Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  « < 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Focus RS vs ?
Sarna1
post Thu, 18 Jan 2018 - 22:38
Post #61


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





Gucior ma wiele racji co do wyboru samochodu. Najazd na kolegę od Kii trochę nie na miejscu. Każdy jeździ tym na co może sobie w danej chwili pozwolić. Jeden wybiera Kie a inny Audi. Przejechałem się Stingerem, wóz jak wóz nie jest to Amg czy M i tyle, taki chwilowy wybryk jak np. VELSATIS czy Avantime za 5 lat nikt nie będzie pamiętał tego wozu poza fanami marki.

Z aut z wątku tylko rs3 i a45 to samochody przez "S". Golf R zbliża się do nich ale to nie ten poziom.
Cupra wieje biedą w środku jak Skoda, Focus to stary, tandetnie złożony środek, sprawdźcie szpary pomiędzy deska a słupkiem A - jakiś zezowaty te auta składa, obraz biedy i rozpaczy to wykończenie podsufitki przy przedniej szybie.

Jak juz wykładać monetę to na coś fajnego i z efektem WOW a zarówno w rs3 jak i a45 tego nie brakuje. Również z odsprzedaża nie będzie żadnego problemu.
A że coś się może popsuć w nowym aucie, to tylko maszyna ale jak masz nową i 4 lata gwarancji to w sumie powinno Cię to gilać smile.gif. Kupisz MB, Audi czy BMW .to dostaniesz na czas naprawy coś zastępczego i tyle.

Ja polecam a45. Pozostałymi autami jeździłem i to a45 jest najlepszym samochodem w twoich parametrach.


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 18 Jan 2018 - 22:38
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tom-Lee
post Thu, 18 Jan 2018 - 22:40
Post #62


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(Krisss @ Thu, 18 Jan 2018 - 22:07) *
Kolego, weź Ty się tak nie afiszuj ze swoimi problemami.

Gucior ma bardzo dużo racji. Forum staje się pełne zasłyszanych opinii z Auto Świata i od "szwagra". Golf nudny, połowa aut z TSI/TFSI jest po gwarancyjnej wymianie silnika itd. Dobrze, że moje TSI tego nie czyta, bo też by pewnie sobie padło. A póki co zapierdala "ciut" więcej niż 185 po autostradach i ma się całkiem dobrze i nie bierze wiadra oleju. A to "chujowe" DSG nie chce wymiany oleju co 15 tys. km. tylko robi swoje. I nie jestem jedyny w takiej sytuacji.


Dla Ciebie mogę mieć problemy. O ile się założysz, ze się nie pomyliłem. Przynajmniej wiem co to kultura. Wiesz gdzie sobie możesz wsadzić ten przytyk nje? )


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Thu, 18 Jan 2018 - 22:54
Post #63


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Krisss @ Thu, 18 Jan 2018 - 22:07) *
Forum staje się pełne zasłyszanych opinii z Auto Świata i od "szwagra". Golf nudny..

No bo taki jest, może i szybki, ale nudny. I do tego udawane pierdzenie wydechu z głośników


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisss
post Thu, 18 Jan 2018 - 22:58
Post #64


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 June 2005
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Tom-Lee @ Thu, 18 Jan 2018 - 22:40) *
Dla Ciebie mogę mieć problemy. O ile się założysz, ze się nie pomyliłem. Przynajmniej wiem co to kultura. Wiesz gdzie sobie możesz wsadzić ten przytyk nje? )

Pokazujesz to w każdym poście laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Niczego sobie nie będę wsadzać. Mylisz mnie z kimś innym.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krisss
post Thu, 18 Jan 2018 - 23:03
Post #65


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 June 2005
Skąd: Rzeszów





CYTAT(exocet @ Thu, 18 Jan 2018 - 22:54) *
No bo taki jest, może i szybki, ale nudny. I do tego udawane pierdzenie wydechu z głośników

To szybki, czy "może szybki"? To co ma robić? Tańczyć, śpiewać? To jest bardzo szybki codzienny kompakt. To nie konkurencja dla Ferrari. Udawane pierdzenie możesz wyłączyć jak Cię mierzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Thu, 18 Jan 2018 - 23:40
Post #66


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(Krisss @ Thu, 18 Jan 2018 - 22:58) *
Pokazujesz to w każdym poście laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Niczego sobie nie będę wsadzać. Mylisz mnie z kimś innym.


