Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> r4 140-200KM LPG (2005-2010), który sprawi najmniej problemów?
BlackDaro
post Wed, 04 Jul 2018 - 14:23
Post #1


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





Sprawa wygląda następująco...
Jest poszukiwany samochód (nie dla mnie), były jazdy próbne, oględziny, odpadło kilku kandydatów i w tej chwili rozważane są ople. Moje doświadczenia (właściwie to całej rodziny) z oplami są takie, że dawne czterocylindrówki były nie do za&ebania, CxxNZ można było zostawić z cegłą na gazie, iść zjeść obiad, wrócić i nadal to chodziło. Nowsze 16v (w corsach B i C) też nie były złe, poza koniecznością wymiany kilku czujników jeżdżą jeszcze do dziś. Tylko że to było dawno, dawno temu.

W oko wpadły Zafira B, ewentualnie Vectra C/Signum poliftowe, warunek konieczny to LPG. Spalanie 11-13 lpg będzie ok. Samochód będzie pełnił role dupowozu 2+1 (kilkuletnie dziecko), głównie spokojna jazda pozamiejska, priorytet to trwałość i bezawaryjnosć, nic nigdy nie będzie modzone, samochód będzie traktowany raczej delikatnie. Czasami jednak trzeba wyprzedzić jakąś ciężarówke... Zakup na kilka lat, a więc pewnie auto z przebiegiem 150-200tys. dobije pod te 300tys. V-ka nie jest rozważana.

Propozycje:

-zafira B 1.8 140KM
Ten model najbardziej sie podoba, wersja Cosmo jest ok, tylko ten silnik. Mógłby być troche mocniejszy (chociaż w porównaniu do tourana/altei 1.6mpi to i tak jest rakieta), w sumie to jak na te 140KM i wszelkie wpisy w necie, że to aż taki muł to da sie tym już jakoś normalnie jechać. Ten silnik to ostateczność (no troche słaby), ale jest rozważany.

-zafira B 2.0 turbo 200KM
Czy ten silnik naprawde jest aż tak &ujowy, że w okolicach 200tys. sie kończy??? Najbardziej podoba sie ta Zafira, ale do gazu w tej budzie wybór jest tylko między 1.8 i 2.0T... Jak żyć? wink.gif Oczywistym jest, że jak ma sie wybór między 140, a 200KM to każdy wolałby mieć tą mocniejszą wersje.

-vectra C/signum po lifcie 2.0 175KM
Propozycja rezerwowa właśnie ze względu na ten silnik (podobno trwały).

Który z tych trzech silników najdłużej pożyje bez remontu i sprawi najmniej problemów? 1.8, 2.0T w zafirze czy 2.0T w vectrze/signum?
Albo inaczej... Ktorego z nich sie wystrzegać?

Ku&wa co za czasy, że nawet w 10cioletnim oplu jest problem z silnikiem pod LPG smile.gif


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 04 Jul 2018 - 14:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
lemur
post Wed, 04 Jul 2018 - 16:37
Post #2


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





accord 7 2.0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Wed, 04 Jul 2018 - 18:20
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





vectra lub może saab 9-3 II? (ten sam silnik) jeśli ten z zafiry wystarcza na 200 tys to w saabach B207 mają 300-400 i jeżdżą, niejednokrotnie po programach.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Wed, 04 Jul 2018 - 21:51
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Do Zafiry to jedynie 1.9 pasuje.
2.0T w VC, Signum całkiem udane, nie leje sie olej, nie ubywa (aż sam się dziwię), ma w sumie jedną wadę - słabo brzmi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Wed, 04 Jul 2018 - 21:58
Post #5


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Zamiast vectry c, zdecydowanie saab 9-3, silnik ten sam, podwozie niemal takie samo (to niemal robi dużą przewagę dla saaba).

Z moich doświadczeń b207 wytrzymuje ok 300 tys i wtedy strzela rozrząd (nikt nie zmienia bo drogi), naprawiać się tego nie opłaca tylko wrzuca kolejny możliwie najświeższy silnik i lata dalej. Silniki poniżej 1000 zł, jeden z ciekawszych czterocylindrowych motorów (moim zdaniem).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Wed, 04 Jul 2018 - 22:19
Post #6


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





CYTAT(Lincoln e30ix @ Wed, 04 Jul 2018 - 21:51) *
Do Zafiry to jedynie 1.9 pasuje.
2.0T w VC, Signum całkiem udane, nie leje sie olej, nie ubywa (aż sam się dziwię), ma w sumie jedną wadę - słabo brzmi.


Dla przyszłego właściciela brzmienie silnika jest nieistotne, więc to dla niego nie wada wink.gif


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Wed, 04 Jul 2018 - 23:11
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





Rozrząd przy wynalazkach typu 3.0 TDI jest śmiesznie tani, no i wystarcza na długo po wymianie, co więcej zanim strzeli słychać że coś jest nie tak, stara dobra szkoła.


