Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> 1.9 JTD 8V CF2/Cf3 modyfikacje
Michale76
post Fri, 07 Jul 2017 - 14:39
Post #1


User
Dołączył: Thu, 06 July 2017





Witam jestem posiadaczem włoszczyzny napędzanej silnikiem 1.9 jtd cf2 105 koni,chciałem zacząć zabawe w podnoszenie mocy w swoim silniku. Nie chce jednak tylko chipa a pełnej przebudowy na jakaś konkretną moc dajmy na to okolice 200 koni byłyby mega.Poczytałem kilka tematów i dowiedziałem sie ze mój silnik jest podatny na mody ale trzeba z niego zrobić cf3 .Zaczynam kompletować graty i tutaj prosze drogich forumowiczy o pomoc w doborze tego wszystkiego. A wiec idąc od góry wtryski z cf3 koncówka 119 które daja spory zapas turbo garett 1749 VB ( Niestety turbina nie do znalezienia jesli ktos podpowie jakaś alternatywe bede wdzieczny ) dodatkowo mbc plus kolektor wydechowy z cf3 115 koni. cały dolot wszystko bedzie robione od nowa plus fmic. Podejrzewam ze pompa tez nie da rady wiec tutaj tez doczytałem ze pompa nr 136 140 160 z silnika 2.4 jtd 10v da rade. Standardowo do tego pewnie wyskoczy pare pierdół mam zamiar tez wywalic kata wstawic jakas strumienice badz coś w tym stylu. Na koniec oczywiscie pełny soft chip itd. Czy ma to szanse sensownie działać i jeździć moze warto zrobić coś jeszcze co umkneło mojej uwadze. Wszelkie podpowiedzi mile widziane.Jeśli ktoś ma jakaś fajną alternatywe dla turbo która jest bardziej dostepna bede wdzieczny,auto ma służyć na codzien i dawać frajde z upalania.Prosze o pomoc pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 07 Jul 2017 - 14:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
EcuLab
post Fri, 07 Jul 2017 - 19:11
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sun, 15 September 2013
Skąd: Warszawa





Po co ci mbc jak przechodzisz na cf3 i jak mniemam sterowanie N75 ?
Reszta w dobrze kombinujesz, dałbym ciut większą turbinę, albo hybrydę 1749. Patrz jtd 16v.
Bez strumienicy, przelot


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HMP_inc
post Fri, 07 Jul 2017 - 20:02
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sun, 11 June 2006
Skąd: LU





200 koni da Ci frajde z upalania? Jezeli to buda 156 to masz tam 2.4 20v, ktore po samym czipie ma 210KM, a do tego FMIC to 220-230KM. Te mody sa do zrobienia w jeden dzien i masz 30KM wiecej niz po calej zabawie z 1.9.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michale76
post Fri, 07 Jul 2017 - 20:09
Post #4


User
Dołączył: Thu, 06 July 2017





Nie mam budy 156 tylko marea więc nie chce robić swapa na początek myślę że 200 koni z fabrycznych 105 da sporą frajdę z jazdy i użalania względem serii. Co do mbc turbo z cf3 ma zmienna geometrię sterowana właśnie n75 a nie chce bawić się w przekladkesterownika, bo podobno to sporo zabawy wolę ją zablokować mbc. To jaka inna turbine polecacie ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Fri, 07 Jul 2017 - 21:07
Post #5









CYTAT(Michale76 @ Fri, 07 Jul 2017 - 20:09) *
Nie mam budy 156 tylko marea więc nie chce robić swapa na początek myślę że 200 koni z fabrycznych 105 da sporą frajdę z jazdy i użalania względem serii. Co do mbc turbo z cf3 ma zmienna geometrię sterowana właśnie n75 a nie chce bawić się w przekladkesterownika, bo podobno to sporo zabawy wolę ją zablokować mbc. To jaka inna turbine polecacie ??



