Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Kombi diesel do 150tyś zł
Camel24
post Fri, 26 Jan 2018 - 20:45
Post #1


Rookie
Dołączył: Sat, 21 July 2007





Witam.
Szukam samochodu do 150000zł brutto. Kryteria do 2lat, kombi, diesel, automat.
Przebieg roczny to 25000km.
W oko wpadły mi aktualnie dwie pozycje:
Audi A4 B9 Sline 190hp
Ford Mondeo Vignale
Ważne jest dla mnie wyposażenie jak również wygląd. Koreańczykom zdecydowanie mówie NIE.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 26 Jan 2018 - 20:45
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
pawel934
post Fri, 26 Jan 2018 - 21:23
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





W tym budżecie bardzo świeże 320d w M-pakiecie. Warto poszukać z przedłużoną gwarancją (od zeszłego roku nie da się już jej przedłużyć po zakupie).


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Fri, 26 Jan 2018 - 22:10
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





W213
2.0d 194KM i 9gtronic


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Camel24
post Fri, 26 Jan 2018 - 22:38
Post #4


Rookie
Dołączył: Sat, 21 July 2007





W213 w tym budżecie strasznie okrojony wybór.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Fri, 26 Jan 2018 - 22:56
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Obdzwoń dealerów... mają info o tym co w najblizszym czasie zjedzie z leasingów.
A może fabrycznie nowe ale schodzące już a6... jest do wyjęcia na minus 30 proc od cennika.
Albo jeśli zależy co na pdzestrzeni... to nowy superb... za 150 k po rabatach będzie l&k 2.0tdi 190KM dsg7 4x4


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sun, 28 Jan 2018 - 17:47
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Za 150tys to i tsi 280KM sie wyrwie, po co przy 25tys rocznie diesel? No ale jak juz musi byc to lepsze bitdi w paserati


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sun, 28 Jan 2018 - 21:24
Post #7


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Kolega dobrze mówi lepiej benzyna. Podam przykład, w pracy zmuszony jestem jeździć passatem b8 2.0 tdi w manualu skonfigurowanym przez prezesową i to jedna wielka porażka. Biegi długie mocy brak(150 KM) oszczędne to nie jest i mimo, że auto praktycznie nowe nie lubię nim jeździć w pewnym momencie postawiłem nawet krzyżyk nad b8. Piszę w pewnym momencie, ponieważ kiedy auto przechodziło serwis dostałem zastępczego b8 z 2.0 tfsi i właśnie wtedy przekonałem się jak skrajnie inne są te auta. Benzyna potrafiła dać jakąś radość z jazdy (o ile to możliwe w passacie) w przeciwieństwie do diesla. Więc jeśli nie jesteś fanatykiem klekotów to odpuść sobie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Sun, 28 Jan 2018 - 22:00
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Jeśli ON stoi pod znakiem zapytania... to od serca polecam superba 2.0tsi 280KM.
Za 150 po rabatach będzie 2 od dołu opcja wypo... czyli style.
Ale da dużo większą przyjemność z jazdy niż klekot.


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 29 Jan 2018 - 08:59
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





co wy z tym Superbem? To auto ze starymi rozwiązaniami technicznymi, brakami w wyposażeniu, słabymi jakościowo materiałami. Mondeo Vigniale w każdym aspekcie zjada to auto - ta jakość i wyposażenie jest na dużo wyższym poziomie (cała deska rozdzielcza jest w skórze).
I ten silnik 280KM - po co komu tyle mocy, skoro niemal jednogłośnie użytkownicy niniejszego forum stwierdzają, że jazda 200kph po autostradzie jest skrajnie niebezpieczna i nieodpowiedzialna. W zakresie dozwolonych prędkości, te 280KM będzie jeździło tak jak 150 w dieslu, tylko, że dwa razy częściej użytkownik będzie zaglądał na stację benzynową. W normalnej jeździe te 280KM będzie paliło +12l/100km, podczas gdy dieslem zmieścisz się w 6. Do tego, te 280KM DSG ma irytujący lag podczas ruszania spod świateł (coś, czego nie doświadczy się w skrzyniach Renault EDC, czy Kii, czy Opla, natomiast w Powershifcie Forda jest, ale mniej dokuczliwy). Dalej - to DSG to 6-biegówka, w dodatku przesadnie krótko zestopniowana - przy 140 masz ponad 3200 obrotów - dwa razy słabsze kompakty miewają niższe obroty - a to bezpośrednio przekłada się na zużycie paliwa, hałas i zużycie silnika. Jak ktoś jest zorientowany tylko na osiągi, to jakoś przełknie te wady, ale autorowi przecież chodzi o ekonomię i wyposażenie.

