Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nowy COLT CZT
R6
post Mon, 27 Aug 2012 - 15:30
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Mon, 05 February 2007





wymaga to jakichs dodatkowych magikow od elektroniki czyniacych korekty w komputerze ?
czy fizyczna podmiana pompy wystarcza?


--------------------
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 27 Aug 2012 - 15:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
rasta_fkp
post Mon, 27 Aug 2012 - 15:34
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Tue, 23 January 2007
Skąd: Wawa





Ekspertem nie jestem, w Fordzie wystarcza.


--------------------
TP 1:49,856 FWD
Focus 1.6 100 km - Daily
Focus 2.0T 370 km - Track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rufuz
post Fri, 29 Nov 2013 - 17:16
Post #23


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





Fajnie, ze cos drgnęło w temacie bo na wiosnę chce dłubnac swojego ralliarta. Chce zrobić soft i wydech z nierdzewki. Jak wydam finansowo to tez zawias. Czy te 200 KM w Promotorze to bez zakucia ? Sprzęgło i silnik wytrzymają 200 KM ? Słyszałem, ze niby sprzęgło trzeba wymienić. Jeśli tak to na jakie ? Jak z intercoolerem ? Seryjny jest dość mały. Jak to jest z modyfikacjami. Czy te 200 KM to na PB 98 czy PB 95 ? Jeśli silnik będzie wysterowany na PB 98 to co sie stanie jak naleje PB 95 ?

Dzieki za info

pozdrawiam


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
sadam55
post Fri, 29 Nov 2013 - 19:55
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Fri, 09 March 2007





pytaj promotora jak chcesz robić u nich auto.bedą wiedzieli wszystko najlepiej.
cytat ze strony promotora:
"Małe 'EfO' od Mitsubishi urzekło nas swym potencjałem. Mimo słabego sprzęgła, seryjnego katalizatora, oraz paliwa pb95 - wynik, oraz charakterystyka przyrostu budzi uznanie!"
"
- zmodyfikowany układ wydechowy

- wzmocnione sprzęgło

- strojenie komputera ECUMaster @ PromotoR"


--------------------
yaris TS 120hp ---> Tjet Ess
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marceliszpak
post Fri, 29 Nov 2013 - 20:07
Post #25


User
Dołączył: Sun, 08 January 2012







Rufuz,

200hp i około 300Nm uzyskujesz w czt/ralliarcie bez zakucia - samym programem i wydechem.
Sprzęgło powinno wytrzymać, u mnie wytrzymuje 264hp i 354 Nm. Na setupie 200/300 jeździłem 2 lata i nic się nie działo.
IC seryjny nie jest zły, zostawiłbym go w spokoju, chyba, że planujesz modzić coś więcej niż tylko soft.
Jeżeli zalejesz 95 a wystrojony będzie na 98 - przy spokojnej jeździe raczej powinno być ok. Gorzej jak będziesz cisnął, do tego latem - może zastukać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Fri, 29 Nov 2013 - 20:09
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(rufuz @ Fri, 29 Nov 2013 - 17:16) *
Fajnie, ze cos drgnęło w temacie bo na wiosnę chce dłubnac swojego ralliarta. Chce zrobić soft i wydech z nierdzewki. Jak wydam finansowo to tez zawias. Czy te 200 KM w Promotorze to bez zakucia ? Sprzęgło i silnik wytrzymają 200 KM ? Słyszałem, ze niby sprzęgło trzeba wymienić. Jeśli tak to na jakie ? Jak z intercoolerem ? Seryjny jest dość mały. Jak to jest z modyfikacjami. Czy te 200 KM to na PB 98 czy PB 95 ? Jeśli silnik będzie wysterowany na PB 98 to co sie stanie jak naleje PB 95 ?

Dzieki za info

pozdrawiam


Troszku myśle o czt i generalnie jest tak :
co właściciel to inna teoria wzgledności i inny wykres a tak właściwie podawanie max wartości... gdzie nikt nie zwraca uwagi na przebieg tych kreseczek.

Ostatnio kontaktowałem się z Panem który ma 264km/350Nm w związku z tym że bardzo składnie opisywał co robił to mogę coś wywnioskować.

Stage1 około 200KM/300Nm robisz wydech i soft oczywiście jest jedno małe ale czy np: podmiana ICka nie spowoduje pozytywnej zmiany położenia Nm co jest bardzo możliwe. Tak naprawdę dorobienie dolotu i ICka to nie jest jakiś wielki koszt.

