Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Opony EXTREME VR1, Alternatywa dla Profila ?
piwo
post Thu, 09 Feb 2017 - 13:52
Post #61


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Odwiedź moją stronę


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 09 Feb 2017 - 13:52
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Thu, 09 Feb 2017 - 16:14
Post #62


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Czyli ta Type-W jest naprawdę spoko na temperatury <10 i deszcz.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Fri, 10 Feb 2017 - 11:30
Post #63


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(jackkpl @ Thu, 09 Feb 2017 - 11:33) *
popraw linka smile.gif


Może teraz...
Miko Marczyk o oponach


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 18 Feb 2017 - 12:26
Post #64


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Zalozylem dzis vr1 w5 szerokos 245 i odnosze wrazenie, ze na wprost maja gorsza trakcje niz moje conti 5tki. Jutro zrobie rzeczowe testy nalotnisku. Asfalt mokry i 3 stopnie, wiec warunki dla VRa w sam raz.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 20 Feb 2017 - 10:42
Post #65


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(jackkpl @ Sat, 18 Feb 2017 - 12:26) *
Zalozylem dzis vr1 w5 szerokos 245 i odnosze wrazenie, ze na wprost maja gorsza trakcje niz moje conti 5tki. Jutro zrobie rzeczowe testy nalotnisku. Asfalt mokry i 3 stopnie, wiec warunki dla VRa w sam raz.


Sam sobie odpisze, VR1ki robią robotę. CSC5 podwijała się (miękka ścianka) i samochód miał tendencję do podsterowności (CSC5 na przodzie). Mogę polecić VR1ki. Nawet na dojazdy się nadają, nie są przeraźliwie głośne (aczkolwiek lekko huczą, szczególnie przy -2.5 stopniach cambera).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
usuniety
post Thu, 23 Feb 2017 - 20:12
Post #66


Forum Killer
Dołączył: Wed, 28 December 2011
Skąd: Katowice





Jaka jest różnica między oponą VR2 zwykłą, a tą z dopiskiem NK ?
Dodatkowe pytanie, ile waży jedna opona 195/50/15 vr2 w mieszance średniej i miękkiej?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 23 Feb 2017 - 21:51
Post #67


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





NK to jest oznaczenie, że robiona na nowym karkasie


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 23 Feb 2017 - 22:37
Post #68


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Nowy czyli pewnie ze sztywniejszą ścianką boczną ?

Nikt nie pisał o warunkach typu śnieg z deszczem, czy śnieżek świeży sypiący przy okolicy 0 st C - więc nie rozpuszczający się od razu.
I co w takiej sytuacji ? - VR1 czy może cywilna zimowka lepsza będzie ?


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Thu, 23 Feb 2017 - 22:45
Post #69


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Jak śnieg jednak się trzyma, to ja bym szedł w zimówki. Ale jak jest tylko mokro, to moze ta nowa ultra miękka mieszanka VR1 by się lepiej sprawdziła. Cięzko powiedzieć, to są takie warunki, że każda opona zła wink.gif


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 23 Feb 2017 - 23:02
Post #70


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Andrzejsr @ Thu, 23 Feb 2017 - 22:37) *
Nowy czyli pewnie ze sztywniejszą ścianką boczną ?

Nikt nie pisał o warunkach typu śnieg z deszczem, czy śnieżek świeży sypiący przy okolicy 0 st C - więc nie rozpuszczający się od razu.
I co w takiej sytuacji ? - VR1 czy może cywilna zimowka lepsza będzie ?

