Shoutbox 0 nowych PW 


18 Stron V  « < 14 15 16 17 18 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dziennik budowy KOZMO
Tommo
post Wed, 14 Aug 2019 - 14:18
Post #301


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(kontrolm @ Wed, 14 Aug 2019 - 13:28) *
a nie możesz teraz oferować samych ram ? co stoi na przeszkodzie ?


Jeśli mogę odpowiedzieć, to kompletnie nieopłacalne przedsięwzięcie.
Dlaczego?
-bo rynek na tak specyficzny i niszowy produkt jest mikroskopijny;
-bo w obecnych czasach, rozbudowanej biurokracji, certyfikatów, dopuszczeń i kontroli, rozpoczęcie procesu produkcyjnego na skalę masową to gigantyczne przedsięwzięcie inżynieryjne, marketingowe, organizacyjne i najważniejsze finansowe.
-i fakt ostatni, żyjemy w kraju o bardzo słabej tradycji i kulturze motoryzacyjnej, co owocuje słabym zainteresowaniem mediów- kibiców oraz mizernym zapleczem infrastrukturalnym.
Pozostała garstka zagorzałych entuzjastów to za mało i żaden bank nie zaryzykuje współfinansowania tak karkołomnej z punktu biznesowego inwestycji.

Powiało pesymizmem ale tak to widzę niestety...


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 14 Aug 2019 - 14:18
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Wed, 14 Aug 2019 - 15:05
Post #302


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Moim zdaniem projekt miał jakieś błędne założenia. Bo jak to ma być szybkie to powinno miec podwójny wahacz na każdym kole mieć 1,1m wysokości, być szerokie na 2m i krótkie by być zwinne, ważyć mniej niż 800kg, mieć jakiś fajny dyfer na tyle coś Ala rs5 z rozdziałem napędu między kola. A tak wyszła paskuda nie wiadomo do czego. Ani ładne, ani szybkie, ani tanie. Jako auto sobie zbudowane ok. Człowiek się czegoś nauczył. Ale jak sie ma coś komuś sprzedawać to musi to być konkurencyjne na rynku w jakikolwiek sposób. Ja w tym wynalazku nie widzę nic fajnego choć pasje twórcy podziwiam.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 14 Aug 2019 - 15:40
Post #303


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Tommo @ Wed, 14 Aug 2019 - 14:18) *
Jeśli mogę odpowiedzieć, to kompletnie nieopłacalne przedsięwzięcie.
Dlaczego?
-bo rynek na tak specyficzny i niszowy produkt jest mikroskopijny;
-bo w obecnych czasach, rozbudowanej biurokracji, certyfikatów, dopuszczeń i kontroli, rozpoczęcie procesu produkcyjnego na skalę masową to gigantyczne przedsięwzięcie inżynieryjne, marketingowe, organizacyjne i najważniejsze finansowe.
-i fakt ostatni, żyjemy w kraju o bardzo słabej tradycji i kulturze motoryzacyjnej, co owocuje słabym zainteresowaniem mediów- kibiców oraz mizernym zapleczem infrastrukturalnym.
Pozostała garstka zagorzałych entuzjastów to za mało i żaden bank nie zaryzykuje współfinansowania tak karkołomnej z punktu biznesowego inwestycji.

Powiało pesymizmem ale tak to widzę niestety...


w takim razie można sprzedawać plany pojazdu....


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 14 Aug 2019 - 16:02
Post #304


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(piwo @ Wed, 14 Aug 2019 - 15:05) *
Moim zdaniem projekt miał jakieś błędne założenia. Bo jak to ma być szybkie to powinno miec podwójny wahacz na każdym kole mieć 1,1m wysokości, być szerokie na 2m i krótkie by być zwinne, ważyć mniej niż 800kg, mieć jakiś fajny dyfer na tyle coś Ala rs5 z rozdziałem napędu między kola. A tak wyszła paskuda nie wiadomo do czego. Ani ładne, ani szybkie, ani tanie. Jako auto sobie zbudowane ok. Człowiek się czegoś nauczył. Ale jak sie ma coś komuś sprzedawać to musi to być konkurencyjne na rynku w jakikolwiek sposób. Ja w tym wynalazku nie widzę nic fajnego choć pasje twórcy podziwiam.