Ja wiem co napisałem, myśle, ze nie z przypadku. Ty mi wytknąłes, ze mam jakis problem. Skoro się tego uczepiłes to musisz doskonale wiedzieć o co chodziło. Ciekawe skąd...ale wierz mi, szkoda mi na Ciebie czasu. Wiec ten ostatni/kolejny komentarz żeby postawić na swoim możesz sobie darować. I tak nie przeczytam. )

Sorry za OT, wrażliwy się zrobiłem na prostaków ostatnimi czasy.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Fri, 19 Jan 2018 - 19:39
Post #67


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Krisss @ Thu, 18 Jan 2018 - 23:03) *
To szybki, czy "może szybki"? To co ma robić? Tańczyć, śpiewać? To jest bardzo szybki codzienny kompakt. To nie konkurencja dla Ferrari. Udawane pierdzenie możesz wyłączyć jak Cię mierzi.

Przeczytaj uważnie to będziesz wiedział wink.gif Nudny to znaczy, że jazda nim nie wywołała u mnie zachwytu, ot szybki golf. Jakoś są szybkie kompakty, które wywołują więcej emocji, choćby tytułowy focus czy np CTR. Może coś się zmieniło, bo w przedlifcie chyba się nie dało pierdzenia wyłączyć ( i esp też )


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
domeq
post Sat, 20 Jan 2018 - 21:23
Post #68


User
Dołączył: Mon, 25 April 2005
Skąd: O-22





CYTAT(TomekST @ Tue, 16 Jan 2018 - 12:36) *
Foka RS mk3 od początku produkcji miała 3 wersje silnika

679 - problem z uszczelką i najprawdopodobniej blokiem
680 - problem z uszczelką
836 - wkładany do aut od 7.07.2017 wolny od wad

Najśmieszniejsze jest to, że problem uszczelki to wina podwykonawcy i działu kontroli. Po prostu wkładano do RSa uszczelkę od Mustanga. Silnik praktycznie taki sam tylko górą trochę inaczej płyn chłodniczy płynie. Dlatego uszczelka musiała mieć inny wzór wykrojenia.

Akcja serwisowa obejmie wszystkie auta wyprodukowane do 6.07.17. Zostanie ogłoszona za parę dni.

Do autora wątku - bierz RSa, świetne auto. Tylko jako warunek postaw, że silnik musi mieć kod 836. Łatwo to sprawdzić bo jest duża naklejka w okolicach paska.

A jeśli przeszkadzają Ci plastiki a widzę, że masz budżet +10% to zamów sobie pakiet zamienników w karbonie.
A jak ktoś to już czyta i chce kupić RSa to, że żeby auto było optymalnym DD niech koniecznie doda koszt następujących pozycji:

- sprężyny progresywne, aby wyeliminować efekt kangurkowania,
- zestaw obniżający kubły (jeśli kupuje się wersję z kubłami, a są super),
- sztywniejszą łapę dolną silnika, aby nie było problemów z wrzuceniem 3ki w szybkich łukach,
- lepszy uchwyt od przedniego zespołu transferowego, aby zmniejszyć jego wstrząsy, bo lubi uszczelka się poluzować,

Ostatnie dwie pozycje dla osób, które zamierzają robić wypady na tor.

A dla tych, którzy nie boją się utraty gwarancji oczywiście program wraz z większym intercoolerem i downpipem oraz wytrzymalszy zaworem DV. Wtedy można pójść w 420/650. Ale osobiście odradzam tyle niutów. Sam robię na 400/550.

No to takie podstawy, oczywiście można szaleć bardziej.


Super rozpiska, możesz napisać jaki jest koszt tych wszystkich zmian/modyfikacji?



--------------------
TP: 1:51.7 (e46 180KM RWD)
M135i & e46 track only
było: M5 e39 & ep3 & e90 330d LCI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grand_
post Thu, 08 Feb 2018 - 02:56
Post #69


Forum Killer
Dołączył: Tue, 07 July 2009
Skąd: Kraków





GCS - CARS - wpiszcie w FB, wypożyczalnia samochodów RS i M2, bez kaucji, płacisz tylko za godizny czy doby. polecam się przejechać i wyrobić sobie własne zdanie na podstawie odczuć a nie filmików z YT.
RS jest bardzo zajebistym autem, fakt że w środku bieda, ale jednak klasyczne auto z klasyczną skrzynią... coś pięknego, no czasem tam silnik papierza wybiera...


