Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nissan Qashqai 2017, Jaki silnik?
GnieznoGniezno
post Sat, 20 Jan 2018 - 22:05
Post #1


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





Hej, znajomego zona juz jest po jazdach testowych, inny samochod nie wchodzi w gre to juz przesadzone ohmy.gif no sie uparla ma byc kaszkaj z wyprzedazy rocznika 2017, jest kilka w kraju dieslow i benzyn, co im w tej kwestii doradzic? 15-20tys rocznie 50/50 miasto trasa, auto na 3-5lat, ona chce benzyne on diesla, jakie wady, zalety, fuckupy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 20 Jan 2018 - 22:05
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
hexx #2
post Sat, 20 Jan 2018 - 22:39
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





tylko PB w takim wypadku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 20 Jan 2018 - 22:41
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





W takich sytuacjach najlepszy jest rozwód. Albo przynajmniej intercyza. A jak już musi być Qashqai, to ja bym chyba poszedł o zgrozo w diesla 1.6 dCi i 4x4. 1.6 benzyna jest mocniejsza, ale dół ma słabszy i przyjemniej się podróżuje klekotem. Ale to oni sami powinni ocenić po przejażdżce. Gwarancja jest, więc specjalnie bym się tu nie obawiał o jakieś fackupy. Obawiam się tylko, że skoro ona chce benzynę, a on diesla, to skończy się na benzynie. Ten typ facetów już tak ma wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arkadiusz
post Sat, 20 Jan 2018 - 23:10
Post #4


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





to bedzie jak z kompromisem kota. Ona chciala kota, ja nie chcialem kota, poszlismy wiec na kompromis i mamy kota.

auto na gwarancji wiec wziac to czym sie przyjemniej jeździ.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 21 Jan 2018 - 10:20
Post #5


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Honada @ Sat, 20 Jan 2018 - 22:41) *
A jak już musi być Qashqai, to ja bym chyba poszedł o zgrozo w diesla 1.6 dCi i 4x4. 1.6 benzyna jest mocniejsza, ale dół ma słabszy i przyjemniej się podróżuje klekotem.

Małe przebiegi na diesla.. i jeszcze sporo miasta.
Pojawią się problemy z DPF a w zimie z niedogrzanym silnikiem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sun, 21 Jan 2018 - 17:09
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Na 5 lat i zakładane 100 tys. km pokonane "fifty:fifty" miasto/trasa to i DPF wytrzyma (powinien). Potem sprzedadzą. W rodzinie mamy takiego qashqaia z przebiegiem 140 tys. km i jest ok. W oryginale sprzęgło, DPF i wtryski. Łożyska wymieniane, klocki z tarczami i amortyzatory z tyłu. Radio coś szwankuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GnieznoGniezno
post Sun, 21 Jan 2018 - 18:40
Post #7


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





Wybor padl, jutro jada zaliczkowac
1.2 dig-t w manualu 90tys z groszami 2017 wersja cos tam n... rolleyes.gif rolleyes.gif rolleyes.gif
No coz ja bym inaczej taka sume wydal... Wsiade tylko raz przejechac sie z ciekawosci jak 1.2Turbo nim miota biggrin.gif
Wpisalem w szukajke 1.2 i cos o oleju pisza... Ktos cos?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Sun, 21 Jan 2018 - 19:35
Post #8


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





moja żona jeździ , rok 2014 1.2T , oleju w ogóle nie dolewa przebieg 20.000km , w ogóle nic się nie psuje , pali 11-12l , jedzie od 3000 dopiero ,
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GnieznoGniezno
post Sun, 21 Jan 2018 - 20:10
Post #9


