Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> "Swap karoserii" a VIN
Rezor
post Sat, 19 Dec 2020 - 12:46
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Witam,
wczoraj z pomocą innego uczestnika ruchu mój samochód odbył próbny przelot biggrin.gif natomiast dziś pojawiła się "okazja" na zakup identycznej karoserii ale z innym silnikiem. Ogólnie samochód jeśli chodzi o silnik, napęd itp ostatnio przepalił trochę gotówki i aż szkoda mi kupić drugi samochód bo tutaj wiem co mam. Myślę nad zakupem drugiego samochodu jako dawcy nadwozia ale jak do tego podejść? Kupić z papierami i w dowód zmiana pojemności, a stary na szaber czy przełożyć tabliczkę z vinem (jest jeszcze jeden na kielichu)?


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 19 Dec 2020 - 12:46
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
flatron66
post Sat, 19 Dec 2020 - 15:20
Post #2


User
Dołączył: Tue, 26 August 2014





A masz złom który wyrejestruje Ci budę bez tabliczki i z wyciętym polem numerowym? Bo musiałbyś je wspawać do nowej budy. Chyba ze byś przespawał w obu. To jest już mega nielegalne taki szczep. Robisz na własny użytek i auto nie pojawia się znikąd z lewym numerem tylko "zamieniasz" budy więc wykrywalność tego jest zerowa, ale ja bym się bał. Zmiana pojemności na inną która była w tym aucie teoretycznie jest dużo prostsza (chociaż teraz to z diagnostami nic nie wiadomo), no a przynajmniej legalna.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Sat, 19 Dec 2020 - 16:36
Post #3


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Przeszczep VINu to ryzykowna sprawa. Kiedyś miałem podobną sytuację, zwyczajnie przełożyłem silnik do nowej budy, a rozitą ogołociłem i zezłomowałem. Po odcięciu przodu, wyszedł raptem weekend roboty. Potem, kiedy miałem czas, przerzucałem wszystko, co różniło się w nowej budzie (zawiecha, hamulce, fotele).
Legalizację swapu możesz olać. Oszczędzasz na OC, a gdyby w przyszłości ktoś to wykrył (np. wejdą zaostrzone badania techniczne), to wtedy sobie zalegalizujesz. Tylko trzymaj kopie wszystkich papierów, żeby nie było wątpliwości, co to za silnik i skąd pochodzi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maaaad
post Sat, 19 Dec 2020 - 20:47
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Wed, 26 November 2008





Karoseria to VIN.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Sun, 20 Dec 2020 - 08:00
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Rezor @ Sat, 19 Dec 2020 - 12:46) *
Witam,
wczoraj z pomocą innego uczestnika ruchu mój samochód odbył próbny przelot biggrin.gif natomiast dziś pojawiła się "okazja" na zakup identycznej karoserii ale z innym silnikiem. Ogólnie samochód jeśli chodzi o silnik, napęd itp ostatnio przepalił trochę gotówki i aż szkoda mi kupić drugi samochód bo tutaj wiem co mam. Myślę nad zakupem drugiego samochodu jako dawcy nadwozia ale jak do tego podejść? Kupić z papierami i w dowód zmiana pojemności, a stary na szaber czy przełożyć tabliczkę z vinem (jest jeszcze jeden na kielichu)?

musisz działać w drugą stronę. Nie zamieniać karoserię, ale przerzucić resztę do nowej budy. Inaczej, legalnie, tego nie zrobisz.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 07 Feb 2021 - 12:58
Post #6


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





Bierzesz nową budę, przekładasz do niej co potrzebujesz, jedziesz na stację, zmieniasz pojemność. Wszystko zostaje legalnie. Stara buda na złom i problem rozwiązany.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damiank
post Thu, 25 Feb 2021 - 12:44
Post #7


Rookie
Dołączył: Wed, 08 November 2017





Aż się podepnę. Jeżeli jest auto z filtrem cząstek stałych i w tym aucie występował też silniki bez tego filtra, to czy przy przekładce silnika taka informacja (że silnik ma/nie ma filtra) trafia do dowodu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Thu, 25 Feb 2021 - 12:56
Post #8


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Przy przekładce nic nie trafia do dowodu. Samochód jest homologowany jako całość z odpowiednią normą emisji i tę normę powinien spełniać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Thu, 25 Feb 2021 - 15:04
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Kontynuując wątek - w jaki sposób diagnosta ma sprawdzić czy ma być DPF czy nie jeśli w samochodzie w danym roku był albo nie był?
Jaką normę spalin ma przyjąć diagnosta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Thu, 25 Feb 2021 - 19:25
Post #10


