Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Chińskie nowe T25-380 od Re5pect nie pompuje...why ?, Kali głupi już Kali szukać porady
kontrolm
post Wed, 20 Mar 2019 - 17:35
Post #1


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Pytam tutaj bo już zgłupiałem
Kupiłem od Re5pect chińskie nowe turbo T25-380. Linka z Re5pect nie podam bo zdjęli chyba niedawno z oferty ale mają inne jak na moje oko parametry i wygląd toćka w toćkę jak ta moja http://re5pect.pl/turbosprezarka-gt2871.html. Na aliexpress https://pl.aliexpress.com/item/KKR380-T25-T...2760547017.html

Zamontowałem to do Xsary 2.0 16V VTS i jest po prostu tragedia - turbo wstaje dopiero w okolicach 5500 obrotów a już przy 7000 moc spada. W całym tym zakresie nie mogę przekroczyć 0,75bara a jeszcze jak się wszystko rozgrzeje to doładowanie spada do ok 0.5bara. Wirnik rozkręca się tak wolno że na I biegu prakycznie wogóle nie ma boosta dopiero od 3 zaczyna się coś dziać o ile nie zdejmę nogi z gazu bo potem to cholerstwo rozkręcić to trzeba czasu.
Świst słychać już trochę wcześniej ale totalnie brak efektu doładowania.
Nie jest to moje pierwsze auto z turbo ale pierwsze w którym zapodałem chińskie turbo i pierwsze w którym mam takie odloty.
Wszystko zrobione zgodnie ze sztuką kolektor wydechowy rurowy potem wydech 2'75 cala dolot z dosyć sporym IC układ paliwowy pełen zapas - wszystko projektowane na 350+. Sprawdziłem już wszystko i ewidentnie to turbo jest prawdopodobnie jebnięte bo nawet na tym forum znalazłem info od innych userów którzy założyli u siebie taką dmuchawkę że wstaje im sporo wcześniej już przy ok 3500 mają nawet bara doładowania silniki też 2.0 16V o mocy no może ciutkę mniejszej niż Xsara ale to bez róźnicy. Świece też wymieniałem na polecane BCPR7ES jak i też irydowe BCPR6-EIX cały wydech przejrzałem czy coś w środku się nie poskręcało od temperatury. Paliwa nie brakuje AFRy wszystko pod kontrolą całość sterowana VEMSem
Ja już sie nawet zastanawiam żeby wałki wymienić co by więcej mieszanki i wcześniej wpuścić to i turbo szybciej zacznie ze mną gadać ale do tej pory na innych turbinach takie mecyje nie były potrzebne.

Może ktoś miał taki przypadek i pomoże.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 20 Mar 2019 - 17:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
deejey!
post Wed, 20 Mar 2019 - 18:08
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





A wastegate jak masz ustawiony?


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 20 Mar 2019 - 19:01
Post #3


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(deejey! @ Wed, 20 Mar 2019 - 18:08) *
A wastegate jak masz ustawiony?

WG sterowany N75, ustawiony był początkowo na 0,55 bara ale po tych problemach podciągnąłem sztangę na 0,8 bara bo myśłałem że może się uchyla - efektu brak, potem finalnie zdjąłem wogóle wężyk - brak efektu


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Wed, 20 Mar 2019 - 19:36
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Może jest nieszczelny właśnie WG i cały czas puszcza smile.gif


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Wed, 20 Mar 2019 - 19:37
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





A próbowałeś go skręcić mocniej lub zablokować? No bo generalnie jeżeli wirnik się kręci pod palcem, to nie widzę innej możliwości chyba... Chińskie badziewie licho wstaje to norma, ale aż tak źle to raczej nie może działać... Druga sprawa - BOV jakiś jest? DV? Nic nie puszcza? Wszystko jest szczelne?