Zimowka lepeza, sprawdzone. Vr1ki w4 vs kormoran snowpro i kormorany na lodzie/sniegu lepsze. A najlepsze to markgumy ice , tylko to pewnie do jazdy po asfalcie sie nie nadaje.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 23 Feb 2017 - 23:21
Post #71


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





O type W tych vr1 chodzi.
Tak mi się widzi ze pewnie zimowka lepsza, tylko prognoza niejasna jest kurczę. Raz sucho i zimno 1-2 st a noc przed minusy, wiec asfalt zimny. A raz przelotny opad wiec raczej śniegu. Niby niewielki ale raz wylecieć w bandę wystarczy...
Zimowki do tego na cięższych kolach i innym aucie. Ale pewnie wziac trzeba jednak.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 23 Feb 2017 - 23:40
Post #72


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





No niestety zimowka na asfalt kibel, bo ma lamele, a deszczowka na snieg tez kibel smile.gif. Na monte carlo tez maja problem z doborem opon, wiec sie nie przejmuj.
Ja po lodzie i sniegu latalem na csc5. Zajalem ostatnie miejsce, ale sie nie rozbilem wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 24 Feb 2017 - 00:19
Post #73


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





To trening to cudów nie oczekuje, choć z pomiarami czasu wiec...smile.gif
Cholera ile to kombinacji i przygotowań żeby pojeździć!
Te zimowki 4 cm wieksza sredn i szersze troche. Niby ten rozmiar wchodził, ale na styk.
Może się na ślizganie nastawie i tyle. W bandę tam zaliczyłem na zimowkach wiec i tak nie pomogą jak się nie umie wink.gif
Nieczęsto jak widzę są warunki idealne dla vr1 typ W. A to za zimno, a to za sucho, a to za ciepło .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Fri, 24 Feb 2017 - 05:59
Post #74


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Ostatnio na SuperOES'ie w Kielcach był ten sam problem. Jedni zaczynali na zimówkach i zmieniali na deszczówki, inni od razu na deszczówkach. Ci z początku generalki od razu na deszczówkach jechali. Było kilka miejsc gdzie leżał śnieg i trzeba było uważać na deszczówce bo samochód nie reagował na pedał hamulca i ruchy kierownicą, ale w ogólnym rozrachunku chyba wychodziło szybciej smile.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Fri, 24 Feb 2017 - 12:29
Post #75


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





https://www.youtube.com/watch?v=dqAK_qRE7hk

To jest te "kilka miejsc gdzie leżał śnieg" ? smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Fri, 24 Feb 2017 - 17:38
Post #76


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Dokładnie, najgorzej było w lesie przed pierwszymi oponami, z resztą na filmie ładnie widać smile.gif My w treningowym na deszczówce przecięliśmy przez taśmę między oponami tongue.gif Później już było lepiej.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Sun, 26 Feb 2017 - 18:01
Post #77


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





I pojeździłem na Kielcach na VR1 W. Tak jak piszecie - na semislicku , mimo że deszczowy, na cienkiej warstwie śnieżku nawet topniejącego, temp około -1 do +1 : strach jechać, pod lekutkie wzniesienie ledwo rusza, hamowanie hohoho smile.gif
Zimówka też bez rewelacji, ale zdecydowanie lepiej - przynajmniej się auto słucha, skręca, rozpędza.

Na zimnym mokrym (ale już PLUS Celsjusza) asfalcie i już BEZ śniegu ten Vr1 Wet fajny nawet na śliskich Kielcach, na boki mam wrażenie że lepszy niż na wprost (przestrzeliłem torchę hamowań, ale może po prostu za późno zaczynałem - jak jest ślisko to musi być ślisko wink.gif )
EDIT : wszystko dotyczy prób 1-no okrążeniowych! nie wiem jak na wielookrażeniowych czy by się nie przegrzewał. I trzyma przyzwoicie od startu bez żadnego grzania.

Ale - zimowka wcale nie jest tragiczna na takie przysychające warunki, ba nawet w klasie mojej gość wygrał na zimówkach , ośką FWD bijąc grubo różne 4ro napędowe potwory smile.gif I bijąc mnie - na VR1 W :-/ , no ale nie wińmy opon tylko, mogło mieć znaczenie 80 koni więcej i czynnik ludzki smile.gif I tak Alfa z tymi VR1 się świetnie spisała.

A przejazdy czasowe to było już tylko mokro (początkowo) i prawie całkiem sucho, a on na zimówkach cały czas.

