Shoutbox 0 nowych PW 


90 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Closed TopicStart new topic
> F1 sezon 2020 i 2021
GIB
post Sun, 25 Mar 2018 - 08:27
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Tymczasem w wyścigu Ferrari ciut lepiej od Mercedesa.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 25 Mar 2018 - 08:27
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
cowboy
post Sun, 25 Mar 2018 - 09:45
Post #22


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





za sprawą awarii Haasa i lepszej taktyki
Williams jest w czarnej dupie niestety


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Messik
post Sun, 25 Mar 2018 - 12:18
Post #23


Frequent User
Dołączył: Fri, 28 September 2012





Czy taktyka lepsza? Mieli 2 auta to rozdzielili strategie i gdyby nie neutralizacji to nie doszedlby nawet RAI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzikidaniel
post Sun, 25 Mar 2018 - 13:22
Post #24


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 August 2007





No i właśnie to jest ta lepsza taktyka, czyli spróbujemy jedno auto wcześniej ściągnąć na zmianę opon, może merc się zagapi i się uda, a drugiego dużo później, a nuż softów nie uda się tak szybko do pracy zmusić, a i może SC wyjedzie. No i SC wyjechał. To że Botas rozbił auto jeszcze w tym pomogło.
Szkoda Hassa, bo jednak dobrze ciągnęli i mogły być wysokie miejsca pewnie tuż za podium. Verstappen za to pokazał że wciąż ma za gorącą głowę.
Williams jest dokładnie tam gdzie umiejętności kierowców, bo auto aż tak wolne się nie wydaje.
No i trzeba pamiętać że McLaren wysoko w końcu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Messik
post Sun, 25 Mar 2018 - 14:50
Post #25


Frequent User
Dołączył: Fri, 28 September 2012





No już nie przesadzaj z ta taktyka... jakby zjechał na następnym kolku po RAI to spadlby za Haasa.

Argument z pracą opon też nie trafiony, bo HAM był chyba sekundę szybszy od Niemca, jesli dobrze pamiętam.

Trafiło się i tyle, nie ma co w tym upatrywac cudownej taktyki, szczególnie u Ferrari gdzie to raczej kuleje

Ciekawe co zawinilo w Haasie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzikidaniel
post Sun, 25 Mar 2018 - 16:39
Post #26


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 August 2007





To jest właśnie założenie taktyczne, że przy określonych okolicznościach masz plan na wykorzystanie tego co daje wyścig. Że mięli 2 auta a merc drugie auto miał daleko to dało ten dodatkowy atut. Równie dobrze mogli założyć że zrobią zmianę dużo wcześniej by merca zmylić. Nie wiem gdzie ty wyczytałeś że ktoś widzi jakieś cuda taktyki w wykonaniu ferrari, jednak z dużą dozą prawdopodobności można było na jakimś etapie założyć że SC wyjedzie, zaryzykowali i pykło.

W Hassie najprawdopodobniej coś z kluczami było i koła (pierd lewy tył, w drugim lewy przód) były niedokręcone.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
FranoF1
post Sun, 25 Mar 2018 - 20:28
Post #27


Frequent User
Dołączył: Sun, 16 April 2006
Skąd: ja to wiem...





Dobra taktyka Ferrari i w końcu sprawny Mclaren, miło sie patrzyło na Ferdka biggrin.gif


--------------------
B4 8C 2.0 20vt 7163 EFR 6-gang quattro
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Sun, 25 Mar 2018 - 21:43
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





To skoro drugi cudowny mercedes tak daleko z tyłu to może trzeba zmienić kierowcę? Oglądałem na RTL bez dźwięku bo mnie drażni język, nie wszystkie niuanse wyścigu udało się wyłapać. Jak coś to wytłumaczyć, nie bić.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzikidaniel
post Sun, 25 Mar 2018 - 22:18
Post #29


