Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ea113 daza turbo przerywa
MisioLBN
post Fri, 04 Jun 2021 - 21:55
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Jedyne xo mi przyszlo do glowy to ze wcale nie stuka wariator tylko wklad pompy hpfp i niesie sie po calej obudowie. Siedzi vis z modem na rolce. Jak schodzi z obrotow to na chwile stukanie znika i wraca przy dodaniu gazu, jalowym. Jutro ide wkladac ori hpfp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 04 Jun 2021 - 21:55
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MisioLBN
post Mon, 07 Jun 2021 - 12:52
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





I potwierdzone smile.gif założyłem nowa ori pompe hpfp z ori wkladem i cisza... Na 99% wklad vis nowy z pidelka jest zjeb... W tym tyg dostane druga sztuke vis
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 07 Jun 2021 - 13:59
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





To jest to niby nowy element, który nikt nie podejrzewa wink.gif ja miałem vis chyba i działał ok nic się złego nie działo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 07 Jun 2021 - 14:16
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(rwtnt @ Mon, 07 Jun 2021 - 13:59) *
To jest to niby nowy element, który nikt nie podejrzewa wink.gif ja miałem vis chyba i działał ok nic się złego nie działo.

To był powód dla którego kupowałem wszystko nowe... używana była sprężarka i wtryski. Głupi byłem że dałem sobie wmówić że to wariator skoro oddawałem auto które pracowało cicho a odbieram takie które tłucze jak pudełko nakretek w silniku... Wymieniłem części na 4k bezsensu smile.gif ale w tym tyg ma przyjśc nowy wkład VIS i mam nadzieje zamknąć temat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
master1201
post Wed, 23 Jun 2021 - 12:15
Post #25


Rookie
Dołączył: Sun, 14 April 2013





I jak sytuacja ? Rozwiązana ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 23 Jun 2021 - 13:03
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





2ga pompa stuka tak samo. Samemu znudzilo mi sie wymieniac pokolei czesci wiec auto pojechalo do wyszkowa. Aktualnie czekamy na nowy adapter popychacza pompy paliwa zeby sie upewnic ze to nie on stuka. Propnuja mi powrot do ori popychacza ale wywalilem 1.3k na dapter i teraz co 2k za nowa obudowe zeby sie cofnac do popychacza... Bez sensu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 23 Jun 2021 - 16:15
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





A ogólnie to jest przyczyna spadków ciśnienia paliwa i szarpania/przerywania na wysokich obrotach czy na razie leczycie stukanie, a potem dopiero ciśnienie?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 23 Jun 2021 - 17:34
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Mis @ Wed, 23 Jun 2021 - 16:15) *
A ogólnie to jest przyczyna spadków ciśnienia paliwa i szarpania/przerywania na wysokich obrotach czy na razie leczycie stukanie, a potem dopiero ciśnienie?

Chcemy wyleczyc stukanie bo tak byc nie moze. Liczymy ze moze to rowniez rozwiaze problem przerywania bo jak pisalem przy odbiorze auto jeszcze potrafilo ciagnac eobrze a teraz zawsze jest zle wiec cos sie rozpierd..adapter na frezie prowadzacym rolke ma w pewnym odcinku zadry jak by sie rozruchal... I kij moze przy 6k rpm to jest ze 12k na pompie e tym punkcie sie przyblokowywuje.
Na cisnienie pomysl jest jeszcze po 1 rozwiercic pompe chociaz lpfp trzyma prawie 6b to zawsze warto wejscie do hpfp rozwiercic, wymiana filtra paliwa jeszcze bedzie i liczymy ze to to.
Najwiekszy fmic jr spec 100mm gruby juz lezy na miejscu i czeka na montaz ale poki powyzszego nie wyleczymy to nie chcemy nic wiecej zmieniac

Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 12 Jul 2021 - 13:30
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Nowy adapter, ciaśniejszy - brak poprawy stuka jak stukało. Pompa cała kompletna dziś zostanie założona na inny silnik żeby w 100% potwierdzić czy tylko na moim stuka czy też na innych motorach. Jak bedzie cisza to wpada seryjny dekiel z seryjnym popychaczem do mnie na test.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Mon, 12 Jul 2021 - 15:10
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Jeszcze mi po głowie chodzi zaślepione podciśnienie wchodzące w pokrywe. Po montażu turbo została wkręcona profesjonalna zaślepka w formie śruby i sobie dynda - nie pytajcie czemu nie zostało podpięte bo też mnie to ciekawi. Z tego co się orientuje to podciśnienie jest od odpowietrzania baku itd. seryjnie wpięte w turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 14 Jul 2021 - 08:26
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Nowa pompa vacum, powrot do popychacza (byla rolka) i auto przestalo stukac. Na adapterze stukaja wszystkie wklady nawet autotecha wlozylismy i stuka. Nie mamy pojecia czemu po konwersji na rolke stuka. Tak czy tak dalej spada cisnienie na railu smile.gif zostaly wtryski i zaworek zwrotny... Wtryski uzywki zawor nowka 165b.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 30 Jul 2021 - 07:36
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Auto naprawione.
Powod : zle zalozona pompa w baku.
Poszlo czesci ma 4k zeby na koncu wyszlo ze pompa w baku latala bo zostala zle wlozona.
Teraz pytanie czy motor przezyl bo ma problemy z zaplonami w upaly
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Leo
post Fri, 30 Jul 2021 - 07:57
Post #33


Audi. Turbo. quattro.
Dołączył: Sat, 12 October 2002
Skąd: Opalenica





jak można źle założyć pompę w baku ?


--------------------
Audi Coupe S2 @ GT3071R
400KM 440Nm and the life goes on...
--Audi way of life--
Suzuki V-Strom DL1000
www.AudiKlub.org
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 30 Jul 2021 - 09:19
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Leo @ Fri, 30 Jul 2021 - 07:57) *
jak można źle założyć pompę w baku ?

Pompa w baku z RS3 jest 2 częściowa, jak źle trafisz to będzie krzywo w baku. W moim wypadku leżała kompletnie bokiem. Z tego powodu pewnie auto na strojeniu jeszcze jezdzilo a potem pompa sie źle ułożyła i kaput.
Auto było testowane na wszystkie strony po każdej zmianie.
1. Nowe HPFP - bez zmian
2. Nowy Wariator i solenoid - bez zmian
3. Nowy wkład - bez zmian
4. Wymiana filtra paliwa i rozwiercenie HPFP - brak zmian
5. Powrót do napedu pompy na popychacz - bez zmian ale nie stuka w motorze
6. Zmiana pompy vacuum - auto ciszej pracuje (vacum juz postukiwał) i duzo lepiej hamuje
7. Zmiana modulu pompy paliwa z RS3 na Ori - brak zmian
8. Wymiana pompy w baku i jest trop bo przy wyciaganiu okazuje sie ze pompa lata w baku. Na innej pompie tuningowej auto odżyło i przestaje przerywać natomiast missfiruje
9. Wkładamy jeszcze raz poprawnie pompe z RS3 (przypominam nowa pompa z ASO) - auto jeździ ale missfiruje w upały i tnie zapłony.

Po logach widać zupelnie inna prace na HPFP gdzie teraz jest bez problemu bije ciśnienie po 150b i nie ma żadnego spadku natomiast gubi zaplony... Jak ciagnie 3 i 4 bieg to czasami tylko slychac ze zgubil zaplon a czasami az czuc szarpniecie. Do tego zdarzy mu sie wywalic mrugajacy Check engine i blad missfire.
W nastepnym tygodniu poprawiamy wydech (nie chce mi sie nawet komentowac ale wydech trzeba poprawic po montazu turbo) i wkladamy Cooler 600x300x100 JRspec a ten co mam idize na sell.
Jak nie wroca mi zaplony to bedzie nie ciekawie.... Wtrysk z RS3 mam uzywki i to bedzie pierwszy trop do kolejnej zmiany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RadarVR6_
post Fri, 30 Jul 2021 - 16:56
Post #35


eMpowered
Dołączył: Fri, 11 June 2021





Ja pierdziele współczuje tych problemów.
A co na to gościu który to robił? Może wyjaśnij z nim te sytuacje, jak rozumiem teraz auto robisz (poprawiasz) u kogoś innego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maj0nez
post Sat, 31 Jul 2021 - 10:08
Post #36


User
Dołączył: Wed, 02 July 2014
Skąd: LOP





Może sprzedaj to auto i kup coś nowszego?