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 20 Mar 2019 - 19:50
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(moritz86 @ Wed, 20 Mar 2019 - 19:36) *
Może jest nieszczelny właśnie WG i cały czas puszcza smile.gif


Ale tak puszcza żeby nie zbudować nawet 0.3 boostu przy 4 tys ? Podkręcenie sztangi z 0.55 do 0.8 Bara nic nie dało nie było nawet 0,1 bara lepiej.
Robiliśmy test że syn wcisnął gaz do podłogi uruchamiając procedurę LC przez parę sekund a ja obserwowałem co się dzieje ze sztangą i nie było żadnej reakcji.
BOV jest z FMICA nówka sztuka https://fmic.pl/zawory-uniwersalne/107-blow...7502275507.html.
Jak duża musiała by być dziura w dolocie żeby były aż takie problemy ? Przejrzałem dziś całe orurowanie i IC - nigdzie nie ma żadnego pęknięcia.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Wed, 20 Mar 2019 - 19:59
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Klapka WG się domyka? Miałem taki problem w chińskiej GT1752S. Najpierw nie domykało a potem się zacięła w pozycji zamkniętej - pompowała 1,5bar przy 2500rpm w 1.4 wink.gif Po wymianie tulejki miedzianej wszystko śmiga.


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
moritz86
post Wed, 20 Mar 2019 - 20:06
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 December 2012





Sciągnij DP i zajrzyj do WG.


--------------------
Był Peugeot 106 S16 Turbo - Tor Poznań 1.53:5
Jest BMW e36 Compact m54b25 + GTX3076 + 8hp50 by TajnyGarazBobra
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dawidooo
post Wed, 20 Mar 2019 - 22:35
Post #9


User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Lublin





miałem tak w podobnym chińczyku że w wastegate ten talerzyk miał za duży luz w otworze na dźwigni która go zamyka i otwiera..
w pozycji otwartej wastegate-a talerzyk pod wpływem podmuchu spalin wychylał się tak że jego krawędź blokowała się o otwór i cały wg był ciągle zblokowany w pozycji otwartej.
Żeby nie zwalać turbiny to odkręć pd i wymacaj smile.gif czy to nie taka sama sytuacja.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bartek ZTR
post Wed, 20 Mar 2019 - 23:34
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Wed, 11 January 2006
Skąd: www.ztr-tuning.pl





Wirnik cały ?


--------------------
Celica ZTR Drag FWD Turbo 2GR-FE 1057HP 1075Nm 1/4 Best ET 9.5sec./260Km/h
Mistrz Polski Rover ZTR 1548cc 450HP BEST ET 10.83/400m
TUNING TECHNICZNY I ELEKTRONICZNY WSZYSTKICH MAREK-INSTALACJE TURBO,CZĘŚCI ZAMIENNE,UKŁ. HAMULCOWE I ZAWIESZENIA,POMIAR MOCY, ECUMASTER EMU DET3 itp...

Odwiedź moją stronę Celica ZTR Drag FWD

Odwiedź moją stronę ZTR-Tuning
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 21 Mar 2019 - 05:16
Post #11


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(srbenda @ Wed, 20 Mar 2019 - 19:59) *
Klapka WG się domyka? Miałem taki problem w chińskiej GT1752S. Najpierw nie domykało a potem się zacięła w pozycji zamkniętej - pompowała 1,5bar przy 2500rpm w 1.4 wink.gif Po wymianie tulejki miedzianej wszystko śmiga.


jak byla zdjęta sztanga to dźwignia bez oporu działała w jedną drugą stronę.

CYTAT(Dawidooo @ Wed, 20 Mar 2019 - 22:35) *
miałem tak w podobnym chińczyku że w wastegate ten talerzyk miał za duży luz w otworze na dźwigni która go zamyka i otwiera..
w pozycji otwartej wastegate-a talerzyk pod wpływem podmuchu spalin wychylał się tak że jego krawędź blokowała się o otwór i cały wg był ciągle zblokowany w pozycji otwartej.
Żeby nie zwalać turbiny to odkręć pd i wymacaj smile.gif czy to nie taka sama sytuacja.


Niestetym tu się tak nie da - trzeba zrzucać turbo ;-(. Z drugiej strony nie sądzę, żeby ten talerzyk kiedykolwiek się otworzył bo od pierwszego razu było ujowo.

CYTAT(Bartek ZTR @ Wed, 20 Mar 2019 - 23:34) *
Wirnik cały ?


Turbo było nowe i od początku działało tak ujowo więc sądzę że tak.

Generalnie widzę, że bez zdjęcia turbo się nie obedzie ...załamka bo to parę dni roboty niestety w tym przypadku. Upchane z tyłu dostęp baaardzo słaby. Ech a miałem zakładać nówkę z ECOBoosta 240 KM...


