Shoutbox 0 nowych PW 


432 Stron V  « < 389 390 391 392 393 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dowcip. REWELKA !, [uwagi odn. zamieszczania w pierwszym poście]
Maxim555
post Sun, 01 Sep 2019 - 16:19
Post #7801


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





CYTAT(maaaad @ Sun, 01 Sep 2019 - 14:53) *
A skąd Ty możesz wiedzieć, jaka była przyczyna ustawienia takiego znaku?

Przyczyną ustawienia "takiego znaku" jest najtańsza i najmniej skuteczna metoda jaką wybrało państwo polskie w celu zredukowania liczby wypadków śmiertelnych na drogach. Łatwiej jest powiedzieć "NIE WOLNO!" niż zbudować przyzwoite drogi łączące miasta, lub odpowiednio wyedukować obywatela wtedy kiedy jest na to czas.
Kawałek mojej drogi do pracy (25km), zdjęcie z 2017, wtedy było tam 90 dziś jest ładna nawierzchnia, namalowane pasy i 50... Kurwa serio ktoś uważa, że to ma sens?


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 01 Sep 2019 - 16:19
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Bio
post Sun, 01 Sep 2019 - 18:03
Post #7802


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(16vg60 @ Sun, 01 Sep 2019 - 13:05) *
No jaja chyba sobie robisz,jesli dalej po tylu postach tego nie rozumiesz ze chodzi mi tylko o tob ze jest teren zabudowany i "teren zabudowany" to ku uciesze wielu kończę biggrin.gif

Pozdr.

Doczytaj resztę postów. Najwyżej znowu stracisz prawko, ale to chyba nie jest problem dla Ciebie.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Sun, 01 Sep 2019 - 18:13
Post #7803


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Nie i pewnie kwestia czasu,dobrze ze jest ten jeden + tego zapisu

CYTAT(maaaad @ Sun, 01 Sep 2019 - 14:53) *
decyduje o tym grono osób (policja, zarządca drogi), które ma pojęcie, co się na danej drodze dzieje.

blink.gif blink.gif ,jezdzisz po polskich drogach?
Rozumuem ja bo srednio zwracam uwage na znaki ale jesli Ty jestes taki prawy i obserwujesz je wszystkie to chyba zdarzyło Ci sie dostrzec ze cos jest nie tak
Byl kiedys chyba taki program na tfn turbo "obsurdy drogowe" czy jakos tak ,dobitnie pokazywał ze raczej kompetentne osoby nie decydują o oznakowaniu naszych dróg


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Sun, 01 Sep 2019 - 18:18
Post #7804


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





CYTAT(Bio @ Sun, 01 Sep 2019 - 18:03) *
Najwyżej znowu stracisz prawko, ale to chyba nie jest problem dla Ciebie.

Przecież jeździć dalej umie tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 02 Sep 2019 - 08:24
Post #7805


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(16vg60 @ Sat, 31 Aug 2019 - 07:12) *
A co ma zribic osoba ktora pracuje na etat i bezpodstawnie zabrali jej prawko a musi codziennie dojeżdżać do pracy 30km?
PKS, taxi, PKP, rower, szofer


CYTAT(16vg60 @ Sat, 31 Aug 2019 - 10:20) *
A ile osob ktorym daleko do "piratów drogowych" musialo zrezygnowac z pracy lub naprawde utrudnilo im to życie bo właśnie przekroczyla prędkość wyjeżdżając w taki psedo "teren zabudowany "
ojejku, no naprawdę, dramat życiowy - odebrali prawko, panie premierze, jak żyć? Jak się zarabia prawem jazdy, to się je szanuje.

Właśnie przez takie myślenie, mandaty powinny być 10 razy większe. Jak odbiorą prawko, ukarzą mandatem 500 pln, to jak widać, są jednostki, które jeździć dalej będą. A taki mandacik 5000pln pozwoliłby się takiemu kierowcy bardziej skoncentrować na drodze.

Wiesz dlaczego pojawia się taki "pseudo teren zabudowany"? Bo mieszkańcy tego chcą. Bo mieszkańcy chcą latem otworzyć okna, bo mieszkańcy chcą bezpiecznie wypuścić dzieciaka przed posesję, bo nie chcą remontować domu co 10 lat. Auto, jadąc po drodze, wytwarza falę. Im większa masa i prędkość pojazdu, tym bardziej ta fala odczuwalna. Miałem "przyjemność" mieszkać przy takiej drodze - ograniczenie do 50kph, TIRy sypią 80. Jakieś 300-400 metrów przed TIRem czujesz, jak meble zaczynają się ruszać.
Między 50, a 80kph różnica w hałasie jest porażająca - to jest różnica między "mogę otworzyć okna/nie mogę otworzyć okna, bo hałas".

