Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> BMW F30 vs ?, zakup auta 1-2 rocznego lub nowego....
Frolik
post Thu, 25 Jan 2018 - 08:25
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Siostra poprosiła mnie o pomoc w wyborze auta...

W nowych drogich autach jestem totalnym laikiem, stąd mój pomysł żeby wrzucić temat na forum. Jest tu sporo osób z dużą wiedzą i pewnie też tacy, którzy użytkują takie samochody od lat.


Ogólnie na tapecie jest BMW F30... max 2 lata, ale może być nowy (jeśli uda się wynegocjować dobre zniżki). Najważniejsze by był czerwony lub błękitny (ah te kobiety).
i tu zaczynają się schody... o ile stare BMW (e46, e39, e36) znam na pamięć, to tych nowych nie ogarniam i nie mam wiedzy.

W dodatku, głównie ze względu na koszty, siostrzyczka upatrzyła sobie wersje 316i (silniczek 1.5). sad.gif Moje serce motoryzacyjne az boli, ale co poradzić nie moje pieniądze nie mój zakup.... ostro namawiałem ją na 2.0i lub 2.0d, ale nie jest raczej przekonana.

Czy te silniki 1.5 sa cos warte? czy zrobione z gównolitu i padaja jak muchy? jak się tym jeździ?
Docelowo auto miało by być wyposaone w 1.5 + automat 8-biegowy.... o automatach opinie sa przyzwoite i raczej tak olbrzymia moc go nie zabije smile.gif ale kto to wie smile.gif


Jako konkurentów przedstawiłem jej: Lexusa 200t i Infiniti.... niby auta ladne, ale bmw f30 podoba się bardziej.... w dodatku lexus infiniti sporo droższe (no bo przynajmniej nie maja kosiarki 1.5 pod maska tylko normalne silniki).

A4, passaty, insignie, avensis odpadają na wstępie...


będę wdzięczny za wszelkie uwagi w temacie, szczególnie o f30 + 1.5 a także o innych silnikach w tym modelu... może ktoś ma jakiś pomysł na inne ciekawe konkurencyjne auto.


Aha: przebiegi roczne ok 10 tys. km, prawo jazdy od 3 lat i od 3 lat jeździ peugeotem 406. Wielkosciowo auto ma być w granicach peugeota 406. Budżet ok. 120 tys zł, do naciagniecia +/- 30 tys.

Raczej benzyniak z automatem, moc nie jest najwazniejsza aczkolwiek nie chce muła po przesiadce z 406 2.2 HDI (calkiem sprawny silnik)....
Wyposazenie nie jest najistotniejszą sprawą...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 25 Jan 2018 - 08:25
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Thu, 25 Jan 2018 - 08:58
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Chyba to wszystko za świeże jest żeby móc rozmawiać o niezawodności. Że nie chce crossovera zaskakujące, bo dziewczyny aż piszczą za nimi teraz smile.gif Z tym 1.5 (trzy cylindry?!)może być problem z odsprzedażą potem. Ludzie szukający aut z drugiej ręki zdecydowanie wybierają większe silniki i dobre wyposażenie. Z drugiej strony przy takich przebiegach diesel też bez sensu. Optymalny byłby 1.8 cztery cylindry w benzynie.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Thu, 25 Jan 2018 - 10:28
Post #3


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Lex is300h

To R3 w bmw nie będzie jechało i dużo pali


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 25 Jan 2018 - 11:20
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Crossovera jakos nie chce i moim zdaniem dobrze. Rodzice mają ASXa a mieli Hyundaia ix35.... i jezdzila nimi trochę w dłuższe trasy.... stwierdziła że są sztywne, głośne, mało komfortowe, dość słabe przy wyprzedzaniu (wolnossące 1.6), ze slabym wykończeniem wnętrza.
W sumie ja też się podpisuję pod tym na ile, na ile znam te samochody. Takie crossovery to dziadkowozy do miasta albo na działke... i wydac ok 100 tys na durnego crossovera 1.6 to może na prawd lepiej kupic BMW 316i w podstawie za podobne pieniądze...

Chciałby cos co daje komfort (resorowanie, głosnosc wnętrza itp.) przynajmniej na Poziomie Peugeota 406. Hyundai ix35 to w porównaniu do takiego Peugeota na prawde jak puszka po sardynkach.

Kiedys jezdzila trochę moim BMW e46 i bardzo jej się podobalo, ktoś tam ze znajomych ma e90 więc stąd jej pomysł na f30. A że dodatkowo podoba się jej to auto wewnątrz/zewnątrz - to wiadomo , jak to kobieta, wygląd się liczy.

