Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Samochód elektryczny
Driftman
post Fri, 20 Apr 2018 - 15:21
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Cześć
Który będzie lepszy dla kobiety, mojej koleżanki do miasta ( 100% )
BMW i3 czy Nissan Leaf

Padło na te dwa modele. Bardziej podoba się BMW.

Auto nowe lub praktycznie nowe w leasing.

Kasiora 150 tyś w porywach do max 180 tyś

Które auto Waszym zdaniem warte jest kupna bardziej od innych ? Czemu akurat te ?


Do tej pory Pani jeździła w202 2.2 lpg a następnie Accordem VIII 2.4 w automacie bez lpg biggrin.gif



Hybryda odpada. "Ma nie być mechaniki" Miałem kiedyś testówki, a wnioski są takie:
Nie jadą kiedy szukamy oszczędności ( tworzysz korek ), palą dużo kiedy jeździmy normalnie plus z dupy cena.
Do tego te toyoty to zwykłe plastikowozy, a reklama kłamie w prosto w oczy.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 20 Apr 2018 - 15:21
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
K@rol
post Fri, 20 Apr 2018 - 15:38
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 December 2005





Miałem okazję jechać i3 ok 20km.
Straszne,a te boczki z recyklingu wyglądają dramatycznie.
Dla mnie niepojęte żeby wywalić tyle kasy w coś takiego:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Fri, 20 Apr 2018 - 16:08
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale ta i3 to nawet niezle zasuwa, można się zdziwić.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Fri, 20 Apr 2018 - 18:01
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Driftman @ Fri, 20 Apr 2018 - 15:21) *
Hybryda odpada.

hybryda hybrydzie nie równa
szukać hybrydy plug-in ... czyli takiej, że sam wybierasz na jakim napędzie ma jechać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Fri, 20 Apr 2018 - 20:55
Post #5


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Ja bym szedł w bmw, mimo brzydoty. Pewnie mniejsza utrata wartości (niektórzy jednak na to patrzą).

CYTAT(Driftman @ Fri, 20 Apr 2018 - 15:21) *
Hybryda odpada. "Ma nie być mechaniki" Miałem kiedyś testówki, a wnioski są takie:
Nie jadą kiedy szukamy oszczędności ( tworzysz korek ), palą dużo kiedy jeździmy normalnie plus z dupy cena.
Do tego te toyoty to zwykłe plastikowozy, a reklama kłamie w prosto w oczy.

Jeśli miałeś testówki na krótko, to polecam wziąć na min. dzień/weekend, wtedy dopiero można sobie wyrobić jakąś opinię, jazda pół godziny ze sprzedawcą to strata czasu i faktycznie może zniechęcić. Używam Aurisa na codzień i normalna jazda bez zamulania w mieście to wyniki z 4 z przodu, jak się trochę postarasz to 3.x też jest do zrobienia. Wnętrze jakościowo jest takie sobie plus duże szumy przy jeździe autostradowej - to wg mnie najbardziej może odrzucać od toyoty. Cenowo raczej nie odstaje mocno od konkurencji, inne toyoty w hybrydzie faktycznie drogie, ale prius jeździ lepiej i oszczędniej. Ewentualnie zerknij jeszcze na lexa is300h albo poczekaj na nowego aurisa, bedzie 2.0 180KM w hybrydzie

CYTAT(hexx #2 @ Fri, 20 Apr 2018 - 18:01) *
hybryda hybrydzie nie równa
szukać hybrydy plug-in ... czyli takiej, że sam wybierasz na jakim napędzie ma jechać


Tylko jak to ma być samochód do miasta to wybór jest niewielki - prius, ioniq i tyle, reszta to już klasa średnia i w górę, więc raczej mało poręczne.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Fri, 20 Apr 2018 - 23:20
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Nie zapominajcie o Aurisie w znacznie ładniejszym opakowaniu i dużo lepszym wnętrzem -> Lexusie CT.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 21 Apr 2018 - 07:28
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(exocet @ Fri, 20 Apr 2018 - 20:55) *
Tylko jak to ma być samochód do miasta to wybór jest niewielki - prius, ioniq i tyle, reszta to już klasa średnia i w górę, więc raczej mało poręczne.

