Shoutbox 0 nowych PW 


41 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> V10 rozleciał się w drobny mak
George 540
post Fri, 28 Jun 2013 - 11:26
Post #1


Rookie
Dołączył: Fri, 28 June 2013





Witam wszystkich bo to mój pierwszy post. Chociaż nie tak do końca, bo 10 lat temu pod podobnym nickiem, udzielałem się tu na forum BMW. Ale do rzeczy: przy wyprzedzaniu, w momencie kick down, rozpadł mi się silnik ( S6 V10, 5-letni, 100 tys.km , kupiony w Polsce 4 miesiące wcześniej u Autoryzowanego Dealera ). Zaznaczam że jak się wydaje, przyczyną nie było wpadnięcie klapki z dolotu. Moje pytanie brzmi: czy serwis LL różni się od "zwykłego", oprócz nazwy TYLKO rodzajem oleju - tak kategorycznie twierdzi dealer, czy też są inne różnice - jak twierdzę ja. Podkreślam że w historii serwisowej, serwis jest oznaczony jako "zwykły". Sprawa jest dość istotna do ustalenia winy. Aby na koniec trochę rozweselić forum, zacytuję fragment ostatnio otrzymanego pisma, w którym Partner Serwisowy Audi obwinia mnie o doprowadzenie do awarii bo: cyt. " w zestawieniu z techniką jazdy, którą preferował, a która miała charakter EKSTREMALNY (pedał przyśpiesznika poza punkt oporu - kick down ) - doprowadził do awarii silnika" rolleyes.gif . Ponieważ sprawa jest już w przedsionku sądu ( jak zwykle w Polsce, reklamacja okazała się niezasadna) a także przez litość, nie będę póki co podawał, który salon VW Group Polska Sp. z o.o. głosi takie teorie.
Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi i sugestie doświadczonych forumowiczów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 28 Jun 2013 - 11:26
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
burski
post Fri, 28 Jun 2013 - 11:31
Post #2


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Ale co się z tym piecem stało?
Korba wyszła bokiem? Utopił się jakiś tłok? Urwał zawór? Urwał/przeskoczył rozrząd?

J.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Toldi
post Fri, 28 Jun 2013 - 11:39
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Fri, 20 August 2004
Skąd: Warszawa / Mokotów





co za bzdury - to po co ten kick-down niby jest dostepny w automatycznych skrzyniach.... laugh.gif - paranoja co oni pisza- to juz jest bezczelne.....


--------------------
Sociedad Espanola Automoviles de Turismo
był: Toledo T.U.R.B.O 1.8 20VT GT28R
VW Golf VII R Tornado Red 400/500 - Mistrz Polski Street AWD 2016
Audi RS4 B8 450HP
Go to the top of the page
 
+Quote Post
George 540
post Fri, 28 Jun 2013 - 12:36
Post #4


Rookie
Dołączył: Fri, 28 June 2013





Silnik nie był jeszcze rozbierany. Było tylko badanie endoskopowe przez otwory świec. W dwóch przeciwległych cylindrach od strony skrzyni, nie ma wcale tłoków.
Były za to przemielone wraz korbami w misce olejowej. Po awarii, brak wycieków oleju i płynu chlodniczego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Fri, 28 Jun 2013 - 12:38
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





Temat taki, który prawdopodobnie skończy się na kilkudziesięciu postach - zanim wszyscy zaczną nagonkę poczekajmy aż autor odpowie na pytanie burski'ego. I życzę mu wytrwałości, bo wojna z ASO to droga przez mękę.

EDIT: odpowiedział w tym samym czasie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
robert7791
post Fri, 28 Jun 2013 - 13:27
Post #6


Frequent User
Dołączył: Tue, 06 September 2011





Nie cykaj się...dawaj nazwę serwisu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes6
post Fri, 28 Jun 2013 - 14:31
Post #7


Super User
Dołączył: Thu, 19 November 2009
Skąd: Warszawa





Nie no to na prawdę jest niedorzeczne jakich debili z nas te ASO probują zrobic....
Awaria silnika bo se zredukowal.....hehe że ręce opadają to mało
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Fri, 28 Jun 2013 - 15:32
Post #8


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





To jedna strona medalu. Druga jest taka, że auto nie było nowe i nikt na nie zapewne gwarancji nie udzielił...
Jeżeli historia auta jest prawdziwa, źle to świadczy o producencie, jeżeli nie - o dilerze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Fri, 28 Jun 2013 - 15:40
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





na tvn turbo większość programów dotyczących problemów z aso dotyczy aut francuskich lub vw. zazwyczaj vw twierdzi że to wina użyszkodnika, czyli zdaje mi się, że taka jest ich polityka przy tego typu, zdarzeniach. więc trzeba się bronić. nic tylko życzyć powodzenia, i sukcesu, w krótkim czasie. bo to co pokazują w turbo to sprawy toczące się czasem latami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Fri, 28 Jun 2013 - 15:52
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Tak jak napisał Burski. Czy auto jest na jakieś przedłużonej gwarancji? Jeśli nie to dlaczego zwalasz winę na serwis? Rozumiem że zabolało ale takie jest życie. Przegląd LL od zwykłego różni się zakresem czynności, ale o ile mi wiadomo to na każdym wymieniany jest olej (sprawdź czy lany był zgodny z normą producenta) i odczytywana pamięć usterek silnika. Nie wiem czy w S6 jest wymienny filtr paliwa, jeśli tak to sprawdź czy ktoś nie przegapił konieczności jego wymiany) tak samo świece. To są chyba jedyne elementy gdzie mogła się ukryć przyczyna awarii.