Więc mając jedne opony - na takie warunki zimowka i będzie dobrze - po prostu "obskoczy" więskszy zakres warunków bezpiecznie, choć w granicy górnej tego zakresu - woda po śniegu i sucho nie była tak przyjemna i precyzyjna w ciasnych zakrętach.
A semislick deszczowy - no to już ryzyko, cośtam lepszy na częściach suchych i mokrych będzie jak, ale jak pójdzie w śnieg, nawet cienki, to nieciekawie.

Aha, od kiedy je mam, ubyło mi z tych moich Vr1 tak może z pół grubości bieżnika i mam wrażenie że są lepsze teraz smile.gif strasznie grubo tej gumy pierwotnie jest i dodaje to, mam wrażenie, i opóźnienia na kierownicę.
Aha nr 2 - ta miękkość ścianek i opony daje o sobie jednak znać i przy hamowaniu jak są warunki że trzyma , to jakoś niestabilnie się auto zahowuje - myszkować chce i trzeba trzymać kierwnicą kierunek i szybko poprawiać . Nie doświadczyłem tego na żadnych innych oponach. Bez tego kontrolowania, jak po prostu jadę na wprost , depnę hamulec na 100% i nic nie będę robił kierownicą - niemal zawsze skręci w prawo lub lewo. Dziwne to , zwalam to na miękkość boczków i jakieś poddawanie się nierównomierne ich po prawej i po lewej stronie. Co ciekawe, w warunkach "bojowych" jakoś to mniej zauważalne, bardziej w warunkach zwykłych drogowych. Nie wiem o co chodzi ale taka obserwacja z VRt W.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Mon, 27 Feb 2017 - 10:22
Post #78


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Zimówkę to na suchym zjedziesz w 1 imprezę.
VR1 nie mają miękkiej ścianki, przynajmniej obecna produkcja. Mogę skakać na oponie i się nie ugina (opona pionowo bez felgi).


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Mon, 27 Feb 2017 - 11:25
Post #79


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Na suchym tak, ale takie przejściowe warunki zimówkom nie szkodzą jednak (suche odcinki, ale i ślisko, woda tu i tam, czasem chlapa z resztek śniegu) . A na suchym i Vr1 Wet - jeszcze prędzej się zetrze. Guma jej jest znacznie bardziej miękka niż zimówki nawet pod palcem.
Co do ścianek to widać coś zmienili. Te co ja mam - w zeszłym roku na pocz kupowane, mają supermiękką sciankę boczną, ponoć celowo do szybszego nagrzewania się, ale precyzja cierpi na tym .



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porsz
post Mon, 27 Feb 2017 - 14:04
Post #80


User
Dołączył: Wed, 19 November 2008
Skąd: Kraków





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 27 Feb 2017 - 11:25) *
Na suchym tak, ale takie przejściowe warunki zimówkom nie szkodzą jednak (suche odcinki, ale i ślisko, woda tu i tam, czasem chlapa z resztek śniegu) . A na suchym i Vr1 Wet - jeszcze prędzej się zetrze. Guma jej jest znacznie bardziej miękka niż zimówki nawet pod palcem.
Co do ścianek to widać coś zmienili. Te co ja mam - w zeszłym roku na pocz kupowane, mają supermiękką sciankę boczną, ponoć celowo do szybszego nagrzewania się, ale precyzja cierpi na tym .


Andrzeju, była krótka seria Type-W bez wzmocnień bocznych w 2015 i 2016, w bardzo dobrej cenie i może właśnie tą kupiłeś, bo generalnie standardowa produkcja deszczówek ma takie same wzmocnienia jak cała reszta. To pierwsza sprawa, a druga to nie myl miękkiej ścianki bocznej z elastycznośći opony wynikającej z wysokiego bieżnika + miękkiej mieszanki. VR1 wyjściowo mają 6,5mm, co przy większości semi które mają 5mm jest sporą róźnicą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 13:33