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





11-12 ??? Rozwin prosze...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 21 Jan 2018 - 22:04
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





jak każdy mało-pojemnościowy silnik
jak chcesz ekonomicznie, to trzeba delikatnie... jak chcesz dynamicznie, to kręcisz obrotami a on sobie pobiera odpowiednią ilość paliwa smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sun, 21 Jan 2018 - 22:43
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(GnieznoGniezno @ Sat, 20 Jan 2018 - 22:05) *
Hej, znajomego zona juz jest po jazdach testowych, inny samochod nie wchodzi w gre to juz przesadzone ohmy.gif


CYTAT(GnieznoGniezno @ Sat, 20 Jan 2018 - 22:05) *
ona chce benzyne on diesla



CYTAT(GnieznoGniezno @ Sun, 21 Jan 2018 - 18:40) *
Wybor padl,
1.2 dig-t w manualu


Życie pod pantoflem rządzi się swoimi prawami laugh.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
GnieznoGniezno
post Sun, 21 Jan 2018 - 23:38
Post #12


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





No ona jemu nie wchodzila w droge jak kupowal golfa r 2lata temu wiec i on sie zbytnio teraz nie wtracal chcial tylko doradzic laugh.gif
Pokazywalem jej w necie na szybko A klase i bmw 1 x1 w budzecie 90-100 no ale mialo byc nowe to ma i kaszkaj nr 1 od poczatku na liscie smile.gif w ogole nie wiem co jest w tym samochodzie WOW bo juz od kilku lat obserwuje ze ktos kupi bmw audi mercedesa i nie ma efektu wow a jak kobiety slysza kaszkaj to serio WOW - tez to zauwazyliscie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kirpek
post Mon, 22 Jan 2018 - 00:21
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Wed, 03 August 2011
Skąd: Szczecin





Moja z kaszanką ma to samo. Mini jej się nie podoba. Kaszanka tak. Nie łapie tego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 22 Jan 2018 - 08:38
Post #14


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





to tak jak jedna moja znajoma wydala jakies 120 tys na toyke c-hr w hybrydzie, ani to specjalnie ladne, ani duze, ani wygodne, moze to spalanie jeszcze jako tako, ale za 70 tys kupila by cos bardziej mniej ekonomicznego w spalaniu ale te 50k roznicy to by nie przejadla w paliwie pewnie nigdy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 22 Jan 2018 - 09:09
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(GnieznoGniezno @ Sun, 21 Jan 2018 - 23:38) *
w ogole nie wiem co jest w tym samochodzie WOW bo juz od kilku lat obserwuje ze ktos kupi bmw audi mercedesa i nie ma efektu wow a jak kobiety slysza kaszkaj to serio WOW - tez to zauwazyliscie?


A co ja mam powiedzieć, jeśli w rodzinie są 2 Qashqaie II generacji i 2 Qashqaie pierwszej? Co nie pojadę na jakąś rodzinną imprezę, to zawsze mam wrażenie, że jestem pod salonem Nissana wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 22 Jan 2018 - 09:38
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





ten typ auta trafia w upodobania ludzi... i dobrze się sprzedają

Mitsubishi poniżej .. nie przypomina już istniejącego auta ? wink.gif
Przypadek ?



Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 22 Jan 2018 - 09:42
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Ze swojej strony odradzam silnik benzynowy 1.2. Znacznie lepiej moim zdaniem wybrać 1.6. Z 1.2 są generalnie w "starszych wersjach" problemy to raz a dwa, ze ten silnik pali podobnie jak 1.6 albo nawet więcej w zależności od dynamiki jazdy. Na 1.6 póki co narzekań nie ma a z tego co wiem to różnica w cenie nie jest jakaś powalająca. W 1.6 osiągi są już na naprawdę dobrym poziomie i ten silnik jest naprawdę ekonomiczny. Diesel chyba bez sensu w tym wypadku. Ten 1.2 to jeszcze może do Meganki się nadaje jako tako (choć spalanie ludzie mają i powyżej 10l) ale do Nissana jest zdecydowanie za słaby.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 22 Jan 2018 - 09:53
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 22 Jan 2018 - 09:38) *
ten typ auta trafia w upodobania ludzi... i dobrze się sprzedają

Mitsubishi poniżej .. nie przypomina już istniejącego auta ? wink.gif
Przypadek ?