Problem przy odsprzedaży to na pewno argument, ja nigdy bym takiego 1.5 nie kupił i pewnie wiekszosc forumowiczow tez nie.... z drugiej strony to auto ma być u niej na 10 lat i więcej, zakup finansowany gotówką, więc tu trwalosc i bezawaryjnosc są ważniejsze niż trudność odsprzedaży.
Z drugiej strony nowke takiego BMW da się wyhaczyc w wyprzedaży za ok. 110 tys zł - to jest taniej niż roczne/dwuletnie używane 320i/320d.

316i ma katalogowo 8,9 do setki. Nie tak źle chyba. Szybciej niż 6-cylindrowe 320i w e46.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 25 Jan 2018 - 11:35
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(exocet @ Thu, 25 Jan 2018 - 10:28) *
To R3 w bmw nie będzie jechało i dużo pali

Palić będzie mało o ile nie będzie go gniotła non stop.
Najgorzej jest się przełamać wewnętrznie że to R3 jest. Mocowo też powinno styknąć dziewczynie o ile nie ma jakiś aspiracji do sportowej jazdy.
Może to i dobry wybór. Najważniejsze dla płci pięknej żeby się podobał. Reszta mniej istotna.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 25 Jan 2018 - 11:41
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





BMW 3 w podstawie to nieporozumienie. Katastrofalne wyposażenie, antyczne wnętrze, jeszcze te 3-cylindry pod maską. To auto nie obroni się, chyba, że siostra kupuje auto dla znaczka. Natomiast wiedząc, że BMW potrafi zrobić solidne fuckupy, porzuciłbym pomysły kupowania 2-letnich beemek. Nikt tego nie naprawi za rozsądne pieniądze, a gwarancja producenta w zasadzie mija.

Jak to ma być automat, jeździć głównie po mieście, to szedłbym w Lexusa CT Hybrid. Zespół napędowy z Aurisa, ciąg od samego dołu, bez żadnego turbolaga, zmiana biegów nieodczuwalna. Do tego też ma prestiżowy znaczek. Za 120k jest w czym wybierać. Jedynie nie ma to auto nawigacji standardowo, ale to cecha chyba każdej obecnej Toyoty. Choćby nie wiem, jaki wypas miała, to i tak za nawi trzeba dodatkowo płacić.

Tydzień jazdy hybrydą po mieście i dziewczyna nie będzie chciała słyszeć o innym aucie.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 25 Jan 2018 - 11:41
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Frolik @ Thu, 25 Jan 2018 - 11:20) *
.... z drugiej strony to auto ma być u niej na 10 lat i więcej, zakup finansowany gotówką, więc tu trwalosc i bezawaryjnosc są ważniejsze niż trudność odsprzedaży.

RWD dla kogoś o małym doświadczeniu w jeździe autem ?
Chyba, ze dobrze radzi sobie z jazdą smile.gif

Skoro ma być na tak długo, to rozglądała się za czymś co ma długą gwarancję ?

Na pewno plusem tego BMW jest skrzynia automatyczna.
Jest dobra.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 25 Jan 2018 - 11:42
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Podobał to jedno, na pewno ważne. Mocowo chyba wystarczające.... ale jest pytanie o trwalosc i FUCKUPY.... bo głupio wydac 120 tys zł na NOWE auto i potem tłuc się po warsztatach czy dolewać oliwe co 2-3 tys km... albo nie dolac i zatrzeć silnik (coraz częściej o tym czyta się na forum, jakby to było cos normalnego).

Żeby się nie okazało ze stary rzech peugeot 406 jest trwalszy i mniej awaryjny od nowego BMW...
Ja mimo ze jestem fanem BMW, to mam ambiwalentne przekonania co do ich jakości...
Koledze w nowym X3 automat rozsypal się przy przebiegu 30 tys km... do końca gwarancji miał niecale pół roku... co by było gdyby posypał się pól orku później?

przypominam to auto na minimum 10 lat i fajnie żeby jeździło a nie wracalo na lawetach i tłuklo się po warsztatach...


Ktos kto kupuje w leasingu na 3-lata i placi jakąś śmieszna ratkę, to może mieć to gdzies, bo i tak auto odda po 3 latach - jak kupujesz za gotówkę i na dłużej, to chciałoby się żeby auto sluzyło dobrze długo i bezawaryjnie...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 25 Jan 2018 - 11:44
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 25 Jan 2018 - 11:41) *
BMW 3 w podstawie to nieporozumienie. Katastrofalne wyposażenie, antyczne wnętrze, jeszcze te 3-cylindry pod maską. To auto nie obroni się, chyba, że siostra kupuje auto dla znaczka. Natomiast wiedząc, że BMW potrafi zrobić solidne fuckupy, porzuciłbym pomysły kupowania 2-letnich beemek. Nikt tego nie naprawi za rozsądne pieniądze, a gwarancja producenta w zasadzie mija.


