Shoutbox 0 nowych PW 


19 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Closed TopicStart new topic
> Imprezy typu Track Day / Time Attack na sezon 2017, Warszawa i okolice
Kras
post Wed, 22 Mar 2017 - 08:48
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





CYTAT(EssiRS @ Tue, 21 Mar 2017 - 22:16) *
Poznań to oczywiście jest tor z prawdziwego zdarzenia jak na warunki polskie, ale to nie jest wymagający dużej techniki tor.

Duzej moze nie ale kilka zakretow jest bardzo technicznych. A to, ze napada sie na nie z duzej predkosci albo z duzego hamowania wcale nie pomaga.

CYTAT(EssiRS @ Tue, 21 Mar 2017 - 22:16) *
Pomimo, że sam dotychczas jeździłem ciężkim V8 to najbardziej (odziwo) przypadły mi do gustu bardzo techniczne Kielce.

Mi wrecz przeciwnie. Sekcja lesna jest fajna, duze zakrety na koncach tez, ale srodkowy karting juz bardzo niespecjalnie - najszybciej jedzie ten kto najodwazniej tnie. Mi powiedziano, ze te tarki lubia ciac opony wiec unikalem, moze byl to blad. IMHO takie zakrety sa duzo fajniejsze na Jastrzebiu.

CYTAT(EssiRS @ Tue, 21 Mar 2017 - 22:16) *
Wiecie może kiedy zaczyna się ta impreza na Służewcu i jak tam jest z nawierzchnią?

Sluzewiec to typowy superoes rajdowy, niestety jest spory wyryp i zdecydowana przewaga zakretow 90st.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 22 Mar 2017 - 08:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
greenhorn
post Wed, 22 Mar 2017 - 10:17
Post #22


Super User
Dołączył: Sat, 21 June 2003





CYTAT(EssiRS @ Tue, 21 Mar 2017 - 20:16) *
Poznań to oczywiście jest tor z prawdziwego zdarzenia jak na warunki polskie, ale to nie jest wymagający dużej techniki tor.


To zależy jak szybko chcesz pojechać.
Na 95% jest względny chill, bo jest miejsce na korekcję błędów, ale jak zaczniesz skrobać ostatnie 5% zaczyna się robić bardzo ciekawie.
Hamowanie w punkt z prędkości 200km/h+ nie jest wg mnie banalnym przedsięwzięciem. Nigdzie poza Poznaniem amator takich wyzwań nie uświadczy.



--------------------
7:39,9
2:35,8
1:37,9
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KSJZ_Kuba
post Wed, 22 Mar 2017 - 12:43
Post #23


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: SCI / SPS





CYTAT(EssiRS @ Tue, 21 Mar 2017 - 22:16) *
Poznań to oczywiście jest tor z prawdziwego zdarzenia jak na warunki polskie, ale to nie jest wymagający dużej techniki tor.


Jak zaczniesz szukać możliwości na dobre czasy to zmienisz może zdanie wink.gif Bo tak 1:55 to sporo do urwania przy tak mocnym aucie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Wed, 22 Mar 2017 - 13:29
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





CYTAT(greenhorn @ Wed, 22 Mar 2017 - 10:17) *
To zależy jak szybko chcesz pojechać.
Na 95% jest względny chill, bo jest miejsce na korekcję błędów, ale jak zaczniesz skrobać ostatnie 5% zaczyna się robić bardzo ciekawie.
Hamowanie w punkt z prędkości 200km/h+ nie jest wg mnie banalnym przedsięwzięciem. Nigdzie poza Poznaniem amator takich wyzwań nie uświadczy.

Jest jeszcze Silesia Ring, szerokość porównywalna, najdłuższa prosta jest dłuższa chyba niż w Poznaniu (730m vs 560m). Sam tor jest tylko o 400m krótszy. Pętla też zajmuje +- 2 minuty.
Czy może Silesia czegoś nie ma w stosunku do Toru Poznań jeśli chodzi o sam tor?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Wed, 22 Mar 2017 - 14:24
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Nie bylem jeszcze ale patrzac czysto teoretycznie po mapce toru i onboardach to Silesii w porownaniu z TP brak szybkich zakretow.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
smietnik
post Wed, 22 Mar 2017 - 21:03
Post #26