jak absolutnie TYLKO do miasta... to może Smart (jak sama ma jeździć) ?
nie ma problemów z manewrowaniem i parkowaniem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sat, 21 Apr 2018 - 08:53
Post #8


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT
Aurisa na codzień i normalna jazda bez zamulania w mieście to wyniki z 4 z przodu, jak się trochę postarasz to 3.x też jest do zrobienia.


uzywałem poł roku w kombi
nie jest to mozliwe
jak sie mega starałem to schodziłem do 5.5 normalnie 6,5


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_fear
post Sat, 21 Apr 2018 - 09:31
Post #9


Frequent User
Dołączył: Mon, 30 January 2006





Fiat 500e ? wink.gif


--------------------
Sklep przeniesiony poza forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Sat, 21 Apr 2018 - 10:26
Post #10


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Ale to ze względów ekonomicznych ten elektryk czy w jakimś mieście w pl zabronili wjazdu do centrum a ja tego nie odnotowałem ?
Pytam bo zawsze jak mijam i3 ciekawi mnie czym sie kierowal kupujacy a nigdy nie mialem okazji zapytac.


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 21 Apr 2018 - 10:47
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





jak to się mówi....
Prowadząc Priusa pokazujesz kobiecie, że jesteś odpowiedzialny, świadomy ekologicznie… i że nie dasz jej orgazmu.

laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sat, 21 Apr 2018 - 12:03
Post #12


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





Leafem nie jeździłem. Nowy ma opcję jazdy używając jednego pedału, tak jak i3 od początku. i3 w razie czego jest dostępne z ReXem.
Auto żwawe, napęd na tył, z wszystkimi tego konsekwencjami, patrz np. jazda na mocnym hamowaniu motorami w zimę - może przyblokować koła tył i być lekko niestabilne - widziałem takie opinie w internecie (podobno poprawili to w międzyczasie). Najbardziej w i3 spodobało mi się wnętrze, mega. Naturalne materiały niespotykane w innych autach, ale jak widać powyżej jest to ocena subiektywna. Minusem i3 jest zasięg na napedzie elektrycznym, wszyscy nowi konkurenci są lepsi.
Z innych opcji są jeszcze Ampera-e , która zbierała świetne opinie w prasie jako Bolt i chyba też VAG Golf i A3 (?).
Poczytaj o zasięgu wg. użytkowników, na pewno sporo informacji znajdziesz w necie.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Sat, 21 Apr 2018 - 12:10
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Spokojnie. Wiedziałem, że tak będzie biggrin.gif

Jeżeli o mnie chodzi to gardzę wszystkimi autami które się tutaj przewijają.
Testówkami jeździłem w tamtym roku przez 3 dni każdym.
Między innymi auris avensis hilux rav4 corolla czy inne suzuki..
Po za hiluxem to kupa g....a

Exocet spalanie o którym mówisz nie jest możliwe. U mnie było to 7.5 litra

Sejnek to nie ja będę tym autem jeździł, nie ja za nie płacę.
Nigdy nie będzie spałowane. Będzie wozić jedno lub dwójkę małych dzieci i nigdy nie wyjedzie dalej niż za miasto. (Siedlce )
Na trasy w domu mąż ma nową S klace w cupecie.