--------------------
E36 M50B30 sprzedana... / 191hp@250hp i 260@318Nm
E60 535d obecna / 272hp@427hp i 560@788Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Sun, 11 Feb 2018 - 00:04
Post #70


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





No to wróciłem do tematu jak się pojawiło więcej czasu, mam bezpośrednie porównanie A45 z RSem po jazdach testowych oboma autami tego samego dnia. Mógłbym skorzystać ze zniżek flotowych w AMG, ale ze względu na to, że A-klasa już nie będzie produkowana (i powiedziano mi, że nie mogę zamówić takiej z 2018) to pewnie bez znaczenia. Oba auta to odchodzące modele, nie dostane już egzemplarza ze szperą na czym mi trochę zależało... chyba, żebym się wybrał po nie osobiście do Niemiec.
Wygląd zewnętrzny:
- kwestia subiektywna, ale mnie Focus RS, bardziej agresywny przód, większe i fajnie zintegrowane skrzydło
Wnętrze:
- zdecydowanie AMG, lepiej wykonane (na siłę można znaleźć kilka twardych plastików) i lepszy design (poza tabletem wbitym w deskę), Focus wygląda staro i plastikowo - choć wszystko czego się często dotyka (fotele, kierownica) jest dobre, z jednej strony to tłumaczy niemałą różnicę w cenie, z drugiej Foka też aż taka tania nie jest, dodatkowo trzeba będzie wymienić szyny do foteli kubełkowych w Focusie, za to w Mercu fotel mogę sobie guziczkami ustawić jak chce, ale oferuje nieco słabsze trzymanie (powiedziałbym, że wystarczające)
Układ napędowy:
- Silnik w Focusie czuć jakby miał mniejszy lag (pewnie pojemność), lepiej reaguje na gaz, auto wydaje się lżejsze i szybsze pomimo tego, że nie jest, w A45 czuć dużą turbinę, samochód wydaje się cięższy, ale skrzynia jest niesamowicie szybka i płynna, Mercedes z całą pewnością będzie szybszy na prostej, ale głównie dzięki skrzyni, manual z Forda jest rewelacyjny, ale nigdy tak szybki nie będzie, na ogromny plus zasługuje wydech RSa który dużo lepiej brzmi i jeszcze strzela jak z karabinu, wydech AMG nawet w trybie głośnym nie daje takich efektów, plus to pierdnięcie przy zmianie biegów nie jest szczególnie fajne dla ucha - kojarzy się z VW
Zawieszenie:
- A45 jest bardziej komfortowy i precyzyjny, Focus twardszy nawet w trybie drogowym, i trochę jakby myszkował po drodze, oba auta na zimówkach, choć te z Foki chyba przeżyły ciężkie chwile, ciekawie wygląda jazda na granicy przyczepności: początkowo auto wyjeżdża przodem, a potem występuje delikatna rotacja tyłu - ważne, że nie jest posterowną świnią, nie było mi dane sprawdzić w takich samych warunkach A45
Wrażenia:
A45 AMG jest lepiej wykonanym i wyposażonym daily, jest szybszy i bardziej precyzyjny
Focus RS daje dużo więcej frajdy, bardziej neutralnie się prowadzi i jest tańszy, ale nawet gdyby pieniądze były bez znaczenia to miałbym dylemat (zwłaszcza, że w Mercedesie dostałem większy rabat i lepsze warunki leasingu)



--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sun, 11 Feb 2018 - 10:24
Post #71


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Właściwie w każdym aspekcie mam identyczne odczucia co Ty odnośnie AMG 45 i Focusa RS. Rozumiem, że póki co nie kupujesz żadnego z nich? Czekasz na ich następców? Bo w przypadku Focusa to może potrwać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Sun, 11 Feb 2018 - 13:18
Post #72


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Na nowe AMG też trzeba czekać rok, chciałbym coś kupić, ale żadne z tych aut nie wydaje mi się warte proponowanej kwoty nawet po zniżkach, skłaniam się ku Focusowi, na FSa jakby dostał jeszcze z 10k rabatu to byłby ok - w końcu to roczne auto i rabat na poziomie 8% to lekka żenua. AMG jest wycenione z taką górką, że zastanawiam się kto kupował A-klasę za ćwierć miliona, po rabacie jest ok, ale wolałbym auto z 2018, bo nim dojadę nim do domu to będę 20k w plecy. Być może kupię jakąś używkę i przetrzymam rok, ale też w ciągu następnego roku nie widzę na horyzoncie żadnych ekscytujących premier, więc lepiej byłoby wziąć Fokę szybko spłacić i sprzedać, bo jako model specjalny będzie miała dobrą wartość odsprzedażową nim wyjdzie następny RS.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
greenhorn
post Wed, 14 Feb 2018 - 18:38
Post #73


