Shoutbox 0 nowych PW 


15 Stron V  « < 8 9 10 11 12 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kia Stinger 3.3 v6 biTurbo 4x4 aut 8b, Czyli... co Koreańczycy uczynili aby świat zrobić lepszym
hexx #2
post Sat, 20 Jan 2018 - 22:32
Post #181


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Witek robi już program na ten silnik ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 20 Jan 2018 - 22:32
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
CrocodileReggae
post Sat, 20 Jan 2018 - 23:19
Post #182


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Chyba tylko zmierzył.


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sun, 21 Jan 2018 - 12:05
Post #183


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(hubi91 @ Fri, 19 Jan 2018 - 12:14) *
Ja trzymam kciuki za stingera, bo panamera nigdy mi sie nie podobalo i tak zostalo. 6er GC to tak naprawdę zwykły sedan (szyby bez ramek i lekko zmodyfikowany tylny słupek nie robią moim zdaniem z auta kupety), więc tylko stingerowi udaję się utrzymać bryłę hybrydy, czego nie mogę powiedzieć np. o audi a7 czy clsie


No właśnie 6GC wyglądem najbliżej do coupe, bo Stinger to typowy liftback.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Sun, 21 Jan 2018 - 18:57
Post #184


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Dla mnie jest to takie coupe jak S klasa w sedanie.
Niemniej podoba mi się, a nazwa coupe brzmi lepiej niż sedan i to wiedzą marketingowcy...


Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sun, 21 Jan 2018 - 19:34
Post #185


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Wiedzą, co widać po cenach (kosztuję często więcej niż większe 7er). Auto nadal wygląda świeżo (poza przednimi lampami) i może sie podobać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Sun, 21 Jan 2018 - 20:33
Post #186


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





I ma szyby bez ramek wiec mozesz go porownac co najwyzej do CLS`a a nie do S klasy.


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Sun, 21 Jan 2018 - 21:00
Post #187


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Czyli subaru impreza to też coupe? wink.gif
Nie kupuję tego, dla mnie może się nazywać nawet suv i tak wygląda jak zwykły sedan, co w przypadku 4-drzwiowca jest dobrym rozwiązaniem, bo nikomu nie udało się 4doors coupe (oprócz rx8, ale tam drzwi są oszukane).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Sat, 27 Jan 2018 - 18:40
Post #188


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





Coś dla hexx'a smile.gif, ale nie wnikałem jak wiele wspolnego z tym filmem ma kia jako koncern, a może nie ma nic, ale ta reklama na końcu...


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Sat, 27 Jan 2018 - 19:47
Post #189


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Dla mnie to trochę śmieszne, to tak jakby porównywać Caymana i Exige pod względem komfortu jazdy i pojemności bagażnika...

Każdy z tych samochodów kupuje się by wygodnie jeździć, liczy się wyciszenie wnętrza, praca zawieszenia, wyposażenie, elektronika itd. Jak ktoś chce szybkie opasłe BMW to kupuje M6, jak ktoś chce szybką Panamerę to kupi Turbo... które zostawiają Kie daleko w tyle. Nie bardzo wiadomo do kogo skierowany jest ten film... bo klienci BMW i Porsche raczej nie pojawiają się w pobliżu salonu Kii... to chyba dla klientów Kii, którzy już kupili Stingera i chcą poprawić im humor...


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Sat, 27 Jan 2018 - 23:27
Post #190


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Same testy które się pojawiają w sieci/gazetach moto gdzie pospolita KIA jest równana do marek premium i w wielu aspektach z nimi wygrywa jest dla Koreańczyków wystarczającą nagrodą i sukcesem. Tam gdzie np Lexus próbuje się wbić od kilku (-nastu) lat KIA zrobiła w jeden sezon...
Mamy tu główny problem znaczka na masce a nie samego samochodu.
Dla mnie to taki xiaomi w świecie samochodów, może i nie dorównuje w wielu aspektach do najlepszych, ale jak popatrzymy na cenę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Sun, 28 Jan 2018 - 02:29
Post #191


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Gdzie się wbiła? Do niszowego segmentu? Wygrywa w aspektach, które mają drugorzędne znaczenie akurat dla tego segmentu? Siedziałem w nowym Lexusie i w Stingerze, długą drogę ma jeszcze Kia, żeby być tam gdzie Lexus... i nie chodzi tylko o znaczek.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 28 Jan 2018 - 08:42
Post #192


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





..no a w czym ma tą długą drogę i względem którego modelu Lexusa ?

Jakie to są te drugorzędne aspekty dla tego segmentu... moc silnika, zawieszenie, zaawansowanie elektroniki, układ hamulcowy, prowadzenie, oświetlenie, wygoda foteli, skrzynia biegów, napęd 4x4, długość gwarancji, darmowe mapy, koszty serwisu, dostępność serwisu, możliwość tuningu ?

Dam ci 230k PLN i kup mi Lexusa z tego segmentu... a potem powiedź: proszę, jest lepszy pod każdym względem a KIA ma długą drogę by mu dorównać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Sun, 28 Jan 2018 - 11:11
Post #193


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 28 Jan 2018 - 08:42) *
..no a w czym ma tą długą drogę i względem którego modelu Lexusa ?

Np. w jakości wykonania, wyciszeniu... właściwie to względem każdego modelu Lexusa.

CYTAT(hexx #2 @ Sun, 28 Jan 2018 - 08:42) *
Jakie to są te drugorzędne aspekty dla tego segmentu... moc silnika, zawieszenie, zaawansowanie elektroniki, układ hamulcowy, prowadzenie, oświetlenie, wygoda foteli, skrzynia biegów, napęd 4x4, długość gwarancji, darmowe mapy, koszty serwisu, dostępność serwisu, możliwość tuningu ?

