Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Nowe wyposażenie obowiązkowe w autach...
Wombat
post Tue, 22 May 2018 - 03:41
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
Nie wiem, dlaczego tak boisz się systemów elektronicznych. Jeśli wydarzy się jakaś awaria, to masz na desce wyraźny napis, że np. adaptacyjny tempomat czasowo niedostępny. Te wszystkie systemy, ESP, ABS działają znacznie lepiej niż przeciętny kierowca.

Ja się nie boje systemów elektronicznych. Ja się boje kiedy one zawiodą lub zawiodą systemy ich kontroli. Boje się tez ludzi uzaleznionych od tych systemów w chwili kiedy te systemy bedą "czasowo niedostępne" a oni byli "moralnie zwolnieni" z potrzeby posiadania elementarnych umiejętności bo "mieli systemy". I zaczną jechać.
Sciana deszczu, rozbryzgi na jezdni, permanentny aguaplaning, kamery nie widzą pasów, radar z przodu oszalał - czyli chwila kiedy te systemy naprawde by były pomocne - a one sie własnie prewencyjnie wyłaczą bo stwierdzą że mogą nie sprostać. Albo system ci zafunduje awaryjne hamowanie choć kompletnie nie ma na to warunków.
Nie jest wcale wykluczone że w piękny dzień na drodze w razie wystapienia jakiejś sytuacji awaryjnej systemy w samochodach zareagują poprawnie i za miast 6 samochodów wpadnie na siebie 4 ale też wcale nie jest wykluczone że przy marnych warunkach zamiast 6 wpadnie na siebie 20 bo elektronika podejmie decyzje ZA CIEBIE zgodnie z algorytmem a nie adekwatnie do sytuacji na drodze. Oczywiście spanikowany kierowca bez doświadczenia jest równie bezradny jak program komputerowy - to też fakt.
Tylko że pare lat temu smialismy się wszyscy z idiotki która w camperze właczyła "cruise control" i poszła na tył robić kanapki albo z gościa co wjechał do jeziora bo nawigacja powiedziała "skręć w lewo". Wg ówczesnych kryteriów to byli idioci. Dzis to zdaje się takie "życiowe sytuacje". To są własnie przykłady ludzi opierających swoja kruchą egzystencje o "systemy" którzy kompletnie wyłaczyli myslenie bo "mają system"


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 22 May 2018 - 03:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
SONIC
post Tue, 22 May 2018 - 05:11
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





Jeszcze jeden system by sie przydal "syrena policyjna" naciskasz I straszysz frajera przed Toba Co siedzi na FB a zielone trwa 10sek...


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Biniu
post Tue, 22 May 2018 - 05:21
Post #23


User
Dołączył: Tue, 14 November 2017





O to chodzi. Jeszcze dodaj fakt, że przez te systemy ludzie tracą poczucie ryzyka jakie wiążę się z prowadzeniem samochodu (mogę lecieć 200 przez wioskę mam asystenta awaryjnego hamowania nikogo nie zabije), a ich obecność w samochodzie powoduje że kierowcy są coraz słabsi.
Debili za kółkiem będzie coraz więcej. Nie chodzi o powodowanie wypadków tylko o różne drogowe sytuacje.

Zamiast stawiać na wymaganie posiadania umiejętności przez kierowców idzie się w obowiązkowe systemu by samochodami mógł jeździć każdy kto wygral w laysach prawko.
W samolotach też jest masa systemów, ale pilot umie poradzić sobie bez nich.

Chociaż tutaj ten obowiązek to nie sądzę by była jakkolwiek troska o zdrowie obywateli UE. Chodzi o to by producenci mogli więcej zarobić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 22 May 2018 - 07:00
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Tylko nie chodzi o elektronikę wspomagającą.. bo ta i owszem, przydaje się
ale o możliwość monitorowania, stałego monitorowania pojazdu i kierowcy.