Suv-y sa modne i świetnie się sprzedają. Ale w większości wypadków największą ich zaleta w stosunku do auta kompaktowego lub klasy średniej jest wygląd. Można do tego dodać wyższą pozycje za kierownicą oraz wygodniejsze wsiadanie-wysiadanie. No i na krawężniki wyższe podjedzie. Jeszcze pół biedy duży SUV (jak np. Twój Hexx) z dużym bagażnikiem, ilością miejsca, mocnym silnikiem i 4x4. Ale za przeproszeniem większość rynku w PL to są auta, które zapewniają mniej miejsca dla pasażerów i bagaż od większych kompaktów kombi o klasie średniej nie wspominając. Mają zwykle słabe silniki i brak 4x4. I jeżdżą nimi kobiety. To są po prostu najczęściej modne auta do miasta a nie wszechstronne rodzinne pojazdy jak się niektórym wydaje (ani pojemne, ani szybkie, ani ekonomiczne a bez 4x4 mogą mieć kłopot z wyjechaniem spod garażu jak inne auta mimo "bojowego" wyglądu).


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 22 Jan 2018 - 10:02
Post #19


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





To nie są SUV'u a Crossover'y wink.gif
Pomijając posiadanie albo i nie napędu 4x4.. to są jednak wygodne auta do codziennej eksploatacji
Sporo miejsca w środku, wygodne wsiadanie i wysiadanie oraz wkładanie i wyjmowanie bagażu. Nie straszne im też krawężniki w miastach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 22 Jan 2018 - 10:02
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(GnieznoGniezno @ Mon, 22 Jan 2018 - 00:38) *
Pokazywalem jej w necie na szybko A klase i bmw 1 x1 w budzecie 90-100 no ale mialo byc nowe to ma i kaszkaj nr 1 od poczatku na liscie smile.gif w ogole nie wiem co jest w tym samochodzie WOW bo juz od kilku lat obserwuje ze ktos kupi bmw audi mercedesa i nie ma efektu wow a jak kobiety slysza kaszkaj to serio WOW - tez to zauwazyliscie?
no bo Mercedes, BMW, Audi to bardzo słabe samochody, jeśli rozważamy kwotę 90-100 tysięcy. Lampy halogenowe, ubogie audio, kołpak, 3-cylindrowy silnik i wnętrze kiepskiej jakości, w kiepskim designie. Realnie nie otrzymujesz nic, za co warto płacić tyle pieniędzy. I kobiety to widzą, bo nie klękają przez znaczkiem, tylko ich interesuje design i to, co otrzymasz, za swoje pieniądze. A otrzymasz bardzo wiele, jeśli mowa o Quashquaiu za 100 tysięcy - automatyczna klima, navi, dobry zestaw audio, fajną tapicerkę, jak zechcesz to i skórę, 4-cylindrowy silnik, biksenon/LED, dobry lakier.

Ludzie podniecają się BMW/Mercedesem/Audi z jednego powodu - tam można dokupić bardzo mocny silnik. W kontekście podstawowych model, A3, klasa A, seria 1 to auta bardzo ubogo wyposażone, z kiepską tapicerką, słabiutkimi silnikami i słabą stylistyką - w dodatku drogie. A już multimedia, stylizacja zegarów, miejsce, gdzie siedzi kierowca, przyciski, to jeśli mówimy o BMW 1, to jest czysty antyk. To auto premierę swoją miało 7 lat temu, w zasadzie bez żadnej poważniejszej modernizacji. Jak to nie ma silnika +200KM, to szkoda pieniędzy.

Ciężko znaleźć coś lepszego niż Quashqai w tych pieniądzach. Dlatego te auta sprzedają się w Europie jak świeże bułeczki mimo, że za ich produkcją stoi koncern francusko-japoński.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 12:09