User
Dołączył: Thu, 17 December 2015





Jeśli chodzi o Rally Sprinty na Bemowie (prawdopodobnie inne tego typu imprezy wyglądają podobnie) to jest bardzo fajna zabawa, rywalizacja, niestety problem jest taki, że na jakieś 8 godzin trwania imprezy jazdy masz tylko jakieś 10 minut. Jednak trakcdaye to zdecydowanie efektywniejsze wykorzystanie czasu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Wed, 22 Mar 2017 - 22:03
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Jak zawsze ile osób tyle opinii.
Na potwierdzenie mojej teorii - Na Poznaniu wiele osób, mało doświadczonych dochodzi do tych 95% bardzo szybko. Na Kielcach itp torach dojście do 95% potencjału wymaga bardzo dużej ilości praktyki, a nawet strategii, gdzie odpuścić a gdzie iść "po bandzie".

1:55s dla lansowozu cabrio, który przyjeżdża na kołach, waży z płynami i kierowcą prawie 2tony, ma mocy około 300KM i z oponami z homologacją to chyba nie jest tragiczny wynik.
Tego wyniku nie planuję SLem poprawiać bo już mi go zwyczajnie szkoda. Zobaczymy co uda się osiągnąć tym nowym śmiesznym kombiwagenem.
Ogromny plus TPTD, że osiągnięty tam czas jest czytelny dla wszystkich, czy samochód i kierownik jest szybki, podobnie jak czas na 1/4 mili dla ścigających się na wprost.


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 22 Mar 2017 - 22:16
Post #28


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No to jest wielka zaleta "sztywnego" układu toru - porównanie, nie tylko z innymi, ale po modyfikacjach wozu itd.
Co do tych 5% - różnie można patrzeć na to. Rozmawiałem kiedyś z gościem, który opowiadał jak to w kilku, b podobnymi wozami jeździli po Poznaniu (jakieś pucharowe Porsche) . Jak się uczyli to były różnice kilkusekundowe. Ale po jakimś czasie jak ktoś odskoczył na 0,2 sek to było uważane za "WIELKIE COŚ" . Zresztą jak z instruktorami rozmawiam, to też każdy mówi, że najłatwiej o progres na początku, gdzie grube sekundy się urywa. Później to już nie takie hop siup i każda dziesiąta i mniej - to coś. Ale żeby to ocenić, to trzeba najpierw powtarzalnie, po powtarzalnym torze jeździć.

Tak przy okazji - ClassicautoCup w sobotnie jazdy deklaruje nieograniczoną (ale w godzinę) ilość jazd treningowych i 8 przejazdów czasowych. No, jakby tak było w dzień "kasyczny" to już coś. Z modyfikacją - nie godzina, ale ze trzy zapoznania.
Ale podobno część kierowców wcale nie chciała zwiększenia ilości przejazdów, aby wozów nie męczyć. Więc organizator się musi dostosowywać jak widać i w tą stronę.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Wed, 22 Mar 2017 - 22:21
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Andrzej tak jest w każdym sporcie na wyższym poziomie wink.gif


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KSJZ_Kuba
post Thu, 23 Mar 2017 - 00:13
Post #30


Frequent User
Dołączył: Mon, 20 April 2009
Skąd: SCI / SPS





CYTAT(EssiRS @ Wed, 22 Mar 2017 - 22:03) *
1:55s dla lansowozu cabrio, który przyjeżdża na kołach, waży z płynami i kierowcą prawie 2tony, ma mocy około 300KM i z oponami z homologacją to chyba nie jest tragiczny wynik.
Tego wyniku nie planuję SLem poprawiać bo już mi go zwyczajnie szkoda. Zobaczymy co uda się osiągnąć tym nowym śmiesznym kombiwagenem.
Ogromny plus TPTD, że osiągnięty tam czas jest czytelny dla wszystkich, czy samochód i kierownik jest szybki, podobnie jak czas na 1/4 mili dla ścigających się na wprost.


Absolutnie nie, to dobry wynik ale widzialem Twoje onboardy z kielc wiec jestem pewny ze stac Cie na wiecej na TP, technika wlasnie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
EssiRS
post Thu, 23 Mar 2017 - 21:33
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Tue, 04 October 2005
Skąd: Warszawa





Miło mi to słyszeć.
Z SLem na Poznaniu miałem zawsze problemy z oponami i z gotowaniem silnika. Typowe problemy... Więcej chłodzenia niż jazdy... Mam nadzieje z tym nowym samochodem będzie lepiej.

