Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Polonez EFI, kolejne wcielenia prototypu
Krzysiek2
post Mon, 26 Mar 2012 - 22:47
Post #21


Frequent User
Dołączył: Mon, 29 December 2008





Wiem ile trzeba mieć samozaparcia żeby dlubać ohvki od których zaczynałeś (mega wiotki silnik) a i silniki dohc Fiata też kapryśne... Pozdro i powodzenia !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 26 Mar 2012 - 22:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
swiety93
post Mon, 26 Mar 2012 - 22:54
Post #22


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





O faktycznie zapomniałem - skrzynia tzw "duża" z fiata 132/Argenty.
Hamulce z tipo - na forum www.fsoptk.pl - temat był dość często wałkowany - generalnie tak - jarzma siadają na płyty kotwiczne ze zwykłego lucasa pod tarcze 240, piasty muszą być starego typu, między płytę a jarzmo trzeba dać ok 1.5-2mm podkładki i reszta pasuje.
Owszem fiaty są kapryśne - akurat wiem o tym dobrze, jak mawiał Walezy - nie kwestią jest czy sie wysra, tylko kiedy...



--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kania_
post Tue, 27 Mar 2012 - 11:48
Post #23


Frequent User
Dołączył: Wed, 11 August 2004





Te walki to nie 300st tylko jakieś 270-280 nie w tym luzie pomiarowym było podawane tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rysiek1600
post Thu, 29 Mar 2012 - 22:44
Post #24


Rookie
Dołączył: Thu, 25 May 2006
Skąd: Kraków





Wreszcie doczekaliśmy się czasów kiedy ludzie robią nasze krajowe samochody. Nie ma bardziej klimatycznego samochodu jak poldek czy kant. Kto uważa inaczej jest po prostu głupi tongue.gif
Twoje auto robi niesamowite wrażenie. Szacun za samodzielną budowę ECU i trzymam kciuki za dalsze mody !
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlueComb
post Fri, 30 Mar 2012 - 16:52
Post #25


Rookie
Dołączył: Mon, 09 May 2011





właśnie, jeśli chodzi o ECU to zapytam z czystej ciekawości : czy 6502 na zegarze 1 mhz będzie wystarczająco mocny? tongue.gif akurat mam taki na płycie głównej Commodore VC 20, ale nie wiem do czego go wykorzystać (i nie wiem jak, bo nie znam asemblera tongue.gif )
Go to the top of the page
 
+Quote Post
menzuramenzura
post Fri, 30 Mar 2012 - 17:58
Post #26


Frequent User
Dołączył: Tue, 15 June 2010
Skąd: Łódź





Czy mógłbyś sprawdzić dla mnie ile trzeba dać dystansów przy przednich heblach żeby założyć seryjną felgę 13, a ile żeby weszła np 14 z trucka?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Sat, 31 Mar 2012 - 22:24
Post #27


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





6502 u mnie pracuje z częstotliwością ok 6.536 Mhz , niestety układ ADC 0809 nie wyrabia już przy 7.2Mhz(a nie mam całego portu żeby użyć do buforowania przetwornika, nie mam też SPI w procku). Wersja 1Mhz pewnie by dała radę jedynie obsługiwać zapłon lub paliwo , ale chyba nie wszystko dałoby radę liczyć w czasie rzeczywistym sad.gif (choćby ze względu na brak rozkazów mul i div).Bez assemblera nie ma szans cokolwiek zrobić na takim procku niestety
Felg z trucka nie mam , a seryjne mogę sprawdzić , tyle że nie teraz bo najpierw niech to wyjedzie z z garażu gdzie zaczyna powstawać baran smile.gif


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DOHC
post Sun, 01 Apr 2012 - 00:05
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Thu, 12 January 2006
Skąd: Pionki/Warszawa





CYTAT(swiety93 @ Sat, 31 Mar 2012 - 22:24) *
6502 u mnie pracuje z częstotliwością ok 6.536 Mhz , niestety układ ADC 0809 nie wyrabia już przy 7.2Mhz(a nie mam całego portu żeby użyć do buforowania przetwornika, nie mam też SPI w procku). Wersja 1Mhz pewnie by dała radę jedynie obsługiwać zapłon lub paliwo , ale chyba nie wszystko dałoby radę liczyć w czasie rzeczywistym sad.gif (choćby ze względu na brak rozkazów mul i div).Bez assemblera nie ma szans cokolwiek zrobić na takim procku niestety
Felg z trucka nie mam , a seryjne mogę sprawdzić , tyle że nie teraz bo najpierw niech to wyjedzie z z garażu gdzie zaczyna powstawać baran smile.gif


jak zaczynasz nawijać o tych elektronicznych tematach to mi się tylko jedno ciśnie na usta , masz łeb jak sklep .


pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlueComb
post Sun, 01 Apr 2012 - 13:12
Post #29


Rookie
Dołączył: Mon, 09 May 2011





CYTAT(DOHC @ Sun, 01 Apr 2012 - 00:05) *
jak zaczynasz nawijać o tych elektronicznych tematach to mi się tylko jedno ciśnie na usta , masz łeb jak sklep .


pozdrawiam

nie Tobie jednemu, ja też tak uważam... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Sun, 08 Apr 2012 - 15:55
Post #30


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Mały update- kolektor wydechowy wreszce zaczyna się robić - zasługa Wałka smile.gif



oraz po kilku kolejnych godzinach zabawy:





oraz przymiarka na aucie:



prawdopodobnie trochę przerobimy rurkę wyjscia wody nad głowicą żeby poszła ciut wyżej oraz ją nieco wydłużymy.
Pozostaje wziąść i pospawać i połączyć resztę do kupy.


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AS...
post Sun, 08 Apr 2012 - 16:19
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Thu, 31 October 2002
Skąd: ze wśi! jestem wieśniakiem!





CYTAT(swiety93 @ Sat, 31 Mar 2012 - 22:24) *
6502 u mnie pracuje z częstotliwością ok 6.536 Mhz , niestety układ ADC 0809 nie wyrabia już przy 7.2Mhz(a nie mam całego portu żeby użyć do buforowania przetwornika, nie mam też SPI w procku). Wersja 1Mhz pewnie by dała radę jedynie obsługiwać zapłon lub paliwo , ale chyba nie wszystko dałoby radę liczyć w czasie rzeczywistym sad.gif (choćby ze względu na brak rozkazów mul i div).Bez assemblera nie ma szans cokolwiek zrobić na takim procku niestety
Felg z trucka nie mam , a seryjne mogę sprawdzić , tyle że nie teraz bo najpierw niech to wyjedzie z z garażu gdzie zaczyna powstawać baran smile.gif



6502 w wersji ok. 6.5 mhz.

Święty kopę lat!!!
Z jakiego Atari xe/xl wydłubałeś tego procka, skoro w Atari on 6502 jest taktowane 1,79mhz tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Sun, 08 Apr 2012 - 19:13
Post #32


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Nie atari tylko produkt WDC - western design center tongue.gif http://www.westerndesigncenter.com/wdc/ , a dokładnie to mikrokontroller WD65c265 wersja 8mhz bazująca na 65c816 smile.gif

Dokładniejszy widok płyty:


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AS...
post Sun, 08 Apr 2012 - 22:04
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Thu, 31 October 2002
Skąd: ze wśi! jestem wieśniakiem!





Przyjedź nim na Grzybsoniadę bądź Głuchołazy z Reditus #2 (marzenia!)...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Sun, 08 Apr 2012 - 23:28
Post #34


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





jeśli zepsujesz taką perełkę jak VC20 to powieszę za jajca na suchej gałęzi! Lepiej mi go sprzedaj kurde!!!

Jakby kto chciał, żeby mu zakodować w assemblerze 6510(6502) to niech się odezwie wink.gif


CYTAT(BlueComb @ Fri, 30 Mar 2012 - 16:52) *
właśnie, jeśli chodzi o ECU to zapytam z czystej ciekawości : czy 6502 na zegarze 1 mhz będzie wystarczająco mocny? tongue.gif akurat mam taki na płycie głównej Commodore VC 20, ale nie wiem do czego go wykorzystać (i nie wiem jak, bo nie znam asemblera tongue.gif )


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poorchava
post Mon, 09 Apr 2012 - 01:25
Post #35


Rookie
Dołączył: Thu, 11 March 2010





Ostry szacunek, że to działa. O mechanice sie nie wypowiem, bo na fiato-podobnych sie nie znam, ale elektronika ukręca wory smile.gif. Z jednej strony nie można się kłócić z efektami: jeździ. Ale płytkę to bym poprawił. Można przy pomocy zwykłej drukarki laserowej/lsera zrobić znacznie lepsze PCB. To wygląda jak malowane pisakiem. Elementy trochę przedpotopowe. Pokusiłbym sie o coś typu dsPIC33F albo dsPIC33E. Znacznie wieksze częstotliwości pracy, rzbudowane peryferia oraz kwalifikacja AEC-Q100 do 150 *C. Można też żeźbić na jakimś FPGA/CPLD zeby osiągnąć większe prędkości działania. smile.gif

