Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dynamiczna benzyna do 40k, dupowóz z jajem
kinko
post Wed, 21 Mar 2018 - 22:29
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Jestem zmuszony przesiąść się z e91 320d i potrzebuje pomocy w wyborze następcy.
Moc: im więcej tym lepiej
Nadwozie: obojętne 4/5d nie SUV ani nic wysokiego, miejsce dla dwumetrowca
Spalanie miasto do 13-14l, nie musi być podatne na trucie jadem
Przeznaczenie: miasto, dwie osoby plus sporadycznie nieduży pies
Napęd: preferowane RWD, aczkolwiek biorę wszystko pod uwagę. Skrzynia ręczna, ale bez musu.
Bez wad fabrycznych typu pękający z dupy rozrząd, blok, głowica lub wadliwe pierścienie, rdza itd.
Ma sprawiać choć trochę frajdy i regularnie znosić ciężki but.

Co polecacie?

Póki co rozpatruje i chętnie dowiem się więcej o:
Ford Focus/ Mondeo 2.5T
Volvo S60 2.0t
Alfa Giulietta 1.4t 170
Laguna 3 2.0t
MB W204

Na ofertę bmw mam lekki ból dupy ze względu na to, że z każdym silnikiem zaczynającym się na N jest coś nie halo, więc mimo wielkiej sympatii do marki, chyba póki co się nie zdecyduje ponownie.

Z góry dzięki za pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 21 Mar 2018 - 22:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Krisu_K13TL
post Wed, 21 Mar 2018 - 23:03
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 04 August 2013
Skąd: Kraków





Jak by się uprzeć na rwd i nie BMW, uwzględniając wzrost to zostaje tylko jakieś CLK 350/500, c350, Genesis coupe i tyle?

Za 40k idzie kupić jakiegoś ubogiego krewnego Evo/sti w postaci WRXa albo Lancera Ralliart? Pytanie jak tam z miejscem dla dwumetrowca...

Legacy spec b?

Może jakieś S3 8P z początku produkcji? Nie wiem jak ceny takich audi...


--------------------
Było: e36 323ti, e36 328iT, e46 325ti, e39 m5
Jest: e81 n54b30a
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PietereQ
post Thu, 22 Mar 2018 - 11:22
Post #3


Super User
Dołączył: Tue, 15 February 2005
Skąd: Poznań





Giuliettę z takim motorem mamy w rodzinie od 6 lat. Póki co, to auto ma poziom niezawodności Corolli, którą moi rodzice kupili w Pewexie pod koniec lat 80 tych. Jedyne co się posypało w tym czasie, to wiązka klapy bagażnika (wada poprawiona w późniejszych rocznikach, przecierają się kable w zgięciu przy zawiasie) oraz wymienione 3 światło stopu. Poza przeglądami i regularnymi wymianami oleju co 10K, nic nie jest przy aucie robione.
Myślę że do miasta opcja niezła, jak na te 170 koni idzie dość żwawo, chociaż w trybie D gaz jak dla mnie działa zbyt zero-jedynkowo, i na korasy, spowolnienia w ruchu przełączam na N. Nie jest to jakiś majstersztyk, ale prowadzi się dość fajnie, i jak na fwd jest całkiem "tail happy". Koniecznie szukaj w sportpacku, wygląda i prowadzi się zdecydowanie lepiej niż zwykłe wersje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 22 Mar 2018 - 14:19
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





Na Insignię OPC 325KM trochę mało, ale Insignię 2,8/260 lub 2,0/250 wystarczy.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Thu, 22 Mar 2018 - 17:15
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





WRX z tego co wiem ma kiepskie opinie pod względem silnika, Ralliart jest jeden w tym przedziale cenowym i jak wrzuciłem tą nazwę w forumową wyszukiwarkę to widzę same nieprzychylne wypowiedzi.
Genesis coupe ktoś miał z tym styczność?
Alfa zaproponowana ze względu na to, że mieliśmy już mito z tym motorem i spisywał się bardzo dobrze, ale sprzedaliśmy go przy 60tkm więc to mało miarodajne jeśli chodzi o bezusterkowość przy przebiegu ponad 200tkm.
Miał ktoś styczność z tymi nowszymi turbo benzynami z volvo?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Fri, 23 Mar 2018 - 08:22
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





Mazda 6 MPS/Speed. O ile nie musisz mieć auta na już, to kupujesz z uszkodzonym silnikiem (sporo jest takich) (10-13k zł), robisz remont, zakucie, zmiana tulei cylindrów, fmic, dolot wydech, jakiś zawias oraz hybryda turbo i masz w sumie dupowóz AWD z mocą około 380-400KM i mieścisz się spokojnie w 40k. Auto jest spore, i wygodne (Może nie tak jak bmw wink.gif ) Tylko wiadomo, żeby było bezawaryjne w miarę, musisz najpierw trochę czasy i pieniędzy zainwestować.


