wombat....tracę wiarę w Ciebie wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Mon, 11 Mar 2019 - 22:41
Post #35


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT(Wombat @ Mon, 11 Mar 2019 - 13:42) *
No i sytuacja kiedy masz 3 auta i jedziesz jednym ale drugim jedzie twój syn który ma prawko ale nie ma auta. Prowadzi raz na rok wiec nie wiem czy sensem jest wykupywać mu ubezpieczenie za kilkaset zł. Czyli taki układ bardziej jak w firmach gdzie właściciel jest jeden a kierowców dużo i oni nie muszą mieć prywatnych pojazdów. Chyba że firma by im pokrywała to ich "osobiste OC" ale wtedy by im w dochód wchodziło.
To by trzeba dobrze wymyślić.

Zrobić to obowiązkowe, nie tylko na jazdę samochodem, wszelka komunikacja, pieszo też da się narozrabiać. Gorzej byłoby z wyliczeniem takiego ubezpieczenia.

CYTAT(Bio @ Mon, 11 Mar 2019 - 15:03) *
albo "typowy przykład rodziny".

Mamy 1 samochód - kierowców jest 2. Po co 2x OC skoro na raz będzie można jechać i tak jednym wozem?

Jeśli ktoś ma 3 samochody - mogą wszystkie 3 być w ruchu o tym samym czasie.

Stąd OC jest od samochodu, a nie od kierowcy.

Tylko że gdy pierwszy kierowca jedzie samochodem, drugi też może uczestniczyć w ruchu, czy to rower czy pieszo, takie oc chroniłoby nam dupę a i kierowca któremu pieszy narozrabia nie musiałby bujać się po sądach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Tue, 12 Mar 2019 - 15:22
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





CYTAT(Wombat @ Mon, 11 Mar 2019 - 13:42) *
No i sytuacja kiedy masz 3 auta i jedziesz jednym ale drugim jedzie twój syn który ma prawko ale nie ma auta. Prowadzi raz na rok wiec nie wiem czy sensem jest wykupywać mu ubezpieczenie za kilkaset zł. Czyli taki układ bardziej jak w firmach gdzie właściciel jest jeden a kierowców dużo i oni nie muszą mieć prywatnych pojazdów. Chyba że firma by im pokrywała to ich "osobiste OC" ale wtedy by im w dochód wchodziło.
To by trzeba dobrze wymyślić.



Zapomniałeś sprawdzić, czy nie ksiądz.

Może sobie jeździć raz na 20 lat. Jak poczuje impuls, że musi jechać, to ma mieć OC i tyle. I czemu założenie, że OC musi być od razu na cały rok i w dodatku ciągłe? Można zrobić na krótsze interwaly z odpowiednio drastycznie dotkliwymi karami za brak OC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Tue, 12 Mar 2019 - 17:59
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





tak, tylko wtedy by trzeba móc wykupić "karnet oc" na 24h w każdym kiosku - coś jak bilet autobusowy. Bo jezeli nawet w celu sporadycznego pojechania samochodem trzeba by sie udać na wyprawe do ubezpieczyciela - to tez bez sensu.
CHyba że wiesz że w trzecim kwartale roku bedziesz "sporadycznie jeździł".
Tylko takie "biletowane oc" wymaga systemu dystrybucji i odpowiedniego prawa. Wiec nie przesadzaj - jak juz robić zmiany to z sensem a nie przegiąc pałe bezmyślności w przepisach z jednej strony na drugą. Skoro już robić zmiany w prawie to tak żeby dorastało do kazdej sytuacji.
A jeżeli mam 2 samochody z czego jeden to fura za 800 tys + a drugi to Tico i mam zone która ma prawko ale w zasadzie nie jeździ ale może w każdej chwili - to jakbyś skalkulował stawke na nia - pod tico czy mclarena?



--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Tue, 12 Mar 2019 - 23:41
Post #38


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Ani pod jedno ani drugie, zakładając że jeździmy zgodnie z przepisami ryzyko kolizji powinno statystycznie wyglądać podobnie dla obu aut. To nie ac gdzie wartość auta, którym się poruszamy ma znaczenie, oc działa na rzecz poszkodowanego, tym samym uszkadza się i tak "co los przyniesie". Uczciwa kalkulacja to byłaby masakra, kierowcy zawodowi/przedstawiciele najwyższe stawki, młodzież- wiadomo, ale reszta od historii naszych poczynań i przejeżdżanych km, ale to znów ciężkie do ustalenia. Ktoś mądrzejszy musiałby nad tym przysiąść smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 13 Mar 2019 - 08:47
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Damzzii @ Tue, 12 Mar 2019 - 23:41) *
Ani pod jedno ani drugie, zakładając że jeździmy zgodnie z przepisami ryzyko kolizji powinno statystycznie wyglądać podobnie dla obu aut.


Przecież obecnie masz już różnicę w składkach wynikającą z właśnie statystyki wypadkowości pojazdów + wieku, doswiadczenia kierującego.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Wed, 13 Mar 2019 - 11:58
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





Dokładnie, co ma wartość auta do stawki OC? To taka sama bzdura, jak stawka od pojemności skokowej silnika, jakby cm3 powodowały wypadki. Kupujesz OC na kwotę ubezpieczenia np. pół bańki euro i tyle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 14:14