Shoutbox 0 nowych PW 


8 Stron V  « < 4 5 6 7 8 >  
Reply to this topicStart new topic
> [foto] Sesje nocne by yezozwierz, #M3 & A3
Joker
post Thu, 30 Jun 2016 - 17:51
Post #101


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(yEzOzWiErZ @ Thu, 30 Jun 2016 - 16:47) *
A widzisz, może różnica jest niezauważalna ale.. Jeśli oglądam jakiś obraz a nie znam się na malarstwie to nie mówię że "jest lipny" - mogę conajwyżej powiedzieć ze mi się nie podoba. Do opinii każdy ma prawo, do oceny - już należy mieć kwalifikacje.


1. To uznaj, że wszystkie odpowiedzi "na NIE" to opinie a nie oceny i przyjmij to na klatę.

2. Myślę, że nie chciałbyś tu ocen ludzi z kwalifikacjami bo byś stracił chęci do tego co robisz wink.gif

Powiem Ci tak, z gówna bata nie ukręcisz. Jeżeli kucharz ma pod ręką ogórki, które skwaśniały to nie robi z nich mizerii - proste.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 30 Jun 2016 - 17:51
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Bio
post Thu, 30 Jun 2016 - 19:43
Post #102


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(yEzOzWiErZ @ Thu, 30 Jun 2016 - 16:47) *
Z całej sesji mam dwa zdjęcia które podobają mi się w 100%:
https://3.bp.blogspot.com/-FZis1YLQgG4/V3GD...00/DSC04055.jpg
oraz
https://4.bp.blogspot.com/-fcowWrYB5vA/V3GC...00/DSC04037.jpg

Poza tymi omówionymi trzema innych bronić do ostatniej kropli krwi nie będę.

za długi czas naświetlania, lampy wyglądają słabo. Jako przykład:
http://tqmm.pl/wp-content/uploads/2014/10/IMG_6489.png
http://tqmm.pl/wp-content/uploads/2014/10/IMG_6502.png
"KITowy" 18-50mm canona, bez stabilizacji. Lampy samochodu nie walą flarami.

sam kadr? Osobiście nie lubię wertykalnych zdjęć, więc "nie siadają"


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Thu, 30 Jun 2016 - 20:43
Post #103


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





Akurat Twoją ocenę Bio cenię. Zgadzam się, lepiej by wyglądało z bardziej przymkniętą przesłoną, choć szczerze mówiąc te sławetne "gwiazdki" nie specjalnie mi się podobają. Wolę rozmyte źródła światła. Odbicia i flary z reflektorów są niestety winą obiektywu, wychodzą nawet przy krótkich czasach.

Moim zdaniem to E90 wyszło za ciemno. Światła wyglądają w porządku zgadzam się, ale całe auto to ciemna plama. A zauważ że robiłem jeszcze ciemniejszy samochód smile.gif


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 01 Jul 2016 - 08:47
Post #104


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(yEzOzWiErZ @ Thu, 30 Jun 2016 - 20:43) *
Moim zdaniem to E90 wyszło za ciemno. Światła wyglądają w porządku zgadzam się, ale całe auto to ciemna plama. A zauważ że robiłem jeszcze ciemniejszy samochód smile.gif

ale w sporo jaśniejszych warunkach - i tak byś miał jaśniej wink.gif

zauważ, że u mnie flara jest tylko z mega mocnego źródła światła. żadnych filtrów, mgła pogarszała sprawę.

wyszło ciemno, bo to efekt obróbki - fotka ma już trochę czasu, a od niedawna "nieco mniej" na pałę przesuwam paski w sofcie tongue.gif

Jak znajdę chwilę to ogarnę ją jeszcze raz


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Wed, 24 Aug 2016 - 12:01
Post #105


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





Ostatnio spontanicznie machnąłem pare fotek, w sumie nic ciekawego ale za to auto zacne.. smile.gif


Więcej fotek na Facebook'u smile.gif


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 24 Aug 2016 - 13:11
Post #106


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





jakbyś postawił dalej/bliżej wóz to byś uniknął tego odbicia z tylnej szyby. Po za tym chyba ok.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Thu, 29 Sep 2016 - 23:17
Post #107


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





Ostatnio wpada trochę fotek, a tutaj z dzisiejszego wypadu mała próbka:


Tradycyjnie, więcej fotek na: yez.com.pl oraz na Facebook !

Ponadto udało mi się wyeliminować wkurzające artefakty na zdjęciach o wysokiej rozpiętości tonalnej - winowajcą okazał się przestarzały PS..


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 30 Sep 2016 - 07:23
Post #108


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





fotka "leci" na lewo - poziomuj horyzont wink.gif


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Mon, 24 Oct 2016 - 21:03
Post #109


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





W poszukiwaniu nowych miejscówek do zdjęć czasem przydaje się Quattro..