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Norma jest wpisana w dowodzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Misior
post Fri, 26 Feb 2021 - 10:02
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 March 2006
Skąd: Małopolska





Ok dzięki.
Zapomniałem o tym smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 01 Mar 2021 - 04:07
Post #12


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Apropo dpf to w vin masz pofane czy jest Dpf. Obecnie jest to dofawane do CEPIK, tak by diagnosta odrazu wiedział czy ma szukać dpf.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damiank
post Tue, 02 Mar 2021 - 19:27
Post #13


Rookie
Dołączył: Wed, 08 November 2017





CYTAT(burski @ Thu, 25 Feb 2021 - 12:56) *
Przy przekładce nic nie trafia do dowodu. Samochód jest homologowany jako całość z odpowiednią normą emisji i tę normę powinien spełniać.


A jak ktoś przekłada benzynę na dizla i vice versa (pomińmy sens tego procederu) to co wtedy? Normy benzyniaka dla dizla obowiązują?

I w którym miejscu w dowodzie jest to info odnośnie emisji spalin?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Wed, 03 Mar 2021 - 07:51
Post #14


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





C'mon - dowody rejestracyjne Wam pozabierali? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
damiank
post Wed, 03 Mar 2021 - 07:58
Post #15


Rookie
Dołączył: Wed, 08 November 2017





a) W dowodzie od motoroweru mam tylko info co do współwłaściciela (mnie) tongue.gif
cool.gif W dowodzie od auta w tym miejscu mam tylko info odnośnie pierwszej rejestracji w kraju.

Strzelam że te info u Ciebie dotyczy aut rejestrowanych po raz pierwszy a starych złomów sprzed 15 lat już nie koniecznie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Wed, 03 Mar 2021 - 08:04
Post #16


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





Stare złomy mają normę powiązaną z rocznikiem (takie 90% pewności info).

Pytanie dotyczyło DPF i tego, skąd diagnosta ma o tym wiedzieć. No więc wie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Wed, 03 Mar 2021 - 10:34
Post #17


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Żadne starsze auto nie ma normy spalin wpisanej w dowodzie. Diagnosta sprawdza na podstawie rocznika czy auto spełnia normę dla danego rocznika czy nie.
Dlatego dymiący baleron z 1992 roku przejdzie przegląd, a nowe auto z lejącymi wtryskami i bez dpfa nie ma szans.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Wed, 03 Mar 2021 - 20:02
Post #18


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





CYTAT(Frolik @ Wed, 03 Mar 2021 - 10:34) *
Żadne starsze auto nie ma normy spalin wpisanej w dowodzie. Diagnosta sprawdza na podstawie rocznika czy auto spełnia normę dla danego rocznika czy nie.

Nie do końca. Stare auta mają wbite ,,Kat.". Auto z 198x może mieć Euro-0 patrząc na rocznik, ale przez wpis Kat., wymagane jest Euro-1.

CYTAT(damiank @ Tue, 02 Mar 2021 - 19:27) *
A jak ktoś przekłada benzynę na dizla i vice versa (pomińmy sens tego procederu) to co wtedy? Normy benzyniaka dla dizla obowiązują?

dokładnie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Wed, 03 Mar 2021 - 20:37
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(damiank @ Tue, 02 Mar 2021 - 19:27) *
A jak ktoś przekłada benzynę na dizla i vice versa (pomińmy sens tego procederu) to co wtedy? Normy benzyniaka dla dizla obowiązują?

formalnie powinieneś mieć zaktualizowane dane w DR.

Po zmianie typu silnika wóz "ot tak" nie ma prawa przechodzić przeglądu, więc nie - norma "nie przechodzi".


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Wed, 03 Mar 2021 - 20:58
Post #20


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





To swoją drogą. Natomiast sedno sprawy wygląda tak, że wymieniając silnik na jednostkę na inny rodzaj paliwa, nie wolno ci wstawić motoru ze starszą normą Euro. Możesz taki co ma nowszą, ale normy wpisanej w dowodzie nie zmienisz (obowiązują cię opłaty i ew. zakazy jak dla starego silnika).

Ten post został edytowany przez soltyk: Wed, 03 Mar 2021 - 22:09
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 06:28