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
George 540
post Fri, 28 Jun 2013 - 16:16
Post #11


Rookie
Dołączył: Fri, 28 June 2013





Gwoli ścisłości. Awaria była w 12.2012 a od tamtej pory auto stoi na parkingu serwisu. Oczywiście nie tego gdzie było kupione. Gwarancji jako takiej nie było, ale.... Każdy samochód kupiony "od firmy" przez osobę prywatną podlega pewnej ochronie przez 2 lata, a przez pierwsze 6 miesięcy w szczególności. Chodzi o tzw. Ustawę Konsumencką, która w 2002r. zastąpiła rękojmię. Filtr paliwa był wymieniony , świece były właściwe, ale bez logo Audi.
Problem jest taki, że dealer twierdzi że LL różni się od zwykłego TYLKO i WYŁĄCZNIE olejem. Oczywiście zupełnie się z tym nie zgadzam. Wcale nie poruszałbym tematu na forum, gdyby nie ów nieszczęsny kick down. Chodziło mi o pokazanie, jak absurdalne mogą być tłumaczenia ASO, gdy sprzedany samochód dotknie poważna awaria. Samochód jest bezwypadkowy, a przebieg ma zgodny z historią serwisową.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ryczko100
post Fri, 28 Jun 2013 - 16:20
Post #12


Super User
Dołączył: Fri, 23 October 2009
Skąd: Warszawa





Jaki związek przyczynowo-skutkowy upatrujesz w LL ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
darekwawa
post Fri, 28 Jun 2013 - 16:52
Post #13


Frequent User
Dołączył: Fri, 13 June 2008
Skąd: Warszawa





W V10 z Gallardo (a to ten sam blok i wnętrzności chyba) występuje problem braku smarowania korb przy wysokich obrotach. Są nawet aftermarkety naprawiające ten problem: http://www.developro.com.au/page13.htm


--------------------
1991 S2 Coupe - było
2001 IS200 - jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
George 540
post Fri, 28 Jun 2013 - 18:02
Post #14


Rookie
Dołączył: Fri, 28 June 2013





laugh.gif
CYTAT(darekwawa @ Fri, 28 Jun 2013 - 16:52) *
W V10 z Gallardo (a to ten sam blok i wnętrzności chyba) występuje problem braku smarowania korb przy wysokich obrotach. Są nawet aftermarkety naprawiające ten problem: http://www.developro.com.au/page13.htm

Może być coś w tym na rzeczy. Sam miałem odczucie, jakby stało się to w tym ułamku sekundy, kiedy skrzynia zredukowała bieg ( a może nawet więcej niż o jeden). Prędkość nie była duża, ale obroty tak. Mam jeszcze obawy o tiptronic. Nie przełączyłem od razu na N, bo musiałem zjeżdżać na lewe pobocze , żeby uniknąć czołówki z pojazdem, który nadjeżdżał z naprzeciwka. Niewiadomy pozostaje stan katalizatorów, bo kątem oka spostrzegłem w tylnej szybie niezłą chmurkę dymu ohmy.gif Może olej dostał się do wydechu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
robert7791
post Fri, 28 Jun 2013 - 21:11
Post #15


Frequent User
Dołączył: Tue, 06 September 2011





chyba nie dowiem się gdzie nie serwisować audi cool.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GMS.
post Fri, 28 Jun 2013 - 21:58
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2008
Skąd: Polska





dla mnie nie ma tu nic dziwniego... przecież audi i vw już już nie wspomnę o reszcie czołowch producentów jadą tylko na marce a materiał 21 wieku którego używają fabryki do produkcji ( nie wspomnę o niektórych zamiennikach szkoda je montować ) to jest gównolit , trzeba się do tego przyzwyczajać dzisiaj jeździsz normalnie autem a jutro wyłazi korba bokiem...
tak na marginiesie nie znam nowego silnika który nie miał by z czymś tam problemu a to smarowanie a to rozrząd a to pękająca głowica, wtryski i tak dalej... można książkę pisać... oczywiście naprawy przy tym idą w tysiące to norma...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Szydło
post Fri, 28 Jun 2013 - 22:58
Post #17


Frequent User
Dołączył: Wed, 02 September 2009
Skąd: WWY





Produkt ma się zepsuć tak aby nie opłacało się go naprawiać, tylko kupić nowy. Historia zaplanowanej nieprzydatności / celowe postarzanie produktu.
Standard w dzisiejszych czasach.
Spróbuj uderzyć do przedstawicielstwa marki w Polsce. Pokaż faktury za serwis, książkę przeglądów (napomnij, że miałeś zamiar kupić następne audi i serwisować w aso) i poproś o "coulance" (gest handlowy), może sprezentują ci goły silnik a zapłacisz tylko za przekładkę.
Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Fri, 28 Jun 2013 - 23:22
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Za stary samochód na kulancje


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GMS.
post Sun, 30 Jun 2013 - 19:01
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Mon, 11 August 2008
Skąd: Polska





CYTAT(Szydło @ Fri, 28 Jun 2013 - 22:58) *
Produkt ma się zepsuć tak aby nie opłacało się go naprawiać, tylko kupić nowy. Historia zaplanowanej nieprzydatności / celowe postarzanie produktu.
Standard w dzisiejszych czasach.

dokładnie tak jest , ma się tylko nie psuć na gwarancji a potem domino smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
George 540
post Mon, 01 Jul 2013 - 06:17
Post #20


Rookie
Dołączył: Fri, 28 June 2013







Jeśli taki obrazek miałby być normą po zakończeniu gwarancji, w samochodzie przy przebiegu 100 tys. km, to ja serdecznie dziękuję VW Group za taką nowoczesną motoryzację biggrin.gif Dodam tylko że cena nowego to 100tys. euro laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

41 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 13:49