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grzesiekn21
post Fri, 23 Mar 2018 - 19:48
Post #7


Rookie
Dołączył: Sat, 23 May 2009





CYTAT(kinko @ Wed, 21 Mar 2018 - 22:29) *
Bez wad fabrycznych typu pękający z dupy rozrząd, blok, głowica lub wadliwe pierścienie, rdza itd.



CYTAT(torek @ Fri, 23 Mar 2018 - 08:22) *
Mazda 6 MPS/Speed. O ile nie musisz mieć auta na już, to kupujesz z uszkodzonym silnikiem (sporo jest takich) (10-13k zł), robisz remont, zakucie, zmiana tulei cylindrów, fmic, dolot wydech, jakiś zawias oraz hybryda turbo i masz w sumie dupowóz AWD z mocą około 380-400KM i mieścisz się spokojnie w 40k. Auto jest spore, i wygodne (Może nie tak jak bmw wink.gif ) Tylko wiadomo, żeby było bezawaryjne w miarę, musisz najpierw trochę czasy i pieniędzy zainwestować.


Chyba nie jest to najlepsza propozycja...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Fri, 23 Mar 2018 - 23:08
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Inf g35


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Fri, 23 Mar 2018 - 23:55
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Insignia 2.8T 260KM, ale spalanie będzie ciut wyższe.
S40 T5 najlepiej w R-design spełnia wymagania, zostanie kasa na serwis, prof gazik, profi programik.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Sat, 24 Mar 2018 - 18:57
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(torek @ Fri, 23 Mar 2018 - 07:22) *
Mazda 6 MPS/Speed. O ile nie musisz mieć auta na już, to kupujesz z uszkodzonym silnikiem (sporo jest takich) (10-13k zł), robisz remont, zakucie, zmiana tulei cylindrów, fmic, dolot wydech, jakiś zawias oraz hybryda turbo i masz w sumie dupowóz AWD z mocą około 380-400KM i mieścisz się spokojnie w 40k. Auto jest spore, i wygodne (Może nie tak jak bmw wink.gif ) Tylko wiadomo, żeby było bezawaryjne w miarę, musisz najpierw trochę czasy i pieniędzy zainwestować.


Ciekawa propozycja, ale nie lubie takich kombinacji wink.gif


CYTAT(CrocodileReggae @ Fri, 23 Mar 2018 - 22:08) *
Inf g35


Nie ma żadnego w okolicy żebym się chociaż przymierzył, ale nie myślałem o tym aucie wcześniej, muszę zgłębić temat wink.gif

CYTAT(Mis @ Fri, 23 Mar 2018 - 22:55) *
Insignia 2.8T 260KM, ale spalanie będzie ciut wyższe.
S40 T5 najlepiej w R-design spełnia wymagania, zostanie kasa na serwis, prof gazik, profi programik.


Jedźiłem sporo S40 D3 i dobrze wspominam, przyjemne auto z nudnym wnętrzem.
Jak ten silnik T5 się sprawuje? Nie ma jakiś typowych popularnych wad? Jak napęd AWD, co to za stwór?

Jutro jadę obejrzeć giuliette QV 1.75, zobaczymy jak to jeździ smile.gif

PS. Jebać ople.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stefdeath
post Thu, 29 Mar 2018 - 16:44
Post #11


Frequent User
Dołączył: Thu, 24 April 2003
Skąd: wwa





W kwestii Giulietty 1.4 170KM to nie jest to silnik bez wad. Pada w nim modul Multiair czyli tak jakby glowica.
Sam modul na allegro ok 3000zl+ ok 1000 robocizna.
Niby w nowszych autach wychodza poprawione ale w mojej julce poprawiony wytrzymal 30kkm.
Duzo lepszy wybor to wlasnie QV z tbi albo 1.4 T-jet + jakies duze turbo i soft na 250KM. Silnik pancerny.
Pierdolki w wykonczeniu typu przerywajacy czasem glosnik w drzwiach, brzeczenie plastiku pod deska albo puszajaca wode do bagaznika uszczelke wycieraczki tylnej szyby pomijam. w koncu to alfa biggrin.gif Zreszta wiele rzeczy poprawili przy okazji kolejnych liftow.
Sorki za brak polskich znakow ale mam niemiecka klawiature smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Fri, 30 Mar 2018 - 13:24
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Z aut które Ty wymieniles (nie znam wszystkich) wg mnie najlepsza jest Laguna 3 2.0T. Znam dwie sztuki i obie jezdza bezusterkowo pod nogą ostrych kierowców. Silniki w polaczeniu z 6-biegowym manualem.

Jeśli w każdym z silników BMW na N jest cos nie tak.... to może cos z silnikiem na M? smile.gif
Znaczy się e60 M54b30. Miesci się w budzecie, miesci się w spalaniu... osobiście takim autem nie jezdziłem ale chyba wybor niegłupi - o ile uda się dorwać dobrą sztukę.