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Thu, 05 Jul 2018 - 12:52
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





A 1.8 140 lpg w oplu to też niezbyt dobre połączenie. Regulacja luzów zaworowych odbywa się za pomocą szklanek. I jeszcze cos tam.

Pytanie do zwolenników saaba, w czym 93 jest lepszy od vectry signum?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Thu, 05 Jul 2018 - 20:09
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Lepsze zabezpieczenie antykorozyjne oraz dopracowana elektronika (CIM, wycieraczki, climatronic itd),aktywna tylna oś, bazowa lepsze turbo i wtryski, mniej problemowa skrzynia i brak dwumasy, lepsze multimedia (choćby dotykowy ekran) no i lepiej wygląda tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Fri, 06 Jul 2018 - 13:44
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Ja znałem tylko argument o wyglądzie, ale już wiem więcej dzięki smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
borman
post Sat, 07 Jul 2018 - 02:36
Post #11


User
Dołączył: Sat, 04 November 2017





in minus: 93 kombi jest na innej plycie niz vectra c kombi i jest sporo krótszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Sat, 07 Jul 2018 - 11:44
Post #12


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





No właśnie w tym konkretnym przypadku ,,normalne" sedany odpadają, bo z racji wykonywanego zawodu trzeba czasami przewieźć coś o większych gabarytach i pod tym względem to nawet każdy hatchback jest bardziej pakowny od sedana.
Wyjątkiem jest właśnie vectra c gts/liftback, duży plus dla vectry za takie rozwiązanie, a kombi to już wogóle inny świat jeśli chodzi o to co można tam wpakować.
Byliśmy ostatnio oglądać alfe 159 kombi, kilka minut po tej alfie oglądaliśmy vectre c kombi. Z alfy nie chciało sie wysiadać, mega przyjemny samochód z perspektywy prowadzącego, ale niestety odpadł ze względu na to jak tam ciasno. Ze mnie jest króciak, ale jak wsiadłem do tyłu, to kolanami dotykałem fotela kierowcy, bagażnik mimo tego, że to kombi jest bardzo malutki, ogólnie szok jakie to auto jest ciasne jak na taki gabaryt.
Zaraz po alfie robiliśmy przymiarke do vectry kombi. Z tyłu od kolan do fotela kierowcy ze 30cm, bagażnik wydaje sie być ze 3 razy większy niż w alfie he he. Gdyby jeszcze ta deska była ładniejsza, no ale wszystkiego nie można mieć smile.gif

W poniedziałek jedziemy oglądać saaba 93 kombi i signuma, będzie ciekawe porównanie.


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sat, 07 Jul 2018 - 23:06
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(borman @ Sat, 07 Jul 2018 - 02:36) *
in minus: 93 kombi jest na innej plycie niz vectra c kombi i jest sporo krótszy


Fakt, przestronność na poziomie A4 B6/7, VC sporo większe, ale przez to wygląda jak Karawan...
Zapomniałem dodać oczywistej rzeczy - Saab bezpieczniejszy.
AR też oglądałem, ale jak wyżej bagażnik mnie załamał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jagus
post Sun, 08 Jul 2018 - 09:38
Post #14


Super User
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: pomorze





Też jestem na etapie poszukiwania auta jak w temacie, z tym, że nie ograniczam się do R4.
Obecnie 407SW HDi. Wszystko pasuje, ale wolę benzynę z LPG. Przydało by się więcej miejsca w drugiem rzędzie siedzeń.
Saab 9-3 za mały, 159 tym bardziej. Idealnie w wymagania pasuje Passat B5FL 1.8t, ale kiedyś miałem i na prawdę nie chcę tego samochodu.
A6C5 byłby ok, ale ciężko coś kupić w dobrym stanie. A6C6 nie ma silnika który mnie przekonuje.
Z większych pojemności może być M54b30 (dobry kompromis moc-spalanie), ale 3-ka za mała, a 5-tka mi się nie podoba.
Teraz mocno zastanawiam się nad signum lub 407 2.2 lub 3.0.
407 bardziej podoba się wnętrze a signum będzie większy. Nie wiem jak usterkowość w oplu....
Będę śledził temat.


--------------------
najwazniejsze aby nasze dzieci mialy bogatych rodzicow
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iktorn92
post Sun, 08 Jul 2018 - 12:41
Post #15


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Jelenia Góra





Ja ze swojej strony poleciłbym chyba V70 2.4 + LPG. Sam szukam takiej taczki na codzieńsmile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Sun, 08 Jul 2018 - 14:56
Post #16


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





CYTAT(jagus @ Sun, 08 Jul 2018 - 09:38) *
Też jestem na etapie poszukiwania auta jak w temacie, z tym, że nie ograniczam się do R4.
Obecnie 407SW HDi. Wszystko pasuje, ale wolę benzynę z LPG. Przydało by się więcej miejsca w drugiem rzędzie siedzeń.
Saab 9-3 za mały, 159 tym bardziej. Idealnie w wymagania pasuje Passat B5FL 1.8t, ale kiedyś miałem i na prawdę nie chcę tego samochodu.
A6C5 byłby ok, ale ciężko coś kupić w dobrym stanie. A6C6 nie ma silnika który mnie przekonuje.
Z większych pojemności może być M54b30 (dobry kompromis moc-spalanie), ale 3-ka za mała, a 5-tka mi się nie podoba.
Teraz mocno zastanawiam się nad signum lub 407 2.2 lub 3.0.
407 bardziej podoba się wnętrze a signum będzie większy. Nie wiem jak usterkowość w oplu....
Będę śledził temat.