Słuszne uwagi i myslę podobnie co do kwestii gwarancji usterkowości i napraw
Stąd pomysl na nowe 316i zamiast dwuletniego 320i/320d.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 25 Jan 2018 - 11:49
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Maciek1234 @ Thu, 25 Jan 2018 - 11:41) *
Jak to ma być automat, jeździć głównie po mieście, to szedłbym w Lexusa CT Hybrid. Zespół napędowy z Aurisa, ciąg od samego dołu, bez żadnego turbolaga, zmiana biegów nieodczuwalna. Do tego też ma prestiżowy znaczek. Za 120k jest w czym wybierać. Jedynie nie ma to auto nawigacji standardowo, ale to cecha chyba każdej obecnej Toyoty. Choćby nie wiem, jaki wypas miała, to i tak za nawi trzeba dodatkowo płacić.


Nawet jej się podobal z wyglądu... ale tu osobiście ja byłem na nie i odradzalem... to przecież zwykly kompakt, placic za Aurisa 120 tys zł bo ma znaczek lepszej marki??
Hybryda to zbędny wydatek przy tak niskich przebiegach - nigdy się nie zwróci.... tak sądze...

wiem jaka róznica jest miedzy kompaktami i klasą średnią - dla mnie to przepasc.... co prawda nie jeździłem f30 ani takim lexusem (Aurisa znam)... ale zakładam ze f30 jest normalnym pełnoprawnym BMW serii 3 jak chodzi o wygode, prowadzenie i trakcje... no to gdzie takiemu Aurisowi do BMW serii 3?
przecież to inne swiaty.

E46 przerasta współczesne kompakty wygodą, wyciszeniem, trakcją... a zakładam ze f30 jest lepsze na prawie każdym polu od e46 ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 25 Jan 2018 - 11:54
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(hexx #2 @ Thu, 25 Jan 2018 - 11:41) *
RWD dla kogoś o małym doświadczeniu w jeździe autem ?
Chyba, ze dobrze radzi sobie z jazdą smile.gif

Skoro ma być na tak długo, to rozglądała się za czymś co ma długą gwarancję ?


Tylny napęd dobrze ogarnia, poza tym to BMW ma 136 KM a nie 300 czy 200 koni...

O dlugiej gwarancji myślałem i dawałem ten argument (tu jest przeciw BMW) - czyli ew. zostaje Korea i Japonia... niestety chyba Kia i Hyundai nie maja nic takiego do zaoferowania... (Stinger wydaje się być super, ale chyba za duzy i na pewno za drogi, nie potrzebna az taka moc)....
Ew. lexus lub Infiniti...

Bo co moze zaoferować Honda i Toyota? Avensisa nie chce bo "brzydki, popularny, plastikowy" - moze ma i racje. Auto za tyle kasy powinno choć trochę cieszyc...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Thu, 25 Jan 2018 - 11:55
Post #12


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





CYTAT(Frolik @ Thu, 25 Jan 2018 - 11:44) *
Słuszne uwagi i myslę podobnie co do kwestii gwarancji usterkowości i napraw
Stąd pomysl na nowe 316i zamiast dwuletniego 320i/320d.


Jeżeli osiągi nie są priorytetem to dobry wybór. W jeździe typowo miejskiej automat ratuje to auto i jeżdżąc kilkukrotnie tym modelem nie czułem się zawalidrogą (katalogowo ma pewnie 9-10 s do 100 km/h). W znajomej wypożyczalni jeździ kilka sztuk i oraz kilka aut serii 2 z tym silnikiem i nie słyszałem żeby coś w nich oddało - w przeciwieństwie np do nowych x3 20d.

Inną kwestią jest to, że f30 ma beznadziejne materiały we wnętrzu nawet w porównaniu do starszych e46 i e90
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Thu, 25 Jan 2018 - 11:56
Post #13


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Powtórzę, bo może nie zauważyłeś : LExus IS300h - na 10 lat nie będzie bardziej niezawodnego samochodu. Pali mało, prowadzi się dobrze.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Thu, 25 Jan 2018 - 11:57
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Ceed GT (nie GT-Line)
Obecnego modelu w zasadzie nie ma już.. a za chwilę (marzec?) pojawi się nowy model.
Za około 100.000 PLN brutto do kupienia będzie z dobrym wyposażeniem.