Po przesiadce z BMW na Volvo/Mondeo nawet najmocniejsze - będziesz chyba czuł spory niedosyt. Przerabiałem osobiscie.
Wiele lat temu z e36 323i przesiadłem się na S60 2.5T. Auto dużo nowsze, dużo mocniejsze, wygodniejsze, cichsze, szybsze, wielokrotnie droższe... ale niedosyt był i to wyraźny.

Jedyne co da porownywalna/wieksza przyjemność z jazdy niż BMW to będzie Subaru, jakies WRX czy mocne Legacy.
Chyba za młody jeszcze jesteś na limuzyny typu Volvo wink.gif Takie auto wg mnie ma sens, jak się jeździ w trasy po 1000km jednorazowo - wtedy widać ich przewagę nad konkurencją.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Fri, 30 Mar 2018 - 14:32
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Pisałeś o w204, no ja mam takie od kilku miesięcy, właśnie z powodu oferty bmw padło na Mercedesa. Giuliette też rozpatrywałem . W204 c180 kompressor. Zmieniłem kółko plus soft co dało 213km i 300nm. LPG jest. Rozrząd drogi jesli się go nie serwisuje. Wystarczy zmienić sam łańcuch co 100tys km i podobno nie ma problemów. U siebie jestem właśnie po takiej operacji. Koszt 1100zl (łańcuch, napinacz) Osiągi fajne, bo auto nie za ciężkie 1400kg mniej więcej. Na razie zrobiłem 10tys km i jestem bardzo zadowolony. Są jeszcze v6 ale 40 może być mało na dobry egzemplarz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fał
post Fri, 30 Mar 2018 - 19:11
Post #14


Rookie
Dołączył: Wed, 24 May 2017





Legacy spec b (a nawet 3.0 z automatem) to fajna propozycja z tym, że 13-14l po mieście będzie ciężko osiągnąć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Fri, 30 Mar 2018 - 23:37
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Dzięki za odpowiedzi smile.gif
Przejechałem się giulietta GV. Totalnie inaczej sobie to auto wyobrażałem. Miałem megane rs i myslalem, że to będzie coś podobnego w ladniejszym opakowaniu. Nie, nie, nie. Nazwałbym to kompaktowym gran turismo? Ładne, wygodne, coś jedzie, ale silnika w ogóle nie słychać, fotele nic nie trzymają, pozycja za kierownicą mało optymalna dla mnie. Fajne auto, ale nie tego szukam.
Co do volvo Maciej masz rację, wyglądałbym jakbym wziął auto od ojca i nie ma co spodziewać się po nim ekscytacji, po prostu polubiłem je przejeżdżając się nimi od czasu do czasu, widząc je jako miłą odskocznię od popularnych i twardych aut. Renault/ Ford również pełna racja, prawdopodobnie będzie rozczarowanie.
Tysiącem aut jeździłem, ale nigdy wrx/ sti, muszę to nadrobić.
Niestety w tyle głowy widzę, że ja tak na prawdę chce m3 e90, ale budżet jest o wiele za mały. Zobaczymy co los przyniesie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomad66
post Sat, 31 Mar 2018 - 09:11
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 March 2015





jak chcesz M3 e90, a nie masz na nie kasy to może po prostu e90 335i/d? Ze wskazaniem pod kątem dłubania i możliwych awarii diesla? Nie wiem jak miałeś wyposażone e91, ale zwykle już topowe wersje mają lepszy wypas niż te z małym silnikami, więc nie można ich też porównywać bezpośrednio.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Sat, 31 Mar 2018 - 21:09
Post #17


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Dołożyć trochę i 335i wydaje się całkiem sensowną opcją, też miałem zaproponować. Na M-pakietowym zawieszeniu powinno się prowadzić, droga do 450-500KM otwarta.
Taki przykładowy:
https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-b...i-ID6zMOhG.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
K@rol
post Sun, 01 Apr 2018 - 14:10
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Wiem,że stare, ale może akurat...

Mój znajomy ma S6 avant na gwincie KW, przywiózł ze Szwajcarii, zrobiony rozrząd, nowe LPG końcówka 2003....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 01 Apr 2018 - 14:28
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Chyba najmniej problemowy z tej listy będzie Mondeo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Sun, 01 Apr 2018 - 22:05
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





335i wg mnie budżet o 50% za mały i auto raczej nie jest mało awaryjne.

CYTAT(K@rol @ Sun, 01 Apr 2018 - 13:10) *
Wiem,że stare, ale może akurat...

Mój znajomy ma S6 avant na gwincie KW, przywiózł ze Szwajcarii, zrobiony rozrząd, nowe LPG końcówka 2003....

Za duże, chociaż czasami jak takie słyszę to gęba się cieszy smile.gif

S3 8P przed lift, co o nim sądzicie? Po programie okolice 300, dobrze wykonane wnętrze, ale jak z piciem oleju i rozrzadem?

Zamiast laguny 2.0t na plac boju wchodzi jeszcze megane gt220, ale też ceny wyższe niż 40k.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:12