Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Przegląd techniczny auta z klatką
pawel934
post Wed, 26 Apr 2017 - 11:10
Post #61


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





To jest patologia. Mam auto które jeździ wyłącznie na lawecie (jedynie kiedy pojawia się na drodze publicznej to ten kawałek krajówki w Kielcach na powrocie do depo) i muszę zawsze kombinować z przeglądem, bo nikt "z ulicy" mi go nie podbije.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 26 Apr 2017 - 11:10
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 26 Apr 2017 - 13:04
Post #62


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Przed chwilą napisałem do PZM pytanie jak auto spełniające wymogi RO (czyli klatka, pasy i fotele z FIA) ma uzyskać dopuszczenie do ruchu drogowego (którego też wymagają). Jak (jeśli) coś odpiszą, to wkleję tutaj smile.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Wed, 26 Apr 2017 - 17:17
Post #63


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





CYTAT([Yossarian] @ Wed, 26 Apr 2017 - 13:04) *

Przed chwilą napisałem do PZM pytanie jak auto spełniające wymogi RO (czyli klatka, pasy i fotele z FIA) ma uzyskać dopuszczenie do ruchu drogowego (którego też wymagają). Jak (jeśli) coś odpiszą, to wkleję tutaj smile.gif


Na 50% odeślą Cię do delgata bo w biurze PZM "muszą to "przemyśleć"" - tak mi powiedziiała Pani jak wskazałem błąd w załączniku J na ten rok. A delegat techniczny powie "nie wiem, musze to przemyśleć, popytać, popatrzeć, bo wie Pan mam swoją pracę, a w PZMot udzielam się po godzinach i wszystkiego nie wiem".

Kluczem do sukcesu będzie "sportowa karta pojazdu", odpowiednik zwykłej "karty pojazdu" ale dla pojazdów które startują lub mają startować w zawodach jakichkolwiek. To wtedy nie będzie problemów. Wpis w taką kartę/dowód rejestracyjny odnośnie badania technicznego, musiałby zrobić diagnosta z uprawnieniami nadanymi przez PZM od strony zgodności z ich regulaminami, lub chociaz od strony zgodności z załącznikiem J. I byłoby po sprawie.

Tylko jak cięzko jest przepchnąć nowelizacje odnośnie czasowego wyrejestrowania lub choć ulgi na OC ze względu na sezonowość użytkowania pojazdu innego niż zabytek/historyczny, to taka akcja to już czysta abstrakcja w ogóle dla rządu, skoro doczesnych spraw nie potrafią sprawnie uporządkować.

Jedyna opcja to faktycznie, może zrobić jakiś protest/petycję przed/do PZMot niech oni pchają sprawę, jako "dowództwo" motosportowej części społeczeństwa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Wed, 26 Apr 2017 - 18:50
Post #64


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





No też tak podejrzewam, że nic nie zdzialam, ale zamierzam przynajmniej popróbować smile.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gzyp1
post Sun, 29 Oct 2017 - 23:15
Post #65


Rookie
Dołączył: Tue, 15 February 2011





Odświeżyłbym temat. Nowe zasady przeprowadzania przeglądów mają wejść w życie lada dzień.
Już dziś diagności odmawiają przeglądu auta z klatką. Na stacjach mają być kamery rejestrujące przebieg badania.

Dodatkowo kontrola spalin i jej negatywny wynik automatycznie mają lądować w centralnej bazie danych.
Wychodzi na to, że zrobią to po europejsku, co z jednej strony głupie nie jest i wyeliminuje totalne szroty z ulic. Ale z drugiej strony zupełnie zabraknie możliwości przeglądu auta sportowego, które na zachodzie funkcjonuje.
Czyli jesteśmy jak zwykle w dupie? Ktoś ma doświadczenia lub pomysły co dalej? Nawet jak ktoś chce na lawecie wozić to auta nie da się u nas wyrejestować. Paranoja jakaś!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 30 Oct 2017 - 08:44
Post #66


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Normalnie będą musieli odpuścić zapis o przeglądzie w rajdach...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Mon, 30 Oct 2017 - 09:46
Post #67


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





CYTAT(CZUCZU @ Mon, 30 Oct 2017 - 08:44) *
Normalnie będą musieli odpuścić zapis o przeglądzie w rajdach...


nie moga, jak wtedy pokonasz trase z jednego odcinka na drugi? opcja z lawetami raczej odpada smile.gif

raczej powinni wprowadzic w prawie definicje auta do sportu cos na zasadzie auta do uzytku specjalnego i wtedy nie byloby problemu... PZMOT caly czas spi w tym temacie?