Jakbyś kombinował nad rozwojem kompa, to chętnie pomogę - zajmuję zawodowo projektowaniem elektroniki do samochodów smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
franki
post Mon, 09 Apr 2012 - 11:01
Post #36


Frequent User
Dołączył: Tue, 22 July 2008
Skąd: czosnów





Ja nie wiem, ale mi się zdaję że tutaj zastosowano "przedpotopowe" elementy celowo, żeby pasowało do Poloneza. tj do epoki, ale może tylko mi się tak zdaje.


--------------------
"proste dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców" - Colin McRae
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AS...
post Mon, 09 Apr 2012 - 18:35
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Thu, 31 October 2002
Skąd: ze wśi! jestem wieśniakiem!





CYTAT(Leo @ Sun, 08 Apr 2012 - 23:28) *
jeśli zepsujesz taką perełkę jak VC20 to powieszę za jajca na suchej gałęzi! Lepiej mi go sprzedaj kurde!!!

Jakby kto chciał, żeby mu zakodować w assemblerze 6510(6502) to niech się odezwie wink.gif



Leo,
zakoduj Numen-a 2 na Atari tongue.gif cool.gif

http://www.pouet.net/prod.php?which=9044

Święty swego czasu popełnił na Atari:
http://www.pouet.net/prod.php?which=13009

Widzę że jest sporo osób które oprócz "kręcenia doładowaniem i dolewaniem paliwa" bawią się 6502 laugh.gif

Święty przyjedź Efi na zlot!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Tue, 10 Apr 2012 - 11:11
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Co do elektroniki mam kilka sugestii ogarnij eage'a, termo-transfer metodą domową a płytki będą wychodzić o niebo lepiej...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
poorchava
post Thu, 12 Apr 2012 - 12:11
Post #39


Rookie
Dołączył: Thu, 11 March 2010





Albo zaopatrz się w ewaluacyjna wersję Altium Designera / Protela. Niestety prawda jest taka że Darmowe programy typu Kicad czy Eagle są porażką. Jak się raz dotknie czegoś w rodzaju Altiuma, Mentora, Zukena itp to od razu widać czemu Eagle jest dostępny za darmo. Eagle co prawda występuje w wersji płatnej/komercyjnej ale osobiście ja bym sie wstydził za ten szajs brać jakiekolwiek pieniądze. Niewiele to bardziej uzyteczne do rysowania płytek niż Paint albo MS Word smile.gif (chociaz znam hardkorowców, którzy rysują dośc skomplikowane układy w Corelu ;p).

Z dobrych i dostępnych za darmo (do jakiegostam stopnia) to możesz spróbować DipTrace.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jadzwin
post Thu, 12 Apr 2012 - 17:24
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 19 April 2004
Skąd: Krakow





Nie przesadzaj. Eagle jest calkiem sprawnym programem i powstaja na nim bardzo skomplikowane projekty. Do robienia plytek dwuwarstwowych ma wszystkie potrzebne narzedzia. A jego cena jest bardzo atrakcyjna jak na tego typu soft.



CYTAT(poorchava @ Thu, 12 Apr 2012 - 13:11) *
Albo zaopatrz się w ewaluacyjna wersję Altium Designera / Protela. Niestety prawda jest taka że Darmowe programy typu Kicad czy Eagle są porażką. Jak się raz dotknie czegoś w rodzaju Altiuma, Mentora, Zukena itp to od razu widać czemu Eagle jest dostępny za darmo. Eagle co prawda występuje w wersji płatnej/komercyjnej ale osobiście ja bym sie wstydził za ten szajs brać jakiekolwiek pieniądze. Niewiele to bardziej uzyteczne do rysowania płytek niż Paint albo MS Word smile.gif (chociaz znam hardkorowców, którzy rysują dośc skomplikowane układy w Corelu ;p).

Z dobrych i dostępnych za darmo (do jakiegostam stopnia) to możesz spróbować DipTrace.



--------------------
Knock Knock! Who's there ? DETONATION
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 11:28