Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zakup Audi A6 2015r., Audi Competition 3.0 diesel biturbo
Puco
post Fri, 24 Aug 2018 - 00:27
Post #21


User
Dołączył: Fri, 27 June 2008





CYTAT(Miloszz @ Thu, 23 Aug 2018 - 23:02) *
Ok i uważasz że takie auta od dilera z DE czy Luxemburga stoją w bazach dostępnych tylko dla takich firm i są oferowane o 1/3 mniej niż realna wartość rynkowa tak?
No trochę mnie to dziwi..bo za darmo nic dzisiaj nie ma, a takich fur pełnowartościowych nikt nie oddaje za pół-darmo.

Może się mylę.


Nie wiem jak to działa w tym konkretnym przypadku, ale wiem ze podobni dealerzy takich lepszych używek nie mają żadnych "baz" czy ebaya dla wtajemniczonych, po prostu mają umowy z dealerami, firmami leasingowymi itp. mają zakontraktowane lore na miesiąc, na auta dostają odpowiedni rabat i tyle. Nie koniecznie rozbite, czy kombinowane w jakiś inny sposób, po prostu jako hurtownicy maja lepszą cenę- nic w tym dziwnego, kwestia sprawdzenia auta i firmy która go sprzedaje, są firmy które dbają o swoją opinie od lat i nie sprzedają szrotów, a są takie które łatają przystanki, ale mimo wszystko któryś kolega wyżej miał racje, przy takim budżecie warto pochodzić po salonach i popytać, ja jakiś czas temu też szukałem ładnej używki, i w pl i w eu, a kupiłem auto z salonu bez przebiegu z gwarancją w cenie 2-latka z ogłoszeń, jedyne co to się nie napalać na konkretny egzemplarz i poświęcić troszkę czasu na wycieczkę do dealera lub maila/telefon.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 24 Aug 2018 - 00:27
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
szybciutki
post Sat, 25 Aug 2018 - 00:04
Post #22


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010





Dokładnie jak kolega wyżej pisze. Kupno używki nie znając oferty na nówki to olbrzymi strzał w stopę.


Zdarza się, że licząc ofertę wynajmu długoterminowego na 12 miesiecy wartoś zakupu jest mniejsza niż wartość rezydują eurotaxu po roku użytkowania.

Wszystko kwestia rabatów które w premium są kilkudziesięcioprocentowe.

Pzdr


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek78
post Sat, 25 Aug 2018 - 09:16
Post #23


User
Dołączył: Mon, 07 February 2011





CYTAT(szybciutki @ Sat, 25 Aug 2018 - 00:04) *
Dokładnie jak kolega wyżej pisze. Kupno używki nie znając oferty na nówki to olbrzymi strzał w stopę.


Zdarza się, że licząc ofertę wynajmu długoterminowego na 12 miesiecy wartoś zakupu jest mniejsza niż wartość rezydują eurotaxu po roku użytkowania.

Wszystko kwestia rabatów które w premium są kilkudziesięcioprocentowe.

Pzdr


Moja konfiguracja wyszła w Salonie 540tyś.-35%=351tyś.
Także spokojnie Panowie z tym "strzałem w kolano"



--------------------
A6 Avant Competition 15r. 416KM/806Nm
Rodzinny odrzutowiec
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Sat, 25 Aug 2018 - 10:59
Post #24


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





Też nie wiem co wy się tak uparliście na nowego golasa. Przecież wiadomo, że dopasiona wersje kosztuje x2 i więcej ceny wyjściowej więc o czym mowa.
Jak jest za tanio to wszyscy zaraz piszą, że "o Jezu" ale złom, a na mobile to kosztuje 3x tyle. Jak jest w normalniej cenie to znów jest jęczenie, że za tyle to można nowe kupić. Ludzie opanujcie się. A auto bardzo ładne. Zrobisz chipa na 400+ i możesz po 300 km/h latać smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Sat, 25 Aug 2018 - 11:19
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Tak, latać aż silnik padnie, a jak zalewany co 30 tys longlifem to masz to jak w banku, potem bujaj sie z gwarancja mirasa na 2 lata hahahahah
Doooobre.
Zawsze zastanawiałem się kto kupuje takie grubasy z przebiegami przedstawicieli handlowych w cenie nowych aut, a tu proszę... no ale co tam, lepiej doposażoną używkę 140 tys przebiegu niż nowego "golasa" macie racje hahaha


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 25 Aug 2018 - 11:48
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Jedni potrzebują by auto dobrze wyglądało i by można było się takim pochwalić ... inni by jeździło wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Sat, 25 Aug 2018 - 12:19
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Polecam fanpage na facebooku wymiensilnik.pl jak ktoś myśli że 130 tys to mało km na interwałach olejowych 30 tys km

A i ja wrzucę coś od siebie, sprawa z lipca, nie chcesz znać kosztów... tu interwały są krótsze bo zdaje sie 26 tys przewiduje producent (ciekawe akurat dlaczego tyle a nie 28 32 czy moze 26700 ? )
Pierwszy właściciel, pełen serwis ASO, 134 tys km przebiegu.




I oczywiście olej C1...


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 25 Aug 2018 - 12:28
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





noooo... C1, jest ekologicznie

a silnik to 2.7 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Sat, 25 Aug 2018 - 12:39
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





3.0 sdv6


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 25 Aug 2018 - 13:06
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





te silniki mają opinię dobrych i bezproblemowych
przypadkowa awaria czy jednak wina złego smarowania ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Sat, 25 Aug 2018 - 13:09
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Wg gościa ktory całe kontenery tych silników ciągnie to a) smarowanie B ) pompa oleju c) dpf itd itp... Ten sam silnik w jagach
Wg gościa z ASO "i tak sporo przejechał" wink.gif


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pietrek78
post Sat, 25 Aug 2018 - 14:19
Post #32


User
Dołączył: Mon, 07 February 2011





To ile remont takiego silnika żeby pojeździł następne 100tyś?