Andrzej jak ktoś nie chce jeździć, bo mu sprzętu szkoda to ma przynajmniej dwie opcje. Może przesiąść się do czegoś czego jest mu mniej szkoda (tak jak ja), albo może nie jeździć wcale.
Jeżeli organizator uwzględnia takie podpowiedzi to nie mam pytań... smile.gif


--------------------
Warner R4 180KM 380kg, Łódź 56,3, Rozeta Wróbla 1:09,72
Mercedes w202 C230 m111 Turbo 405KM 550Nm 1150kg Poznań 1:44.8 (bez aero)
Mercedes R129 SL500 M119, 6-manual, AMG 8 tłoczków 360mm, ET 13:382, Poznań 1:55
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Linarr
post Fri, 24 Mar 2017 - 00:04
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Sun, 25 January 2015
Skąd: Żyrardów





to jest kretynem, a tamci niech sobie z track daya nie robią lanserskiego spotu tylko upalaja ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 24 Mar 2017 - 00:37
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Mi nie tlumacz tego smile.gif
Ale jednak to "Classic" jakby nie bylo- ja osobiście rozumiem sens imprezy dla klasyków takich jak wyszly z fabryki. Byle to bylo rygorystycznie pilnowane. Nie żebym byl ich adwokatem ale widać ze to biorą jednak pod uwagę dzieląc na dwa dni impreze-w pierwszy jest więcej jazdy dla tych co wozów oszczędzać jakoś strasznie nie muszą. Pewnie w przyszlosci pójdzie w tym kierunku.
Nie ma u nas tradycji amatorskiego motosportu, wszystko się rodzi dopiero, przenika z zawodowcami itp.
Co do trackayow i wyścigów juz któryś raz niedawno słyszałem b pozytywne opinie o Slovakianring. Że wieksza swoboda, prawdziwy tor, bez czepialskich BK, mierzenia db itp.
A jeszcze co do malej ilości jazdy - na takich GSMP za wiele jej też nie ma. Na superOS Kieleckim także.
Tak czy siak, z czegoś tam mamy co wybierać, nie ma co marudzić tylko kolami głosować i tyle. Ja np głosuję przeciw lotniskom, chyba ze wyboru nie będzie jak wyścig CA. To więcej da argumentów organizatorom.
Aha przypomniało mi się ze byly rok czy dwa lata temu pojedyncze edycje amatorskich wyścigów górskich, tez jakaś opcja dla tych bez licencji i książeczek wozu sportowego.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Fri, 24 Mar 2017 - 13:59
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





Andzejsr jeśli ktoś chce więcej jeździć to musi wybrać track day na lotnisku albo na torze. Na sobotę jest zgłoszonych 30 aut, na niedzielę 100. Nie dziwne, że w sobotę będzie więcej przejazdów i czasu na trening. Wyobrażasz sobie więcej przejazdów w niedzielę przy tej ilości aut?
Co do wyścigów górski 'amatorskich':
http://aknowomiejski.pl/ - Górski Rally Sprint (Nowe Miasto Lubawskie - Nawra), 30.04.2017
https://www.facebook.com/pg/LubawskiKlubRajdowy - Górski Rally Sprint Napromek - Czerlin (w tym roku nie będzie, w zeszłym roku jedną z dwóch eliminacji odwołano)
http://www.ak-tomaszowski.pl lub http://automobilklublodzki.pl/ - Górski Rally Sprint – Kamieńsk (znalazłem tylko informację o edycji 2013)
Każdy z nich miał zapis w regulaminie, że obowiązuje klatka zgodna z załącznikiem J w przypadku nieposiadania licencji przez kierowcę. Ktoś zna jeszcze inne imprezy tego typu?
ps. Linarr nie myl track-day'a z rally sprintami/super oeasmi czy też właśnie CA Cup gdzie jest 100 uczestników
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 24 Mar 2017 - 14:36
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





I tak te 100 co jest na Białą Podlaską zapisane to malutko, w zeszłym roku było po 160 na edycję!