--------------------
1.8T + DQ250
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sat, 31 Jul 2021 - 11:09
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(maj0nez @ Sat, 31 Jul 2021 - 10:08) *
Może sprzedaj to auto i kup coś nowszego?

Jak w auto wlozone 50 kPln zakuty motor wszystko porobione to bd sprzedawac;) zostalo to odgruzowac bo mi auto zniszczyli... Nawet lampy zalane benzyna cale zmatowialy a oddawalem auto wlasnie ze swiezo odnowionymi lampami... 1 krok wprzod i 2 w tyl.

Teraz zostanie szybko odgruzowany. Sa takie kwiatki jak wiszace zaślepiione podciśnienia bo nie chciało sie wspawać króćca w dolot... przy odbiorze tu sobie wspawaj i podłącz... Nie wspomne o latajacym ecu bo nawet sie nie chcialo dobrze wlozyc wiec bylo wjebane w podszybie...
Ale idziemy do przodu. Kto inny mi poprawia a program i downpipe ktory wali w bude ma poprawic osoba ktora to składała... Auto odpala gorzej niz polonez na gazniku przy -30*C smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Sat, 31 Jul 2021 - 14:24
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Zdajesz sobie sprawę, że w tej kasie miałbyś mk7gti dsg stg2, który jechałby bardzo podobne 100-200 i maskę otwierałbyś co pół roku najczęściej? smile.gif

Nie wspominam o niskim spalaniu, świeżej budzie, lepszym prowadzeniu, cichym wydechu i spokojnej głowie jadąc traski po 1000km nawet.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Sat, 31 Jul 2021 - 15:13
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Mis @ Sat, 31 Jul 2021 - 14:24) *
Zdajesz sobie sprawę, że w tej kasie miałbyś mk7gti dsg stg2, który jechałby bardzo podobne 100-200 i maskę otwierałbyś co pół roku najczęściej? smile.gif

Nie wspominam o niskim spalaniu, świeżej budzie, lepszym prowadzeniu, cichym wydechu i spokojnej głowie jadąc traski po 1000km nawet.

Zdajesz sobie sprawę że tak duże koszty są w dużej mierze efektem że wszystko trzeba robic po 2 razy bo jest zrobione źle ? Zupelnie jak auto cowboya. Oddajesz auto placisz fv za 15k a odbierasz gruza... Strojenie ? 3200 DSG plus ECU a auto ma licznik flashowan 2... mam cos dodac ? CHcesz zobaczyc jak odpala ? Bo mi wstyd przy ludziach.... nie dosc ze czasem kreci jak polonez zanim zalapie to jeszcze pierwsze 30s pracuje jak trabant... no i jak sie rozgrzewa to szarpie strzela w dolot itd smile.gif Korekty w czasie jazdy lataja od -25 do +25 wink.gif auto samo podbija obroty albo potrafi zgasnac...
Auto kupilem z mysla o k04 a w trakcie remontu wyszło zakucie bo moje tłoki przepadły w obróbce i auto miesiac stalo czekajac na tloki... NIe podaje oficjalnie kto skladal auto bo nie chce żadnej burzy ale kto mnie zna ten wie...

Policzylem i tak mial bym 7r w kasie ktora wlozylem w auto plus zakup auta tyle ze auto kupilem 4 lata temu bedac w zupelnie innej sytuacji... Przewidywalem ze wsadze k04 zrobie 350 i bedzie smigac... wyszlo zakucie motoru a jak zakuty to szkoda z k04 dmuchac...
Podsumowujac gdyby auto bylo zlozone od a do z poprawnie i nie zostalo wydane nie sprawne to 10k mniej juz by bylo wlozone w to auto... bo okolo 10k poszlo na szukanie czemu przerywa. Najpierw ja poswiecilem kupe czasu i kasy na czesci a potem oddalem auto do kogo innego i auto zostalo naprawione.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sat, 31 Jul 2021 - 15:13
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Czyli jak zawsze w auto włożone worek gotówki a jeździ jak gruz wink.gif nowe salonowe prze 2.5 roku poza płynem do spryskiwaczy nie wymaga nakładów wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 14:06