Niedługo każą wsadzać czipy w tyłek.. dla naszego bezpieczeństwa ofkors.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
no_fear
post Tue, 22 May 2018 - 07:17
Post #25


Frequent User
Dołączył: Mon, 30 January 2006





CYTAT(hexx #2 @ Tue, 22 May 2018 - 07:00) *
Niedługo każą wsadzać czipy w tyłek.. dla naszego bezpieczeństwa ofkors.

to już tylko kwestia czasu dry.gif

w ramach ciekawostki
"Niektóre fabryki w Chinach monitorują fale mózgowe robotników i analizują ich zmiany emocjonalne, by usprawnić pracę; czujniki w czapkach poprawiają też bezpieczeństwo w transporcie..."


--------------------
Sklep przeniesiony poza forum.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Tue, 22 May 2018 - 08:28
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





tutaj jest standardowy motyw grany że w pigułce pod nazwą "podnosimy bezpieczeństwo" (no bo to poniekąd prawda - w każdym razie na tyle prawda że trudno to zbić jednym argumentem) dostajemy kilka rozwiązań za które dopłacimy.
To jak z tym systemem satelitarnym powiadamiającym - nabywcy/kierujący bedą łożyć w cenie zakupu systemu lub abonamentu za nową usługę utrzymania ekip i infrastruktury zajmującej sie głównie weryfikowaniem fałszywych alarmów. Wiekszość dzwonów jest w miescie, walą w siebie dwa samochody i są świadkowie a szansa że samotny kierowca, na pustej i nieuczęszczanej drodze zsunie się z jezdni - to jakis margines - choć to jemu własnie by się to przydało. Wiec dla marginalnej potrzeby zrobi się powszechny system. Ktoś za to zapłaci i nie łudźmy się że producenci. Może to i będzie "w cenie" ale albo ta cena bedzie wyższa albo oszczędzi się na czymś innym.
Analogicznie z tym "każdy samochód powinien być przygotowany do montazu tego alkotestera". Przecież to nic innego jak zamontowanie immobilizera do samochodu który go nie miał. Da się to zrobić praktycznie w każdym przypadku i nie trzeba specjalnie samochodu do tego przygotowywać.
A tutaj jest nowocześnie: "ma być przygotowany fabrycznie do takiej możliwości"... łaaał. Choć ma to tylko dotyczyć jakiegoś odsetka w stosunku do których sąd zasądzi nakaz zainstalowania takiego urządzenia. I znowu - zróbmy ogromny rynek z bytu na potrzebę która dotyczy pół promila kierowców. Ale trudno podważyć założenie bo PODNOSI TO BEZPIECZEŃSTWO innych. No jakoś tam podnosi - w pewnych skrajnych przypadkach.

Dlaczego takim wysiłkiem nie wprowadza się ustawą doskonałych lamp "w cenie" czy innych rozwiązań tylko narzuca się montaż gadżetów bedących dodatkiem jako wymóg? Bo na tym sie zarobi ekstra a jeszcze można kilka pieczeni pobocznych na tym upiec.


Ale wszystko w TROSCE O NAS. O NASZE ZDRÓWKO I BEZPIECZEŃSTWO. Kochani producenci. Ależ o nas dbają.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 22 May 2018 - 08:42
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Biniu @ Tue, 22 May 2018 - 06:21) *
Zamiast stawiać na wymaganie posiadania umiejętności przez kierowców idzie się w obowiązkowe systemu by samochodami mógł jeździć każdy kto wygral w laysach prawko.
W samolotach też jest masa systemów, ale pilot umie poradzić sobie bez nich.
Egzamin państwowy sprawdza nabycie odpowiednich umiejętności przez kandydata. Jeśli każdy kierowca jeździłby jak na egzaminie, wypadków byłoby mniej o jakieś 90%. Szkolony uczy się, że nie przekracza się dopuszczalnej prędkości (90kph poza miastem, 50 w mieście), że nie przekracza się linii ciągłych, że przy zmianie pasa należy włączyć migacz, że nie wjeżdża się na czerwonym na skrzyżowanie, że ten z prawej na skrzyżowaniu ma pierwszeństwo, że jak jest znak ustąp pierwszeństwa, to należy ustąpić pierwszeństwa i tak dalej. Praktycznie też uczy się, jak operować sprzęgłem, gazem, skrzynią biegów, jak zaparkować bezpiecznie i tak dalej. Wiedza z kursu absolutnie wystarcza do bezpiecznego poruszania się po drodze.