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 August 2007





Botas rozwalił auto w q3 i miał startować z 10 miejsca ale że była wymiana skrzyni to ostatecznie ruszył z 15.
Akurat RTL dla znających germański świetnie się ogląda.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
_adams_
post Mon, 26 Mar 2018 - 10:01
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Hamilton nawet na konferencji po wyścigu nadal nie kumał jak to się stało że Vettel wyjechał przed nim? Zabawnie to wyglądało, zwłaszcza a kontekście "ścierania uśmiechu" z twarzy Vettela.
Ciekawa wymiana "uprzejmości" po kwali:

Vettel spytał go, dlaczego wcześniej nie miał takiej przewagi – wszak w Q2 i na początku Q3 szybszy był właśnie kierowca Ferrari.

– Czekałem na złożenie dobrego okrążenia, żeby zetrzeć ci uśmiech z twarzy – droczył się zdobywca pole position.

– Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe – filozoficznie odparł Vettel. – Ostatecznie po to tu jesteśmy, żeby dobrze się bawić, a jeśli on lubi akurat to robić w soboty, to dobrze mu idzie…

– Żartowałem, stary – wtrącił Lewis.

– Wiem. Może sobie mieć party dziś wieczorem. Mam nadzieję, że my z Kimim będziemy mieli nasze party jutro – skwitował autor trzeciego czasu kwalifikacji.

– Kimi imprezuje cały czas, więc… – zakończył Hamilton. Niestety, siedzący obok Räikkönen nie dał się wciągnąć w tę wymianę zdań.


Ciekawe jak z trwałością silników Ferrari/Mercedes. Hamilton odpuścił w końcówce z obawy o silnik.

W Haasie nie wiem czy klucz, czy mechanik? Na pewno zabrakło komunikacji, bo lewa strona nie była na cacy a bolid ruszył w obydwu przypadkach. Szkoda tak głupio straconych dużych punktów, ale bolid jest szybki i jeśli utrzymają formę to na innych torach powinno być jeszcze lepiej.

W linku fajny harmonogram do pobrania/wydrukowania dla widzów Eleven:

http://sokolimokiem.com/harmonogram-sezonu-2018/


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Messik
post Mon, 26 Mar 2018 - 10:43
Post #31


Frequent User
Dołączył: Fri, 28 September 2012





Na skysports było info, że program do symulacji dał ciała. HAM był przygotowany nawet na SC (miał wyjechać ok 1.5s przed VET) stąd jego zdziwienie.

Wychodzi że bardziej się trafiło niż cudowna taktyka xD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Mon, 26 Mar 2018 - 14:35
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Ferrari miało najzwyczajniej farta i tyle. Oczywiście ze względów taktycznych mogli ściągnąć Kimiego i jednocześnie zostawić Vettela dłużej na torze i to właśnie zrobili ale nie ma mowy o cudownej strategii. W qualu Hamilton był wyraźnie szybszy ale tempo wyścigowe Mercedesa jest bardzo zbliżone go Ferrari a ci z kolei sa tylko minimalnie szybsi do Red Bulla wiec jest szansa, że walka o tytuł będzie interesująca, choć moim zdaniem to Vettel do pokonania Hamiltona musi mieć szybsze auto i do tego szczęście.
Petarda Sirotkin kompletnie rozczarowuje ale to dopiero 1 wyścig więc dajmy mu szanse bo nie wiadomo jakie mógł mieć problemy, o których wie tylko zespół. Niezależnie od tego Williams jest w czarnej d.... dziurze i teksty o 4 miejscu w generalce nawet nie są śmieszne. Na razie ich bezpośrednia konkurencję stanowi Alfa Romeo Suaber, Torro Rosso i Forece India przy czym ci ostatni maja o klasę (albo więcej) lepszych kierowców, którzy przy zbliżonym poziomie osiągów bolidów zrobią różnicę. Hass na razie prezentuje się nadzwyczaj dobrze ale oni w Australii zawsze się dobrze prezentowali (choć nie aż tak) a potem nie było kolorowo ale na dzień dzisiejszy strata Williamsa do Hassa, McLarena czy Renault jest bardzo duża i obawiam się (na nawet mam pewność), że te zespoły (może poza Hassem) są poza ich jakimkolwiek zasięgiem w tym sezonie.
Przykro mi to pisać bo mam do Williamsa dużo sentymentu ale sami sobie zgotowali ten los i "pracowali" na to w ostatnich latach.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 26 Mar 2018 - 14:40
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(tomek evo @ Mon, 26 Mar 2018 - 15:35) *
Przykro mi to pisać bo mam do Williamsa dużo sentymentu ale sami sobie zgotowali ten los i "pracowali" na to w ostatnich latach.
e tam - jeszcze kilka takich występów $irotkina i $trolla, a Kubica będzie 'zmuszony' wziąć udział w wyścigu. Nie ma powodów do zmartwień wink.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Mon, 26 Mar 2018 - 14:49
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(tomek evo @ Mon, 26 Mar 2018 - 14:35) *
Petarda Sirotkin kompletnie rozczarowuje ale to dopiero 1 wyścig więc dajmy mu szanse bo nie wiadomo jakie mógł mieć problemy, o których wie tylko zespół.

