Shoutbox 0 nowych PW 


245 Stron V  « < 191 192 193 194 195 > »   
Reply to this topicStart new topic
> EMU, Traction control strona 85
staszek 1
post Thu, 18 Jan 2018 - 00:49
Post #3841


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 December 2004
Skąd: zakopane





CYTAT(przema72 @ Wed, 17 Jan 2018 - 11:01) *
ale zamieszałeś z ta zasadą działania sondy szerokopasmowej , w uproszczeniu działa to tak że kontroler tak dobiera wartość pradu dla komory pompy aby wartośc napięcia na sondzie odpowiadała dawce stechiometrycznej , wartości tego prądu pompy przeliczana jest na wartość AFR

mozna by dopisac wyjscie PWM i zastosowac konwerter który bedzie odpowiednio skalibrowany pod zegar , ale to niepotrzebna plątanina gadzetników , szybciej i za tą samą kase kupimy moduł BT , smartfona posiada chyba kazdy i juz mamy zegar afr w dodatku mozemy śledzić niemal każda wartosć na bierząco


https://www.evolutionm.net/forums/attachmen...iagramyaris.jpg

http://content.invisioncic.com/r260425/mon...29b3cf53732.PNG


--------------------
Focus RS , BMW 1 Coupe w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 18 Jan 2018 - 00:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Krysztal
post Thu, 18 Jan 2018 - 10:37
Post #3842


Rookie
Dołączył: Wed, 04 February 2015





A podpowiecie mi gdzie w EMU przypisać jeden wtryskiwacz na każde zdarzenie zapłonowe ?
Bo w feuling - injector phase mogę zmieniać ignition event na wtryskiwacz ale już nie w drugą stronę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 29 Jan 2018 - 11:09
Post #3843


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Czy będzie jakiś update softu do blacka? Przydałoby sie dodać do knock sensorów w parametrach min map bo tylko po tps to tak nie do końca bo przy dużej przepustnicy można miec 100kpa nawet przy 10% na niższych obrotach. Fajnie byłoby tez żeby emu rejestrowało na którym cylindrze stuk występuje to też pomoglo by w diagnostyce problemów ewentualnie podgląd knock sensor value z poszczególnych cylindrów też fajne do diagnostyki chyba że to już jest?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Mon, 29 Jan 2018 - 12:09
Post #3844


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





wszystko jest

masz mape 3D egine noise , zależną od obrotów i ciśnienia MAP , wiec możesz sobie dowolnie zdefiniować próg działania , bez konieczności stosowania parametru min Map

natomiast podgląd na którym cylindrze jest stuk masz w oknie Graph log " Knock ignition event "
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 29 Jan 2018 - 13:49
Post #3845


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Engine noise mam tylko 2D. odnośnie stuku na którym cylindrze rzeczywiście przeoczyłem to na logu. A co z napięciem na poszczególne cylindry? widać by było gdzie wypada zapłon a teraz z tym walczę i mam problem ustalić o co chodzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dabrowsky94
post Wed, 31 Jan 2018 - 20:28
Post #3846


Frequent User
Dołączył: Tue, 13 December 2016
Skąd: Radom





Panowie motor M113 V8 Mercedesa + EMU. Jak się ma kwestia dwóch świec na garnek do montażu EMU, czy można podłączyć na jedno wyjście ze sterownika dwa wejścia modułów zapłonowych i pędzić dwie świece równolegle? Obiło mi się o uszy, że wymagane jest opóźnienie dla drugiej świeczki, natomiast czy jest to konieczne, bo znalazłem posty użytkownika koziol1, który pisał, że śmiga, ale nic więcej...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Thu, 01 Feb 2018 - 10:28
Post #3847


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Dabrowsky94 @ Wed, 31 Jan 2018 - 20:28) *
Panowie motor M113 V8 Mercedesa + EMU. Jak się ma kwestia dwóch świec na garnek do montażu EMU, czy można podłączyć na jedno wyjście ze sterownika dwa wejścia modułów zapłonowych i pędzić dwie świece równolegle? Obiło mi się o uszy, że wymagane jest opóźnienie dla drugiej świeczki, natomiast czy jest to konieczne, bo znalazłem posty użytkownika koziol1, który pisał, że śmiga, ale nic więcej...