Ale podejrzewam, że tobie chodzi o trenowanie wychodzenia z poślizgu i sportowej jazdy. Tylko, że taka jazda nie ma nic wspólnego z bezpieczną jazdą po drogach publicznych. Tory, czy KJSy, czy superoesy to drogi zamknięte, gdzie nikt z przeciwka się nie pojawi, a na zawodach nie chodzi o bezpieczną, tylko o szybką jazdę. Poza tym, jest tyle szkół jazdy, że jak ktoś bardzo chce, to poświęci te kilka tysięcy i nabędzie podstaw, a potem trzeba szlifować te umiejętności, bo same zaginą. Kwestia budżetu i samozaparcia, no i rzeczywistej potrzeby oczywiście.

Widzę, że wśród wielu jest strach przed systemami elektronicznymi spowodowany prostym faktem - nie znam, więc się boję. Tylko, że te wszystkie systemy nie działają na zasadzie, że siłują się z kierowcą, one są uśpione, jazda autem z tymi systemami wygląda tak samo, jak jazda autem bez tych systemów (tak samo trzeba trzymać ręce na kierownicy, łagodnie wchodzić w zakręty, obserwować drogę dookoła), tylko włączają się w sytuacjach krytycznych (ESP - samochód już wpadnie w poślizg, awaryjne hamowanie - gdy przed autem nagle pojawi się przeszkoda i nie ma szans na ominięcie, alkosensor - pijany chce wsiąść za kółko), albo w celach informacyjnych (lane assist - informuje, że zapomniałeś włączyć migacza przy zmianie pasa, czujnik i kamera - o sytuacji wokół samochodu). Nie jest tak, że nagle komputer przejmuje sterowanie nad autem, a kierowca nie ma na nic wpływu. To kierowca decyduje jak i gdzie jedzie auto. Do samochodów autonomicznych jest bardzo daleka droga, prawdopodobnie nigdy nie wejdą do powszechnego użytku z powodu prawnych - który producent chciałby wziąć na siebie odpowiedzialność prawną z skutki wypadków komunikacyjnych - żaden.

CYTAT(hexx #2 @ Tue, 22 May 2018 - 08:00) *
Tylko nie chodzi o elektronikę wspomagającą.. bo ta i owszem, przydaje się
ale o możliwość monitorowania, stałego monitorowania pojazdu i kierowcy.
jeśli masz telefon komórkowy, to jesteś stale monitorowany. Wiadomo, co mówisz, gdzie chodzisz, czym się interesujesz, jakich masz znajomych. To, czy auto będzie monitorowane, czy nie - nie ma znaczenia. Chociaż nie, łatwiej będzie ustalić, kto ci je ukradł i gdzie się znajduje.

CYTAT(Wombat @ Tue, 22 May 2018 - 04:41) *
Sciana deszczu, rozbryzgi na jezdni, permanentny aguaplaning, kamery nie widzą pasów, radar z przodu oszalał - czyli chwila kiedy te systemy naprawde by były pomocne - a one sie własnie prewencyjnie wyłaczą bo stwierdzą że mogą nie sprostać. Albo system ci zafunduje awaryjne hamowanie choć kompletnie nie ma na to warunków.
jeśli jest awaria jakiegoś czujnika, to kierowca jest wyraźnie o tym informowany i sugeruje się wizytę w serwisie. Natomiast w tych 'klasycznych samochodach', możesz jeździć na startych do zera klockach hamulcowych, bez powietrza w kołach, z niesprawnym korektorem hamowania, a kierowca nawet nie będzie miał świadomości, że porusza się niesprawnym aucie. Wystarczy potrzeba awaryjnego hamowania i auto ustawia się bokiem (w zeszłym roku był taki słynny wypadek, gdy rodzinka zginęła w starym Golfie, który właśnie w wyniku gwałtownego hamowania obrócił się i przywalił chyba w ciężarówkę...)