Stage2 około 250KM/350Nm j.w tylko na 100% wszystko + wtryski 440-560, turbo hybryda td04, pompka paliwa z regulatorem

Jeżloi chodzi o więcej to nie ma sensu bo i tak auto przy masie 1050kg a bez kanapy 990kg zapitala i to konkretnie (próbowałem smile.gif )
Sprzęgło wzmacniasz Radzikiem (podobno)
Bez kucia do 300KM ale może jest to tylko legenda w Grecji tak twierdzą biggrin.gif
eCU rózne teorie jedni walą od razu świnkę inni na serii dłubią.

Temat jest rozwojoy ale do pewnego momentu ponieważ trakcja VS koszty VS dostępnośc gratów dedykowanych jest angry.gif

Ogólnie auto jest baaardzo wdzięczne jak na to co kosztuje i potrafi zaskoczyć szybkie samochodziki szczególnie z rolki wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marceliszpak
post Fri, 29 Nov 2013 - 20:14
Post #27


User
Dołączył: Sun, 08 January 2012





300hp bez zakucia - też parę obiło mi się o uszy - na greckich forach.
Jednak osobiście nie ryzykowałbym. Prawdopodobieństwo, że korba wyjdzie bokiem jest w tym momencie bardzo realne :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Fri, 29 Nov 2013 - 20:27
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(marceliszpak @ Fri, 29 Nov 2013 - 20:14) *
300hp bez zakucia - też parę obiło mi się o uszy - na greckich forach.
Jednak osobiście nie ryzykowałbym. Prawdopodobieństwo, że korba wyjdzie bokiem jest w tym momencie bardzo realne :-)


Ale w sumie korbka jest tak malutka że człowiek nawet nie zauważy laugh.gif

Ja troszku spoglądam w ten sposób że skoro 4g63t wytrzymuje duuuużo prcent normy bez kucia to mozliwe że i ten wytrzyma bardziej problematyczne są np:wałki których nie ma. Niby w GR ktoś się chwalił że dorabiał je i coś złożył ale jak to działało nie wiadomo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marceliszpak
post Fri, 29 Nov 2013 - 20:58
Post #29


User
Dołączył: Sun, 08 January 2012






4g15T daje radę, ale fakt, osprzętu do tego jak na lekarstwo.
Czytałem o kilku projektach na gt28rs i na gt30. Oczywiście na kutych gratach. Swoją drogą to nie wiem kiedy wstanie gt30 przy takim silniku - tak koło 5,5 rpm chyba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Fri, 29 Nov 2013 - 22:12
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(marceliszpak @ Fri, 29 Nov 2013 - 20:58) *
4g15T daje radę, ale fakt, osprzętu do tego jak na lekarstwo.
Czytałem o kilku projektach na gt28rs i na gt30. Oczywiście na kutych gratach. Swoją drogą to nie wiem kiedy wstanie gt30 przy takim silniku - tak koło 5,5 rpm chyba.


Jak wstaje to jedno, da się jakoś względnie ominąć tylko tak naprawdę co to da??? Sądzę że nic pod względem jazdy do 200km/h no i seryjne wałki trochę lipa...
Już nie mówię o kosztach które jak wiadomo są spore przy takich modach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rufuz
post Fri, 29 Nov 2013 - 22:58
Post #31


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





Na 1/4 mili nie chce sie ścigać. Myślę, ze jak na wiosnę wyjdzie 190-200 KM to będzie ok. Musze tez tym autem jeździć do pracy. Problem gdzie, u kogo najlepiej dłubać. Seryjna turbinka wielkością tez nie powala. Mam wersje 5 drzwi wiec jest nieco cięższy od wersji 3 drzwi. Ale czytałem, ze gt28 to dla pojemności od 1.8 do 3.0


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
2pspeed
post Fri, 29 Nov 2013 - 23:59
Post #32


Super User
Dołączył: Tue, 04 September 2012





Remap już jest robiony.

http://www.coltuk.org/phpbb3/viewtopic.php?t=9234&f=8

Circa 190 HP i 270 Nm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jesrt
post Sat, 30 Nov 2013 - 17:56
Post #33


User
Dołączył: Wed, 24 October 2012
Skąd: KSU/BB





Nawet fajnie, że ten temat dziś powrócił - akurat u nas też coś drgneło smile.gif

takie trochę bardziej zmodyfikowane bo z silnikiem i napędami EVO ale mamy nadzieję, że również się będzie podobać smile.gif