Kozioł jak dobrze pamiętam ma ten silnik w motorówce i chyba (to było kilka lat temu) lata na jednej świecy na garnek. Napisz mu priva, powinien poratować Cie wiedzą.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
silikone
post Thu, 01 Feb 2018 - 16:44
Post #3848


Frequent User
Dołączył: Tue, 21 October 2008
Skąd: Hebdów/Kraków





Ja podlaczylem jedna świece na cylinder. Tak chyba najprościej. Działa


--------------------
_

_http://www.facebook.com/poweredbyM.Klasa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
staszek 1
post Sun, 11 Feb 2018 - 00:36
Post #3849


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 December 2004
Skąd: zakopane





Mam zamontowana przepustnice z subaru 16112AA180 . Na razie pracuje na ustawieniach 2jz , w ustawieniach jest przepustnica z subaru ale ma inna jedna cyfrę 16112AA170 . Po wybraniu tej z wizarda przestaje odpowiadać , totalnie nic . Mało tego jak potem wracam do 2jz to dalej lipa , zero reakcji . Musze dopiero wgrać zapisany soft( wybrana przepustnica z 2jz ) i wtedy działa . Od czego zacząć poszukiwania żeby to działało jak powinno . Problem jest taki że na ustawieniach z 2jz żyje to troszkę swoim życiem . Soft najnowszy , na starych wersjach softu był wybrany 2jz i działało ok .


--------------------
Focus RS , BMW 1 Coupe w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MichalST
post Mon, 12 Feb 2018 - 20:52
Post #3850


User
Dołączył: Sun, 30 November 2014
Skąd: Bielsko-Biała





Zdaje się że ten problem dotyczy nie tylko Ciebie. Też miałem podobne numery że się coś "chrzaniło" przy zmianach modelu przepustnicy i potem powrotu na inną. Być może jest jakiś bug w sofcie. Również jadę na najnowszym firmware. Jest jeszcze taki niebezpieczny numer że jak się odepnie przewód od pedału to pomimo braku napięcia po załączeniu zapłonu uchyla przepustnicę na maxa (sterowanie na BMW direct inverted z zewnętrznym mosfetem wg schematu).

Co do tego drugiego, czyli samego działania przepustnicy, trzymania pozycji itp. to już ciężka droga. Zagadaj lepiej z twórcami bo parę stron wcześniej oferowali pomoc w przypadku przepustnic spoza listy. Ja wybrałem opcję trudniejszą, czyli samodzielne tworzenie map DBW i zleciało mi z tym tydzień...


--------------------

FF2 ST + EMU
& Lotus 7 Zetec 1.8T + DET3, ubity seryjny tłok przy 330Nm -> swap V6
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Mon, 12 Feb 2018 - 20:59
Post #3851


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Jak miałem problem z moim DBW rozwiązaliśmy to z Ecumasterem zdalnie. Nie zawsze te charakterystyki się sprawdzają. Teraz mam wolne jak stół, jedyny problem jaki czasem mam to przy małych musnieciach gazu bez powodu spadają poniżej Idle żeby znów wrócić do prawidłowych.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Mon, 12 Feb 2018 - 23:50
Post #3852


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





CYTAT(staszek 1 @ Sun, 11 Feb 2018 - 00:36) *
Mam zamontowana przepustnice z subaru 16112AA180 . Na razie pracuje na ustawieniach 2jz , w ustawieniach jest przepustnica z subaru ale ma inna jedna cyfrę 16112AA170 . Po wybraniu tej z wizarda przestaje odpowiadać , totalnie nic . Mało tego jak potem wracam do 2jz to dalej lipa , zero reakcji . Musze dopiero wgrać zapisany soft( wybrana przepustnica z 2jz ) i wtedy działa . Od czego zacząć poszukiwania żeby to działało jak powinno . Problem jest taki że na ustawieniach z 2jz żyje to troszkę swoim życiem . Soft najnowszy , na starych wersjach softu był wybrany 2jz i działało ok .


-wypróbuj kalibrację do przepustnic DENSO z Japończyków , z rx8 , hondy , toyoty itd

-po wybraniu nowej przepustnicy , prawdopodobnie musisz zrobić jej kalibracje , czyli wybierasz ustawienia , zapisujesz mapę w EMU , wyłączasz i włączasz zapłon

-nawet bardzo podobne przepustnice DENSO , mają odwrotne polaryzację silnika , musisz spróbować z opcją "invert motor direction"

- możesz albo zmienić przepustnice na tą z numerem zgodnym z kalibracją w EMU , albo wysłać do ecumastera swoją na zrobienie kalibracji



Go to the top of the page
 
+Quote Post
MichalST
post Wed, 14 Feb 2018 - 19:01
Post #3853


User
Dołączył: Sun, 30 November 2014
Skąd: Bielsko-Biała





Taka sytuacja:
Wentylator chłodnicy sterowany mapą PWM #1 w parametrach Outputs. Jak go zmusić do pracy z AC na wymuszonych ileś tam % PWM? Problem w tym że nie mogę sterować poprzez przypisanie AC fan output na ten sam Aux bo po załączeniu klimy moduł wentylatora traktuje sygnał 100% DC jako zworę na wiązce i nie uruchamia wiatraka. Musi być koniecznie PWM, max 90%.
Czy zostaje mi jedynie domontować osobny wentylator i z osobnego Aux sterować?