Ludzie boją się tego, czego nie znają. 30 lat temu był lament, że producenci zrezygnowali z gaźników na rzecz wtrysku. Kto to naprawi, jak się popsuje? 20 lat temu bali się ABSu ASRu, i ESP. A to, że na śniegu wydłuży drogę hamowania, a to że ASR obróci auto o 180 stopni w specyficznych warunkach, dziennikarze wyłączali te systemy bojąc się o własne zdrowie/życie (m.in. pan Frankowski, ten od Arrinery laugh.gif ), 10 lat temu płakano nad wszechobecną elektroniką w aucie, a teraz nad asystentami. Jak pokazała historia, nie taki diabeł straszny jak go malują. Dziś trudno sobie wyobrazić auto bez wtrysku bezpośredniego, ESP, ABS, tableta. Wszystko działa i nie ma większej ilości wypadków niż w poprzednich latach (w 2017 mieliśmy 30 milionów aut zarejstrowanych, w 2007 tylko 20 mln, a teraz wypadków mieliśmy 33,000 vs 50,000 w 2007, zabici 2,800 w 2017, 5,400 w 2007 - oprócz infrastruktury, to także zasługa nowocześniejszych aut).

Nie będzie tak źle - i elektronikę można polubić wink.gif




--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 22 May 2018 - 08:52
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 22 May 2018 - 08:42) *
jeśli masz telefon komórkowy, to jesteś stale monitorowany. Wiadomo, co mówisz, gdzie chodzisz, czym się interesujesz, jakich masz znajomych. To, czy auto będzie monitorowane, czy nie - nie ma znaczenia. Chociaż nie, łatwiej będzie ustalić, kto ci je ukradł i gdzie się znajduje.

Owszem, mam i zdaję sobie sprawę z tego jakie są konsekwencje jego posiadania.
Różnica jest taka, że telefon MOGĘ mieć ale nie MUSZĘ.... oraz MOGĘ go wyłączyć kiedy mi się podoba.
Wybór należy do mnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Tue, 22 May 2018 - 09:00
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





Maciek1234 naprawdę jesteś przekonany że wynalazek na miarę... koła chyba - czyli "Asystent zjazdu" służący do tego żeby tempa dzida wolno zjechała z pietra na piętro na parkingu supermarketu to krok ludzkości w stronę podboju kosmosu?
Ja jeszcze rozumiem system ATR w RR/LR - działa, sprawdzałem. Ale w koszyku na zakupy?
A czy już nadszedł czas na Asystenta przypominającego o uruchamianiu Asystentów?

Może i technika sie rozwija ale ludzie się cofają. No i w to graj tym co dostarczają rozwiązań. Im bardziej jesteś bezradny tym więcej rzeczy trzeba zrobić za ciebie - odpłatnie.