U nas zaczęło sie od octavii II kombi, ale odpadła, bo tam nie ma żadnego silnika do LPG, później numerem 1 był touran, no ale tłumacze, że tym marnym 1.6mpi nie da sie normalnie jechać, ale co tam, z ciekawości sie przejechaliśmy, załamka dla przyszłego właściciela, osiągi jak w corsie 1.2, albo i gorzej, wnętrze w golfie IV jest chyba przyjemniejsze i jeszcze ta rdza (jeździliśmy jeszcze drugim 2.0tdi 170). Był zachwyt touranem, a teraz jak to widzi na drodze to dziwi sie co ludzie w tym widzą smile.gif he he Później były jazdy próbne mazdą 5, corollą verso i zafirą B. Zafira B w wersji Cosmo była z tych wszystkich najprzyjemniejsza, najlepiej wykonana i najwygodniejsza. Silnik 1.8 140 prawie wystarczający, no właśnie, prawie... Ogólnie to tego dnia jeździliśmy 8-mioma różnymi samochodami (oprócz tych jeszcze alfa, vectra), żeby mieć bezpośrednie porownanie i najpierw było sceptyczne nastawienie do opli, a po tych jazdach opel wyrósł na nr.1 biggrin.gif I teraz dochodzimy do tego signuma, bo vectra c kombi dla pasażerów z tyłu miała miejsca od groma, a signum to płyta podłogowa vectry kombi, więc to samo, tylko jeszcze wygodniej i lepszy wypas. Dość często widuje w mojej okolicy czarnego signuma po lifcie i wygląda to nadal dobrze. My jedziemy takiego oglądać, w jasnej skórze z fabryczną lodówką wink.gif 2.0T wydaje sie być optymalne do tej budy. Właściwie jedynym znakiem zapytania jest to, czy w signumie bagażnik będzie wystarczający.
Sam jestem ciekawy jak to sie skończy.


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ddziaduch
post Mon, 09 Jul 2018 - 14:22
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Wed, 05 January 2011
Skąd: Gdańsk





Czemu nie V6? Miałem VB V6 z LPG i to było mega tanie w utrzymaniu. Silnik się nie psuł, średnie spalanie przez cały czas 11,63L gazu na 100 km wink.gif


--------------------
Było:
Astra F Kombi GL '92 1.4 8v -> 2.0 8v.
Vectra B Kombi Sport Zender '01 2.6 24v.
Jest:
Volvo V70 '98 T5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Mon, 09 Jul 2018 - 18:57
Post #18


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





CYTAT(ddziaduch @ Mon, 09 Jul 2018 - 14:22) *
Czemu nie V6? Miałem VB V6 z LPG i to było mega tanie w utrzymaniu. Silnik się nie psuł, średnie spalanie przez cały czas 11,63L gazu na 100 km wink.gif


Nie ja to kupuje.
Wiem, że v6 to najlepszy silnik do vectry/signum, ale jak niektórzy usłyszą ,,3.2" to dostają wielkich oczu, także tego... wink.gif


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomqu
post Tue, 10 Jul 2018 - 10:44
Post #19


Rookie
Dołączył: Wed, 16 September 2009
Skąd: Krk





Ja bym polecił Megane III Grantour 2.0TCE , miejsca sporo z tył (kombi ma większy rozstaw osi nig htb) , bagażnik też spoko i najlepsze 2.0T do gazu.
Trochę ciężko z dostępnością w wersji GT lepsze wnętrze jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ddziaduch
post Sun, 15 Jul 2018 - 15:40
Post #20


Forum Killer
Dołączył: Wed, 05 January 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(BlackDaro @ Mon, 09 Jul 2018 - 18:57) *
Nie ja to kupuje.
Wiem, że v6 to najlepszy silnik do vectry/signum, ale jak niektórzy usłyszą ,,3.2" to dostają wielkich oczu, także tego... wink.gif

Niech się ten ktoś przejedzie V6. Zmieni zdanie. Kultura pracy, dźwięk, zupełnie inna klasa jazdy wink.gif


--------------------
Było:
Astra F Kombi GL '92 1.4 8v -> 2.0 8v.
Vectra B Kombi Sport Zender '01 2.6 24v.
Jest:
Volvo V70 '98 T5
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 11:05