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 30 Oct 2017 - 10:12
Post #68


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





na maila do nich w tej sprawie (patrz wyżej) nie raczyli nawet odpisać tongue.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Mon, 30 Oct 2017 - 10:29
Post #69


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





CYTAT([Yossarian] @ Mon, 30 Oct 2017 - 10:12) *

na maila do nich w tej sprawie (patrz wyżej) nie raczyli nawet odpisać tongue.gif


grunt że kasa za składki się zgadza ;)


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 30 Oct 2017 - 10:33
Post #70


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Spróbuję jeszcze raz w wolnej chwili. Może jakbyśmy ich zaspamowali w kilka osób, to by cokolwiek odpowiedzieli tongue.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Mon, 30 Oct 2017 - 11:00
Post #71


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Na którego maila pisałeś? Ja także chętnie napiszę, bo irytuje mnie ta sytuacja.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Mon, 30 Oct 2017 - 11:15
Post #72


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





ja dzis napisalem na pare mail ze strony pzmot, w tym 2 osoby z formularza kontaktowego na stronie (te co maja przypisane "sport samochodowy")

btw. jakas oficjalna petycja to nie glupi pomysl, tylko pytanie ile podpisow trzeba zebrac


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 30 Oct 2017 - 11:51
Post #73


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(rado00 @ Mon, 30 Oct 2017 - 11:15) *
ja dzis napisalem na pare mail ze strony pzmot, w tym 2 osoby z formularza kontaktowego na stronie (te co maja przypisane "sport samochodowy")

btw. jakas oficjalna petycja to nie glupi pomysl, tylko pytanie ile podpisow trzeba zebrac


Ktoś jest na bieżąco co trzebaby w tych przepisach zawszeć? Z tego co wiem, to można by skopiować coś od angoli - oni mają temat ogarnięty jeśli chodzi o kit cary i modyfikacje do sportu oraz ubezpieczenia samochodów sportowych.
Petycja od obywateli będzie w koszu - musi to wyjść od jakiegoś posła. Ja postaram się znaleźć takiego, który chciałby temat popchnąć, tylko warto już mieć wtedy parę konkretów zmian w naszym prawie.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Mon, 30 Oct 2017 - 12:14
Post #74


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





CYTAT(jackkpl @ Mon, 30 Oct 2017 - 11:51) *
Ktoś jest na bieżąco co trzebaby w tych przepisach zawszeć? Z tego co wiem, to można by skopiować coś od angoli - oni mają temat ogarnięty jeśli chodzi o kit cary i modyfikacje do sportu oraz ubezpieczenia samochodów sportowych.
Petycja od obywateli będzie w koszu - musi to wyjść od jakiegoś posła. Ja postaram się znaleźć takiego, który chciałby temat popchnąć, tylko warto już mieć wtedy parę konkretów zmian w naszym prawie.


Myślę, że poseł Piotr Liroy-Marzec mógłby pomóc w tym temacie, znany jako walczący w sprawie maryśki leczniczej ale również coś próbował w sprawie czasowego wyrejestrowania samochodów osobowych, można by spróbować uderzyć do niego

kolejna kwestia to przydałoby się wsparcie zrzeszonych automobilklubów typu AK Polski, AK Królewski, AK Wielkopolski, AK Rzemieślnik itd.


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 30 Oct 2017 - 15:28
Post #75


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Może tam :

https://www.pzm.pl/o-nas/kontakt/e-mail

z listy kategorii : "sport samochodowy"

w każdym razie napisałem, w końcu PZM ma w celach :

"do najważniejszych celów Związku należy rozwój masowego i wyczynowego sportu motorowego: samochodowego, motocyklowego, żużlowego oraz kartingowego."


Naprawdę nie można wyrejestrować auta ??? a co z tymi co mają tzw książkę samochodu sportowego ? ktoś wie jak to się wyrabia ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 30 Oct 2017 - 15:35
Post #76


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





A jak sie ma sprawa do tej normy? Mam S8 na emu Black czyli rozumiem, że musze założyc katalizator i to wszystko? AFR 14,7 czy cos kombinować ze składem żeby te badanie przejść?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rado00
post Mon, 30 Oct 2017 - 16:34
Post #77


Frequent User
Dołączył: Sat, 24 April 2010





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 30 Oct 2017 - 15:28) *
Może tam :

https://www.pzm.pl/o-nas/kontakt/e-mail

z listy kategorii : "sport samochodowy"


wysłałem i jest nawet odpowiedź:

mój mail:
"Witam, zgodnie z regulaminem każdego KJS wymagany jest przegląd auta i dopuszczenie do ruchu publicznego. Proszę o informację na której stacji kontroli pojazdów mogę zrobić taki przegląd auta z klatką. Rozmawiałem z paroma diagnostami i każdy mówi, że u niego nie przejdzie."

odpowedź:
"Witam, Nie dysponujemy listą stacji kontroli pojazdów. Przegląd auta jest indywidualną sprawą właściciela. Do imprez typu KJS nie jest wymagana klatka bezpieczeństwa.

