Shoutbox 0 nowych PW 


> OLeje PMO opinie użytokwników
mlody1921
post Fri, 10 May 2019 - 13:01
Post #1


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Witam czy ktoś z was używa czy to 5w50 czy 10w60 czy 5w40, macie jakieś porównanie oleju z czy to valvoline czy milersem, amsoil czy to nie ta liga

Go to the top of the page
 
+Quote Post
 
Start new topic
Odpowiedzi (1 - 6)
Wspieraj forum
post Fri, 10 May 2019 - 13:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
tomek evo
post Fri, 10 May 2019 - 19:43
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





PMO to po pierwsze nie jest producent tylko marka. Oleje produkowane w Holandii. Wg. mnie jakościowo są ok. i na pewno jest to ciekawa alternatywa dla średniej półki olejów. Ale czy dla wyższej? Co do Valvolin-a to nie zestawiałbym tego oleju z Millersem czy Amsoilem bo w większości przypadków to jednak inna półka jakościowa. Valvoline 5W50 czy 10W60 to są całkiem przeciętne oleje, choć z niezłym stosunkiem cena/jakość ale i tak mam innych faworytów. PMO jako alternatywa dla Valvoli-a jak najbardziej ale dla produktów z wyższej półki to już zależny jakie produkty porównujemy. Większość marek ma lepsze i gorsze oleje i zależy jaki konkretny olej porównujemy bo np. Millers CFS/CFS NT+ to jest zupełnie inna liga a np. Eurol czy Ravenola mają kilka naprawdę mocnych produktów a inne są po prostu przeciętne. Jak napiszesz konkretnie o jakim oleju myślisz to można będzie coś więcej na ten temat powiedzieć.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Sat, 11 May 2019 - 06:54
Post #3


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Ja jeżdżę na 5w50 vr1 czy 5w50 pmo i np. Liqui mogą że sobą konkurować? Pmo będzie lepszy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Sat, 11 May 2019 - 07:07
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Zapewne lepiej się znasz na dodatkach PAO znalazłem ich jakoś film
https://youtu.be/slJqFzkQL6I
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sat, 11 May 2019 - 08:52
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





VR1 5W50 jest ogólnie słabe jak na olej pseudo-sportowy czy pseudo-racingowy o sporcie przez duże S nie wspominając. Temu PMO musiałbym się przyjrzeć ale raczej nie będzie gorszy. Liqui Moly/Meguin 5W50 to już wyższa półka a najwyższa półka to ten olej :
http://www.oil-club.pl/viewtopic.php?f=84&t=238
na pełnej PAO-estrowej bazie.
Z tanich 5W50 polecam Eurola Super Lite 5W50, który można kupić nawet taniej od Valvo VR1 a gorszy nie jest, z ciut wyższej półki polecam Neste 1 oraz Gulfa a z najwyższej masz tego Repsola Carrear 5W50 ewentualnie Penrite 10tenths premium 5W50 jednak z wyraźnym wskazaniem na Repsola.
Spójże na tego PMO jak będę miał chwilę.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Sat, 11 May 2019 - 13:01
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Uzywalem Valvoline 5W50 VR1 od bardzo dawna i kiedys ten olej byl podobno lepszej jakosci. Nie moge zlego slowa powiedziec, bo silnik jest czysciutki ale wymiana byla max co 5-6kkm, potem cisnienie spadalo z tego co pamietam. Sami mi poleciliscie wziac tym razem LIQUI MOLY MOLYGEN 5W50. Mam ale jeszcze nie wymienialem.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mlody1921
post Sat, 11 May 2019 - 19:31
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 03 January 2010





Pytam bo sprzedaje valvo i jeżdżę na valvo i jest ok był u mnie przedstawiciel pmo zachwala ale mało o nim wiadomo a wy pewnie macie więcej wiedzy i doświadczenia
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 10:03