Kiedyś była droga prowadząca na północ z Wawy przez Serock - niby obszar zabudowany, ale w sumie taki pseudo. Ludzie bali się tam wypuszczać dzieci, bo co rusz zdarzały się wypadki z udziałem pieszych.

To właśnie dlatego w takim 'pseudo terenach zabudowanych' są ograniczenia prędkości i jej kontrole - bo prędkość przeszkadzała mieszkańcom. Wpływała albo na komfort mieszkania (każdy ma prawo zrelaksować się po pracy), albo na bezpieczeństwo mieszkańców. I tu właśnie wypływa cecha wielu kierowców - samolubność - bo JA stracę dwie minuty, bo JA stracę swoją prędkość, aż wreszcie bo MI utrudnią życie poprzez zabranie prawka. Zero refleksji, że w tych domach ktoś mieszka.

Wiesz, jakie były pierwsze słowa kierowcy, który potrącił moją córkę w strefie zamieszkania (koleś cofał typu 'popisówka')? Że jej w lusterku prawym to nie było. Przez godzinę interwencji policji nawet nie podszedł zapytać się, co u małej, nie padło zwykle 'przepraszam'. Tylko mu się słabo zrobiło w radiowozie, jak policjant zatrzymywał mu prawko i kierował sprawę do sądu. To właśnie jest typ ludzi, którzy wiedzą lepiej, do których przepisów się stosować, a do których nie. I dla takich ludzi, a może raczej, przez takich ludzi mandaty powinny być naprawdę wysokie.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Mon, 02 Sep 2019 - 12:37
Post #7806


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Dodam od siebie, że ok 12 lat temu pisałem sam wniosek do lokalnego oddziału GDDKiA w sprawie likwidacji nieadekwatnie ustawionego znaku obszar zabudowany na DK1 w mojej okolicy, gdyż nakazywał redukcję prędkości ze 100km/h do 50km/h, a to 50km/h obowiązywało do najbliższego skrzyżowania (ze światłami, bez przejścia dla pieszych) czyli mniej niż 100m, a za nim stało 80km/h.
Absurd?
No jakby nie patrzeć to tak. Pomimo to, jeździło tamtędy tysiące ludzi dziennie, a z milion(y) rocznie. Przez kilka lat. Był to też stały punkt pomiaru prędkości przez lokalnych mundurowych.
GDDKiA sprawę przemyślało, znak "obszar zabudowany" zdjęto, postawiono sensowniej znaki z ograniczeniem. Policja już się nie pojawia.

Teraz na biegu mam w inicjatywach przebudowę pobliskiego przejścia na takie z azylem i doświetleniem oraz uzupełnienie znaków o nim informujących i wycięcie gałęzi zasłaniających znaki. Wniosek pisałem sam. Pierwszy mój wniosek zarząd olał. Przypomniałem im o procedurze administracyjnej. Potem nawet zaprosili na wizję lokalną. Gałęzie już wycięte, znaki uzupełnione. Projekt planu przebudowy zrobiony, czeka na realizację.

Zarządcy dróg często nawet nie za bardzo wiedzą, ani kojarzą gdzie są jakieś problematyczne kwestie. Na kilku ludzi przypadają setki kilometrów dróg. A często są to ludzie, którzy nie są lokalersami.
Jak widać póki samemu czegoś się nie zainicjuje, to na pewno nie będzie zrobione.
Nie robię tego często ani nie wszędzie, ani nie jestem pieniaczem. Raz na kilka lat można posiedzieć dzień czy dwa i coś zrobić dla społeczeństwa. I siebie.


PS Widełki kar pieniężnych za wykroczenia są za niskie. Dowiodłem już kilka lat temu tego w jednym z czasopism naukowych. Póki co nikt tej tezy nie podważył tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Mon, 02 Sep 2019 - 15:10
Post #7807


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





To że mandaty są za niskie to jestem tego samego zdania ( przepisowo raczej nie jeżdżę) , ale ich nie podniosą bo ludzie zaczną przepisowo jeździć i wpływy do budżetu znikną.
Sam jadę codziennie polną drogą do pracy z ograniczeniem do 50 ( kiedyś było 90) i oczywiście tylko tam stoi policja, co najmniej 2x w tygodniu obrywam laserem. Reszta drogi 30km można pruć ile się chce przez 15 lat stali może 2 razy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 02 Sep 2019 - 15:47
Post #7808


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(jakub1t @ Mon, 02 Sep 2019 - 15:10) *
To że mandaty są za niskie to jestem tego samego zdania ( przepisowo raczej nie jeżdżę) , ale ich nie podniosą bo ludzie zaczną przepisowo jeździć i wpływy do budżetu znikną.