I zasadniczo masz racje - życie ludzkie jest najwyższą wartością i jeżeli takie rozwiązania uratują choc jedną osobę to trudno powiedzieć że "nie było warto". No bo było.
Ale przy okazji jaki miliardowy interes na tym można ubić. Ochrona zdrowia to jeden z lepszych interesów i pretekstów. W życiu nikomu nie przyjdzie do głowy kwestionować takiej potrzeby.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 22 May 2018 - 09:57
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Wombat @ Tue, 22 May 2018 - 10:00) *
Maciek1234 naprawdę jesteś przekonany że wynalazek na miarę... koła chyba - czyli "Asystent zjazdu" służący do tego żeby tempa dzida wolno zjechała z pietra na piętro na parkingu supermarketu to krok ludzkości w stronę podboju kosmosu?
akurat ci asystenci, o których mowa na początku, w moim przekonaniu przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa. Pisałem o tym wcześniej
- asystent nietrzeźwego - mniej nietrzeźwych na ulicach. Ja wiem, że to można ominąć (tak jak się omija np. brzęczki przy niezapiętych pasach), ale ilość omijających to zabezpieczenie to będzie margines. Reszta po prostu nie uruchomi auta.
- kamera + czujniki - w swoim życiu trzy razy się spotkałem z tym, że ktoś mi wjechał w samochód, porysował i uciekł z miejsca. Raz przyłapałem drania - oczywiście się tłumaczył, że nic się przecież nie stało i że w zasadzie to on chciał zostać, ale jakoś tam samo wyszło. Oczywiście to nie ograniczy w 100% takich irytujących obcierek, ale znacząco ograniczy.
- asystent pasa - już nawet nie chodzi o komórki i facebooka, ale obsługę nowoczesnego auta. Wszystko robisz przez tablet, w Porsche doszli już do takiej paranoi, że nawet kierunek kratek wentylacyjnych sterujesz dotykowo. W Golfie, żeby ściemnić ekran, trzeba się przebić przez 3 menu, trafiając w ikonki wielkości znaczka pocztowego. To odwraca uwagę od drogi. I nie widać, żeby producenci byli w stanie znaleźć inne rozwiązanie, bo projekt deski starej Insigni, czy Citroena C5 z osiemdziesięcioma kilkoma przyciskami to już przeszłość. Tego nie chcą klienci - za dużo funkcji jest w aucie, by każda miała swój guzik. Jeździłem paroma autami z tymi systemem i nie jest tak, że on ci wyrywa kierownicę z rąk. Po prostu delikatnie daje ci znać, że z przypadkowo przekroczyłeś linię. Możesz to oczywiście zignorować, ale podczas grzebania w tablecie (np. podczas ustawiania stopnia wentylacji fotela), to może być cenna informacja.
- awaryjne hamowanie - wg mnie rewelacja. Najgorzej jest stanąć na końcu korka na autostradzie w mgle. Asystent hamowania w aucie nadjeżdżającym z tyłu to dla ciebie szansa na przeżycie. Nie wiem, czy to awaryjne hamowanie również dotyczy hamowania przed przechodzącym pieszym. Jeśli tak, to super, bo auta omijające przepuszczających przed pasami to prawdziwa plaga.

CYTAT(Wombat @ Tue, 22 May 2018 - 10:00) *
A czy już nadszedł czas na Asystenta przypominającego o uruchamianiu Asystentów?
to niepotrzebne spłycanie i ironizowanie dyskusji.

CYTAT(Wombat @ Tue, 22 May 2018 - 10:00) *
Może i technika sie rozwija ale ludzie się cofają. No i w to graj tym co dostarczają rozwiązań. Im bardziej jesteś bezradny tym więcej rzeczy trzeba zrobić za ciebie - odpłatnie.
bo ja wiem... Ludzie nigdy nie byli zbyt lotni jeśli chodzi o kwestie prowadzenia aut. Sztandarowy przykład to obowiązek jazdy na światłach przez cały rok. Jaki był lament, gdy to wprowadzali, że lobby żarówkarskie będzie zarabiać miliony, że auta będą spalać 0,1l/100km. A obowiązek ten wprowadzono dlatego, że wielu kierowców nie było w stanie ogarnąć prostego przepisu - pada deszcz, jest ograniczona widoczność, to zaświeca się światła mijania. Tak banalna czynność, która zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo była za trudna do bardzo wielu kierowców, a w tym wątku poruszył ktoś kwestie treningu zaawansowanej jazy laugh.gif
Powiem szczerze, że auta też znacząco nie drożeją ze względu na te nowinki. Drożeją zgodnie z inflacją, czy powiększającymi się rozmiarami aut, czy osiągami aut. Nie ma sensu dramatyzować. Dziś średni kompakt ma 9-10 sekund do setki i 130KM mocy - 20 lat temu średni kompakt miał 13-14 sekund do setki i 90-100KM mocy.