Na papierze, czy w youtubie, ten Superb 280 może działać na wyobraźnię 5,5 sekundami do setki - na codzień, to wielki kloc z ciężkim prowadzeniem (bliźniaczy Passat znacznie chętniej reaguje na skręty kierownicy), z archaicznym i nieprzyjemnym wnętrzem, palący hektolitry paliwa, w dodatku ze słabymi światłami (zwykły halogen, jak ktoś nie dokupi sobie ksenonu). Dużo przyjemniej jeździ się nową Insignią - auto większe, ale i zwinniejsze od Superba, większe od A6, E, 5-tki i V90, w dodatku ze świetnym i bardzo ekonomicznym silnikiem 170KM, skrzynia automatyczna z 8-biegami, genialne światła Matrix LED, wirtualny kokpit, HUD, świetne fotele i tak dalej. Jak dla mnie absolutny numer jeden w tej klasie.

Aczkolwiek, jeśli komuś zależy na dobrej cenie i bardzo bogatym wyposażeniu, to jest Renault Talisman Initiale Paris. Tam na wyposażeniu jest wszystko, łącznie ze skórą Nappa i masażem, aczkolwiek to auto trzeba polubić, bo ma kilka "cech", które albo się akceptuje, albo idzie do innego salonu (aktywny tempomat do 150kph, HUDa nie można wyłączyć).


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 29 Jan 2018 - 09:20
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Jak już Vignala w dieslu, to wersję 180KM z AWD
Nówka to coś około 170k ale po rabacie mieścisz się w 150k z fabrycznie nowym i dobrze wyposażonym autem
Silnik nie jest problemowy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Camel24
post Mon, 29 Jan 2018 - 09:21
Post #11


Rookie
Dołączył: Sat, 21 July 2007





Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Na pewno wybór Diesla jest koniecznością.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nbkbtw
post Mon, 29 Jan 2018 - 10:36
Post #12


Rookie
Dołączył: Thu, 22 September 2016





Ja bym szedl w passerati b8 bitdi.
Sam jezdze highlinem od po roku. Przejechane ponad 30k do tej pory.
Wykonczenie znosne choc sa male fuckupy typu trzeszczacy fotel kierowcy...
W ASO narazie sprawa otwarta bo wyslali zapytanie do producenta co z tym fantem zrobic.
Poza tym lakier chyba na bazie gownolitu poniewaz latajac glownie autostradami jest juz mnostwo mini odpryskow
na przednim zderzaku. Do 140km/h jedzie w miare, pozniej sie juz poci. Czeste szybkie przeloty po kilkaset kilometrow
200+ a spalanie jak na to co oferuje lepiej niz akceptowalne. Ciezko przekroczyc 10/100.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Mon, 29 Jan 2018 - 10:46
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(nbkbtw @ Mon, 29 Jan 2018 - 10:36) *
Ja bym szedl w passerati b8 bitdi.
Sam jezdze highlinem od po roku. Przejechane ponad 30k do tej pory.
Wykonczenie znosne choc sa male fuckupy typu trzeszczacy fotel kierowcy...
W ASO narazie sprawa otwarta bo wyslali zapytanie do producenta co z tym fantem zrobic.
Poza tym lakier chyba na bazie gownolitu poniewaz latajac glownie autostradami jest juz mnostwo mini odpryskow
na przednim zderzaku. Do 140km/h jedzie w miare, pozniej sie juz poci. Czeste szybkie przeloty po kilkaset kilometrow
200+ a spalanie jak na to co oferuje lepiej niz akceptowalne. Ciezko przekroczyc 10/100.


Hehe najpierw coś polecasz, po czym wytykasz sporo wad i niedociągnięć. Słaba ta reklama.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 29 Jan 2018 - 11:14
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





240KM jest zdecydowanie poza budżetem - zresztą 190KM też biggrin.gif

Przy Passatach trzeba uważać, żeby nie naciąć się na auto sprzed liftu wnętrza - te przedlifty są jakieś 10 tysięcy tańsze od aktualnego modelu.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nbkbtw
post Mon, 29 Jan 2018 - 14:51
Post #15


Rookie
Dołączył: Thu, 22 September 2016





CYTAT(Tommo @ Mon, 29 Jan 2018 - 10:46) *
Hehe najpierw coś polecasz, po czym wytykasz sporo wad i niedociągnięć. Słaba ta reklama.


Bo to nie miala byc w reklama w zadnym wypadku wink.gif
Ot takie obiektywne spojrzenie na temat gdzie plusy jednak przewazaja nad minusami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Mon, 29 Jan 2018 - 23:10
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Maciek... czy prowadziłeś superba 3 2.0tsi 280KM? Mam wrażenie, że piszesz o innym wozie.
Auto jak na swoje wymiary prowadzi się bardzo ok. Nie jest to zwinność cupry z haldexem czy eRki... ale tu jest ta sama płyta co w arteonie więc też dodatkowe kg.
Jakie braki w wyposażeniu masz na uwadze?
Na 25 tkm rocznie chcesz wsadzić chłopa w klekota? Ile zaoszczędzi?
Wypudrowany ford na mie wrażenia nie zrobił... nie wiem czym tu się zachwycać?



