Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> x30xe - kiedy kończy się tanie i proste dłubanie i co można nim uzyskać ?, silnik robiony pod drift
mm1234
post Fri, 02 Oct 2020 - 14:05
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 02 October 2020





Witam jako nowy użytkownik wszystkich forumowiczy i dziękuje za przyjęcie. Mam silnik x30xe zdjęty z omegi , chcę go włożyć do kasty po 300zx angolu i zrobić drift missile smile.gif No i w związku z tym dołożyłbym mu trochę mocy ale nie wiem kiedy się kończy w tym piecu prosty tuning a generalnie satysfakcjonowało by mnie 300KM ( podobno to górna granica dla tego silnika bez kucia i odprężania głowicy a i mnie by tyle mocy satysfakcjonowało ) ale na 2 grupach mnie sprowadzili że nie da się tanio i łatwo tyle uzyskać a napewno nie zrobię tyle wolnossącym albo będzie tak drogo że taniej wyjdzie turbo/kompresor więc w związku z tym może pierwsze pytanie - ile koni zrobię wolnossakiem po taniości , 250 realne ? Słyszałem że np bardzo dużo zabiera wydech , ja mam ten komfort że budują auto pod torowe upalania i mogę mieć po prostu wystające z maski kawałki rurki ( wręcz robi mnie dźwięk tego pieca bez wydechu -mam 2 omegi oprócz tego projektu i wiem jak to brzmi smile.gif nie przeszkadza mi urywający łeb huk wręcz przeciwnie smile.gif przeróbke dolotu na mantzela też znam , podobno manztel + mapa to +25KM na reszcie seryjnej prawda ? Wałki G znam , są u mnie już smile.gif co jeszcze ? EGR zaślepić dolot najlepszy długi ecotec tak ?

kompresor turbo chętnie ale boję się że jestem na to za cienki w uszach , DET3 też mnie ciut przeraża ale podobno bez DET to nawet o 250 mogę pomarzyć bo seria nie podleje tyle paliwa , więc najwyżej bym się doedukował smile.gif

Ogólnie słucham doświadczonych i pojęciem co i jak , z góry dzięki za pomoc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 02 Oct 2020 - 14:05
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
pszczelaszkov
post Fri, 02 Oct 2020 - 18:24
Post #2


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Napewno 3.0 da rade? Nie był to czasami rozwiert z 2.5 i generalnie ten silnik więcej korbami rzucał niż jeździł? Bez piggybacka niema chyba co myśleć o większych przyrostach, możesz zalać go jakimś pb 100 i zapłon powyprzedzać na wejściu. Kawałki rur wystające to też nie jest
złote rozwiązanie, w wolnossaku musi być "zug", wystające rury to chyba tylko na zakresie 7-9k RPM mogą być przydatne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mm1234
post Fri, 02 Oct 2020 - 19:13
Post #3


Rookie
Dołączył: Fri, 02 October 2020





Ogólnie oplowskie v-ki to loteria są przypadki gdzie laska omegą w automacie jeździła , nigdy nawet z piskiem nie ruszyła a panewka 3 cylindra i tak się odezwała i nie było co ratować bo wał zaorało , są opcje typu project poldożer gdzie lata to w drifcie kupę czasu i naprawdę dostaje w palnik i nic się nie dzieje , a trzeba pamiętać że oplowska v-ka bardzo słabo idzie z dołu ( nie ma żadnego oplowskiego odpowiednika vanosa czy vteca biggrin.gif ) i w drifcie czy ogólnie upalaniu idzie się cały czas spodem bo innaczej się nie da tongue.gif

Sam jedną omegę zajechałem właśnie kręceniem bączków i panewka się odezwała i to 3l manual ale ta z której wziąłem silnik przeszła konkretną chłostę ( dyfer zmielony , skrzynia zmielona , podpora wału wyrwana , a silnik chodził i ciśnienie oleju i kompresje trzymał , lepiej się wkręcał niż moje 3.2 w drugiej omce biggrin.gif ) i nic się nie dzieje

Loteria trudno powiedzieć skąd to się bierze , kumplowi w vectrze panewa padła w 2.5 , też nie opłacało się ratować......

nie mniej sporo jest cholernie mocnych projektów na tym piecu ( na grupie na fejsie jest ziomek co ma 550KM potwierdzone hamownią z 3.2 wsadzonego w rx8 ) i sporo ludzi to upala i to jeździ biggrin.gif

poczekam aż ktoś się wypowie ile np zrobił mapą i detem bez turb i kompresorów smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Mon, 05 Oct 2020 - 20:36
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





generalnie to oplowska v-ka tak się nadaje do latania bokiem jak maska od poloneza.
Miska olejowa do zbudowania od nowa i wtedy możesz myśleć co z tym dalej. Resztę to sobie już możesz poczytać na forach opla bo jeździ tego trochę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manieko58
post Fri, 20 Nov 2020 - 06:19
Post #5


Frequent User
Dołączył: Sun, 24 February 2013
Skąd: sieradz





Tak. Miska do przeróbki . Ja mam w swojej vce michę i smok przerobiony i oliwki nie brakuje do tej pory silnikowi. A bączki kręci się często. Napewno wydech do przeróbki . U siebie mam krótki dolot z filtrem pippercros,wywalony EGR ,walki 4xg, usunięte ecofasolki i zrobione kolektory rurowe z przelotem 2.5 cala na jedną stronę,lekkie koło zamachowe z że ale na tarczy z omegi 235mm .(zestaw waży 11kg gdzie seria ponad 18kg). Dyfer 4.22 na Ori szperce.Wpięty jest det 2 . Zostało tylko wystroić to wszystko. Ale niestety sam tego nie ogarniam i muszę się z kim umówić na strojenie. Co do mocy w tej chwili to mam wrażenie że jest mniej przez ten luźny wydech. Mus potrzeba stroić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 15:49