--------------------

FF2 ST + EMU
& Lotus 7 Zetec 1.8T + DET3, ubity seryjny tłok przy 330Nm -> swap V6
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Wed, 14 Feb 2018 - 19:39
Post #3854


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





Ja mam to zrobione na przekaźnikach i załączenie klimy odpala wiatrak na 50%


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 14 Feb 2018 - 21:31
Post #3855


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(BeeMiX @ Wed, 14 Feb 2018 - 19:39) *
Ja mam to zrobione na przekaźnikach i załączenie klimy odpala wiatrak na 50%

w rx8 jest taki patent, ale sa 2 wiatraki i 3 przekazniki. Sterowane 2 wyjsciami z ECU. Mozna odpalic 1 wiatrak na 100%, dwa wiatraki na 50% lub dwa na 100%.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MichalST
post Wed, 14 Feb 2018 - 22:23
Post #3856


User
Dołączył: Sun, 30 November 2014
Skąd: Bielsko-Biała





Ja chciałbym zostawić obecny patent bo jak się silnik nagrzeje to EMU dobiera prędkość wentylatora płynnie do temperatury i w praktyce nie ma "wyjca" zero-jedynkowego. W ostateczności przeszczep modułu na inny, gdzie po zapodaniu 100% DC nie wyłącza wentylatora.
Chyba że Ecumaster wypuści jakiś update z możliwością sterowania z wyjścia PWM ze stałą wartością wypełnienia DC na aktywnej klimie wink.gif


--------------------

FF2 ST + EMU
& Lotus 7 Zetec 1.8T + DET3, ubity seryjny tłok przy 330Nm -> swap V6
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Wed, 14 Feb 2018 - 22:29
Post #3857


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





No tak, ale na przekaznikach bedziesz mial wiatraki przy wlaczonym AC na 50% a EMU podbije najwyzej miedzy 50-100%, a bez AC 0-100%. No przy 50% to nie ma raczej wyjca, u mnie nie slychac z zamknieta maską i wylaczonym silnikiem smile.gif

BTW Zauważyłem że na tablecie (nie ważne która apka) jak IAT ma wartości ujemne, to pokazuje maksymalną wartość (dla EMU Dasha to chyba 255 a w Realdashu mam 99) zamiast właściwej. Czujniki dobrze pokonfigurowane bo w logach mam normalnie minusowe temperatury.


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
przema72
post Thu, 15 Feb 2018 - 00:42
Post #3858


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





pytanie z jaką najmniejszą częstotliwością może pracować moduł

- można wykorzystać osobne wyjście EMU sterowane z param.output , zależne od AC pressure , z opcją enable cycling , najmniej można wybrać 0.0625s ON i 0.0625 OFF co da 50%dc przy 16Hz

- można też przez przekaźnik sterowany sprzęgłem kompresora klimy , załączać wyście z emu przypisane do funkcji Staged injection bądź VVT , miałbyś wtedy możliwość zmiany obrotów z poziomu lapka

- a jak nie to prosty dodatkowy moduł PWM na ne555 ;]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MichalST
post Thu, 15 Feb 2018 - 15:34
Post #3859


User
Dołączył: Sun, 30 November 2014
Skąd: Bielsko-Biała





Problemem nie jest najmniejsza częstotliwość smile.gif Problemem jest to że po podaniu sygnału stałego z Aux na moduł wentylator staje. Max 90% DC mogę podać. Gdyby podanie 100% DC nie zatrzymywało wentylatora to AC fan i Coolant fan byłyby przypisane na jeden Aux i po temacie. Niech sobie wyje na maxa, byle w lato klima działała. Największą zaletą modułu jest to że po podaniu nagłego 90% DC robi za softstarter powoli rozpędzając wiatrak. Przy przekaźniku mogłoby palić bezpiecznik (50A).

Jeżeli z Waszą pomocą (za co z góry dziękuję) nie znajdzie się rozwiązanie wyłącznie softwarowe to robię opcję przema poprzez drugi przekaźnik zasilany ze sprzęgła + osobny wentylator zamontowany między IC a skraplacz.


--------------------

FF2 ST + EMU
& Lotus 7 Zetec 1.8T + DET3, ubity seryjny tłok przy 330Nm -> swap V6
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kisielisodd
post Thu, 15 Feb 2018 - 18:26
Post #3860


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 January 2003
Skąd: krakow





Z tego co kojarzę wentylator w fordzie sterowalem za pomocą mapy PWM na dolnej skali była temperatura silnika .


--------------------
Pozdrawiam
A.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

245 Stron V  « < 191 192 193 194 195 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 02:30