Co do górskich amatorskich, to na co ja kiedyś się natknąłem to AWG :
http://azk.nazwa.pl/oldsite/awgs/index.html
Ale też chyba już nie ma.

Tak właśnie - trzeba oddzielić trackday treningowo,szkoleniowy, gdzie dużo jazdy ale nie ma rywalizacji (takiej w ramach regulaminu, klas itd) , z zawodami - superOS, ClassicautoCup (choć oni to trackday'em nazywają) - gdzie nie czas już na regulacje, ustawienia i testowania tylko jazda po wyniki, wykorzystanie max jak kto może tych 5-6 przejazdów i tyle. Jednak do nich więcej zapoznania by się tak czy siak przydało.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GodISmE
post Fri, 24 Mar 2017 - 14:45
Post #36


Super User
Dołączył: Fri, 08 April 2016





Kiedyś na otwarciu toru w Łodzi chłopak (chyba TT jeździł wtedy, chyba jest na tym forum nawet bo kojarzył moją Zetkę) mówił mi że są jakieś amatorskie wyścigi, gdzie można się pościgać z innymi autami na normalnych torach. Jest coś takiego w Polsce - a nawet razem z wyjazdami do sąsiednich krajów jeśli jest taka seria? W tym roku jeszcze tylko track day-e ale za roku już bym pomyślał o wyścigu. Na Jastrząbiu w niedzielę to mi się nudziło tak te czasówki robić, dopóki kogoś nie dojechałem lub ktoś mnie i ja wtedy za nim! wink.gif Dopiero wtedy jest fun!


--------------------
www.timeattackpoland.pl / Nissan 350z HR
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 24 Mar 2017 - 15:39
Post #37


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No wyścig to co innego smile.gif Jeszcze jakby wyprzedzanie na zakrętach było dopuszczalne.

Ja jakoś głęboko się nie interesowałem , ale z tego co się dowiedziałem to u nas wymagane są licencje i wyścigi to tylko w Poznaniu. Nie wiem jakie zasady rallysprint'ów Słomczyn, ale to bardziej rajdowe a nie wyścigowe zawieszenie pewnie potrzebne.
Na Słowacji rzekomo nie są wymagane.

Tak samo na Classicauto Cup - w tym roku są 2 wyścigi w planie co jest świetnym pomysłem wg mnie : Biała Podlaska i Ułęż. Z tym że wymagania minimalne i słusznie są - klatka, szelki, wył prądu itp.

A z amatorskich dla każdego - wyścigi wraków - tego masa jest. Raz jechałem i super zabawa smile.gif - od "przygotowania" wozu, po zdarzenia na torze smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=2zodg_wIUzI

No i gokarty.

Ale jak ktoś coś wie to niech tu wpisuje!


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
1bizkit
post Thu, 30 Mar 2017 - 13:35
Post #38


User
Dołączył: Wed, 08 July 2015
Skąd: Orzesze





Razem z grupka ludzi z octavia.team byliśmy w ubiegłym roku na torze Poznań. Super doświadczenie. Szybka nauka prowadzenia przy dużych prędkościach. Niestety zostaje to jednorazowy wypad ponieważ jechać 430km w jedną stronę aby trochę pojeździć po torze to dużo. 09/04 wybieramy się w 8 aut na tor Jastrząb - krótszy bardziej techniczny ale za to 230km oddalony tor za rozsądną cenę (Track Day 300zł). Nie miałem jeszcze okazji jeżdżenia po Silesia Ring ale jak tylko czytałem regulamin to nie chce mi się tam nawet jechać.


--------------------
VW Scirocco CAWB 313HP 460NM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 30 Mar 2017 - 14:33
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





A to Wy tak hurtowo wykupiliście ostatnie miejsca na Jastrzębiu ? smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
1bizkit
post Thu, 30 Mar 2017 - 14:48
Post #40


User
Dołączył: Wed, 08 July 2015
Skąd: Orzesze





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 30 Mar 2017 - 14:33) *
A to Wy tak hurtowo wykupiliście ostatnie miejsca na Jastrzębiu ? smile.gif

My braliśmy pierwsze 8 miejsc jak tylko założyli wydarzenie na stronie. Nie ma już wolnych miejsc?!


--------------------
VW Scirocco CAWB 313HP 460NM
Go to the top of the page
 
+Quote Post

19 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:06