miało być tanie, tanie w naprawach i eksploatacji
nie jest brzydkie, pamietaj ze projekt ma kilka lat
ja doskonale wiem co przeszedł autor i trzeba go doceniac i podziwiać
zawsze to jakas nauka, coś zrobiłeś, szkoda że tego nikt nie podłapał i widze że raczej marne juz są szanse na to
niemniej fajnie ze takie coś powstało


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Fri, 16 Aug 2019 - 14:45
Post #305


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





CYTAT(Tommo @ Wed, 14 Aug 2019 - 14:18) *
Jeśli mogę odpowiedzieć, to kompletnie nieopłacalne przedsięwzięcie.
Dlaczego?
-bo rynek na tak specyficzny i niszowy produkt jest mikroskopijny;
-bo w obecnych czasach, rozbudowanej biurokracji, certyfikatów, dopuszczeń i kontroli, rozpoczęcie procesu produkcyjnego na skalę masową to gigantyczne przedsięwzięcie inżynieryjne, marketingowe, organizacyjne i najważniejsze finansowe.
-i fakt ostatni, żyjemy w kraju o bardzo słabej tradycji i kulturze motoryzacyjnej, co owocuje słabym zainteresowaniem mediów- kibiców oraz mizernym zapleczem infrastrukturalnym.
Pozostała garstka zagorzałych entuzjastów to za mało i żaden bank nie zaryzykuje współfinansowania tak karkołomnej z punktu biznesowego inwestycji.

Powiało pesymizmem ale tak to widzę niestety...


Zgodziłbym się z tym jakieś 5-10 lat temu, teraz jednak trochę zaczyna się to zmieniać, wg mnie wolno ale jednak idzie wszystko w pozytywną stronę, drift trochę rozruszał środowisko, teraz wystarczy popatrzeć na rallycross czy puchary chociażby kartingowe dla dzieciaków, motocyklowe imprezy... sam fakt powstania dużej ilości torów ODTJ i od razu ile imprez motoryzacyjnych się pojawiło w Polsce czy zwykłych treningów na nich... wg mnie wszystko ładnie się rozwija, KOZMO może znaleźć miejsce dla siebie w tej branży tylko trzeba jeszcze raz przemyśleć wszystkie założenia i zrobić ze 2 kroki do tyłu

TomcatT4 wg mnie nie ma co się załamywać i wszystkiego przekreślać... te 11 lat walki to nie tylko walka o dziecięce marzenia, to kupa wiedzy i doświadczenia, które możesz jeszcze wykorzystać... KOZMO zostaw jako demo możliwości, a pomyśl co i za ile już możesz zaoferować swoim klientom, wyceń i wrzuć na swoją stronkę ofertę samej jeżdżącej ramy... może jednak to ma sens i jak cena będzie atrakcyjna to znajdą się chętni...


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Fri, 16 Aug 2019 - 17:09
Post #306


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





100k netto... Wystarczy spojrzeć na czym latają początkujący i ile to kosztuje. A klasa pro też raczej w inne bolidy celuje. W 100k netto obstawiam, że zamknie się ktoś z zakupem fajnego lotusa który mimo wszystko da się później sprzedać i trzyma wartość na sensownym poziomie. No i dla mnie najważniejsze... Wizualnie wygląda jak auto z wesołego miasteczka...

I żeby nie było - kibicuje bardzo, fajnie, że w PL się komuś chce ale tak jak ktoś wyżej napisał - cięcie ceny, jakieś oszczędności i tak dalej. Nie ma się co poddawać, bo sam w sobie zamysł był naprawdę ciekawy.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Fri, 16 Aug 2019 - 21:37
Post #307


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(rado00 @ Fri, 16 Aug 2019 - 14:45) *
Zgodziłbym się z tym jakieś 5-10 lat temu, teraz jednak trochę zaczyna się to zmieniać, wg mnie wolno ale jednak idzie wszystko w pozytywną stronę, drift trochę rozruszał środowisko, teraz wystarczy popatrzeć na rallycross czy puchary chociażby kartingowe dla dzieciaków, motocyklowe imprezy... sam fakt powstania dużej ilości torów ODTJ i od razu ile imprez motoryzacyjnych się pojawiło w Polsce czy zwykłych treningów na nich... wg mnie wszystko ładnie się rozwija