Zmienna geometria nie dziala tak jak myslisz smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michale76
post Sat, 08 Jul 2017 - 06:51
Post #6


User
Dołączył: Thu, 06 July 2017





ok moze sie w takim układzie myle co do zasady działania zmiennej geometrii turbiny, ale czy jest sens montować sterownik n75 z cała wiązką itd ? jest to konieczne w czymś mi to ułatwi budowę auta ? druga sprawa kolega EcuLab pisał o hybrydowej turbinie mozesz coś wiecej na ten temat napisać o jaka dokładnie ci chodzi , ponieważ sprężarka która wybrałem garett gt 1749vb z tego co sie orientowałem wystepowała własnie w jtd 16v. Co do wywalenia kata i wstawieniu przelotu czy auto nie bedzie zostawiało za sobą czarnej chmury jak radziecki czołg ? Dziekuje wam panowie za dotychczasowe odpowiedzi sa one bardzo dla mnie ważne pozdrawiam, jeszcze meczy mnie jedna rzecz mianowicie wywalajac orginalny układ dolotowy musze odpiąć odme i teraz czy składajać nowy dolot mam robić wejscie na tą odme czy zamontować catch tanka, jeśli popularny kasztanek to jak go spiąć ponieważ jedno wejscie bedzie puste ? z góry dzieki pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Sun, 09 Jul 2017 - 14:02
Post #7


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





Nie może tylko się mylisz. Skoro nie wiesz jak działa vnt i po co się je stosuje, po co jest kat i co zmieni jego wycięcie to jak chcesz zrealizować ten projekt?

1749vb to w tym kiblu nie ma najmniejszego sensu bo i tak nie wykorzystasz jego potencjału nie mówiąc o hybrydzie. W kwestii dymienia kat nie ma nic do rzeczy, jak będzie kopcić to będzie kopcić niezależnie od obecności katalizatora. Zanim dojdziesz do kresu turbo czy pompy CR to prędzej Ci sprzęgło klęknie. Do mocy jaką możesz uzyskać to nie ma sensu ruszać seryjnego dolotu, założyć tylko FMIC.

Grzebanie w CF2 nie ma sensu bo utopisz kasy w mało rozwojowym projekcie, nawet CF3 w Marei to żadna rewelacja ze względu na słabe sprzęgło 228mm. Z kolei zabawy ze swapem na coś ze Stilo to kłopoty z elektryką i powieszeniem układu napędowego w budzie.


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michale76
post Mon, 10 Jul 2017 - 04:37
Post #8


User
Dołączył: Thu, 06 July 2017





Po co jest kąt akurat wiem i nie chodziło mi o to co się stanie jak go wytnę tylko czy przelot to dobry pomysl. Skoro zeszliśmy na temat sprzęgła z tym nie widzę problemu zamiast dwu masy przekładka na jednomas , do tego tarcza odcisk od wersji 20v jeśli i to nie wystarczy to nabije tarcze kewlarem. Więc tutaj się nie martwię to jakiej turbiny użyć ? Tak niestety nie rozumiem pojęcia vnt ale dzisiaj się z tego doszkole i odczytam chyba że ktoś tutaj mi to wytłumaczy pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Tue, 11 Jul 2017 - 07:14
Post #9


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





Najprościej mówiąc to vnt maksymalizuje efekt rozpędzania łopatek wirnika turbiny przez odpowiednie sterowanie strumieniem gazów. Inaczej mówiąc przy niższych obrotach silnika uzyskujesz już wyższe doładowanie niż w klasycznej turbinie z westgate. Dzięki temu mamy mniejsze dymienie, szybszy dostęp do mocy itp.

Zmieniając dwumas na jednomas znowu mogą się pojawić pewne komplikacje i nie wiem np jak zniesie to skrzynia, poza tym docisk z 20v nie koniecznie musi być mocniejszy. Kolega miał CF3 zrobione na 154KM to docisk wzmacniał bo slizgało odrazu.



--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michale76
post Tue, 11 Jul 2017 - 13:56
Post #10


User
Dołączył: Thu, 06 July 2017





Liczę się z możliwością komplikacji z dociskiem i tarcza jeśli trzeba będzie będę wzmacnial a jak jest z adaptacja sterowniki n75 do cf2 da się to wykonać ? I kolejne pytanie odnośnie sprężarki w jakich silnikach występowała 1749vb bo już zglupialem nie jestem w stanie jej znalezc. A może wybrać inne turbo np to z 1.9 jtd 16 v 140 koni ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Tue, 11 Jul 2017 - 14:49
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Ogólnie wszystkie 16v cf3 maja 1749vb jakieś 190km max 8v maja 1749va jakieś 170km max . Wszystkie nowsze w cf3 8v 16v sa sterowane podciśnieniowo i mbc nic tu nie zrobi , ale 2.4 cf2 mbc ma już racje bytu bo tam jest sterowane ciśnieniem . Zrób sobie mocny program i ja bym więcej nie kombinował w tym aucie . Ewentualnie turbo z 2.4 cf2 jak chcesz na grubo . Ale to tylko taki mój pomysl do weryfikacji przez bardziej obeznanych odemnie .
Ewentualnie sprzedaj fiata , kup 156 20v i tam dłub mając 175 na starcie i prosta droga do 230-250 . Wymiana samochodu wyjdzie podobnie jak tuning marei .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michale76
post Tue, 11 Jul 2017 - 15:44
Post #12