Dokładnie. Przecież trzeba by być ameba intelektualna by przez 30 lat nie zauważyć, dlaczego za granicą Polacy jeżdżą przepisowo, a w Polsce już nie. A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Z resztą wspomniane wyżej zniknięcie kontroli policji po usunięciu znaku dobitnie to pokazuje. Nie chodzi o bezpieczemstwo (albo nie w pierwszej kolejności), ale o względne uspokojenie sytuacji na drodze, przy jednoczesnym wyraźnym utrzymywaniu dużych wpływów do budżetu. To samo sluzba zdrowia. Ludzie mają się leczyć,ale nie wyleczyć l. I dokładnie tak pracują dziś lekarze. Pacjent->l recepta-> leczenie objawów. Przerabialem to, gdy wyleczyłem się z choroby teoretycznie uznanej za nieuleczalną, genetyczną. Oczywiście służba zdrowia twierdzi, że to nie mozliwe wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 02 Sep 2019 - 16:30
Post #7809


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





wystarczy juz tych mądrości

zdecydowanie rewelka, chiron pojechał 490 km/h!

https://www.topgear.com/car-news/bugatti-ha...cfV5SUVrDNYLzVc


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Mon, 02 Sep 2019 - 16:49
Post #7810


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(cowboy @ Mon, 02 Sep 2019 - 17:30) *
wystarczy juz tych mądrości

zdecydowanie rewelka, chiron pojechał 490 km/h!

https://www.topgear.com/car-news/bugatti-ha...cfV5SUVrDNYLzVc


Człowieku to jest racingforum kogo to obchodzi.

Bardzo niebezpieczne jest też to, że za przekroczenie do 10km/h praktycznie nie ma kary. A często widuje się bandytów drogowych pędzących po autostradzie 143-144km/h. To potencjalni mordercy i jeszcze mają często nielegalne modyfikacje jak chipy czy usuniętą ekologię!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flapjck1
post Mon, 02 Sep 2019 - 20:01
Post #7811


Forum Homee
Dołączył: Tue, 14 November 2006





Czym innym jest przekroczenie o 10 w stosunku do dozwolonych 50 a czym innym do dozwolonych 120,


Generalnie problem naszych drog to niemoznosc stosowania w znakomitej wiekszosci przypadkow plynnej jazdy, zawsze cos wypada i przeszkadza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Mon, 02 Sep 2019 - 21:06
Post #7812


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





Ja to sie kurwa zastanawiam po huj tutaj niektórzy mają konto.
Tyle pierdolenia to tutaj jeszcze nigdy nie było.

Nie pochwalam idiotów na drodze, ale żeby user tego forum pisał całe eseje epopeje na te tematy ? OGARNIJ sie jeden z drugim albo zlikwidować te cudaczne konta.

Tuningowiec myśliciel się znalazł pffff..

Jak jadę 140 autostradą to dosłownie hujem wieje. Po niemczech lata się dwa razy szybciej. Dwadzieścia lat nie miałem wypadku z powodu prędkości.

Na ulicy są miejsca że jade wolniej niż 50.
Dziadek mnie nauczył, żebym nawet dojeżdzając do skrzyżowania i mając zielone światło, miał oczy szeroko otwarte.
Dwa razy uratowało mi życie zwolnienie przed takim skrzyżowaniem. Są jednak miejsca gdzie cisne sobie paczke. (obrzeża miasta) i co ? i hujem wieje bo nikt tam nie jedzie.

Zresztą ten temat chyba już dawno został tutaj wyczerpany.
Darujcie sobie te dywagowanie bo naprawdę zbiera się kumplom na wymioty.

Zamknąć forum. Zakazać tuningów. Dopierdolić mandantów za 10k. Wystrzelać wszystkich którzy mają mocne fury.
Idźmy wszyscy na księdza ! A co !