Gdzie ty widzisz rozwój to ja nie wiem. RSMP w kryzysie jak nigdy dotąd. Znaleźć sponsora to karkołomne przedsięwzięcie, tak mówią zawodnicy. Media - zero zainteresowania. Kiedyś jeszcze były jakieś skrócone relacje, wywiady, nawet Puchar Picanto w Wiadomościach. Ja widzę regres w motorsporcie. No powstało kilka obiektów, tylko pokaż mi na którym są cykliczne imprezy sportowe na porządnym poziomie?


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Fri, 16 Aug 2019 - 22:02
Post #308


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Obiekty to pierwszy krok

Rsmp to specyficzna dyscyplina, nie ma gdzie trenowac, ryzyko wydzwonienia spore smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 16 Aug 2019 - 22:45
Post #309


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tommo @ Fri, 16 Aug 2019 - 21:37) *
Gdzie ty widzisz rozwój to ja nie wiem. RSMP w kryzysie jak nigdy dotąd. Znaleźć sponsora to karkołomne przedsięwzięcie, tak mówią zawodnicy. Media - zero zainteresowania. Kiedyś jeszcze były jakieś skrócone relacje, wywiady, nawet Puchar Picanto w Wiadomościach. Ja widzę regres w motorsporcie. No powstało kilka obiektów, tylko pokaż mi na którym są cykliczne imprezy sportowe na porządnym poziomie?

Na torze w Pszczółkach wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Fri, 16 Aug 2019 - 23:03
Post #310


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





RSMP to przede wszystkim droga i mało widowiskowa zabawa w porównaniu z driftem - tu łatwiej o media i kibiców, a i tak trybuny w soboty wieczorem świecą pustkami. Kilka małych obiektów powstało, ale w Pl nie ma w narodzie zrozumienia i kultury ścigania się na torze. Na drogach tak, ale wtedy każdy kto znacząco przekracza prędkość od razu jest Piratem... wink.gif


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Sat, 17 Aug 2019 - 07:09
Post #311


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





CYTAT(Tommo @ Fri, 16 Aug 2019 - 21:37) *
Gdzie ty widzisz rozwój to ja nie wiem. RSMP w kryzysie jak nigdy dotąd. Znaleźć sponsora to karkołomne przedsięwzięcie, tak mówią zawodnicy. Media - zero zainteresowania. Kiedyś jeszcze były jakieś skrócone relacje, wywiady, nawet Puchar Picanto w Wiadomościach. Ja widzę regres w motorsporcie. No powstało kilka obiektów, tylko pokaż mi na którym są cykliczne imprezy sportowe na porządnym poziomie?


Popatrz chociażby na rallycross... poza tym widzę sporo szkółek dla dzieciaków, no i motocykle, strasznie dużo ludzi zaczęło kupować drugi motocykl przeznaczony tylko do jazdy po torze, do tego imprezy z nagrodami typu time attack, no i chociażby puchar pitbike'ów z którego wywodzi się np. Daniel Blin, który teraz próbuje swoich sił na zachodzie w 300tkach i nawet daje radę

5 czy 10 lat temu tego nie było aż tak dużo, oczywiście każdy by chciał od razu sukcesów w rajdach ale niestety w rsmp i w pzmot parę osób musi przejść na emeryturę, trochę świeżej krwi, chęci i będzie zmieniało się na lepsze, ja widzę pozytywne zmiany od paru lat i to mnie cieszy

Jeszcze jedna kwestia co do kozmo, nie tak dawno jeszcze zobaczyć na żywo auto typu ferrari było marzeniem nie jednego z nas, żeby usiąść i kawałek się nim przejechać to już zupełnie nierealne, teraz proszę są firmy gdzie płacisz parę stowek i możesz nawet wpiac 2 bieg w ferrari, teraz taki zajarany gościu może odnaleźć w google projekt Kozmo i o ile oferta stanie się bardziej budżetowa będzie mógł nawet powalczyć o lepszy czas na torze