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kidzio_r5gtt
post Thu, 21 Mar 2019 - 06:32
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 April 2008
Skąd: WPI

Ikona grupy



wygląda na nieszczelność albo uszkodzony wirnik. w ramach prostych rozwiązań można założyć jakąś sprężynę obok sztangi aktuatora żeby mocniej domknąć klapkę WG i zobaczyć czy cokolwiek się poprawi


--------------------
www.re5pect.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 21 Mar 2019 - 06:41
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(kidzio_r5gtt @ Thu, 21 Mar 2019 - 06:32) *
wygląda na nieszczelność albo uszkodzony wirnik. w ramach prostych rozwiązań można założyć jakąś sprężynę obok sztangi aktuatora żeby mocniej domknąć klapkę WG i zobaczyć czy cokolwiek się poprawi

po ostatnim dociągnięciu sztangi trzeba naprawdę dużej siły żeby ją uchylić w porównaniu do innych turbin które mam w domu i to nawet z większymi klapkami od WG. Więc jeżeli chodzi o siłę docisk jestem spokojny ale o resztę już nie. A miałem montować zewnętrzny WG zrezygnowałem bo mało miejsca było. I pewnie to był bład.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
srbenda
post Thu, 21 Mar 2019 - 08:50
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 September 2005
Skąd: Katowice / Banja Luka





Ale co ci da mocno skręcony aktuator jeżeli klapka jest nieszczelna?


--------------------
#włoszczyzna
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 21 Mar 2019 - 09:07
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(srbenda @ Thu, 21 Mar 2019 - 08:50) *
Ale co ci da mocno skręcony aktuator jeżeli klapka jest nieszczelna?


raczej odbijam wątek mocniejszego skręcenia WG albo zablokowania klapki żeby sprawdzić czy to da. Bo do szczelności nie mam żadnej pewności a jedynie do siły domknięcia.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
torek
post Thu, 21 Mar 2019 - 09:15
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 November 2011
Skąd: Wawa





Nie wiem, jak duża jest ta turbina, ale u mnie był za mały otwór pod klapką i turbina nie zwalniała w ogóle, nawet jak zdjąłem z niej całkowicie sztangę (boost cut ustawiony na 2b) przy 5k obr na 3biegu miałem już boost cut'a.. więc moim zdaniem, jeśli była by nieszczelna klapka, to i tak w końcu by coś dmuchnął..


--------------------
Renault Megane 1.8 16V Turbo - było
Mazda 6 MPS - był -Best ET 13:45 Ryki 2015
Mazda 6Speed - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 21 Mar 2019 - 10:29
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(torek @ Thu, 21 Mar 2019 - 09:15) *
Nie wiem, jak duża jest ta turbina, ale u mnie był za mały otwór pod klapką i turbina nie zwalniała w ogóle, nawet jak zdjąłem z niej całkowicie sztangę (boost cut ustawiony na 2b) przy 5k obr na 3biegu miałem już boost cut'a.. więc moim zdaniem, jeśli była by nieszczelna klapka, to i tak w końcu by coś dmuchnął..

czytałem to w Twoim wątku tu otwór wydaje się być rozsądny, w takim turbo które ostatnio kupiłem od Mercedesa AMG A35 305KM ten otwór jest zdecydowanie mniejszy


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Sat, 23 Mar 2019 - 11:59
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



Temat rozwiązany !!!
Wczoraj siedziałem z synem i zobaczyłem że jak wciska gaz na WOT to silikon przed przepustnica zaciska się od podciśnienia. Podejrzenia padły na IC. Dziś wywierciłem dziurkę żeby wkręcić się z króćcem do manomentru a tam wiertło po przewierceniu alu wchodzi mi w coś miękkiego !!!
Wstyd się przyznać ale się przyznam - zostawiłem podczas spawania ICka szmatę w dolocie żeby opiłki nie powpadały i niestety nie wyjąłem jej.
Dałbym sobie rękę uciąć że wyjąłem wszystko co wkładałem ale pesel robi swoje wapno się sypie alzhaimer atakuje z nienacka.
Na szczęście udało się z pomocą zagiętego druta nawet bez demontażu IC wyjąć szmatę i teraz cieszę się 1 bar przy 4000 a chwilę później 1.5...jest moc idzie będzie zabawa.

Dziękuję wszystkim za pomoc temat można zamknąć ku przestrodze i ogólnemu rozbawieniu ;-)


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DealMan
post Sat, 23 Mar 2019 - 15:57
Post #19


Super User
Dołączył: Wed, 11 November 2015





Nie ty pierwszy nie ostatni, najważniejsze że ci się udało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 02:11