--
pozdrawiam
Michał Ołdakowski
Wiceprzewodniczący
OKSS PZM w Warszawie"

kolejny mój mail do tego Pana:
"Mam rozumieć, że to jest żart? Zawody KJS odbywają się po niezbyt zabezpieczonych terenach, często między drzewami, latarniami czy innymi niebezpiecznymi elementami dróg publicznych i Pan rekomenduje udział w takiej imprezie bez klatki bezpieczeństwa? Rozumiem, że kolejną Pana radą jest jazda zgodnie z ograniczeniami prędkości i przestrzeganie wszystkich przepisów włącznie z zatrzymywaniem się na czerwonym świetle na wszystkich drogach, które są włączone do próby KJS?

Bardzo proszę o poważne potraktowanie mojego pytania i proszę o Pana oficjalne stanowisko w tej sprawie. Jak Pan doskonale wie zmieniły się przepisy dotyczące okresowych przeglądów samochodów, pytanie co PZMot robi w kwestii problemu przeglądu dla auta do sportu, mimo że każdy regulamin wymaga dopuszczenia auta do ruchu publicznego - każdy regulamin niezależnie od rangi imprezy."

odpowiedzi brak, czyli kasa za składki się zgadza to nie ma co się męczyć smile.gif

CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 30 Oct 2017 - 15:28) *
Naprawdę nie można wyrejestrować auta ??? a co z tymi co mają tzw książkę samochodu sportowego ? ktoś wie jak to się wyrabia ?

Książka samochodu sportowego nic nie daje na drodze publicznej i w kwestiach prawnych, to jest tylko wewnętrzna książka do celów sportowych, nie stanowi żadnego ważnego dokumentu dla urzędów czy policji


--------------------
ST205 street & ST185 rally & GSXR1000 K7 street & GSXR600 K4 track & ZXR400 track
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 30 Oct 2017 - 17:47
Post #78


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Czy ktoś ma ważny przegląd samochodu z klatką? Jakiś dodatkowy wpis widnieje w książce? Klatkę będę montował na wiosnę, a że mam ogarniętego diagnostę to może mi wbije w papierach już teraz, a martwił będę się jak sprawa się unormuję...
Już kurwa że światłami u amerykańca są jaja, a tu dodatkowe schody...


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 30 Oct 2017 - 23:03
Post #79


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ksiazka samochodu sportowego o tyle daje ze np na treningi na Jastrzebiu mówią ze albo dowód rej albo ta ksiazka. Przypuszczam ze regulaminy innych trackdayow tez ?
Co do tych co maja klatkę i przegląd to dotąd bylo jakostam... Ale chodzi o to żeby bylo czarno na białym, jasno wszystko sprecyzowane żeby diagnosta sie nie musial martwic o interpretacje przepisów czy nie pójdzie siedziec. Zreszta nie tylko o klatkę przeciez chodzi. Masa auta inna niz cywila, ilosc miejsc, pasy fia , kubelek, kierownica, rozmiar opon, oświetlenie, klakson, inny silnik, laminty itd. Pewnie musiałby być oddzielny nad-diagnosta stwierdzający - bezpiecznie czy też niebezpiecznie wszystko zrobione.
Ta odpowiedź o KJS żenująca. Domyślnie namawiająca do lewizny.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 30 Oct 2017 - 23:17
Post #80


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





IMO jak wszyscy tu potracą PT najlepiej będzie spamować ministerstwo o jednostkowe dopuszczenie do ruchu. Albo oni zmiękną albo nam się znudzi. Wydaje mi się, że jakby każdy z nas napisał wniosek który musi zostać rozpatrzony indywidualnie w końcu by się wkurwili i dali na to jakiś paragraf. Korzystny lub nie ale tak jak @Andrzejsr czarno na białym: jest nielegal, nie wolno poruszać się po drogach publicznych i teraz PZMOT niech pomaga albo spierdalamy z DR za granicę i raz jebiemy prawo, a raz prawo nas i tak aż komuś się znudzi...


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 23 April 2024 - 20:03