nawet Alonso jak nie miał czym jechać, to zamykał stawkę
więc nie ma co pisać o "rozczarowaniu kierowcą" a bardziej o gównianym pojeździe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 26 Mar 2018 - 20:29
Post #35


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





Alonso dalej nie ma czym jechać i punktuje wink.gif
Stroll jest cinki jak dupa weza a Sirotkin podobnie
Williams mając silnik merca w zeszłym sezonie był królem wyprzedzania na 1 kółku, bo Stroll sie słabo kwalifikował a potem moca silnika objezdzał te słabe bolidy
Jeden dobry kierowca to drugi moze byc paydriver
ale dwóch i to jeszcze takich młokosów to juz przesada, to sie nie moze udac, bo żaden z nich nie ma talentu na miare Verstappena


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dzikidaniel
post Mon, 26 Mar 2018 - 20:44
Post #36


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 August 2007





No ale jak tak możesz mówić, skoro Benson (dobrze pamiętam?) wyliczył że był szybszy nie tylko od Kubicy ale i Hamiltona...
A tak na poważnie to Williams ma całkiem niezłe auto (tak mniej więcej połowa stawki), tyle że ta dwójka żółtodziobów kompletnie nie ogarnia ani auta, ani opon. No ale dajmy chłopakom się wykazać, może w którymś wyścigu nie będą zamykać stawki, a może i Sirotkin dojedzie do mety. Ciekawe ile Klara ma cierpliwości do swoich podstawowych kierowców i na ile zrzucający się na auto pozwolą na taki blamaż?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Tue, 27 Mar 2018 - 09:59
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(hexx #2 @ Mon, 26 Mar 2018 - 14:49) *
nawet Alonso jak nie miał czym jechać, to zamykał stawkę
więc nie ma co pisać o "rozczarowaniu kierowcą" a bardziej o gównianym pojeździe


Tylko weź pod uwagę, że Alonso zwykle swojego partnera zespołowego odstawiał o dobre 0,5 sek. np. Masse a Sirotkin pokazuje tempo gorsze od gościa, który od Massy regularnie odstawał 0,5-0,7 sek. Tu nie chodzi o słabe auto tylko o to, że Sirotkin na tle słabego Strolla jak na razie nic nie pokazał. Obstawiam, że w przekroju całego sezony Sirotkin będzie lepszy od Strolla i to dość wyraźnie ale na razie jego postawa to jedno wielkie rozczarowanie.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Tue, 27 Mar 2018 - 10:07
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 26 Mar 2018 - 14:40) *
e tam - jeszcze kilka takich występów $irotkina i $trolla, a Kubica będzie 'zmuszony' wziąć udział w wyścigu. Nie ma powodów do zmartwień wink.gif


