Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> stojak serwisowy na silnik, jaki kupić, zeby pare lat posłużył
damian146ti
post Mon, 12 Oct 2020 - 18:29
Post #21


Frequent User
Dołączył: Fri, 10 October 2008





CYTAT(grayfox @ Sun, 11 Oct 2020 - 22:05) *
Z danych znalezionych w internecie, EZ30 waży 180kg, a M50B25 198kg, nie jest to kosmiczna różnica.
Długość silnika rzeczywiście może mieć znaczenie, ale skoro producent podaje dopuszczalne obciążenie do 900 kg, a przy H6 taki stojak nawet się nie poci, to myślę, że i z R6 powinien sobie poradzić bez problemu.
To też jest kwestia do czego kolega wielki potrzebuje takiego stojaka, bo może się okazać, że to jakiś lekki silnik, który bez problemu udźwignie każdy z w.w. stojaków.



Długość silnika ma kolosalne znaczenie. Środek ciężkości takiego M50 jest tak na oko dwa razy dalej od płaszczyzny montażowej niż takiego H6. Siła razy ramię.
Z tymi obciążeniami stojaków to nie wiadomo jak na to patrzyć. Obstawiam że to 900kg to jest podane obciążenia niszczące taki stojak przy jego obciążeni ciężarem wiszącym na sznurku na jego płaszczyźnie montażowej do silnika, analogicznie jakbyśmy go wykorzystywać jak żurawia.
Przy żurawiach do silników spawa jest jasna, jest podziałka na ramieniu, im dalej ramie wysuniemy tym mniej możemy podnieść.


--------------------
R4
V4
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 12 Oct 2020 - 18:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Grzesi(E30)k
post Wed, 14 Oct 2020 - 05:25
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Tue, 13 January 2009
Skąd: Białystok





Uzbrojone M50 na tym podstawowym stojaku przy przemieszczaniu go po nierownym podlozu tak skacze ze musialem asekurowac silnik za kolo pasowe z obawy ze jeb*** na glebe. Dociąganie czegoś z wiekszym momentem też lipa bo wszystko sie kolysze.

Ja rozwazam dwie opcje. Wersja rozbudowana z dodatowym ramieniem albo kupno materialu i sobota ze spawarka w garazyku
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wielki
post Fri, 16 Oct 2020 - 22:02
Post #23


Super User
Dołączył: Tue, 16 November 2004
Skąd: W-wa





Wybrałem tą najtańszą opcje .
Wymienie na początek śruby ,a w razie czego spawarka jest, to się będzie tuningować.
Dzięki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sat, 17 Oct 2020 - 06:03
Post #24


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





mam stojak z Yato który konstrukcyjnie jest podobny do pierwszej wersji którą linkowałes i też wychodzięłm z założenia że więcej bedzie stał wiec nie trzeba inwestować ale troche irytuje brak skrętnej drugiej osi angry.gif , poza tym 4cylindrowy kompletny słupek (jedynie bez kompresora klimy) wisi bez problemu (wszystkie śruby wymienione) ale nie wiem czy z czasem nie wzmocnie tej konstrukcji (zobaczymy jak troche popracuje na słupkiem) - podsumowując dla amatora z lekkim 4 cyl może być wink.gif


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MuMineQ
post Sun, 18 Oct 2020 - 22:38
Post #25


Frequent User
Dołączył: Fri, 08 April 2005
Skąd: Gorzów Wlkp.





Tego typu nie polecam, w opiniach jest wystawiona moja ze zdjęciem. https://allegro.pl/oferta/stojak-do-montazu...dany-8139493916
OM606 tak ponaciągał ten stojak, że obrócić się go nie da. Strach przejść obok. Chciałem to oddać ale widze, że nawet droższe różnią się tylko płytą montażową, chyba będę coś rzeźbił żeby to wzmocnić.

Kolejne chińskie gówno co po wyjęciu z pudełka się nie nadaje do niczego...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Mon, 19 Oct 2020 - 05:49
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





386zł z czego: Chińczyk musi zarobić, wysłać, podatek trzeba zapłacić przy imporcie, 23% VAT + dochodowy sprzedawcy i dobrze jak by mu na prąd do wystawienia ogłoszenia zostało... Jestem bardzo ciekaw ile realna produkcja tego kosztuje, żeby finalnie ten produkt kosztował te pieniądze. Ja zrobiłem sobie taki kiedyś samemu z tego co leżało pod ręką - najważniejsze elementy to kółka + obrotnica - jak by była na łożyskach z jakimś mechanizmem zapadkowym było by po prostu super... biggrin.gif U mnie nie było czasu i chęci, więc kółka może i dobre ale obrotnica tak jak w chińczyku - rura w rurę i ogień.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Mon, 19 Oct 2020 - 19:06
Post #27


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Mam 4 takie https://allegro.pl/oferta/stojak-do-montazu...70kg-9626275662 stojaki na warsztacie. Każdy z nich ciągle coś na sobie targa. Dużych które tak wisiały to ls1, 3.2 m3 e46, 2.5 tdi t4/lt. Tego typu stojak ma u nas jeszcze jedną zaletę. Po zdemontowaniu pionowej lagi idealnie nadaje się do demontażu zespołu napędowego z dowolnego auta. Jest idealnym wózkiem transportowym.

P.S. Dopuszczalne masy obciążenia mam wrażenie, że podane są dla kółek a nie pojedynczej sztycy do trzymania silnika. Poza tym nikt normalny nie zamontuje silnika ważącego 900kg na takim stojaku bo go nie obróci;]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Sun, 22 Nov 2020 - 07:22
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Co prawda nie chodzi o stojak, a żuraw do wyciągania silników, ale podepnę się pod temat.
Czy używa ktoś z Was takiego?
link
Potrzebuję żuraw do amatorskiego zastosowania, akurat mam swapa do zrobienia, ogólnie zdarzy mi się może wyciągać jeden silnik rocznie. Da radę w takich warunkach?


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 22 Nov 2020 - 07:57
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Ja używałem do forda zeteca 4 cyl razem ze skrzynią. Nic się nie wyginalo nie trzeszczalo itp. pierwszy raz wyciągałem i wkładałem silnik i wszystko ok.
Do tego taka poprzeczkę balancer ,, używałem bo przez to że że skrzynia to trzeba było pochylać w trakcie .

https://aswestfield.files.wordpress.com/202...46841.jpg?w=768


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
simon.pg
post Sun, 22 Nov 2020 - 10:17
Post #30


Frequent User
Dołączył: Sun, 14 April 2013
Skąd: Gdańsk





Ja na takim żurawiu także operuję warsztatowo. Wszystkie 4, 5 6 cylindrów ogarnia bez dwóch zdań. przy większych silnikach np rzędowe 8 z 32 roku już powodowało, że żuraw się chciał przechylić do przodu. Ma on jednakże z tułu tyle miejsca, że wstawienie 4 akumulatorów idealnie rozwiązuje brak stabilności.

Jaj składaliśmy tokarkę to na najdłuższym ramieniu był faktycznie problem. Wystarczyło jednak wsadzić 4 metrową belkę w "dupę" dźwigu usiąść w ilości jednego osobnika i 800km także dał radę unieść;]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Sun, 22 Nov 2020 - 10:56
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Dzięki Panowie za opinie, w takim razie zamawiam smile.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 19:12