Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> audi 80 quattro 2.8 -> 4.2 /2.2, poszukuje wykonawcy projektu
zadrzewiasty
post Sat, 15 Jul 2017 - 14:20
Post #1


Rookie
Dołączył: Sat, 15 July 2017
Skąd: łódź





czesc im więcej czytam tym mniej we mnie pewnosci ze przełożenie silnika 4.2 w miejsce 2.8 bedzie odpowiedzialne przez kogos kto nie zajmuje sie tym
profesjonalnie badz sam nie ma takiego wozu.Mam pytanie czy 2.2 AAN bedzie pasował w miejsce 2.8 v6 to ciekawostka ale bardziej zdecydowany jestem juz
na 4.2 v8 o jakim oznaczeniu ma byc to silnik i co potrzebuje jeszcze oprocz samej jednostki .Konkretnie to szukam kogos kto sie tego podejmie .Jestem z łodzi.Adam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 15 Jul 2017 - 14:20
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
simon.pg
post Sun, 16 Jul 2017 - 00:02
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Zakładam, że mówisz o audi 80 b4. 2.2 20V miał inne mocowanie silnika do nadwozia. 2.8 ma łapy przykracane do podłużnic. Chcąc swapować 4.2 i tak trzeba wszystko budować od zera. Co potrzebne?? Wszystko;] Silnik wraz z wiązką n chyba, że chcesz stawiać to na czymś innym, jednakże z własnego doświadczenia i kontaktu z przynajmniej 3 takimi swapami ja wolałbym wsadzić 360km z s6 niżeli modzić 299 lub 310konne jednostki zwykle wyjeżdżone i w nieznanym stanie. Oczywiście zakładając ze montowany motór jest zdrów;] Potrzebne będzie koło zamachowe wraz ze sprzęgłem z v8 w manualu, jakaś pomysłowa chłodnica, pomysłowe wentylatory bo mega mało miejsca, pomysłowy wydech i pomysłowy mechanik który to poskłada bo to też sztuka jak się okazuje.


Hamulce i dobry amortyzator do przodu bo będzie ciężki....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marszall
post Sun, 16 Jul 2017 - 00:07
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 08 July 2012





2.2t nie podejdzie bez rzezby. 4.2 nie podejdzie tym bardziej. Nie ma konkretnego oznaczenia bo ogtanicza cie tylko fundusz wszystko da sie wlasciwie upchnac. Najbardziej popularne sa ABZ,ty bo sa prostsze pod wzgledem ektronikk min. Przepustnica na linke.
Poza samym silnikiem to wiadomo zamach ze sprzeglem, jak nie masz odpowiedniego to trzeba przebudowac trigger walu, oczywiscie mocowanie silnika do wyrzezbienia, przebudowa ukladu chlodzenia, wydech do uspawania i pewnoo wiele innych. Nie zapomnij o hamulcach
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 17:35