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Mon, 02 Sep 2019 - 21:31
Post #7813


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





laugh.gif laugh.gif laugh.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Mon, 02 Sep 2019 - 22:05
Post #7814


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Szkoda, że nie można kliknąć "Lubię to!" biggrin.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Messik
post Mon, 02 Sep 2019 - 22:44
Post #7815


Frequent User
Dołączył: Fri, 28 September 2012





CYTAT(Honada @ Mon, 02 Sep 2019 - 15:47) *
To samo sluzba zdrowia. Ludzie mają się leczyć,ale nie wyleczyć l. I dokładnie tak pracują dziś lekarze. Pacjent->l recepta-> leczenie objawów. Przerabialem to, gdy wyleczyłem się z choroby teoretycznie uznanej za nieuleczalną, genetyczną. Oczywiście służba zdrowia twierdzi, że to nie mozliwe wink.gif


Podziel się historia, bo czuję dobra rewelke.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 05 Sep 2019 - 09:24
Post #7816


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





elektryczne Porsche Taycan kręci najlepszy czas wśród seryjnych elektryków na Nordschleife ale przegrywa z Meganką RS Trophy-R i dostaje potężnego łupnia od 4-drzwiowego AMG GT. Ciekawe jak mocno poprawi sie czas w Turbo S.

http://dailydriver.pl/nowosci/wydarzenia/p...-czas-ma-slaby/
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 05 Sep 2019 - 10:14
Post #7817


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto







--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maxim555
post Thu, 05 Sep 2019 - 20:17
Post #7818


Forum Homee
Dołączył: Thu, 06 April 2006
Skąd: świdnik





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 02 Sep 2019 - 08:24) *
Wiesz dlaczego pojawia się taki "pseudo teren zabudowany"? Bo mieszkańcy tego chcą. Bo mieszkańcy chcą latem otworzyć okna, bo mieszkańcy chcą bezpiecznie wypuścić dzieciaka przed posesję, bo nie chcą remontować domu co 10 lat.

Czy ja dobrze rozumiem, że Ty, ewentualnie Twoi rodzice pobudowali się/kupili dom przy ruchliwej drodze, a wszyscy wiemy, że w państwie "rozwijającym się" jakim jest Polska komunikacja będzie narastać, teraz chcą ciszy i spokoju?! Podobnie było z torem w lbn, postawili bloki i wsi jaka tam zamieszkała zaczął przeszkadzać w ich mniemaniu niedawno powstały tor (tor był tam już za PRL). Dodam że ja też jestem takim mądrym, który kupił mieszkanie przy ulicy i teraz pluje sobie w brodę, ale do głowy by mi nie przyszło żeby przez własną głupotę ograniczać innym swobodę poruszania się. Jesteś z PISU, przyznaj się laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Thu, 05 Sep 2019 - 20:26
Post #7819


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Maxim555 @ Thu, 05 Sep 2019 - 20:17) *
Czy ja dobrze rozumiem, że Ty, ewentualnie Twoi rodzice pobudowali się/kupili dom przy ruchliwej drodze, a wszyscy wiemy, że w państwie "rozwijającym się" jakim jest Polska komunikacja będzie narastać, teraz chcą ciszy i spokoju?! Podobnie było z torem w lbn, postawili bloki i wsi jaka tam zamieszkała zaczął przeszkadzać w ich mniemaniu niedawno powstały tor (tor był tam już za PRL). Dodam że ja też jestem takim mądrym, który kupił mieszkanie przy ulicy i teraz pluje sobie w brodę, ale do głowy by mi nie przyszło żeby przez własną głupotę ograniczać innym swobodę poruszania się. Jesteś z PISU, przyznaj się laugh.gif


Od kiedy to nakaz jazdy z obowiązującą prędkością ogranicza swobodę poruszania się? Porównanie z zamykaniem torów ze względu na hałas zupełnie nie na miejscu.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Fri, 06 Sep 2019 - 08:16
Post #7820


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Maxim555 @ Thu, 05 Sep 2019 - 20:17) *
Czy ja dobrze rozumiem, że Ty, ewentualnie Twoi rodzice pobudowali się/kupili dom przy ruchliwej drodze, a wszyscy wiemy, że w państwie "rozwijającym się" jakim jest Polska komunikacja będzie narastać, teraz chcą ciszy i spokoju?! Podobnie było z torem w lbn, postawili bloki i wsi jaka tam zamieszkała zaczął przeszkadzać w ich mniemaniu niedawno powstały tor (tor był tam już za PRL). Dodam że ja też jestem takim mądrym, który kupił mieszkanie przy ulicy i teraz pluje sobie w brodę, ale do głowy by mi nie przyszło żeby przez własną głupotę ograniczać innym swobodę poruszania się. Jesteś z PISU, przyznaj się laugh.gif

Włączamy wyobraźnię, bo mam szaloną koncepcję. Najlepiej usiądź, bo może Ci się zakręcić w głowie: Może w momencie budowania domu dana droga nie była aż tak ruchliwa?

Szaleństwo nie?


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

432 Stron V  « < 389 390 391 392 393 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 05:59