W tych testach z youtube to akurat porównywali przyśpieszenie do 100 (to jakieś tam znaczenie ma, choć nie są to samochody do startów spod świateł) ile G potrafi wygenerować w zakręcie i czas na krótkiej próbie, a założę się, że 99% tych samochodów nie wjedzie nigdy na tor... bo na tor kupuje się inne auta. No i jeszcze cenę, jak się kupuje takie auto to ma być reprezentacyjne, a nie tanie... Więc dla ludzi, których nie stać na brzydką Panamerę to dobra wiadomość.

Nie rozumiem z czego wynika ten szał, że komuś udało się zbudować auto tańsze i szybsze od BMW/Porsche/etc? No to mam wiadomość: to nie jest pierwszy znany taki przypadek. Ok, zgoda fajne auto, dobrze wyposażone i poprawnie wycenione, ale już bym nie przesadzał z tym fanboystwem.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sun, 28 Jan 2018 - 12:15
Post #194


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(mitusm @ Sat, 27 Jan 2018 - 22:27) *
Tam gdzie np Lexus próbuje się wbić od kilku (-nastu) lat KIA zrobiła w jeden sezon...

Lexus wbił się tam gdzie chciał pierwszym modelem w pierwszym roku produkcji - niezawodne, luksusowe auta premium, z komfortem jazdy, poziomem wykonania, materiałami i wyciszeniem w czubie swoich klas do dziś. Niektóre modele miały lekko sportowe nacechowanie (dwa słowa kluczowe), ale to nigdy nie było w ich DNA marki, żeby te auta cięły winkle lub były najszybsze 0-100 km/h - wręcz przeciwnie, to prawie nie ma znaczenia dla ich grupy docelowej. Więc jeśli szukasz auta na winkle to nie dziwi mnie, że porządnie zrobiona KIA będzie lepsza. Jestem pod wrażeniem Stingera, choć jeszcze nie miałem okazji jeździć i pewnie nie będę miał, ale gdybym szukał auta w tej klasie to nawet nie wykluczam zakupu!


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 28 Jan 2018 - 13:50
Post #195


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Mysle że bliższym rywalem dla tej Kii jest Alfa Romeo a nie leksus ktory jest bardziej nakierowany na luksus a nie odczucia sportowe w średniej jakości wnętrzu.


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 28 Jan 2018 - 14:26
Post #196


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(h8r @ Sun, 28 Jan 2018 - 11:11) *
Np. w jakości wykonania, wyciszeniu... właściwie to względem każdego modelu Lexusa.

to tyle z tych aspektów i "dalekiej drogi" o których pisałeś ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Sun, 28 Jan 2018 - 15:34
Post #197


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 28 Jan 2018 - 14:26) *
to tyle z tych aspektów i "dalekiej drogi" o których pisałeś ?

To są te ważne w segmencie premium... ale mogę dorzucić własną zaawansowaną technologię, która wyprzedza o całe lata tą, którą kupiła Kia, legendarną niezawodność, czy choćby ponad ćwierć wieku doświadczenia w segmencie do którego Kia właśnie aspiruje.
Z tobą rozmowa przypomina rozmowę z przedstawicielem handlowym, jeśli kupujemy auto po katalogach to Singer jest najlepszym samochodem świata i okolic, królem bezsensownych porównań... takich jak to: https://www.youtube.com/watch?v=m7L9XRfGULo


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 28 Jan 2018 - 15:57
Post #198


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Liczyłem na jakieś konkrety... wskazanie tej "dalekiej drogi" i "wielu aspektów"...
a Ty sugerujesz, że mam zapłacić o jakieś 100.000 PLN więcej za "ćwierć wieku doświadczenia", "legendarną niezawodność", trochę więcej mat wygłuszających i trochę lepszą tapicerkę ze skóry ?

Coś w wyliczeniach pominąłem ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Sun, 28 Jan 2018 - 16:18
Post #199


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 28 Jan 2018 - 15:57) *
Liczyłem na jakieś konkrety... wskazanie tej "dalekiej drogi" i "wielu aspektów"...
a Ty sugerujesz, że mam zapłacić o jakieś 100.000 PLN więcej za "ćwierć wieku doświadczenia", "legendarną niezawodność", trochę więcej mat wygłuszających i trochę lepszą tapicerkę ze skóry ?

Coś w wyliczeniach pominąłem ?


Konkretnie, aż z ciekawości obejrzałem i dotknąłem w środku ten cud, no i jeśli porównać Stingera do aut poprzedniej epoki ( e60 a6c6 ) to faktycznie środek jest niezły ale już nowe A4 czy wspomniany Lexus nawet bieda edyszyn is miażdżą ten koreański cud. Stinger w środku jest średni a porównując go do jakiegokolwiek nowego samochodu premium jest po prostu słaby. Porównanie 0-60 najmocniejszej Kii z najsłabszą Panamerą której nikt i tak nie kupi są żenujące. Nie ma co dorabiać teorii, być może jest to niezły samochód jak za te pieniądze ale to wszystko, nikt kto idzie po Lexusa, Audi czy inne nazwijmy to premium nie weźmie pod uwagę tego samochodu dlatego własnie że jest Kią czy Ci się to podoba czy nie. Jeśli właściciel Stingera po zakupie musi się dowartościowywać takimi filmikami i udowadniać całemu światu że reszta to frajerzy bo przepłacili za Porsche albo Audi a mogli mieć to samo za pół ceny z salonu Kii to najlepiej to świadczy o tym że samochód premium to nie jest.


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 28 Jan 2018 - 16:48
Post #200


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Przecież nie ja wstawiłem ten śmieszny film... więc nie do mnie te słowa.
Moje pytania dotyczą czegoś innego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stron V  « < 8 9 10 11 12 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 22:37