Tradycyjnie, więcej: Facebook - Album


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Tue, 25 Oct 2016 - 09:35
Post #110


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Jesz ałtomotiw fotografi. Tak bym to ujął. Sorry, znowu nie mam niczego na "udowodnienie", że się znam.
Tory wyszły praaaawie na środku. Jak nie miały być symetrycznie, to wypadałoby je "rozjechać" jeszcze bardziej i zrobić to zdjęcie zwyczajnie bardziej z boku. Poza tym czarne plamy i chyba trochę przesadziłeś z winietowaniem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Tue, 25 Oct 2016 - 10:55
Post #111


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





Tu masz zdjęcie które z założenia miało być symetryczne:
https://www.facebook.com/fotoyez/photos/ms....e=3&theater

Tu masz zaznaczone czarne plamy i histogram. Zgodzę się, jest przesunięty w stronę niedoświetlenia ale tak mi to zdjęcie najbardziej pasowało. Nie chciałem robić symetrii bo nie pasowała mi do tego kadru, a bardziej z boku - to by było całkiem inne zdjęcie. Nie uzyskał bym efektu szyny idącej przez złoty punkt z rogu kadru zachowując jednocześnie wypoziomowanie oraz auto w środku kadru bokiem. Może i można było się bardziej pospuszczać, ale jednak tory są używane od czasu do czasu i nie wypada stać na nich cały dzień biggrin.gif Następnym razem spróbuję, choć przydałoby się krótsze auto - tutaj jeszcze ciężko było trafić tak żeby nasypy po bokach nie zasłaniały bryły auta, a to już by był karygodny błąd. I tak się mały wkradł bo opona jest troszkę przysłonięta, ale trudno. Z łopatą biegać nie będę wink.gif


A tutaj z histogramem "właściwym", czyli bardziej doświetlone. Może komuś się bardziej takie podobać, nie przeczę - mi jednak pasuje ciemniejsze.


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Tue, 25 Oct 2016 - 11:07
Post #112


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





A co Ty tak właściwie teraz robisz? Tłumaczysz miejscówkę, że nie za dobra, ale jednak chciałeś tam zrobić zdjęcie, tłumaczysz obróbkę, brakuje, żebyś wrzucił rawa i napisał "zobacz jak je wyciągnąłem, prosto z aparatu była słabizna". Tak dziwnie jakoś. Poza tym tak się tylko trochę czepiam, uważam, że nie ma w tym zdjęciu nic specjalnego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Tue, 25 Oct 2016 - 12:04
Post #113


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





CYTAT(!markos @ Tue, 25 Oct 2016 - 11:07) *
A co Ty tak właściwie teraz robisz? Tłumaczysz miejscówkę, że nie za dobra, ale jednak chciałeś tam zrobić zdjęcie, tłumaczysz obróbkę, brakuje, żebyś wrzucił rawa i napisał "zobacz jak je wyciągnąłem, prosto z aparatu była słabizna". Tak dziwnie jakoś. Poza tym tak się tylko trochę czepiam, uważam, że nie ma w tym zdjęciu nic specjalnego.


Dla obopólnej korzyści próbuję wejść z Tobą w konstruktywną dyskusję. Nie zjadłem wszystkich rozumów, ciągle się rozwijam w temacie zdjęć i liczę właśnie na konstruktywną rozmowę. Masz zastrzeżenia do czegoś - wyjaśniam. Być może popełniłem kilka błędów w tym zdjęciu, ale mimo to podoba mi się. Przy następnej okazji spróbuję je wyeliminować. Kwestia samego zdjęcia to w znacznej mierze kwestia gustu - mi osobiście się podoba, dlatego je wrzucam. W mojej opinii zdjęcie jest poprawne, aczkolwiek nie jest to fota którą bym wysyłał na konkursy.

Swoją drogą, co powiesz o reszcie zdjęć? Wiem, są tam gorsze niektóre ale jeszcze podoba mi się to i na jego temat chciałbym usłyszeć twoją opinię - ale właśnie taką rozbudowaną jak wcześniej. Może pomożesz mi na co zwrócić uwagę.



--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krzyku
post Tue, 25 Oct 2016 - 16:53
Post #114


Forum Killer
Dołączył: Sun, 15 July 2007
Skąd: Radom





nie jest najgorzej, troche mocniej skadruj "w prawy dół", żeby znak stop znalazł sie bliżej końca kadru i wywal te 2 znaki koło auta, nakaz i predkość.