CYTAT(Wombat @ Tue, 22 May 2018 - 10:00) *
I zasadniczo masz racje - życie ludzkie jest najwyższą wartością i jeżeli takie rozwiązania uratują choc jedną osobę to trudno powiedzieć że "nie było warto". No bo było.
Ale przy okazji jaki miliardowy interes na tym można ubić. Ochrona zdrowia to jeden z lepszych interesów i pretekstów. W życiu nikomu nie przyjdzie do głowy kwestionować takiej potrzeby.
myślę, że tu nie ma sensu przytaczać argumentu 'choć jednego życia'. Statystyki pokazują, że to są tysiące ludzi, a jeśli chodzi o rannych to są już dziesiątki tysięcy. To naprawdę nie jest mało.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 22 May 2018 - 10:04
Post #31


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 22 May 2018 - 09:57) *
- awaryjne hamowanie - wg mnie rewelacja


Tylko najgorzej jak ludzie naoglądają się reklam... gdzie pani w Volvo nie patrzy na drogę a samochód sam zatrzymuje się przed osoba na przejściu.
Czy to oznacza, że mogę nie patrzeć, mogę przestać myśleć i przewidywać.. bo ktoś za mnie to robi ?

teoria:
https://www.youtube.com/watch?v=3r1dUpW33ew

praktyka:
https://www.youtube.com/watch?v=_47utWAoupo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Tue, 22 May 2018 - 10:08
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





i to:
https://www.youtube.com/watch?v=o9O-aejD0vI
CYTAT
Statystyki pokazują, że to są tysiące ludzi, a jeśli chodzi o rannych to są już dziesiątki tysięcy. To naprawdę nie jest mało.

A są statystyki które pokazują ile osób doznało uszczerbku przez głupote takich systemów?


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lemur
post Tue, 22 May 2018 - 10:16
Post #33


Frequent User
Dołączył: Thu, 14 August 2003
Skąd: Klucze





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 22 May 2018 - 09:57) *
bo ja wiem... Ludzie nigdy nie byli zbyt lotni jeśli chodzi o kwestie prowadzenia aut. Sztandarowy przykład to obowiązek jazdy na światłach przez cały rok. Jaki był lament, gdy to wprowadzali, że lobby żarówkarskie będzie zarabiać miliony, że auta będą spalać 0,1l/100km. A obowiązek ten wprowadzono dlatego, że wielu kierowców nie było w stanie ogarnąć prostego przepisu - pada deszcz, jest ograniczona widoczność, to zaświeca się światła mijania. Tak banalna czynność, która zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo była za trudna do bardzo wielu kierowców, a w tym wątku poruszył ktoś kwestie treningu zaawansowanej jazy laugh.gif


Tak poprawia że w Austrii się wycofali z tego debilnego przepisu.
Można doczytać z jakiego powodu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 22 May 2018 - 10:38
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(hexx #2 @ Tue, 22 May 2018 - 11:04) *
Tylko najgorzej jak ludzie naoglądają się reklam... gdzie pani w Volvo nie patrzy na drogę a samochód sam zatrzymuje się przed osoba na przejściu.
Czy to oznacza, że mogę nie patrzeć, mogę przestać myśleć i przewidywać.. bo ktoś za mnie to robi ?

teoria:
https://www.youtube.com/watch?v=3r1dUpW33ew

praktyka:
https://www.youtube.com/watch?v=_47utWAoupo

praktyka
https://www.youtube.com/watch?v=vI9EIjUx20I

funkcja asystentów to wspomaganie, a nie zastępowanie kierowców. Reklama Volvo jest idiotyczna - jak niestety większość reklam.

W tych filmikach, co pokazujesz ty i wombat jest pokazane, że system nie zadziałał, albo niewystarczająco zwolnił pojazd - ale też jest całkowity brak reakcji kierowcy. Ale nie ma tego, co się tak obawiacie - reakcja kierowcy prawidłowa, ale system 'nie pozwolił'.
Może taka była logika tych systemów - kierowca nie podejmuje żadnej reakcji, mimo ostrzeżeń dźwiękowych i wizualnych, więc system uznaje, że zagrożenie jest fałszywe, więc rezygnuje z podjęcia działania. W sytuacji zagrożenia, kierowca będzie działał instynktownie - pewnie odruchowo wciśnie hamulec, a już system zadba, żeby hamowanie było jak najbardziej skuteczne.