User
Dołączył: Thu, 06 July 2017





Nie chce sprzedawać auta jest nietypowe i to mi pasuje. Czyli każdy cf3 16v mają turbo 1749vb ? To że są sterowane podicsnieniowo rozumiem ale mogę przecież zamiast podcisnienia wrzucić mbc i nim sterować ? Wystarczy z tego co widziałem dospawac odpowiedni nypel i mogę się wpiąć mbc. Czy wyżej wymienione turbo siądzie na kolektorze od cf3 115 koni bez przeróbek ?? Pozdrawiam serdecznie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Tue, 11 Jul 2017 - 19:11
Post #13


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





Co nietypowego jest w Maryśce? przecież tego do czorta na drogach biggrin.gif jakbyś zaswapował 2.4 i uturbił to by było coś u nas niespotykanego.

Każde CF 16v ma 1749vb czyli motory 140 i 150PS ( Stilo, Bravo II, Delta III, Lybra, AR147, AR 156, AR159, AR GT, pomijam Crome i Ople bo tam są turbiny zintegrowane z kolektorem), na kolektor od 8V nie pasuje bez przeróbki.

MBC nie możesz użyć przy podciśnieniu bo działa to zupełnie odwrotnie niż nadciśnieniowo. Przy vnt nie otwiera Ci się żaden zawór, zmienia się tylko pozycja żaluzji, zrozum że wszystko musi się odbywać płynnie więc po to masz zaworek który tym steruje.


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Tue, 11 Jul 2017 - 19:13
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





Ja MBC widziałem tylko takie co sterują ciśnieniem , a nie podciśnieniem , ale może mało widziałem .

Hipo , ale wiesz że w 2.4 10v cf2 136km mbc to popularny mod oprócz softu ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michale76
post Tue, 11 Jul 2017 - 20:58
Post #15


User
Dołączył: Thu, 06 July 2017





Nietypowe dlatego że jest inna czyli jednym słowem mogę brać turbo z jtd 16v i dopasowywac do korektora od 115 koni czy do mojego z cf2 ?? I w takim układzie muszę wrzucić sterowniki n75 ? A jak to podłączyć ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Tue, 11 Jul 2017 - 20:59
Post #16


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





Turbo z westgate to mbc ma sens, zresztą w 2.4TD125 notabene w Marei też używałem. Natomiast przy vnt to nie bedzie działać.


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hipo
post Tue, 11 Jul 2017 - 21:06
Post #17


Super User
Dołączył: Mon, 04 July 2011
Skąd: Jarosław





Musialbys się tunera jakiegoś podpytać bo nie wykluczone ze na twoim sterowniku da się uruchomić sterowanie vnt, np w Stilo JTD 80 ps dawalo tak się zrobic.


--------------------
Stilo MW MJ140 142KM/341Nm@xxxKM/xxxNm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michale76
post Wed, 12 Jul 2017 - 13:54
Post #18


User
Dołączył: Thu, 06 July 2017





Czyli jednym słowem dzwonić do cinosoft co on o tym sądzi ? Mam jeszcze pytanie wymieniam cały dolot więc odpinam odme chce wrzucic catch tanka i teraz jak mam go podłączyć mam robić w dolocie gwint żeby się wpiac przewodami ,czy puścić drugi przewód w atmosferę ?? Czy powinienem przy tych modach zrobić coś jeszcze ?? Jeśli mój sterowniki nie pójdzie z turbina vnt jak jest z przerobieniem sterownika na n75 ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jakub1t
post Wed, 12 Jul 2017 - 17:48
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 April 2007
Skąd: Karczew





CYTAT(Hipo @ Tue, 11 Jul 2017 - 20:59) *
Turbo z westgate to mbc ma sens, zresztą w 2.4TD125 notabene w Marei też używałem. Natomiast przy vnt to nie bedzie działać.


No własnie ale alfa 2.4 ma zmienną geometrie sterowaną ciśnieniowo , a marea ma chyba turbo bez vnt (125 km wersja)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Michale76
post Wed, 12 Jul 2017 - 20:44
Post #20


User
Dołączył: Thu, 06 July 2017





Marea przed liftem ma turbo bez vnt po lifcie ma już zmienna geometrię może ktoś podpowiedzieć jak podłączyć sensownie taka instalacje do zmiennej geometrii turbiny ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 23:34