--------------------
A6 Avant Competition 15r. 416KM/806Nm
Rodzinny odrzutowiec
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 25 Aug 2018 - 14:25
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(SajneK @ Sat, 25 Aug 2018 - 13:09) *
Wg gościa ktory całe kontenery tych silników ciągnie to a) smarowanie B ) pompa oleju c) dpf itd itp... Ten sam silnik w jagach
Wg gościa z ASO "i tak sporo przejechał" wink.gif

o widzisz
zawsze czytało się, że to 2.7 V6 są liche i padają ale te 3.0 V6 są znacznie mocniejsze
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiurielSR
post Sat, 25 Aug 2018 - 15:17
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Sat, 17 November 2007
Skąd: Łódź





Nie wiem ile trzeba jeździć w obecnej "technologii księgowych" aby zakup diesla się opłacił...
Zwłaszcza, że i tak palą swoje, koszt zakupu itp. itd..

Pamiętam jak lata temu już się zacząłem zastanawiać przy swoim poczciwym 1.9tdi AHF jak wymieniłem dwumasę (zestaw) i turbinę to koszta wyszły takie, że spokojnie mogłem przez te 3 lata jeździć 2.8l VR6 i jeszcze na ubezpieczenie by zostało (zakładając, że by nic nie padło).


--------------------
╭∩╮〔︶︵︶〕╭∩╮
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloszz
post Sat, 25 Aug 2018 - 15:53
Post #35


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





A ja dodam tylko tyle, niby to auto takie extra super i w ogóle, gwarancja 2 lata, pewna Audica a jednak brak zaznaczonej opcji "bezwypadkowy" - przypadek? wątpię..
Nie wiem czy ktoś to zauważył.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Sat, 25 Aug 2018 - 16:04
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





CYTAT(hexx #2 @ Sat, 25 Aug 2018 - 14:25) *
o widzisz
zawsze czytało się, że to 2.7 V6 są liche i padają ale te 3.0 V6 są znacznie mocniejsze


Tak ale tam zdaje sie byly inne problemy, te tutaj opisane to problemy 90% najnowszych diesli z dlugimi interwalami olejowymi, dlatego o tym wspomnialem w kontekscie tego audi.

Aby takowy diesel jeszcze dlugo jezdzil to a) dobre paliwo b ) inny olej c) krotkie interwaly olejowe d) dpf out albo pilnowanie go jak oka w glowie bo jak dowali paliwa do oleju rzadkiego i zuzytego to tak sie konczy...

Problemem tu jest dosc duzy przebieg jak na wiek, serwis aso go nie ratuje wrecz dziala na jego niekorzysc sad.gif

CYTAT
Nie wiem ile trzeba jeździć w obecnej "technologii księgowych" aby zakup diesla się opłacił...
Zwłaszcza, że i tak palą swoje, koszt zakupu itp. itd..

Pamiętam jak lata temu już się zacząłem zastanawiać przy swoim poczciwym 1.9tdi AHF jak wymieniłem dwumasę (zestaw) i turbinę to koszta wyszły takie, że spokojnie mogłem przez te 3 lata jeździć 2.8l VR6 i jeszcze na ubezpieczenie by zostało (zakładając, że by nic nie padło).


W nowych autach do diesla zazwyczaj trzeba doplacic co jest juz w ogole bez sensu. Zaplac wiecej zeby palic mniej ....... no ale nie kazdy potrafi liczyc.

CYTAT
To ile remont takiego silnika żeby pojeździł następne 100tyś?

W takim range to 70 tys netto jak ci tylko silnik poszedl, ale jak na autostradzie zrobi bum to pociagnie zazwyczaj za soba kilka innych rzeczy np turbo albo i dwa


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 25 Aug 2018 - 16:15
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Jak pamiętam, do tego silnika 3.0 idzie jakaś strasznie mała ilość oleju ?
Czy się mylę ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Sat, 25 Aug 2018 - 16:23
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Tak dość mało, 6l.


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sat, 25 Aug 2018 - 16:26
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





do 2.0 w Sorento idzie jakieś 6.5 litra

Przy takim silniku i tak małej ilości oleju interwał powinien być co 10.000 km
i olej naprawdę dobrej jakości. Do krótkich odcinków (miasto) lał bym nawet 0/40
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Sat, 25 Aug 2018 - 16:48
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Przyklady mozna mnożyć.

Dodamy do tej malej ilosci oleju skrzynie 8 biegowe ktore caly czas walcza zeby obroty wynosily ok 1000 obr i mamy gotowa katastrofe olejowa.

Ja nie mowie ze te Audi jest złe, jest petarda, wyposażenie, design, mocny silnik, ale na GWARANCJI FABRYCZNEJ lub jako nowe, uzywke z takim przebiegiem bym odradzał. Skoro sam zauwayzles ze na takie NOWE Cie nie stac to tymbardziej nie ryzykowalbym uzywki. Moze warto w takim budzecie tak jak koledzy doradzali zrewidowac wyposazenie ktore jest Ci na prawde potrzebne i z ktorego bedziesz korzystal i rozejrzec sie za nowym 2.0 tfsi 252km. W tej cenie spokojnie znajdziesz a jak pomeczysz dealera to dorzuci rozszerzona gwarancje na 5 lat i darmowy serwis. Przez najblizsze 5 lat nie bedzie Ciebie interesowalo NIC oprocz lania paliwa, nawet 30 tys interwalu olejowego bedziesz mial w dupie bo bedzie to problem AUDI nie Twoj.


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 04:36