Niestety szanse na to są minimalne i tak naprawdę wszystko zależy od tego czy sponsorzy kierowców się nie wku..ia ale jeden to kochający ojciec wiec nie ma opcji a drugi prędzej wymieni Sirotkina na innego Ruska niż dopuści Kubicę (bo umową ma SMP a nie Sirotkin) no chyba, ze nie wiemy wszystkiego (różne mogą być zapisy w umowach) i może być opcja, że sponsorzy Kubicy pokryją kilka startów rekompensując Williamsowi utracona kasę od Ruskich za te wyścigi ale to mało prawdopodobne bo umowa jest chyba na 2 lata i Williams musiałby to zrobić przy akceptacji drugiej strony a nie wydaje mi się to możliwe. Williams nie jest jednak jedynym zespołem w stawce.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 27 Mar 2018 - 10:13
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(tomek evo @ Tue, 27 Mar 2018 - 09:59) *
Tylko weź pod uwagę, że Alonso zwykle swojego partnera zespołowego odstawiał o dobre 0,5 sek. np. Masse a Sirotkin pokazuje tempo gorsze od gościa, który od Massy regularnie odstawał 0,5-0,7 sek. Tu nie chodzi o słabe auto tylko o to, że Sirotkin na tle słabego Strolla jak na razie nic nie pokazał. Obstawiam, że w przekroju całego sezony Sirotkin będzie lepszy od Strolla i to dość wyraźnie ale na razie jego postawa to jedno wielkie rozczarowanie.

pisząc o Alonso mam na myśli jego starty w minionych 2 sezonach

A Sirotkin i Stroll ?
Jednemu padł bolid a drugi miał (wg. informacji zespołu ) problem techniczny.
Nie ma co stawiać kategorycznych tez po pierwszym wyśigu tylko trzeba poczekać co będzie dalej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Tue, 27 Mar 2018 - 10:26
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





CYTAT(dzikidaniel @ Mon, 26 Mar 2018 - 20:44) *
No ale jak tak możesz mówić, skoro Benson (dobrze pamiętam?) wyliczył że był szybszy nie tylko od Kubicy ale i Hamiltona...
A tak na poważnie to Williams ma całkiem niezłe auto (tak mniej więcej połowa stawki), tyle że ta dwójka żółtodziobów kompletnie nie ogarnia ani auta, ani opon. No ale dajmy chłopakom się wykazać, może w którymś wyścigu nie będą zamykać stawki, a może i Sirotkin dojedzie do mety. Ciekawe ile Klara ma cierpliwości do swoich podstawowych kierowców i na ile zrzucający się na auto pozwolą na taki blamaż?


Dla mnie sprawa jest dość prosta. Williams wiedząc o tym, że Martini ich opuści i o tym, że z dużym prawdopodobieństwem mogą stracić finansowanie papy Strolla (po 2018) potrzebował przede wszystkim pieniędzy nie na rozwój ale w ogóle na egzystencję (i to bardziej pod kątem ad 2019). Mogli zaryzykować z lepszym zawodnikiem (oprócz Kubicy było paru innych pewnych kandydatów) ale wybrali bezpieczniejsze z punktu finansowania rozwiązanie, choć jak wieść gminna niesie nie wszyscy (czytaj pion techniczny) byli z tego rozwiązania zadowoleni. To jest profesjonalny zespół i oni mają świadomość, że z dwoma młodzikami będzie ciężko ale podjęli pewne decyzje za, którymi poszły przelewy na grube miliony i będą konsekwentni robiąc dobra minę do złej gry. Tylko teksty o 4 miejscu w generalce to co najmniej kiepski żart nie na miejscu. Wydaje mi się również, że przyciągając sprawę wyboru kierowców opóźnili w pewnym stopniu prace nad rozwojem tegorocznej konstrukcji a właściwie na możliwości sprawdzenia go przez swoich kierowców. Obstawiam, że z biegiem czasu Williams się poprawi ale nie na tyle aby myśleć o czymś więcej niż 6-7 miejsce w generalce (a bardziej obstawiam 8).


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post

90 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:23