--------------------
_Zapraszamy do naszego sklepu!
_odwiedź nas na FB
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rufuz
post Fri, 06 Dec 2013 - 20:09
Post #34


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





Jako, ze wiosna juz niedaleko wink.gif i zwiazane z tym modyfikacje mam takie pytanie. Czy mozna jakos ogarnac dwa komputery sterujace ? Tzn. jeden zostaje ten seryjny bez modow a drugi obok montuje ze zmodyfikowanym softem na maksa. Jesli np. jade do pracy w miescie to wybieram sobie ten seryjny bez zmian softu a jak zachce mi sie w weekend poszalec to przelacznikiem wybieram ten drugi komputer ze zmienionym softem. czy da rade cos takiego ogarnac ? Czy mozna cos zrobic aby krotko mówiąc wybierac miedzy dwoma lub trzema softami ?

A tak na marginesie w tym colcie powyżej siedzi 4G63T ? Jesli tak to czy duzo bylo modzenia aby zamontować silnik ?


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Fri, 06 Dec 2013 - 21:41
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(rufuz @ Fri, 06 Dec 2013 - 20:09) *
A tak na marginesie w tym colcie powyżej siedzi 4G63T ? Jesli tak to czy duzo bylo modzenia aby zamontować silnik ?


Tak właściwie budujesz auto od początku gdzie sam silnik nie jest najtrudniejszy do włozenia...

CYTAT(rufuz @ Fri, 06 Dec 2013 - 20:09) *
czy da rade cos takiego ogarnac ? Czy mozna cos zrobic aby krotko mówiąc wybierac miedzy dwoma lub trzema softami ?


Zapodasz świnkę i będzie ok. z 2wiema mapkami.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rufuz
post Sat, 07 Dec 2013 - 08:30
Post #36


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





no tak zapomniałem o "świni" angry.gif Ta podejdzie ?

http://www.ecumaster.com/produkty/digital-ecu-tuner-3


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Sat, 07 Dec 2013 - 08:54
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(rufuz @ Sat, 07 Dec 2013 - 08:30) *
no tak zapomniałem o "świni" angry.gif Ta podejdzie ?

http://www.ecumaster.com/produkty/digital-ecu-tuner-3



Tia
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rufuz
post Sat, 07 Dec 2013 - 19:33
Post #38


Frequent User
Dołączył: Thu, 12 February 2009





Ok dzięki za info ale teraz kwestia najważniejsza, gdzie robic mody ? Sporo czytałem ostatnio rożnych postów, wpisów itd n.t. firm tuningowych zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Najważniejsze aby wszystko było dobrze zrobione, bez żadnej ściemy, kombinacji itp Pytam bo muszę powoli ogarniać temat, dzwonić, pytać, umawiać sie, kupować części itd
A wiec sumując na wiosnę chce zrobić cały wydech z nierdzewki i soft z dodatkowa "świnią" (seryjny soft na seryjnym ECU + ze dwa do wyboru). czyli trzy softy: seria, średni soft tak na szybsza jazdę autobanem i taki do w miare ostrego upalania gdzieś na torze lub parkingu. No i chyba dałbym tez wytrzymalsze sprzęgło.
Kto podejdzie poważnie do tematu i porządnie ogarnie bez ściemy i kombinacji ?


--------------------
Mitsubishi Colt Ralliart 1.5T, 200KM Powered by Maptek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maikel
post Tue, 16 Jun 2015 - 07:41
Post #39


Frequent User
Dołączył: Wed, 04 June 2014
Skąd: Rzeszów





Odgrzewam!

Chciałbym uzyskać odpowiedzi na następujące pytania:

- ile zniesie seryjne sprzęgło?
- jaką i czy w ogóle można wrzucić do CZT turbosprężarkę prócz TD04?
- seryjny wydech 2,25 cala (pełny przelot + dobry końcowy) do jakich mocy będzie wystarczał? Jeśli poniżej 250., to jaki do 250 kuca?


--------------------
'99 APY Audi S3
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Tue, 16 Jun 2015 - 12:08
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Turbosprężarkę możesz wrzucić dowolną - to jedynie kwestia budżetu. A rodzina TD04 to całkiem spora rozpiętość, między kołami kompresji 11 a 23 różnica jest spora, do tego dochodzi kilka różnych rozmiarów muszli wydechowych...


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 09:45