Niech spojrzy na katalog (chyba już jest dostępny) czy jej się podoba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 25 Jan 2018 - 12:03
Post #15


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Civic 1.5T? Wiem, kompakt, ale jest całkiem spory jak na tą klasę i jeździ się nim przyjemnie. Choć cholera wie ile wytrzyma ten silnik, bo to nowa konstrukcja


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Thu, 25 Jan 2018 - 12:05
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(exocet @ Thu, 25 Jan 2018 - 11:56) *
Powtórzę, bo może nie zauważyłeś : LExus IS300h - na 10 lat nie będzie bardziej niezawodnego samochodu. Pali mało, prowadzi się dobrze.

Tak, zauwazylem, sam podrzuciłem pomysł ISa, tyle ze bardziej myslalem o 2.0T.... widziałem ze były takie w wyprzedaży poniżej 140 tys zł i to chyba najmocniejszy konkurent dla BMW serii 3....


Inna sprawa ze is300h musiałby być już mocno używany - na nowy brak budzetu...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Aval
post Thu, 25 Jan 2018 - 12:08
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Fri, 16 September 2011
Skąd: Warszawa





Kupując samochód na 10 lat nie patrzyłbym nawet na Niemcy, za dużo fuckupów historycznie...

Raczej spójrz w stronę japończyków, koreańczyków...
Padły już Lexusy, dodam jeszcze Kię Optima?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 25 Jan 2018 - 12:09
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Frolik @ Thu, 25 Jan 2018 - 12:49) *
Nawet jej się podobal z wyglądu... ale tu osobiście ja byłem na nie i odradzalem... to przecież zwykly kompakt, placic za Aurisa 120 tys zł bo ma znaczek lepszej marki??
Hybryda to zbędny wydatek przy tak niskich przebiegach - nigdy się nie zwróci.... tak sądze...

wiem jaka róznica jest miedzy kompaktami i klasą średnią - dla mnie to przepasc.... co prawda nie jeździłem f30 ani takim lexusem (Aurisa znam)... ale zakładam ze f30 jest normalnym pełnoprawnym BMW serii 3 jak chodzi o wygode, prowadzenie i trakcje... no to gdzie takiemu Aurisowi do BMW serii 3?
przecież to inne swiaty.
Lexus CT to jest tylko zespół napędowy Aurisa, wnętrze, jakość materiałów, stylistyka to Lexus czystej krwi.

A hybrydy nie traktuj przez pryzmat ekonomii. Owszem, palą w mieście mniej niż konkurenci o podobnych gabarytach i mocy, ale jakiegoś szału nie ma. Natomiast to, czym hybryda bije wszelkie turbodoładowane benzyny i diesle, to komfort użytkowania w mieście. Nie masz ani chwili zawahania podczas ruszania. Po prostu wciskasz gaz i od razu startujesz. Lepszy jest tylko pełny elektryk. Takie BMW i3 całkowicie załatwiłoby sprawę, ale kosztuje pod 170kpln.

Niech wypożyczą ci hybrydę na weekend - siostra pokocha ten samochód, jeśli mowa a zwykłej, codziennej jeździe po mieście. Gwarancyjnie też nie jest źle - mam u siebie Yarisa w hybrydzie - gdy zaistniała awaria (dodatkowy akumulator padł plus multimedia), Toyota wymieniła to w trybie natychmiastowym plus zastępczak na czas naprawy. Super podejście do klienta.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Thu, 25 Jan 2018 - 12:11
Post #19


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





F30 to schodzący model daią dają rabaty do 20%.
W tym roku prezentacja nowego modelu, w salonach marzec 2019
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Thu, 25 Jan 2018 - 12:18
Post #20


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Frolik @ Thu, 25 Jan 2018 - 12:05) *
Tak, zauwazylem, sam podrzuciłem pomysł ISa, tyle ze bardziej myslalem o 2.0T.... widziałem ze były takie w wyprzedaży poniżej 140 tys zł i to chyba najmocniejszy konkurent dla BMW serii 3....


Inna sprawa ze is300h musiałby być już mocno używany - na nowy brak budzetu...

Napisałeś 120 +/-30 wink.gif, tyle pewnie starczy na nówkę.
Zresztą, jeśli samochód ma być na dłużej, to przecież można wziąć rocznego czy nawet dwulatka, co to za różnica.
Pewnie mało kto na to patrzy, ale utrata wartości hybryd toyoty jest mała, a tym bardziej lexa. Zawsze to jakiś dodatkowy plusik


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 20:26