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Sat, 17 Aug 2019 - 07:13
Post #312


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





PS Tor Słomczyn stara się o organizację mistrzostw Europy w kartingu, goście którzy siedzą w tym mówili że to jeden z najlepszych obiektów pod te zawody, małymi kroczkami byle do przodu


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sat, 17 Aug 2019 - 10:10
Post #313


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





A na same zawody jak się już uda zorganizować przyjdzie garstka kibiców. Tak to wygląda. Komercyjnie jedynie żużel się spina.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sat, 17 Aug 2019 - 10:42
Post #314


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Zuzel ostatnio zrobil sie mega popularny, walka o bilety to norma a pamietam te pare lat temu jak bylem w lo to bilet kupowalo sie w okienku przed impreza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 17 Aug 2019 - 10:43
Post #315


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Ale co to za przyjemność patrzeć jak ktoś jest szczęśliwy upalajac. Ten sport jest dla kierowców a nie widzów.
Oczywiście na najwyższym poziomie tam gdzie nie ma grubasów a prawdziwi sportowcy którzy poświęcają wynikom swoje całe życie i zdrowie to co innego. Wtedy warto i takich kierowców oglądać. Ale w Polsce jest ich garstka a reszta po prostu jeździ dla zabawy i przyjemności nie poświęcając temu całego swego życia.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sat, 17 Aug 2019 - 10:50
Post #316


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(piwo @ Sat, 17 Aug 2019 - 10:43) *
Ale co to za przyjemność patrzeć jak ktoś jest szczęśliwy upalajac. Ten sport jest dla kierowców a nie widzów.


Spytaj tych kibiców dlaczego tłumnie przychodzą smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=-yw4SCLrGHM




--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 17 Aug 2019 - 11:21
Post #317


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Rodziny przyszły oglądać swoje dzieci. Raczej to jest normalne. Jakby mój syn się ścigał też pewnie byśmy razem cała rodziną i przyjaciółmi go oglądali. Mi chodziło bardziej o ściganie się dorosłych.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Sat, 17 Aug 2019 - 11:28
Post #318


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





CYTAT(MisioLBN @ Sat, 17 Aug 2019 - 10:42) *
Zuzel ostatnio zrobil sie mega popularny, walka o bilety to norma a pamietam te pare lat temu jak bylem w lo to bilet kupowalo sie w okienku przed impreza



tak, ale tylko w rejonach gdzie ZAWSZE byl popularny, w takiej Warszawie jeden na 10000 mieszkancow byl raz na zawodach smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 17 Aug 2019 - 12:50
Post #319


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





O faken gdzie te dzieci maja rollbary w tych kartach?
RSMP to impreza dla 3 zawodnikow w samochodach R5, a reszta to tlo redukujace koszty startu dla tej trojki i poprawiajace im samopoczucie, ze objechali cala rzesze zawodnikow. RSMP mozna spopularyzowac poprawiajac regulamin klasy open 4wd, zeby rozkrecic polski rynek dlubaczy szybkich fur za ulamek ceny r5 i niskich kisztach eksploatacji. Tak jak to sie dzieje w drifcie oraz rallycrossie. Niestety ta trojka w r5 ma takie przebicie i kase na lapowy, ze PZM robi wszystko, aby nie bylo szybszych fur od r5. To samo bylo na Litwie jakis kolo zbudowal BMW co klepalo r5 i go szybko zbanowali.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Sat, 17 Aug 2019 - 13:04
Post #320


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Made nie sądzę żeby to w czymś pomogło. Jak obniżysz poziom to jeszcze mnie ludzi przyjdzie (sponsorzy się wycofają) i masz gwóźdź do trumny. Od taniej amatorki jest KJS. Najlepsi zawodnicy uciekną za granicę gdzie jest wyższy poziom i pieniądze. IMHO bez odpowiednich środków budżetowych oraz wymiany prezesów PZM nie ma szans na znaczną poprawę.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Stron V  « < 14 15 16 17 18 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 03:20