Super User
Dołączył: Sat, 21 June 2003





CYTAT(exocet @ Fri, 19 Jan 2018 - 17:39) *
Może coś się zmieniło, bo w przedlifcie chyba się nie dało pierdzenia wyłączyć ( i esp też )


Sprawdź swoje zrodla, dezinformujesz. Można w przedlifcie 7r i jedno i drugie wyłaczyć.


--------------------
7:39,9
2:35,8
1:37,9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Thu, 01 Mar 2018 - 08:20
Post #74


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Chciałem już brać tego RSa, ale ciągle mnie różni ludzie straszą awariami silnika, podobno wbrew temu co mówi ford cała konstrukcja bloku (otwarty, cienkie ścianki w okolicy 2 cylindra) jest wadliwa i nie istnieje uszczelka, która rozwiąże problem... To mnie niestety strasznie odrzuca, bo nawet nie miałem zamiaru go modyfikować na początku, ale upalać to jak najbardziej i nie chce wymieniać silniku co pół roku nawet na gwarancji. Na etapie swoich rozmyśleń doszedłem już do wniosku, że oprócz fwd odpadają konstrukcje oparte na haldexie. Więc właściwie jestem na etapie albo Focus, albo jakaś używka tymczasowo. smile.gif


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 01 Mar 2018 - 08:23
Post #75


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Nie prawda.
Silnik 836 jest już w pełni sprawny po zmianach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Thu, 01 Mar 2018 - 11:48
Post #76


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Czy są na forum jakieś osoby, które zrobiły większą ilość km z gazem w podłodze na tym silniku, żeby potwierdzić że ten silnik daje radę. Czytam historie ludzi, którzy mają już 3 silnik w ciągu półtora roku.
Takie coś wypłynęło:
https://www.youtube.com/watch?v=CuGodKdRLpE


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Thu, 01 Mar 2018 - 12:33
Post #77


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(h8r @ Thu, 01 Mar 2018 - 08:20) *
Chciałem już brać tego RSa, ale ciągle mnie różni ludzie straszą awariami silnika, podobno wbrew temu co mówi ford cała konstrukcja bloku (otwarty, cienkie ścianki w okolicy 2 cylindra) jest wadliwa i nie istnieje uszczelka, która rozwiąże problem... To mnie niestety strasznie odrzuca, bo nawet nie miałem zamiaru go modyfikować na początku, ale upalać to jak najbardziej i nie chce wymieniać silniku co pół roku nawet na gwarancji. Na etapie swoich rozmyśleń doszedłem już do wniosku, że oprócz fwd odpadają konstrukcje oparte na haldexie. Więc właściwie jestem na etapie albo Focus, albo jakaś używka tymczasowo. smile.gif

To bierz BMW smile.gif napęd dopinany ale przynajmniej we właściwą stronę


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rob-555
post Thu, 01 Mar 2018 - 14:26
Post #78


Frequent User
Dołączył: Mon, 03 October 2005
Skąd: Gdansk





Alfa Gulia tez ma naped sensowniejszy od FWD tongue.gif


--------------------
TUNE-UP - Tuning Serwis Gdansk

AUTOHOLICY - Nowy kanał moto na YouTube
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 01 Mar 2018 - 14:52
Post #79


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(h8r @ Thu, 01 Mar 2018 - 11:48) *
Czy są na forum jakieś osoby, które zrobiły większą ilość km z gazem w podłodze na tym silniku, żeby potwierdzić że ten silnik daje radę.

836 daje
679, 680 nie daje. W przypadku tych silników pytanie brzmi nie "czy się popsuje" ale "kiedy się popsuje". Silniki były wadliwe i chyba nikt tego nie urywa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 01 Mar 2018 - 15:29
Post #80


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Rob-555 @ Thu, 01 Mar 2018 - 14:26) *
Alfa Gulia tez ma naped sensowniejszy od FWD tongue.gif


Tylko i wyłącznie Quadrifoglio przecież ma możliwość wyłączenia ESP, a zaczęło się od auta z "drift mode" ( Focus RS vs... ) więc w tym kontekście i tak guzik z tego jej właściwego napędu.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 08:10