Czemu elektryk ? Bo chce elektryczny samochód.
Oraz znajoma osoba ma już drugi taki samochód (leaf)
Jest bardzo zadowolona, w ogóle się nie pierdoli, nie śmierdzi, nie warczy !( tak wiem wiem), jest bardzo tanie w eksploatacji, bardzo łatwo się sprzedają i na koniec firma potrzebuje kosztów.( to oczywiście temat pokątny)


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Sat, 21 Apr 2018 - 12:22
Post #14


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Ok rozumiem smile.gif
Czyli tak jak podejrzewałem, bezsensowny zakup tongue.gif Więc lepiej BMW, bo wyglada ciekawiej wink.gif


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 21 Apr 2018 - 13:25
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Zakup wiadomo, że religijny. Możecie mi przedstawić jak wychodzi koszt energii elektrycznej przejazdu tymi full elektrykami 100km? Zastanawiam się dlaczego ludziom nie opłaca się ogrzewać domu prądem, wolą węgiel czy drzewo, a samochodem nagle się opłaca. Tak wiem jaka jest sprawność silników spalinowych, mam świadomość sprawności kotłów i mam świadomość akcyzy. Powiedzmy taka corolla 1.6 spala 18PLN lpg przy szybkiej jeździe do 150km/h trasy eksperowe i autostrady. Jak to wyjdzie w elektryku?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Sat, 21 Apr 2018 - 14:12
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Podobno od 5 zł przy taryfie nocnej do 15 zł z ogrzewaniem.

Co ciekawe auto te nie będzi kupione ze względów ekologicznych.
Poprostu taka koncepcja trafia w gust kierowniczki zamieszania smile.gif

Ciekawy jestem faktów. I tego co możecie doradzić.

Wiem, że temat jest kontrowersyjny i zdaje się pierwszy na forum


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Biniu
post Sat, 21 Apr 2018 - 18:35
Post #17


User
Dołączył: Tue, 14 November 2017





CYTAT(SajneK @ Sat, 21 Apr 2018 - 12:22) *
Ok rozumiem smile.gif
Czyli tak jak podejrzewałem, bezsensowny zakup tongue.gif Więc lepiej BMW, bo wyglada ciekawiej wink.gif


Czemu bezsensowny. Jeśli masz możliwość ładowania w nocy, auto jest tylko i wyłącznie do miasta to elektryk jest super. Nie katujesz silnika ciągłymi odpaleniami, jazda na nie rozgrzanym nie stanowi 70% przebiegu. W korkach nie niszczysz motoru.

Generalnie chyba jednak to forum jest słabym miejscem by szukać porad odnośnie takich aut laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Sat, 21 Apr 2018 - 21:25
Post #18


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





jaks sie naciska gaz w Tesli ?

muska wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wanisz
post Sat, 21 Apr 2018 - 22:18
Post #19


User
Dołączył: Fri, 04 July 2014





Ostatnio miałem okazję przejechać się trochę dłużej i3, starym leafem i Hyundai ioniq electric. Leaf to była porażka na tyłu frontach że szkoda pisać. Może ten nowy jest lepszy? I3 bardzo dziwnie się prowadzi przez te pokraczne koła, na suchym asfalcie były problemy ze stabilnością przy pełnym ogniu. Bałbym się co będzie w zimę, ale poza tym auto ok. Gdybym mieszkał gdzieś gdzie są równe drogi i jest cieplej to brałbym. Zostaje ioniq który jest najbardziej "normalny". Prowadzi się i wygląda jak każdy nowy kompakt, ma sensowny zasięg ok 200 km (max chyba 260) i tyle. Czy ktoś z Was wie gdzie można przejechać się VW e-Golfem? smile.gif Obecne elektryki to na prawdę ciekawe auta ale mają bardzo wąską grupę docelową: firmy promujące się na "eko" i ludzi mających domy w największych miastach lub bliskiej okolicy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sun, 22 Apr 2018 - 08:33
Post #20


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(SajneK @ Sat, 21 Apr 2018 - 10:26) *
Ale to ze względów ekonomicznych ten elektryk czy w jakimś mieście w pl zabronili wjazdu do centrum a ja tego nie odnotowałem ?
Jeszcze nie zabronili. Aktualnie w Poznaniu trwa przebudowa centrum i temat dystkutowany jest w kuluarach.

To musi być coś do zwracania uwagi czy może wyglądać jak zwykły samochód? Gdybym musiał kupić elektryka, bez wahania wziął bym eGolfa. To nie zabawka, a prawdziwy samochód z konkretnym zasięgiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:35