CYTAT(lemur @ Tue, 22 May 2018 - 11:16) *
Tak poprawia że w Austrii się wycofali z tego debilnego przepisu.
Można doczytać z jakiego powodu.

od 2011 roku światła do jazdy dziennej są obowiązkowym wyposażeniem aut, a przy pełnej automatyce zaświecania świateł mijania i wycieraczek można się spodziewać, że inne kraje zniosą ten obowiązek.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 22 May 2018 - 10:40
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 22 May 2018 - 10:38) *

a wiesz, że gdyby była to dziewczyna w długiej spódnicy (albo ksiądz tongue.gif ) to system by najprawdopodobniej nie zadziałał ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Tue, 22 May 2018 - 10:43
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





Ale co to w ogole za argument ze raz na x system nie zadziała? Przeciez jakby nie było tego systemu to też byłby dzwon. Więc niech on będzie i 9 na 10 razy uratuje kogoś, jak raz kogoś nie uratuje to i tak skuteczność ma dużą.


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flatron66
post Tue, 22 May 2018 - 11:04
Post #37


User
Dołączył: Tue, 26 August 2014





Nie bierzecie pod uwagę tego, że w najtańszych autach te systemy będą spełniać absolutne minimum wymogów, bo koszty. Rodzice mają mazdę 3, wyposażoną w kontrolę trakcji. Jak choćby ciut ciut koła zmielą to to się włącza, hamulce na betonowo i odcięcie gazu. Mało jeżdżę tym autem ale już mi się kilka razy zdarzyło próbując szybko wyjechać z podporządkowanej, że auto traci trakcję, i zamiast pół sekundy pomielić i włączyć się jak człowiek do ruchu, to zostaję prawie zhamowany do 0 z połową auta na pasie. Jak to tak ma działać to ja podziękuje. A ta blokada alkoholowa jest zupełnie od czapy. Dlaczego ja, jako abstynent mam za to płacić? Jechałeś napruty i musisz montować blokadę? Radź sobie sam. To był twój świadomy wybór.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Tue, 22 May 2018 - 11:20
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(flatron66 @ Tue, 22 May 2018 - 12:04) *
A ta blokada alkoholowa jest zupełnie od czapy. Dlaczego ja, jako abstynent mam za to płacić? Jechałeś napruty i musisz montować blokadę? Radź sobie sam. To był twój świadomy wybór.
płacisz za to, żeby pijany kierowca nie rozjechał ciebie, twojej żony, twoich dzieci, żeby pijany kierowca TIRa nie wziął za szeroko zakrętu na krajówce, gdy ty jedziesz z przeciwka.

Dlatego też jazda w pasach jest obowiązkowa, żeby pieniądze z twoich podatków nie musiały iść na leczenie ofiar wypadków, gdy w pasy zapięte nie były. Każdy wypadek to gigantyczne koszty finansowe (koszt leczenia, który pokrywają wszyscy podatnicy) - o społecznych skutkach nie piszę, bo to oczywiste. Trzeba myśleć troszkę dalej niż swój nos.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flatron66
post Tue, 22 May 2018 - 11:40
Post #39


User
Dołączył: Tue, 26 August 2014





Ktoś wcześniej pisał, że w nowe auta muszą byc fabryznie przystosowane do tej blokady. Ja nie twierdzę, że blokada jest zła. Złapali cię po pijanemu i musisz założyć? W twoim aucie się nie da? Trudno, kup sobie inne, do tego nie wsiadasz. Tak to powinno być rozwiązane.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 22 May 2018 - 11:40
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(SajneK @ Tue, 22 May 2018 - 10:43) *
Ale co to w ogole za argument ze raz na x system nie zadziała? Przeciez jakby nie było tego systemu to też byłby dzwon. Więc niech on będzie i 9 na 10 razy uratuje kogoś, jak raz kogoś nie uratuje to i tak skuteczność ma dużą.

chodzi o to, że reklamy sugerują "zwolnienie kierowcy z procesu myślenia"
możesz jechać, możesz nie uważać, możesz nie myśleć... a system zadziała

On ma wspomagać kierowcę a nie go wyręczać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 04:33