--------------------
Kobieta gruba nie może być ładna, bo nawet jak jest ładna, to i tak wciąż jest gruba
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Agus
post Tue, 25 Oct 2016 - 17:43
Post #115


User
Dołączył: Mon, 07 March 2005





Jak dla mnie za dużo się tutaj dzieje na tym zdjęciu. Od groma znaków, słupków i efekt jest taki że auto po prostu ginie smile.gif No i miejscówka sama w sobie mi nie odpowiada do takiego auta. Może gdybyś ciaśniej skadrował, i postawił tutaj SUVa/terenówkę to by to jakoś wyglądało smile.gif


--------------------
159 JTDm+ | 156 SW GTA Q2

facebook.com/BartLeee/ fotografia (głównie) motoryzacyjna :)
bartli.carbonmade.com/ portfolio online
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Tue, 25 Oct 2016 - 18:41
Post #116


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





fotka na torach - stanąć na środku, niżej i wg. mnie było by bardziej spoko. Symetria torów "zrobiła by gnój" (słyszałem, że tak teraz młodzież mówi, jak coś jest spoko biggrin.gif)
Ty lubisz ciemne zdjęcie, ja widzę czarne play zamiast felg.
Wg. mnie zmarnowany potencjał miejscówki - można było z niej coś więcej wytagrać.

fotka z FB - znowu brak "środka" + kadr "leci" na lewo. W takich fotkach musem jest poziomowanie. Jego brak to przejaw niedbalstwa i "przesunięcia suwaków" aby to jakoś wyszło.
Tym bardziej, że naprawdę sporo zdjęć masz "nieustawionych", więc to nie tak, że "zapomniało mi się".


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Tue, 25 Oct 2016 - 20:21
Post #117


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





CYTAT(Bio @ Tue, 25 Oct 2016 - 18:41) *
fotka na torach - stanąć na środku, niżej i wg. mnie było by bardziej spoko. Symetria torów "zrobiła by gnój" (słyszałem, że tak teraz młodzież mówi, jak coś jest spoko biggrin.gif)
Ty lubisz ciemne zdjęcie, ja widzę czarne play zamiast felg.
Wg. mnie zmarnowany potencjał miejscówki - można było z niej coś więcej wytagrać.

fotka z FB - znowu brak "środka" + kadr "leci" na lewo. W takich fotkach musem jest poziomowanie. Jego brak to przejaw niedbalstwa i "przesunięcia suwaków" aby to jakoś wyszło.
Tym bardziej, że naprawdę sporo zdjęć masz "nieustawionych", więc to nie tak, że "zapomniało mi się".


Bio jak wiesz szanuję bardzo Twoje wskazówki i po focie camaro właśnie zwracam uwagę na poziomowanie zdjęcia. Co do tej "symetrycznej" z fb, nie wiem co tam Ci leci na lewo.. Przyłoż sobie siatkę do listwy drzwiowej auta, do niej było poziomowane zdjęcie. Bo jak nie do tego to do czego poziomować? No listwa może leci 2 piksele na lewo na całej swojej długości biggrin.gif


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Tue, 25 Oct 2016 - 20:27
Post #118


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Jest też opcja na podle ustawiony monitor. Ja może jakiegoś megawypasu nie mam, ale obraz wyświetla poprawnie i to "czarne" zdjęcie na serio ma plamy zamiast np. felg.

To ze znakami - moim zdaniem za dużo się tam dzieje i jest krzywe. Znak po lewej nieco za mocno zwraca uwagę, te w tle też mieszają, wywaliłbym je i chyba trochę inaczej bym to zdjęcie przyciął.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Tue, 25 Oct 2016 - 21:26
Post #119


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





No i markos, tak możemy rozmawiać smile.gif Dzięki za uwagi wszystkim - macie rację, zdjęcie ze znakami faktycznie dość mocno "kipi". Efekt ze znakami był zamierzony, chciałem zrobić zdjęcie miejsca, nie tylko samochodu. Stąd nie jest on w centrum uwagi. Miał być ciekawym wtrąceniem w tą scenerię - jednakże zepsuł to znak ze strzałką. Tu niestety mam problem, bo nie opanowałem ingerencji w zdjęcie na poziomie takiego wycinania, a obecnie nie mam dostępu do PS. Co do krzywej perspektywy, walenia się zdjęcia itd - zaręczam, jest wypoziomowane. To urok miejscówki i wkopanych "na pałę" znaków.

W temacie zdjęcia ciemnego, poprawiłem trochę naświetlenie (histogram jest w tej chwili zupełnie w porządku) i nieco przekadrowałem. Do tego pobawiłem się też gradientem dla zrobienia ciekawszego nieba i wyszło to tak:


Coś się podratowało czy nihuhu?


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yEzOzWiErZ
post Tue, 25 Oct 2016 - 22:14
Post #120


Super User
Dołączył: Thu, 09 August 2007
Skąd: Bukowno





A tutaj Bio, specjalnie dla Ciebie - nad żadnym zdjęciem nie spuszczałem się tyle czasu żeby ustawić perspektywę jak należy. Temat już był, ale jak patrzę na to co wymodziłem z tą fotką wcześniej to aż się płakać chce. Teraz to inny temat smile.gif Aha i żeby nie było - ziarno dodawałem specjalnie w obróbce, taki klimat chciałem osiagnąć.


--------------------
Automotive Photography by yez - FB/@fotoyez
Go to the top of the page
 
+Quote Post

8 Stron V  « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 20:17