--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 30 Jan 2018 - 07:54
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Nie wiesz, że na tym forum wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami smile.gif a każdy kto je łamie naraża się na potępienie ?
Dlatego Maciek napisał, ze na cholerę 280KM... lepiej mniej koni a lepszy wypas smile.gif

Do tego autor chciał diesla a nie PB.. i do tego auto dobrze wyposażone (topowa wersja Forda) a nie bieda-edyszyn czy minimum-edyszyn.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
v-ride
post Tue, 30 Jan 2018 - 07:58
Post #18


User
Dołączył: Thu, 28 July 2011





CYTAT(A d a m @ Sun, 28 Jan 2018 - 21:24) *
Kolega dobrze mówi lepiej benzyna. Podam przykład, w pracy zmuszony jestem jeździć passatem b8 2.0 tdi w manualu skonfigurowanym przez prezesową i to jedna wielka porażka. Biegi długie mocy brak(150 KM) oszczędne to nie jest i mimo, że auto praktycznie nowe nie lubię nim jeździć w pewnym momencie postawiłem nawet krzyżyk nad b8. Piszę w pewnym momencie, ponieważ kiedy auto przechodziło serwis dostałem zastępczego b8 z 2.0 tfsi i właśnie wtedy przekonałem się jak skrajnie inne są te auta. Benzyna potrafiła dać jakąś radość z jazdy (o ile to możliwe w passacie) w przeciwieństwie do diesla. Więc jeśli nie jesteś fanatykiem klekotów to odpuść sobie.


Obecnie również mam B8 z 150 km tdi, (wynajem bo swoje Btdi poszło w ścianę i czekam na Arteona). Zgadzam się, sportu tu szukać na próżno. Ale oszczędności to mu odmówić nie można. Spalanie u mnie to 6 l/100 przy mojej ciężkiej nodze. (W Alltracku 240 km , średnio było 9,4 l/100km). Odnoszę się jedynie do spalania bo wiadomo jakie ze sobą niesie inne koszty zakup diesla.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 30 Jan 2018 - 11:17
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(CrocodileReggae @ Tue, 30 Jan 2018 - 00:10) *
Maciek... czy prowadziłeś superba 3 2.0tsi 280KM? Mam wrażenie, że piszesz o innym wozie.
Auto jak na swoje wymiary prowadzi się bardzo ok. Nie jest to zwinność cupry z haldexem czy eRki... ale tu jest ta sama płyta co w arteonie więc też dodatkowe kg.
Jakie braki w wyposażeniu masz na uwadze?
Na 25 tkm rocznie chcesz wsadzić chłopa w klekota? Ile zaoszczędzi?
Wypudrowany ford na mie wrażenia nie zrobił... nie wiem czym tu się zachwycać?

jeździłem Superbem 190KM i Audi A4 z silnikiem 252KM.

Moim zdaniem, Superb z silnikiem 280KM fajnie by się nadawał do długich przelotów w dużą prędkością, bo wtedy nie czujesz tej ociężałości w skręcaniu. Ale już mnie koledzy z forum wyprostowali i jazda po autostradzie z prędkościami powyżej 150kph jest karygodna i nieodpowiedzialna, tak nie wolno robić. Dlatego co z tego, że kupisz taki samochód, skoro nie wykorzystasz jego potencjału?

W mieście zwinność tego Superba jest bardzo dyskusyjna (abstrahując od ociężałości, to jeszcze ten lag przy ruszaniu da się we znaki - naciskasz gaz, nic się nie dzieje i nagle strzał). Na tor to się nie nadaje, do zwinnego pokonywania zakrętów również.

O brakach już pisałem - sam fakt, że auto predystynowane do pokonywania długich tras nie ma w opcji LEDów, czy Matrix LEDów już powinien całkowicie zdyskwalifikować auto - no chyba, że ktoś jeździ tylko w dzień laugh.gif

Ile zaoszczędzisz klekot vs 280KM na 25kkm? To jest bardzo ciekawe pytanie - ten 280KM ma sens ekonomiczny wtedy, gdy jeździsz dużo po autostradzie z prędkościami pod 200kph (co jest naganne i nie powinno się tak robić). Diesel pali wtedy około 10 litrów, a taki Superb 12. Różnica praktycznie pomijalna. Natomiast w jeździ zgodniej z przepisami plus jazda po mieście, te 280KM dalej będzie paliło 12 litrów, natomiast diesel 150KM spali średnio 6-7 litrów. Różnicy masz 5l/100km, to masz około 6,000 pln na rok - dobry weekend w dobrym hotelu, w dobrym mieście dla całej rodziny biggrin.gif albo dwutygodniowe wczasy w sezonie w Bułgarii z trzema posiłkami dziennie i transportem lotniczym w obie strone biggrin.gif Do tego masz różnice w serwisie, inne opony, inne ubezpieczenie etc.

Szczerze, to jakby mi ktoś przystawił pistolet do głowy i kazał wybrać jakąś Skodę, to wziąłbym Kodiaqia. Miejsca w środku nie mniej, prowadzi się naprawdę zwinniej i ma nową skrzynię DSG-7, w której ten lag przy ruszaniu jest praktycznie wyeliminowany. I masz Full LEDy biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Tue, 30 Jan 2018 - 11:35
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Oby miał czujnik martwego pola, najlepiej tak do 500m wstecz


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 11:22